Uncategorized

Parabenům v kosmetice a pracích prostředcích se vyvarovat

Mnoho kosmetických výrobků, jako jsou sprchové gely a šampony, obsahuje určité chemikálie a parabeny v kosmetice, které jsou známé jako endokrinní disruptory a mohou být škodlivé. Přestože jsou výrobky do koupele a na toalety považovány za prostředek čistoty, neznamená to, že je výrobci vyrábějí s ohledem na životní prostředí a lidské tělo. Výzkum endokrinních disruptorů v produktech, které lidé používají denně, je k dispozici již delší dobu. Nová studie institutu Silent Spring však potvrdila, že spotřebitelé, kteří používají určité produkty, mají v těle výrazně více chemikálií.

Jak nebezpečné jsou parabeny v kosmetice?

Chemické látky se nacházejí ve většině kosmetických produktů, jako jsou sprchové gely a parfémy

Nová studie zvyšuje znalosti o skutečných a okamžitých změnách v lidském těle. K tomu nemůže dojít, pokud lidé přijmou bezpečná a jednoduchá opatření, aby zabránili expozici těmto produktům. Endokrinní disruptory jsou tedy parabeny v kosmetice, které jsou široce používány jak v produktech osobní péče, tak v domácích produktech. Vědci dávají pozor na expozici veřejnosti, protože tyto chemikálie narušují tělesné hormony. Kromě toho může vést ke zdravotním problémům, jako jsou reprodukční poruchy, onemocnění štítné žlázy, astma a rakovina. V nové studii se vědci zabývali účinky různých typů produktů do koupele na expozici člověka.

Osobní péče # jako mýdlo a šampony obsahují v kosmetice parabeny

Tým shromáždil vzorky moči od 726 účastníků, které byly analyzovány na 10 běžných chemikálií a parabenů v kosmetice, které ovlivňují endokrinní systém. Zjistili, že 87 procent účastníků podniklo kroky, aby se vyhnuly některým chemikáliím ve výrobcích. Když vědci porovnali účastníky, zjistili, že lidé, kteří se vyhýbají výrobkům obsahujícím parabeny, triclosan a vonné látky, jsou dvakrát častěji ve skupině s nejnižším chemickým dopadem. Chemické látky, které vědci testovali, zahrnovaly parabeny, bisfenol A (BPA), triclosan a benzofenon-3.

Varování po studii

Žena v drogerii čte štítek z pracího prostředku

Parabeny jsou jednou z nejoblíbenějších kosmetických konzervačních látek. Jsou také snadno absorbovány lidským tělem. Takové parabeny v kosmetice jsou spojeny s endokrinní aktivitou, karcinogeny, neplodností, spermatogenezí a také psychologickými a ekologickými poruchami. Při nakupování kosmetických předmětů hledejte etikety přísad pro methylparaben, propylparaben, isoparaben nebo butylparaben. BPA se používá k výrobě polykarbonátových plastů a epoxidových pryskyřic, které se nacházejí v mnoha obalech. To je také obsaženo v toaletních potřebách a výrobcích pro dámskou hygienu. Triclosan je také takové antimikrobiální činidlo, které se používá v produktech osobní péče. Je snadno absorbován kůží. Studie ukazují, že expozice vede k reprodukčním problémům a může také ovlivnit imunitní odpověď a kardiovaskulární funkce.

výzkumník zkoumá parabeny v kosmetice odebíráním vzorků do sklenic

Další chemikálií, které by se spotřebitelé měli vyhnout, jsou podle studie ftaláty. Ftaláty jsou chemikálie narušující endokrinní systém, které byly spojeny se ztrátou těhotenství a nepříznivými porodnickými výsledky. Mohou být uvedeny jako „vůně“ u různých produktů. Ftaláty jsou skupina chemikálií, které obsahují slovo „ftalát“. Najdeme je v lacích na nehty, lacích na vlasy, vodách po holení, mýdlech, šamponech, parfémech a dalších toaletních potřebách. Pamatujte, že „čistý“ není vládní termín předepsaný. Mezi výzkumnými skupinami, které se snaží stanovit oficiální definici, stále existuje mnoho debat. V zásadě jde o zvýšení povědomí o tom, co pro své tělo používáte.