Uncategorized

Ylang Ylang Oil: Vonný olej pro aromaterapii a kosmetický přípravek pro pokožku a vlasy

Svádí nos svou intenzivní, lehce nasládlou vůní, poskytuje péči o pokožku a vlasy jako přísadu do léků a pomáhá při fyzických potížích: esenciální olej z ylang ylang je skutečný všestranný. Pokud byste také chtěli začít nový kosmetický program na začátku roku, pak je esenciální olej ideální. Získává se z rostlin a neobsahuje chemické látky. Přesvědčte se o jeho blahodárných účincích. Vysvětlíme vám, k čemu je kosmetický přípravek vhodný, jaký má účinek na tělo a duši a dáme vám tipy, na co si dát při používání pozor.

K čemu se používá olej ylang ylang? Účinek vonného oleje

Ylang Ylang květ na strom Vliv silice

Ylang Ylang je strom vysoký přes 20 metrů, který pochází z Filipín a Indonésie. V Asii si stálezelená rostlina získala oblibu díky svým příznivým účinkům na tělo. V současné době se pěstuje také v jiných zemích, kde je po celý rok mírné tropické klima. Olej ylang ylang, který se získává z květů rostliny, je považován za lék na svalová onemocnění. Říká se, že uvolňuje křeče a uvolňuje svaly. Jeho příjemná a intenzivní vůně stimuluje uvolňování takzvaných hormonů štěstí, které na tělo působí úlevně od bolesti a mírně znecitlivují. Mohou také navodit pocity štěstí a odlehčit náladu. Zvěsti o jeho afrodiziakálních vlastnostech kolují v Asii již mnoho let.

Esenciální olej Ylang Ylang: přehled možných použití

Ylang Ylang Oil využívají možnosti aplikace parfémů a pokojových vůní a pokožky a vlasů

Jako téměř všechny éterické oleje nabízí ylang ylang mnohostranné využití. Není ale vhodný pro vnitřní použití! Esenciální olej byste tedy neměli ani přijímat, ani vdechovat. Aromatické oleje jsou dobré pro pokožku a vlasy, a proto jsou oblíbeným doplňkem domácích kosmetických produktů, jako jsou pleťové masky nebo krémy. Mají relaxační, osvěžující a osvěžující účinek. Vonný olej ylang ylang může také podporovat koncentraci. Může také pomoci při následujících onemocněních:

Aplikace vonného oleje Ylang Ylang na pokožku a vlasy

1. Při křečích v břiše, při menstruaci a žaludku jej můžete vetřít do kůže nebo přidat do vody ve zvlhčovači.

2. Chcete -li uniknout stresu každodenního života, vykoupejte se do koupelové bomby, která obsahuje vonný olej ylang ylang..

3. Esenciální olej může také pomoci při nespavosti. Před spaním přidejte kapku do vody ve zvlhčovači.

4. Můžete jej také použít jako afrodiziakum. Zvláště prospěšná je masáž zad s vonným olejem.

5. Jako kosmetický výrobek s antimikrobiálními vlastnostmi. Může pomoci s plísní nehtů a zlepšit vzhled pokožky.

Výhody esenciálního ylang ylangového oleje a možné kombinace s jinými vonnými oleji

Stručný přehled výhod a možných použití oleje Ylang Ylang Oil

Olej Ylang Ylang nabízí několik výhod a je prospěšný pro zdraví a pohodu. Jeho vůně přináší pocit pohody do vašich čtyř stěn. Parfémy, které obsahují ylang ylang, jsou přitom velmi trvanlivé. Vzhledem k tomu, že z oleje vyzařuje velmi intenzivní aroma, stačí často jen jedna kapka k vytvoření příjemného prostředí v koupelně. Lze jej také kombinovat s jinými esenciálními oleji. Olej Ylang Ylang Oil má květinovou vůni, podobnou jasmínu, růžím a levanduli. Lze jej spárovat s citrusovými vůněmi, jako je grapefruit, citron nebo pomeranče. Výsledkem této kombinace je směs zlepšující náladu.

Vůně Ylang Ylang kombinuje tipy pro aromaterapii v koupelně

Spolu s dřevitými vůněmi, jako je santalové dřevo, vytváří aromatický olej soubor, který uvolňuje tělo a smysly. Protože vonný olej má velmi intenzivní aroma, je také k dispozici předem naředěný v obchodech. Tato zředěná verze je ideální pro každého, kdo si chce například vyrobit koupelové bomby s vonnými oleji sám nebo kdo prostě chce přidat pár kapek vonných olejů do koupelové vody. Pokud však chcete přidat esenciální oleje do krémů nebo kúr nebo si třeba sami vyrobit parfém, měli byste se rozhodnout pro neředěný olej.

Vytvořte si vlastní parfém s olejem ylang ylang

Vytvořte si vlastní parfém z vonných olejů, kombinujte tipy

Mimochodem, parfém si můžete vyrobit sami. Potřebujete následující přísady:

 • Vinný destilát 96%. Používá se při výrobě parfémů a jako konzervační prostředek pro přírodní kosmetiku. Na vonnou olejovou směs potřebujete 4krát více lihu než aromatické oleje.
 • Vonné oleje ve třech vůních: horní, srdeční a spodní tóny. Za chvíli vysvětlíme, jak tyto tři vůně správně zkombinovat.
 • Pipeta
 • Uzavíratelná láhev, 150-200 ml
 • Rozprašovač parfému, 150-200 ml

Vyrobte si vlastní esenciální oleje pro zdravé vlasy Ylang Ylang spa masku

Funguje to takto: Vložte několik kapek každého z vybraných vonných olejů do malé uzavíratelné lahvičky. Zkombinujte horní, srdce a základnu v poměru 3: 2: 1. Vonné oleje s osvěžujícím aroma jsou vhodné jako vrchní tóny. Jsou první, které mozek zaregistroval, ale také se jako první rozcházejí. Takže můžete přidat více těchto vůní do parfémů, protože stejně rychle zmizí. Jedná se například o bergamot, douglasku, eukalyptus, mandarinku, rozmarýn a citron. Střední tóny jsou éterické oleje s květinovou vůní. Obvykle jsou vytrvalí. Mezi ně patří mimo jiné ylang ylang, kosatec, jasmín, růže, cypřiš a myrta. Základem jsou aromatické oleje s dřevitou, hořkou vůní. Lepí se nejdéle, ale díky své intenzivní vůni se v parfémech používají střídmě. Patří sem medová esence, pačuli, santalové dřevo a růžové dřevo.

Jak si vyrobit parfém z oleje ylang ylang sami

Pokud si nejste jisti, která kombinace voní nejlépe, můžete si nejprve ověřit, zda se vonné oleje k sobě dobře hodí. Chcete -li to provést, nejprve naneste kapku každého aromatického oleje na vatový tampon. Esenciální oleje nejprve očistěte samostatně a vyberte si z každé vůně 1–2 oblíbené (horní, srdeční nebo základní). Potom můžete všichni tři držet vatové tyčinky pohromadě a cítit různé směsi. Poté dejte 5 kapek základní noty do malé uzavíratelné lahvičky, poté 10 kapek noty srdce a poté 15 kapek horní noty. Poté je smíchejte se 4krát větším množstvím alkoholu, tj. 4 x 30 kapek = 120 kapek alkoholu 96%. Poté lahvičku protřepejte a nechte 14 dní zrát při pokojové teplotě. Naplňte přírodní parfém do 150 ml rozprašovače parfému.

Vytvořte si vůni místnosti ylang ylang oil sami

Vytvořte si vlastní pokyny a recept na vůni do pokoje s olejem ylang ylang

Vůni do místnosti si můžete také vyrobit sami pomocí oleje ylang ylang. Vysvětlíme, jak to udělat. Potřebujete následující materiály:

 • Vinný destilát 96%. Používá se při výrobě parfémů a jako konzervační prostředek pro přírodní kosmetiku. Na vonnou olejovou směs potřebujete 4krát více lihu než aromatické oleje.
 • Vonné oleje ve třech vůních: horní, srdeční a spodní tóny. Za chvíli vysvětlíme, jak tyto tři vůně správně kombinovat.
 • Pipeta
 • Vonná váza, 150 – 200 ml. Skládá se z lahvičky s úzkým hrdlem a několika tyčinek ze skleněných vláken, kterými jsou vůně distribuovány v místnosti. Vázu s vůní si můžete volitelně vyrobit také sami. Pak potřebujete prázdnou a čistou láhev s úzkým hrdlem a osmi dřevěnými tyčinkami.
 • 10 ml glycerinu

Vytvořte si vlastní tipy pro domácí vůni Ylang Ylang Oil

Takto vzniká vůně do místnosti: Nejprve smíchejte 80 ml 96% vinného destilátu s 10 ml glycerinu a poté po kapkách přidávejte vonné oleje. Zkombinujte horní, srdce a základ v poměru 1: 2: 2 pro mix, který naplní místnost intenzivní vůní až na 10 dní. Lahev uzavřete a energicky s ní zatřeste, aby glycerin na sebe mohl vázat alkohol a vonné oleje. Nakonec vložte osm dřevěných tyčinek do láhve.

Ylang ylang olej na vlasy 

Udržování zdravých vlasů Vytvořte si vlastní masku na vlasy

Pro problémy s vlasy, jako je vypadávání vlasů nebo lámání vlasů, je ideální lázeňská maska ​​vyrobená z přírodních produktů. Stoupenci přírodní kosmetiky na vlasy předpokládají, že zdravá pokožka hlavy je pro lesklou a zdravou snovou hřívu klíčová. Vmasírujte proto vonnou olejovou směs přímo do kořínků. Je absorbován pokožkou hlavy. Olej ylang ylang je důležitou a oblíbenou složkou masek na vlasy, protože má antibakteriální a antifungální účinek. Při pravidelném používání lupy mizí, zánět se uzdravuje a stimuluje se růst vlasů. Olej ylang ylang také pomáhá na suchou pokožku hlavy, která je citlivá na chemikálie v kosmetických výrobcích. Můžete smíchat 5-10 kapek esenciálního oleje Ylang Ylang s neutrálním rostlinným olejem (ideální je například olivový olej). Nejprve naneste domácí lázeňskou masku na pokožku hlavy a masírujte pokožku. Poté rozdělte zbytek vlasů.

Olej na kůži Ylang Ylang

Ylang Ylang Oil pro obličejové masky a péči o pleť

Olej ylang ylang je také dobrý pro pokožku. Zvláště lidé s citlivou pokožkou si mohou dopřát masáž vonným olejem jednou týdně. Potřebujete prázdnou a čistou pipetovou láhev, ve které smícháte 4 kapky ylang ylangového oleje se 2 lžícemi jojobového oleje a 2 kapkami růžového oleje. Lahvičku energicky protřepejte a na prsty naneste 1–2 kapky směsi. Jemně vetřete esenciální oleje do pokožky. Pokud pečujete o svou pokožku přírodní kosmetikou, můžete přidat 4-5 kapek vonného oleje. Olej Ylang Ylanng Oil můžete použít i na výživu pleťových masek. Olej má antibakteriální účinek a může pomoci při podrážděné pokožce, pupíncích nebo zarudnutí.

Ylang Ylang je skutečný lék, který je vhodný pouze pro vnější použití. V kosmetickém průmyslu se používá k výrobě kosmetických výrobků, v aromaterapii se používá jako vonný olej pro výrobu pokojových vůní.

Uncategorized

Ylang Ylang Oil: Vonný olej pro aromaterapii a kosmetický přípravek pro pokožku a vlasy

Svádí nos svou intenzivní, lehce nasládlou vůní, poskytuje péči o pokožku a vlasy jako přísadu do léků a pomáhá při fyzických potížích: esenciální olej z ylang ylang je skutečný všestranný. Pokud byste také chtěli začít nový kosmetický program na začátku roku, pak je esenciální olej ideální. Získává se z rostlin a neobsahuje chemické látky. Přesvědčte se o jeho blahodárných účincích. Vysvětlíme vám, k čemu je kosmetický přípravek vhodný, jaký má účinek na tělo a duši a dáme vám tipy, na co si dát při používání pozor.

K čemu se používá olej ylang ylang? Účinek vonného oleje

Ylang Ylang květ na strom Vliv silice

Ylang Ylang je strom vysoký přes 20 metrů, který pochází z Filipín a Indonésie. V Asii si stálezelená rostlina získala oblibu díky svým příznivým účinkům na tělo. V současné době se pěstuje také v jiných zemích, kde je po celý rok mírné tropické klima. Olej ylang ylang, který se získává z květů rostliny, je považován za lék na svalová onemocnění. Říká se, že uvolňuje křeče a uvolňuje svaly. Jeho příjemná a intenzivní vůně stimuluje uvolňování takzvaných hormonů štěstí, které na tělo působí úlevně od bolesti a mírně znecitlivují. Mohou také navodit pocity štěstí a odlehčit náladu. Zvěsti o jeho afrodiziakálních vlastnostech kolují v Asii již mnoho let.

Esenciální olej Ylang Ylang: přehled možných použití

Ylang Ylang Oil využívají možnosti aplikace parfémů a pokojových vůní a pokožky a vlasů

Jako téměř všechny éterické oleje nabízí ylang ylang mnohostranné využití. Není ale vhodný pro vnitřní použití! Esenciální olej byste tedy neměli ani přijímat, ani vdechovat. Aromatické oleje jsou dobré pro pokožku a vlasy, a proto jsou oblíbeným doplňkem domácích kosmetických produktů, jako jsou pleťové masky nebo krémy. Mají relaxační, osvěžující a osvěžující účinek. Vonný olej ylang ylang může také podporovat koncentraci. Může také pomoci při následujících onemocněních:

Aplikace vonného oleje Ylang Ylang na pokožku a vlasy

1. Při křečích v břiše, při menstruaci a žaludku jej můžete vetřít do kůže nebo přidat do vody ve zvlhčovači.

2. Chcete -li uniknout stresu každodenního života, vykoupejte se do koupelové bomby, která obsahuje vonný olej ylang ylang..

3. Esenciální olej může také pomoci při nespavosti. Před spaním přidejte kapku do vody ve zvlhčovači.

4. Můžete jej také použít jako afrodiziakum. Zvláště prospěšná je masáž zad s vonným olejem.

5. Jako kosmetický výrobek s antimikrobiálními vlastnostmi. Může pomoci s plísní nehtů a zlepšit vzhled pokožky.

Výhody esenciálního ylang ylangového oleje a možné kombinace s jinými vonnými oleji

Stručný přehled výhod a možných použití oleje Ylang Ylang Oil

Olej Ylang Ylang nabízí několik výhod a je prospěšný pro zdraví a pohodu. Jeho vůně přináší pocit pohody do vašich čtyř stěn. Parfémy, které obsahují ylang ylang, jsou přitom velmi trvanlivé. Vzhledem k tomu, že z oleje vyzařuje velmi intenzivní aroma, stačí často jen jedna kapka k vytvoření příjemného prostředí v koupelně. Lze jej také kombinovat s jinými esenciálními oleji. Olej Ylang Ylang Oil má květinovou vůni, podobnou jasmínu, růžím a levanduli. Lze jej spárovat s citrusovými vůněmi, jako je grapefruit, citron nebo pomeranče. Výsledkem této kombinace je směs zlepšující náladu.

Vůně Ylang Ylang kombinuje tipy pro aromaterapii v koupelně

Spolu s dřevitými vůněmi, jako je santalové dřevo, vytváří aromatický olej soubor, který uvolňuje tělo a smysly. Protože vonný olej má velmi intenzivní aroma, je také k dispozici předem naředěný v obchodech. Tato zředěná verze je ideální pro každého, kdo si chce například vyrobit koupelové bomby s vonnými oleji sám nebo kdo prostě chce přidat pár kapek vonných olejů do koupelové vody. Pokud však chcete přidat esenciální oleje do krémů nebo kúr nebo si třeba sami vyrobit parfém, měli byste se rozhodnout pro neředěný olej.

Vytvořte si vlastní parfém s olejem ylang ylang

Vytvořte si vlastní parfém z vonných olejů, kombinujte tipy

Mimochodem, parfém si můžete vyrobit sami. Potřebujete následující přísady:

 • Vinný destilát 96%. Používá se při výrobě parfémů a jako konzervační prostředek pro přírodní kosmetiku. Na vonnou olejovou směs potřebujete 4krát více lihu než aromatické oleje.
 • Vonné oleje ve třech vůních: horní, srdeční a spodní tóny. Za chvíli vysvětlíme, jak tyto tři vůně správně zkombinovat.
 • Pipeta
 • Uzavíratelná láhev, 150-200 ml
 • Rozprašovač parfému, 150-200 ml

Vyrobte si vlastní esenciální oleje pro zdravé vlasy Ylang Ylang spa masku

Funguje to takto: Vložte několik kapek každého z vybraných vonných olejů do malé uzavíratelné lahvičky. Zkombinujte horní, srdce a základnu v poměru 3: 2: 1. Vonné oleje s osvěžujícím aroma jsou vhodné jako vrchní tóny. Jsou první, které mozek zaregistroval, ale také se jako první rozcházejí. Takže můžete přidat více těchto vůní do parfémů, protože stejně rychle zmizí. Jedná se například o bergamot, douglasku, eukalyptus, mandarinku, rozmarýn a citron. Střední tóny jsou éterické oleje s květinovou vůní. Obvykle jsou vytrvalí. Mezi ně patří mimo jiné ylang ylang, kosatec, jasmín, růže, cypřiš a myrta. Základem jsou aromatické oleje s dřevitou, hořkou vůní. Lepí se nejdéle, ale díky své intenzivní vůni se v parfémech používají střídmě. Patří sem medová esence, pačuli, santalové dřevo a růžové dřevo.

Jak si vyrobit parfém z oleje ylang ylang sami

Pokud si nejste jisti, která kombinace voní nejlépe, můžete si nejprve ověřit, zda se vonné oleje k sobě dobře hodí. Chcete -li to provést, nejprve naneste kapku každého aromatického oleje na vatový tampon. Esenciální oleje nejprve očistěte samostatně a vyberte si z každé vůně 1–2 oblíbené (horní, srdeční nebo základní). Potom můžete všichni tři držet vatové tyčinky pohromadě a cítit různé směsi. Poté dejte 5 kapek základní noty do malé uzavíratelné lahvičky, poté 10 kapek noty srdce a poté 15 kapek horní noty. Poté je smíchejte se 4krát větším množstvím alkoholu, tj. 4 x 30 kapek = 120 kapek alkoholu 96%. Poté lahvičku protřepejte a nechte 14 dní zrát při pokojové teplotě. Naplňte přírodní parfém do 150 ml rozprašovače parfému.

Vytvořte si vůni místnosti ylang ylang oil sami

Vytvořte si vlastní pokyny a recept na vůni do pokoje s olejem ylang ylang

Vůni do místnosti si můžete také vyrobit sami pomocí oleje ylang ylang. Vysvětlíme, jak to udělat. Potřebujete následující materiály:

 • Vinný destilát 96%. Používá se při výrobě parfémů a jako konzervační prostředek pro přírodní kosmetiku. Na vonnou olejovou směs potřebujete 4krát více lihu než aromatické oleje.
 • Vonné oleje ve třech vůních: horní, srdeční a spodní tóny. Za chvíli vysvětlíme, jak tyto tři vůně správně kombinovat.
 • Pipeta
 • Vonná váza, 150 – 200 ml. Skládá se z lahvičky s úzkým hrdlem a několika tyčinek ze skleněných vláken, kterými jsou vůně distribuovány v místnosti. Vázu s vůní si můžete volitelně vyrobit také sami. Pak potřebujete prázdnou a čistou láhev s úzkým hrdlem a osmi dřevěnými tyčinkami.
 • 10 ml glycerinu

Vytvořte si vlastní tipy pro domácí vůni Ylang Ylang Oil

Takto vzniká vůně do místnosti: Nejprve smíchejte 80 ml 96% vinného destilátu s 10 ml glycerinu a poté po kapkách přidávejte vonné oleje. Zkombinujte horní, srdce a základ v poměru 1: 2: 2 pro mix, který naplní místnost intenzivní vůní až na 10 dní. Lahev uzavřete a energicky s ní zatřeste, aby glycerin na sebe mohl vázat alkohol a vonné oleje. Nakonec vložte osm dřevěných tyčinek do láhve.

Ylang ylang olej na vlasy 

Udržování zdravých vlasů Vytvořte si vlastní masku na vlasy

Pro problémy s vlasy, jako je vypadávání vlasů nebo lámání vlasů, je ideální lázeňská maska ​​vyrobená z přírodních produktů. Stoupenci přírodní kosmetiky na vlasy předpokládají, že zdravá pokožka hlavy je pro lesklou a zdravou snovou hřívu klíčová. Vmasírujte proto vonnou olejovou směs přímo do kořínků. Je absorbován pokožkou hlavy. Olej ylang ylang je důležitou a oblíbenou složkou masek na vlasy, protože má antibakteriální a antifungální účinek. Při pravidelném používání lupy mizí, zánět se uzdravuje a stimuluje se růst vlasů. Olej ylang ylang také pomáhá na suchou pokožku hlavy, která je citlivá na chemikálie v kosmetických výrobcích. Můžete smíchat 5-10 kapek esenciálního oleje Ylang Ylang s neutrálním rostlinným olejem (ideální je například olivový olej). Nejprve naneste domácí lázeňskou masku na pokožku hlavy a masírujte pokožku. Poté rozdělte zbytek vlasů.

Olej na kůži Ylang Ylang

Ylang Ylang Oil pro obličejové masky a péči o pleť

Olej ylang ylang je také dobrý pro pokožku. Zvláště lidé s citlivou pokožkou si mohou dopřát masáž vonným olejem jednou týdně. Potřebujete prázdnou a čistou pipetovou láhev, ve které smícháte 4 kapky ylang ylangového oleje se 2 lžícemi jojobového oleje a 2 kapkami růžového oleje. Lahvičku energicky protřepejte a na prsty naneste 1–2 kapky směsi. Jemně vetřete esenciální oleje do pokožky. Pokud pečujete o svou pokožku přírodní kosmetikou, můžete přidat 4-5 kapek vonného oleje. Olej Ylang Ylanng Oil můžete použít i na výživu pleťových masek. Olej má antibakteriální účinek a může pomoci při podrážděné pokožce, pupíncích nebo zarudnutí.

Ylang Ylang je skutečný lék, který je vhodný pouze pro vnější použití. V kosmetickém průmyslu se používá k výrobě kosmetických výrobků, v aromaterapii se používá jako vonný olej pro výrobu pokojových vůní.