Veganské recepty

Veganské tiramisu – 16 nápadů na recepty na lahodný veganský dezert

Veganské tiramisu syrové, bezlepkové, s nízkým obsahem tuku a vanilkové chuti

Klasikou italské kuchyně je rozhodně tiramisu! Bez ohledu na to, zda jste vegan nebo se chcete jen zdravěji stravovat, můžete si také vychutnat nejoblíbenější dezert s veganskou jedinečnou chutí. Následující recepty na veganské tiramisu představují několik skvělých nápadů na výrobu tohoto lahodného dezertu.

Veganské tiramisu – oproti původnímu receptu

Veganské tiramisu domácí biskotten mandlová květinová dekorace

Klasické tiramisu se obvykle připravuje s vejci a mascarpone, za které byste ve veganském receptu měli najít vhodné náhražky. V nejlepším případě jsou tyto přísady nahrazeny hedvábným tofu, sójovou smetanou a zeleninovým margarínem, ale chuť zůstává stejně dobrá. Silken tofu se používá jako alternativa k vejcím. Je ideální pro výrobu sladkostí a je také bez lepku. Přestože jsou ingredience vzdálené původnímu receptu, stává se tento dezert velmi oblíbeným i mezi nevegany.

Sušenky nebo suchary pro veganské tiramisu?

Veganské tiramisu biskotten-udělej si sám-peč bezlepkové

Jelikož berušky nejsou veganky, můžete si je vyrobit sami nebo jednoduše použít jiné veganské sušenky, například suchary nebo pečivo, podle svých preferencí. Existuje také možnost koupit bezlepkové pečivo pro každého, kdo má nesnášenlivost lepku.

Pokud nechcete používat sušenky ze supermarketu, můžete si rychle a snadno vyrobit sušenky na tiramisu sami, pokud připravujete bezlepkové těsto. Vše, co potřebujete, je šálek pohankové mouky, kešu oříšky a datle a také trochu vody, citronové šťávy, prášku do pečiva, vanilky a soli. Data můžete také nahradit fíky. Poté vše rozmixujte mixérem, tvarujte lžící sušenky a pečte v troubě asi 30 minut.

Veganské tiramisu s hedvábným tofu

Veganské tiramisu s bezlepkovým koláčem a hedvábnou náplní tofu

Zde jsou ingredience pro lahodný základní recept na veganské tiramisu s hedvábným tofu, které můžete také rychle a snadno vyzkoušet doma:

  • 300 ml espressa
  • 300 g zeleninového margarínu
  • 400 g hedvábného tofu
  • 250 ml sojové smetany
  • 120 g jemného cukru
  • 2 lžíce citronové nebo pomerančové šťávy
  • 8 lžic amaretta
  • 200 g sucharů / sušenek
  • Kakaový prášek na postřik

K přípravě by měla být káva nejprve uvařena a ochlazena. Poté ve velké míse ručním mixérem rozmixujte rozpuštěný margarín, hedvábné tofu, sójovou smetanu, cukr, šťávu a 4 lžíce amaretta, dokud nezískáte krémovou konzistenci. Suchary se vkládají do vychlazené kávy a amaretta a poté do pekáče. Vrstva krému se potřísní a pak se na něj znovu nalijí suchary a smetana. Nakonec posypte kakaovým práškem a máte hotovo! Pro netrpělivé nyní přichází těžká část – veganské tiramisu by mělo být ponecháno v chladničce alespoň 6 hodin, pokud možno celou noc.

Veganské tiramisu bez tofu

Veganské tiramisu syrové kešu ořechy a datlová káva

Další alternativou krému by bylo připravit veganskou mascarpone náplň s kešu ořechy, kokosovým olejem a sójovým mlékem. Můžete také experimentovat s jakýmikoli vhodnými přísadami a přizpůsobit si náplň podle vlastní chuti.

Jablečné tiramisu veganské a bez alkoholu

vegan-tiramisu-sklo-sušené kokosové-dezerty-jablko-bez alkoholu

Jako další nápad na recept představujeme jablečné tiramisu. Malí si tedy mohou pochutnat i na veganském tiramisu. Jablečné tiramisu je nealkoholická verze oblíbeného dezertu, ve kterém místo amaretta a kávy přidáte berušky do jablečného džusu, jablečné omáčky nebo kompotu. Díky tomu bude váš recept vhodný pro celou rodinu a vaše děti si určitě přijdou na své. Jednou z možností designu vhodnějšího pro děti by bylo použití jednoduchého sušeného kokosu místo kakaového prášku na poprášení.

Veganské tiramisu ve sklenici

veganské-tiramisu-recept-sklo-bezlepkové-čokoládové hobliny

Pěkným designovým nápadem by bylo připravit tiramisu ve skleničkách. Lze použít různé velikosti, například sklenice na led nebo sklenice na koktejly. Přes sklenici jsou vidět různé vrstvy, což zvyšuje netrpělivost při ochutnávání dezertu. Takové zpracování dezertu ukazuje styl a je skvělým řešením i pro hosty té nejlepší chuti.

Berry Tiramisu vegan

vegan-tiramisu-krém-jahody-maliny-borůvky

Pro ty, kteří chtějí změnu, je tu také bobulové tiramisu. Tento krásný recept dává veganskému tiramisu mnoho možností barev a chutí a přidává něco čerstvého. Cílem je vybrat bobule na základě vašich preferencí a přidat je do krému nebo dekorace. Ať už jahody, borůvky, ostružiny nebo podobné, tiramisu bude vypadat hezky a je také vhodné jako letní dezert do slunečných dnů.

Banán Tiramisu vegan

vegan-tiramisu-banán-sklo-javorový sirup-lahodný-dezert

A proč ne také banánové tiramisu? Ano, banány jsou oblíbené u každého, dají se koupit po celý rok a jsou lahodným doplňkem každého dezertu. Ovoce můžete použít jako vrstvu nebo jej rozmixovat na náplň. Bylo by také hezké ozdobit banány a na závěr posypat javorovým sirupem. Zapojte fantazii a výsledek se vám bude určitě líbit.

Syrové veganské tiramisu s chia semínky

vegan-tiramisu-sklo-bezlepkové-chia-semínka-rychlý-dezert

Pokud se chcete stravovat zdravěji, neměl by vám chybět dezert, ale jednoduše si ho připravte pomocí vhodných produktů. K získání lahodného syrového tiramisu doporučujeme použít bílá chia semínka, švestky a kokosové mléko.

 Tiramisu vegan – dezert pro každé roční období

vegan-tiramisu-skleněné-vrstvy-malina-letní-dezert

Bez ohledu na roční období je veganské tiramisu nejlepším doplňkem oběda nebo večeře. V létě, když svítí slunce a teplo je příliš silné, se můžete osvěžit chladným bobulovým tiramisu z lednice.

Lahodné tiramisu v malých šálcích

veganský tiramisu skleněný malovrstvý dezert

Zde uvádíme variantu pro ty, kteří si na dezert nedovolí méně. Tiramisu si můžete připravit v malých šálcích a vychutnat si malý dezert bez viny.

Veganské tiramisu – mnoho nápadů na design

vegan-tiramisu-malá-kulatá-bezlepková-kávová zrna

Máte rádi tvary a design a rádi byste je použili i ve svém jídle? Žádný problém! Tiramisu vegan lze připravit v jakékoli formě, jedinou důležitou věcí, kterou je třeba si pamatovat, je nechat více času vychladnout.

Perfektní doplněk kávy – veganské tiramisu

vegan-tiramisu-dezert-raw-káva-likér

Vždy je lepší dát si sladký dezert se silnou kávou. Naše veganské tiramisu s kávovým likérem skvěle sedí – stojí za vyzkoušení.

Tiramisu podávejte správně

vegan-tiramisu-kus-kakaový prášek-maliny-minimalistický

Každý chce při přijímání hostů udělat dobrý dojem, proto doporučujeme prezentovat dezert zajímavým způsobem. Správně vyberte talíře, příliš nezdobte a máte hotovo – jste nejlepší hostitel!

Veganské tiramisu – rychlé a snadné

vegan-tiramisu-talíř-dezert-kakao-prášek-jednoduchý

Nejlepší část receptu na tiramisu je kombinace rychlé a snadné přípravy a krásné chuti. I když nejste tak dobří v kuchyni, veganské tiramisu si snadno připravíte.

Veganské tiramisu jako sváteční dezert

vegan-tiramisu-dort-kus-oslava-kávová zrna-slavnostní-dezert

Slavíte brzy narozeniny nebo chcete překvapit své přátele? Nebojte se, domácí veganský dort tiramisu si zamiluje každý. Použijte základní recept pomocí kulatého tvaru na koláče a naneste celkem 6-7 vrstev. Po noci v lednici bude váš dort připraven na překvapivou párty.

Tiramisu vegan na Vánoce

vegan-tiramisu-kus-krém-chutný

V chladné zimě je tento dezert ideální pro veselé Vánoce před krbem. A proč si ho nepřipravit společně s celou rodinou? Můžete tedy trávit čas společně, bavit se a výsledek je sladký a lahodný.

Jednoduchý nápad na zdobení tiramisu

vegan-tiramisu-dekorace-kakao-prášek-čokoládové hobliny

Nemáte nápady na dekoraci nebo jste dosáhli zajímavého talíře? Je to jednoduché, dejte si na talíř vidličku a poprašte kakaovým práškem. Vyjměte vidličku a získáte efekt z fotografie – krásný dezert.