Uncategorized

Výroba kopřivového čaje sami: účinek, dávkování a recepty na domácí prostředky

Ve vaší vlastní zahradě je považován za plevel, ve skutečnosti má plevel mnoho využití jako lék. Podrobně se podíváme na léčivé vlastnosti rostliny a vysvětlíme, jak si můžete sami připravit, dávkovat a používat kopřivový čaj. Nabízíme také několik receptů na domácí léky s kopřivovým čajem, které zmírňují bolest, zabíjejí choroboplodné zárodky a podporují detoxikaci v těle.

Uvařte si kopřivový čaj sami: Proto je léčivá rostlina zdravá

Kopřivový čaj léčí zánět močového měchýře a předchází chorobám močových cest

Léčivé vlastnosti divokých bylin byly dlouho podceňovány. Nové studie však ukazují, co už bylo lidem v dávných dobách známo: kopřivu lze použít k různým onemocněním. Kopřivový čaj stimuluje metabolismus a trávení a dokáže léčit záněty. Je obzvláště bohatý na minerály, jako je železo nebo vápník, na vitamín C a na mastné kyseliny. Kopřivový čaj se často používá k dehydrataci a detoxikaci při jarních kúrách. V lidovém léčitelství se nálevový nápoj doporučuje také pro posílení ledvin a tvorbu mléka. Může také pomoci při infekcích močového měchýře, nedostatku železa a artróze. Bylo také vědecky prokázáno, že infuze může zmírnit příznaky některých střevních onemocnění.

Uvařte si kopřivový čaj sami: recept

Pití kopřivového čaje na recept na vysoký krevní tlak

Čaj z kopřivy v prášku samozřejmě najdete v drogeriích, ale můžete si ho vyrobit i sami. Aby čaj rozvinul své léčivé vlastnosti, měli byste věnovat pozornost několika věcem, pokud jde o dávkování a použití. V následujícím shrneme, co je pro vás důležité:

1. Doba sklizně kopřivy sahá od pozdního jara do začátku podzimu. Pozdní léto je však ten pravý čas na sušení listů kopřivy. Stačí mladé listy natrhat se stonky a zavěsit vzhůru nohama na stinné místo v zahradě. Volitelně je lze také sušit v zimní zahradě, v zahradní kůlně nebo ve slunné místnosti s nízkou vlhkostí. Listy lze strhnout až po skončení doby sušení.

2. Pokud kopřivu na zahradě nemáte, můžete si koupit listy sušené kopřivy. Při nákupu se ujistěte, že pocházejí z přirozeně rostoucí oblasti.

3. Dávkování kopřivy: Pokud si chcete připravit kopřivový čaj, spařte dvě vrchovaté lžičky plné listů kopřivy 500 ml vroucí vody. Před odstraněním listů nechte čaj louhovat devět minut.

4. Jak často pijete kopřivový čaj? Pokud máte příznaky, můžete čaj nebo čajové směsi obsahující kopřivu pít jednou denně po dobu maximálně sedmi týdnů. Poté byste si určitě měli dát několik týdnů pauzu.

5. K dosažení detoxikačního účinku je nejlepší pít kopřivový čaj brzy odpoledne.

Kopřivový čaj vedlejší účinky

Pijte kopřivový čaj pro tipy a nápady na dehydrataci

Přestože je nálevový nápoj přírodní lék, kopřivový čaj může mít stále vedlejší účinky. Lidé s poruchou funkce ledvin a srdce by se jí proto měli vyhýbat. Totéž platí pro těhotné ženy. Pokud máte pochybnosti, měli byste se poradit s lékařem. Nežádoucí účinky u zdravých lidí jsou vzácné. Kopřiva může způsobit alergickou reakci. Někdy může léčivá rostlina způsobit i mírné žaludeční potíže.

Co dělá kopřivový čaj??

Vytvořte si vlastní recept na kopřivový čaj na nálevový nápoj

Zajímá vás, k čemu je kopřivový čaj dobrý a jak můžete nálev použít jako lék? Uvádíme několik oblastí použití a dáváme recepty na domácí prostředky s kopřivovým čajem. Sušené listy však můžete smíchat s jinými druhy čajů a použít je ke zmírnění či zlepšení různých neduhů. Existují také různé úpravy vlasů a četné recepty na domácí kosmetiku s kopřivovým čajem.

Kopřivový čaj při cystitidě

Jak často pít kopřivový čaj při problémech s ledvinami

Kopřivový čaj může pomoci zmírnit příznaky onemocnění močových cest. Typickými příznaky cystitidy je pocit pálení a bolest při močení. Ale lze s nimi bojovat infuzním nápojem. Čaj propláchne močové cesty a odstraní škodlivé bakterie z močového měchýře.

Recept na domácí lék: 2 g sušených listů kopřivy zalijte 140 ml vroucí vody a nechte 6 minut louhovat. Pijte čerstvě připravený šálek čaje třikrát denně před jídlem. Pokud příznaky po týdnu nezmizí, poraďte se se svým lékařem. Pokud je v moči krev a horečka, naléhavě se poraďte s lékařem!

Kopřivový čaj pro zdravé ledviny

Kopřivový čaj na drenáž a detoxikaci pijte tak často Chcete detoxikovat ledviny? Následující čajová směs je ideální pro proplachovací terapii:

  • 14 g listů medvědice, sušené
  • 8 g březových listů, sušených
  • 6 g zlatobyle, sušené
  • 5 g listů máty peprné, sušené
  • 40 g listů kopřivy, sušené

Nálev stačí na přípravu 20 šálků čaje. Jednoduše smíchejte různé druhy čajů a udržujte je vzduchotěsné. Dávkování kopřivového čaje pro vás bude mnohem jednodušší, pokud čajovou směs rozdělíte do 20 filtračních sáčků. Čaj byste si měli připravit pouze po konzultaci s lékařem. Poté dodržujte předepsané denní množství a dobu užívání. Pokud není předepsáno jinak, používejte nápravu maximálně 2 týdny. Mezi vedlejší účinky patří různé žaludeční potíže. Většinou se vyskytují při předávkování.

Během proplachovací terapie byste měli vypít alespoň 1,5 litru vody denně, abyste se vyhnuli odtoku z kopřivového čaje.

Kopřivový čaj na scezení

Co způsobuje kopřivový čaj různé recepty na domácí opravné prostředky

Jak již bylo zmíněno dříve, kopřivový čaj může pomoci detoxikovat tělo. V takovém případě si můžete čaj připravit ráno a pak jej pít studený nebo teplý po celý den. Abyste své tělo vyčerpali kopřivovým čajem, měli byste vypít 4 až 6 šálků denně. Čaj je často předepisován praktickými lékaři pro zadržování vody, pokud není stanoven jiný lékařský důvod. Zadržování vody může být způsobeno srdečními nebo ledvinovými problémy a kopřivový čaj je u těchto pacientů kontraindikován.

Mnoho zdravých lidí se na jaře rozhodne pro detoxikaci těla různými kúrami. K tomuto účelu lze také použít kopřivový čaj, pokud detoxikace netrvá déle než týden.

Uvařte si kopřivový čaj sami a použijte jej proti vysokému krevnímu tlaku

Samotný kopřivový čaj má přehled o jeho účinku, dávkování a aplikaci

V marocké lidové medicíně se tento čaj používá také jako snižovač krevního tlaku. Bylo také vědecky prokázáno, že léčivá rostlina uvolňuje cévy. To zlepšuje krevní oběh a přirozeně snižuje vysoký krevní tlak. I zde byste se měli poradit se svým rodinným lékařem, aby v případě potřeby upravil terapii. Ne nadarmo je vysoký krevní tlak považován za a "Tichý zabiják", protože důsledky obvykle pocítíte, až když už je příliš pozdě. Z tohoto důvodu, jak jsem řekl, je návštěva lékaře nezbytná.

Kopřivový čaj na artritidu a revmatická onemocnění

Kopřivový čaj na artritidu a revmatická onemocnění

Jak už samotný název napovídá, kopřiva vás může štípat na kůži. Jed rostliny je složen ze tří látek: acetylcholinu, serotoninu a histaminu. Acetylcholin stimuluje cévy a serotonin má podobný účinek na kosterní svaly. Čím lepší je krevní oběh, tím rychleji se škodlivé patogeny odbourávají. To platí zejména pro záněty. Infúze opařená horkou vodou může rozvinout svůj protizánětlivý účinek. S příznaky dny a revmatismu lze denně vypít šest až osm šálků čaje. Protože čaj také obsahuje histamin, měli by alergici nejprve vyhledat radu od svého rodinného lékaře.

Účinek kopřivového čaje na pokožku

Čaj z kopřivy působí protizánětlivě na pokožku

Kopřivový čaj působí protizánětlivě a může zabíjet bakterie nejen v našem těle, ale i na kůži. Protože také podporuje krevní oběh, může během několika týdnů výrazně zlepšit pleť. Zejména s pupínky a poškozenou pokožkou můžete čaj aplikovat také přímo na obličej. Pleť nejprve umyjte jemným čisticím gelem proti pupínkům nebo ji očistěte micelární vodou. Poté si připravte šálek kopřivového čaje, nechte jej vychladnout a aplikujte ho selektivně na zanícená místa. Vyplatí se nejprve nanést čaj na neviditelnou oblast. V jednotlivých případech může způsobit zarudnutí.

Kopřivový čaj na vlasy: udělejte si kúru sami

Vytvořte si vlastní recept na ošetření vlasů proti píchání kopřivami pomocí přírodních prostředků

Na suché a poškozené vlasy může pomoci kúra z kopřivového čaje. Zde jsou na první pohled potřebné přísady:

  •  150 ml přírodního jogurtu
  • 4 g listů kopřivy, sušené
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lžička medu

Příprava: Listy kopřivy nejprve vložte do kastrůlku a zalijte 100 ml horké vody. Čaj přiveďte k varu a nechte vychladnout, poté rozdělte do dvou šálků. Smíchejte čaj v prvním šálku s přírodním jogurtem, olivovým olejem a medem. Masku dobře promíchejte, dokud nezískáte hladkou hmotu. Poté naneste kúru na vlhké vlasy a jemně vmasírujte od kořínků ke konečkům. Nechte působit asi 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Poté nalijte druhý šálek kopřivového čaje na vlasy.

Kopřiva na alergie: Pomáhá proti senné rýmě

Použití kopřivového čaje proti senné rýmě Tipy a efekty

Kopřivový čaj, který se připravuje z listů léčivé rostliny, se často používá jako součást terapie pro alergiky. Kopřiva je bohatá na histamin. Každodenní kontakt s poselskou látkou může vést tělo k tomu, aby si na to pomalu zvyklo. Tím se zabrání závažné alergické reakci. Čaj je proto často předepisován lékaři. Je velmi důležité, aby alergik nejprve vyhledal radu. Protože v mnoha případech nejde vůbec o alergii, ale o histaminovou intoleranci. U druhého nemůže kopřiva pomoci, ale může dokonce zhoršit příznaky.

Málokterá jiná léčivá bylina je univerzálnější než kopřiva. A co je nejlepší – plevel roste na vaší vlastní zahradě, v lese nebo na poli. Pokud ale chcete sbírat listy kopřivy a připravit z nich čaj, měli byste věnovat zvláštní pozornost umístění rostliny. Rostliny rostoucí na ulicích a ve velkých městech představují pro naše zdraví více rizik než přínosů.