Uncategorized

Dokážete rozplakat dítě, aby usnulo? Proč metoda nefunguje a jaké důsledky může mít

Každých pár hodin se dítě probudí a tímto způsobem přeruší také spánek rodičů. Problém znají nejen noví rodiče. Ani po měsících, a dokonce ani v prvních letech, to není zdaleka vzácnost. V určitém okamžiku je vyčerpání znatelné a není divu, že dříve nebo později matky a otcové hledají zázračný lék nebo trik, jak pomoci sobě a svému dítěti. Velkým cílem je zde prospat noc – sen každé matky. A nemusíte hledat daleko, abyste našli četné domnělé tipy a triky. Jedním z nich je velmi kontroverzní metoda: rozplakat dítě.

Nechat dítě plakat - nevýhody a důsledky metody

Rodiče používali tuto metodu před desítkami let. Velmi známý je takzvaný kontrolovaný pláč, známý také jako Ferberova metoda, při kterém si dítě postupně zvykne spát celou noc a intervaly mezi pláčem se postupně prodlužují. Ale můžete nechat dítě plakat? Řada vědců a lékařů je striktně proti těmto a podobným metodám. Podle studií by měly mít negativní dopad na vývoj miminka nebo dítěte.

Nechte dítě plakat, aby spalo nebo ne?

Je dovoleno nechat dítě plakat v posteli, aby usnulo

Dnes vám vysvětlíme, proč tomu tak je. Zjistěte, co se stane, když rozplačete děti, proč se děti a batolata v noci tak často budí a proč je pro ně těžké usnout. Nakonec vám dáme odpovědi na další dvě důležité otázky: Kdy mohou děti spát celou noc a jak se moje dítě naučí zůstat spát??

Rozplakat dítě, aby se naučilo spát – mýtus a pravda

Pokud necháte dítě křičet, jeho úroveň stresu se zvyšuje, což je z dlouhodobého hlediska škodlivé pro jeho zdraví

Děti nemohou spát celou noc. I my dospělí se probouzíme stejně. Rozdíl je v tom, že si to ráno nepamatujeme. Pro tyto okamžiky dospívání existuje také jednoduché vysvětlení, které souvisí s naším původem a povahou.

Ve skutečnosti je to ochranná funkce těla. Když jsme my lidé stále žili v jeskyních, bylo to v noci nebezpečné. Spánek je okamžik slabosti, kterého by mohli predátoři využít. Dítě se tedy chce ujistit, že jsou během spánku stále v bezpečí. Cítí se také bezpečně, když je blízko své matky, protože je tam chráněn před mrazem. Děti se proto pravidelně probouzejí, aby zkontrolovaly, zda jsou jejich opatrovníci, tj. Jejich rodiče, stále tam a starají se o ně.

Stresové hormony uvádějí životně důležité orgány do pohybu, což je z dlouhodobého hlediska škodlivé

"Už ale nežijeme v jeskyních, vlci na nás nemohou zaútočit a díky topení je teplo 24 hodin", teď možná přemýšlíš. Dítě to neví a nechápe to. Jeho tělo funguje instinktivně, všechno "pracuje" automaticky.

Když dítě rozplačete, uvedete ho do stavu strachu. Cítí se ponechán sám a bezbranný. A to neplatí jen v případě, že pláčete kojence. Malé děti také potřebují uklidnit rodiče.

Making Baby Cry – Proč se ale zdá, že skutečně funguje?

Děti i dospělí se během noci přirozeně několikrát probudí

Ale protože se tento druh vzdělávání stal tak populárním, něco na tom musí být, že? Ve skutečnosti to vypadá, že metoda funguje. Nechat dítě plakat v posteli není tak špatné, že? Po pár dnech nebo nocích už dítě samo nepláče ke spánku a ani v noci to už není patrné. A právě posledních pár slov této věty je zde rozhodujících: Už to není patrné. To je třeba chápat následovně:

Základní důvěra je narušena, když necháte dítě plakat

Měli byste rozplakat dítě??

Když necháte dítě v noci plakat, uvolňují se stresové hormony, jejichž cílem je pomoci živé bytosti přežít. Pulz se zvyšuje, všechny životně důležité orgány jsou zásobovány více krví a kůže a sekundární vnitřní orgány místo toho méně. Mozek se vypne, aby se zastavilo myšlení a pouze reflexní akce, která slouží k přežití funkcí. Všechno běží na plné obrátky a hormony od těla hodně vyžadují. Z dlouhodobého hlediska je to zdraví škodlivé.

Děti nemohou spát samy a potřebují pomoc rodičů

Pokud se dítě nebo batole po určité době uklidní a usne, není to známkou toho, že jste je naučili usínat a zůstat spát sami. Pokud necháte dítě plakat, jen usne vyčerpáním. Stává se klidným, protože instinktivně chápe, že nikdo nepřijde, a je lepší být v klidu, aby nepřilákal dravce a nešetřil energií.

Protože se mozek vypíná, dítě necítí paniku ani strach, ale ani pocit hladu nebo žízně, pokud by k tomu mělo dojít v noci. Stejně tak vás neupozorní na plnou plenku nebo když je příliš teplo nebo příliš zima. Pokud tedy přimějete dítě křičet, aby spalo, učí se pouze potlačovat své potřeby.

Může se tedy dítě naučit spát nebo ne??

Děti, které nebrečí ke spánku, jsou emocionálně vyrovnanější

Ne. Příroda zamýšlela, že se my lidé, ať už kojenci, děti nebo dospělí, budeme v pravidelných intervalech probouzet a tímto způsobem kontrolovat, zda jsme v bezpečí. Pokud si tedy myslíte, že jste své dítě naučili zůstat spát tím, že ho rozplakalo, mýlíte se. Prostě už neprotestuje, protože v jeho očích to nedává smysl.

Pokud se tedy dítě v noci probudí, jen tam leží a zase se vypne, aby nebylo jeho potřeby zbytečně nápadné a aby přilákalo další dravce. Biologové to označují jako ochrannou rigiditu. Rodiče, jejichž zkušenosti s Ferberovou metodou jsou pozitivní, si pravděpodobně nejsou vědomi těchto skutečností a nechápou, že ve skutečnosti ničeho pozitivního nedosáhli.

Make Baby Cry – sledujte

Nechat dítě plakat může mít psychické následky

Jednak pokud necháte dítě plakat, ztratí ve vás jako rodiče důvěru. Pouto matky a dítěte je narušeno. Když necháte dítě plakat, poškozujete základní důvěru. Jak silné jsou účinky v pozdějším dětství a dospělosti, přirozeně závisí na mnoha dalších faktorech, například na míře, v jaké je pouto utvářeno jinými způsoby. Ale to není vše.

Aby se děti cítily bezpečně, musí být blízko své matce nebo otci

Proč dítě nerozplakat??

Stejně jako u dospělých, příliš mnoho stresu ovlivňuje imunitní systém. Pokud necháte dítě plakat, když nechce spát, zeslábne a dítě bude častěji nemocné. V pozdějších letech děti, které jsou v útlém věku velmi stresované, zvládají stresové situace obtížněji, jsou snáze vzrušitelné a mohou se objevit problémy se spánkem, úzkostné poruchy a problémy s učením. Když dítě nebo batole křičí, zvyšuje se také riziko pozdějšího deprese nebo závislosti.

Obtížné usínání a usínání je normální po dobu prvních 3 až 4 let

Možné důsledky stresu, když přimějete batole nebo dítě plakat ke spánku, opět stručně shrnuto:

 • nedostatek důvěry a emočně nestabilní
 • oslabený imunitní systém v důsledku účinků hormonů na centrální nervový systém a následně častější onemocnění
 • Problémové spaní
 • Problémy s učením
 • Problémy zvládání stresu
 • Úzkostné poruchy
 • deprese
 • Závislosti
 • Zhoršení růstu

I přes přítomnost rodičů dítě pláče, aby spalo

Plačící děti se uklidňují klidnými a monotónními opatřeními

Nyní byste si neměli dělat starosti, pokud vaše dítě navzdory vaší přítomnosti křičí a pláče. To je zcela normální, protože neexistuje žádný jiný způsob, jak by malé bytosti mohly sdělit, že jim něco chybí. Ale jak dlouho můžete nechat dítě plakat??

Dítě nechce spát – nechte křičet?

Dokud jste v tom, držíte ho v náručí nebo se ho jinak snažíte uklidnit a pomoci mu usnout, nebude křičet problém. Protože v tomto případě nemůže jít o křik. S láskyplnou péčí, kterou svému dítěti tímto způsobem věnujete, mu pomůžete stabilizovat se a odpočinout si. Pomáhají znovu snížit hladinu stresu a zabránit tak trvalému uvolňování stresových hormonů.

Při mazlení mozek produkuje uklidňující oxytocin, který štěpí stresové hormony

Místo toho, pokud upustíte od toho, aby vaše dítě plakalo, aby spalo a místo toho se mazlilo nebo jinak bylo jen s dítětem, jiné hormony vám pomohou usnout. Mozek pak uvolňuje oxytocin, který je také známý jako mazlivý hormon a který nám pomohl snášet bolest od narození. Má uklidňující účinek a také snižuje hladinu stresových hormonů u dítěte nebo dítěte, které se během pláče zvedly. Stres je snížen. Pokud však dítě usne bez tohoto hormonu, hladina zůstane vysoká.

Usínající rituály, jako je koupání, zpívání nebo vyprávění příběhů, vám mohou pomoci usnout rychleji

I když se dítě po delší době neuklidní, nevzdávejte to a nechte dítě plakat, aby spalo. V této stresové situaci rodiče v krátkém čase vyzkoušejí mnoho různých metod, jak dítě uspat – nejprve na cvičném míči, poté chůzí tam a zpět, pak znovu v nosiči, s vyprávěním příběhů nebo zpěvem…

Místo toho, aby dítě plakalo, by mělo být utěšováno

To, co je dobře míněno, však dítě ještě více podráždí a přemůže. Místo toho se držte jedné metody a dodržujte ji podle hesla "Méně je více" na. Některá miminka například pozitivně reagují na bílý šum nebo monotónní hluk fénu. Ale i když pro své dítě použijete jednu z těchto metod, neměli byste je nechat samotné spát, ale využít svou přítomnost k uklidnění. Také se ujistěte, že je vše ostatní v pořádku:

 • Je příliš teplo nebo příliš zima?
 • Dítě může mít bolesti?
 • Je plena plná nebo možná musí být nočník?
 • Je dítě hladové??
 • Již novorozenci signalizují, že chtějí dokončit své podnikání a být drženi stranou. Je to možná příčina pláče??

Kdy by dítě mělo spát celou noc?

Kdy se děti a batolata učí spát celou noc?

Kdy batolata spí celou noc nebo kdy se rodí děti, je jednou z velkých otázek, které si rodiče pokládají. Každá matka sní o dlouhé noci a pokud od ostatních matek uslyšíte, jak hezky už jejich děti spí, potřeba ještě roste. Kromě toho existuje obava, že byste sami udělali něco špatného. Dětský spánek je nejen individuální, ale také relativní.

Křičet a rozplakat se je pro kojence a děti traumatizující zážitek

Na jedné straně zůstat spát znamená v každé věkové fázi něco jiného. Například děti mohou málokdy spát celých 8 hodin, protože stále jedí pouze mléko a po několika hodinách mají hlad. Růstové fáze, kousání zubů, vzrušující zážitky během dne nebo plná plena také ovlivňují spánek. Se začátkem doplňkového jídla se také mění doba spánku, protože od určitého okamžiku má tělo dostatek jídla ze dne, aby se dostalo přes noc.

Dítě nespí 12 měsíců a je to normální

Dítě 12 měsíců již nespí celou noc

Fáze spánku se tedy mění v závislosti na věku, růstových rychlostech a dalších faktorech. Vaše roční dítě nespí celou noc, přestože s tím nebyl problém? To je také normální a brzy se to může změnit.

Pokud necháte dítě plakat, nenaučí se spát celou noc

Dítě 15 měsíců nespí celou noc – je to v tomto věku ještě normální?

Každé dítě navíc potřebuje individuální potřebu blízkosti a náklonnosti. Někteří jsou citlivější a závislí na přítomnosti matky a otce, zatímco jiní je potřebují méně. To je důvod, proč některé děti přestávají hledat rodiče včas, když se v noci probudí, zatímco jiným to trvá déle.

Obecně byste měli být připraveni na skutečnost, že během prvních 3 až 4 let bude pravděpodobně docházet k častým nočním přerušením. Časem však kojenci a děti mají tendenci snáze najít cestu zpět ke spánku, pokud jste tam pro ně.

Pravidelná denní rutina usnadňuje kojencům a dětem usínání

Děti se mohou naučit spát bez pláče, pokud je navyknete na pravidelný denní režim. Vaše devítiměsíční dítě nespí celou noc? Pak byste mohli zkusit použít stejný denní rytmus. Dítě by mělo vědět, co a kdy očekávat. Jídlo, procházky a spaní ve stejnou dobu, stejně jako rituály před spaním, jako je koupel, příběh nebo písnička, které připraví dítě na čas spánku, mu mohou pomoci najít cestu ke snazšímu spánku a poté klidnějšímu spánku . I když to není záruka, za pokus to stojí a vždy je to lepší, než nechat dítě v noci plakat.

V ostatních případech rozplakat dítě nebo batole

Odporná a křičící batolata jsou přes den zdrcená a potřebují láskyplnou náklonnost

Mýtus, že je třeba ignorovat plačící děti a děti, se nevztahuje pouze na usínání a usínání. Děti mohou během dne také mít pláč a pláč. Častým tipem pak je: nechat dítě nebo dítě plakat. Důvody, proč své dítě nebo dítě rozplačete, jsou stejné jako při usínání. Děti bezdůvodně nepláčou. Děti mají potřeby, které tímto způsobem vyjadřují.

Batolata mohou mít období vzdoru a pláče kdykoli a potřebují útěchu a náklonnost

Zatímco batolata mohou obvykle identifikovat potřeby, jako je hlad, žízeň nebo podnikání, jinými způsoby, křik je obvykle příčinou jejich přemožení. Malí se teď učí a objevují tolik nových věcí a to může být velmi vyčerpávající. Děti často při křičících útocích nezvládnou určitou situaci a pak potřebují pomoc a klid matky nebo otce. Místo toho ignorace, karhání nebo dokonce křik dítěte dítě ještě více přemohly. Důsledky jsou stejné, jako kdybyste dítě nechali v noci křičet.

Uncategorized

Dokážete rozplakat dítě, aby usnulo? Proč metoda nefunguje a jaké důsledky může mít

Každých pár hodin se dítě probudí a tímto způsobem přeruší také spánek rodičů. Problém znají nejen noví rodiče. Ani po měsících, a dokonce ani v prvních letech, to není zdaleka vzácnost. V určitém okamžiku je vyčerpání znatelné a není divu, že dříve nebo později matky a otcové hledají zázračný lék nebo trik, jak pomoci sobě a svému dítěti. Velkým cílem je zde prospat noc – sen každé matky. A nemusíte hledat daleko, abyste našli četné domnělé tipy a triky. Jedním z nich je velmi kontroverzní metoda: rozplakat dítě.

Nechat dítě plakat - nevýhody a důsledky metody

Rodiče používali tuto metodu před desítkami let. Velmi známý je takzvaný kontrolovaný pláč, známý také jako Ferberova metoda, při kterém si dítě postupně zvykne spát celou noc a intervaly mezi pláčem se postupně prodlužují. Ale můžete nechat dítě plakat? Řada vědců a lékařů je striktně proti těmto a podobným metodám. Podle studií by měly mít negativní dopad na vývoj miminka nebo dítěte.

Nechte dítě plakat, aby spalo nebo ne?

Je dovoleno nechat dítě plakat v posteli, aby usnulo

Dnes vám vysvětlíme, proč tomu tak je. Zjistěte, co se stane, když rozplačete děti, proč se děti a batolata v noci tak často budí a proč je pro ně těžké usnout. Nakonec vám dáme odpovědi na další dvě důležité otázky: Kdy mohou děti spát celou noc a jak se moje dítě naučí zůstat spát??

Rozplakat dítě, aby se naučilo spát – mýtus a pravda

Pokud necháte dítě křičet, jeho úroveň stresu se zvyšuje, což je z dlouhodobého hlediska škodlivé pro jeho zdraví

Děti nemohou spát celou noc. I my dospělí se probouzíme stejně. Rozdíl je v tom, že si to ráno nepamatujeme. Pro tyto okamžiky dospívání existuje také jednoduché vysvětlení, které souvisí s naším původem a povahou.

Ve skutečnosti je to ochranná funkce těla. Když jsme my lidé stále žili v jeskyních, bylo to v noci nebezpečné. Spánek je okamžik slabosti, kterého by mohli predátoři využít. Dítě se tedy chce ujistit, že jsou během spánku stále v bezpečí. Cítí se také bezpečně, když je blízko své matky, protože je tam chráněn před mrazem. Děti se proto pravidelně probouzejí, aby zkontrolovaly, zda jsou jejich opatrovníci, tj. Jejich rodiče, stále tam a starají se o ně.

Stresové hormony uvádějí životně důležité orgány do pohybu, což je z dlouhodobého hlediska škodlivé

"Už ale nežijeme v jeskyních, vlci na nás nemohou zaútočit a díky topení je teplo 24 hodin", teď možná přemýšlíš. Dítě to neví a nechápe to. Jeho tělo funguje instinktivně, všechno "pracuje" automaticky.

Když dítě rozplačete, uvedete ho do stavu strachu. Cítí se ponechán sám a bezbranný. A to neplatí jen v případě, že pláčete kojence. Malé děti také potřebují uklidnit rodiče.

Making Baby Cry – Proč se ale zdá, že skutečně funguje?

Děti i dospělí se během noci přirozeně několikrát probudí

Ale protože se tento druh vzdělávání stal tak populárním, něco na tom musí být, že? Ve skutečnosti to vypadá, že metoda funguje. Nechat dítě plakat v posteli není tak špatné, že? Po pár dnech nebo nocích už dítě samo nepláče ke spánku a ani v noci to už není patrné. A právě posledních pár slov této věty je zde rozhodujících: Už to není patrné. To je třeba chápat následovně:

Základní důvěra je narušena, když necháte dítě plakat

Měli byste rozplakat dítě??

Když necháte dítě v noci plakat, uvolňují se stresové hormony, jejichž cílem je pomoci živé bytosti přežít. Pulz se zvyšuje, všechny životně důležité orgány jsou zásobovány více krví a kůže a sekundární vnitřní orgány místo toho méně. Mozek se vypne, aby se zastavilo myšlení a pouze reflexní akce, která slouží k přežití funkcí. Všechno běží na plné obrátky a hormony od těla hodně vyžadují. Z dlouhodobého hlediska je to zdraví škodlivé.

Děti nemohou spát samy a potřebují pomoc rodičů

Pokud se dítě nebo batole po určité době uklidní a usne, není to známkou toho, že jste je naučili usínat a zůstat spát sami. Pokud necháte dítě plakat, jen usne vyčerpáním. Stává se klidným, protože instinktivně chápe, že nikdo nepřijde, a je lepší být v klidu, aby nepřilákal dravce a nešetřil energií.

Protože se mozek vypíná, dítě necítí paniku ani strach, ale ani pocit hladu nebo žízně, pokud by k tomu mělo dojít v noci. Stejně tak vás neupozorní na plnou plenku nebo když je příliš teplo nebo příliš zima. Pokud tedy přimějete dítě křičet, aby spalo, učí se pouze potlačovat své potřeby.

Může se tedy dítě naučit spát nebo ne??

Děti, které nebrečí ke spánku, jsou emocionálně vyrovnanější

Ne. Příroda zamýšlela, že se my lidé, ať už kojenci, děti nebo dospělí, budeme v pravidelných intervalech probouzet a tímto způsobem kontrolovat, zda jsme v bezpečí. Pokud si tedy myslíte, že jste své dítě naučili zůstat spát tím, že ho rozplakalo, mýlíte se. Prostě už neprotestuje, protože v jeho očích to nedává smysl.

Pokud se tedy dítě v noci probudí, jen tam leží a zase se vypne, aby nebylo jeho potřeby zbytečně nápadné a aby přilákalo další dravce. Biologové to označují jako ochrannou rigiditu. Rodiče, jejichž zkušenosti s Ferberovou metodou jsou pozitivní, si pravděpodobně nejsou vědomi těchto skutečností a nechápou, že ve skutečnosti ničeho pozitivního nedosáhli.

Make Baby Cry – sledujte

Nechat dítě plakat může mít psychické následky

Jednak pokud necháte dítě plakat, ztratí ve vás jako rodiče důvěru. Pouto matky a dítěte je narušeno. Když necháte dítě plakat, poškozujete základní důvěru. Jak silné jsou účinky v pozdějším dětství a dospělosti, přirozeně závisí na mnoha dalších faktorech, například na míře, v jaké je pouto utvářeno jinými způsoby. Ale to není vše.

Aby se děti cítily bezpečně, musí být blízko své matce nebo otci

Proč dítě nerozplakat??

Stejně jako u dospělých, příliš mnoho stresu ovlivňuje imunitní systém. Pokud necháte dítě plakat, když nechce spát, zeslábne a dítě bude častěji nemocné. V pozdějších letech děti, které jsou v útlém věku velmi stresované, zvládají stresové situace obtížněji, jsou snáze vzrušitelné a mohou se objevit problémy se spánkem, úzkostné poruchy a problémy s učením. Když dítě nebo batole křičí, zvyšuje se také riziko pozdějšího deprese nebo závislosti.

Obtížné usínání a usínání je normální po dobu prvních 3 až 4 let

Možné důsledky stresu, když přimějete batole nebo dítě plakat ke spánku, opět stručně shrnuto:

 • nedostatek důvěry a emočně nestabilní
 • oslabený imunitní systém v důsledku účinků hormonů na centrální nervový systém a následně častější onemocnění
 • Problémové spaní
 • Problémy s učením
 • Problémy zvládání stresu
 • Úzkostné poruchy
 • deprese
 • Závislosti
 • Zhoršení růstu

I přes přítomnost rodičů dítě pláče, aby spalo

Plačící děti se uklidňují klidnými a monotónními opatřeními

Nyní byste si neměli dělat starosti, pokud vaše dítě navzdory vaší přítomnosti křičí a pláče. To je zcela normální, protože neexistuje žádný jiný způsob, jak by malé bytosti mohly sdělit, že jim něco chybí. Ale jak dlouho můžete nechat dítě plakat??

Dítě nechce spát – nechte křičet?

Dokud jste v tom, držíte ho v náručí nebo se ho jinak snažíte uklidnit a pomoci mu usnout, nebude křičet problém. Protože v tomto případě nemůže jít o křik. S láskyplnou péčí, kterou svému dítěti tímto způsobem věnujete, mu pomůžete stabilizovat se a odpočinout si. Pomáhají znovu snížit hladinu stresu a zabránit tak trvalému uvolňování stresových hormonů.

Při mazlení mozek produkuje uklidňující oxytocin, který štěpí stresové hormony

Místo toho, pokud upustíte od toho, aby vaše dítě plakalo, aby spalo a místo toho se mazlilo nebo jinak bylo jen s dítětem, jiné hormony vám pomohou usnout. Mozek pak uvolňuje oxytocin, který je také známý jako mazlivý hormon a který nám pomohl snášet bolest od narození. Má uklidňující účinek a také snižuje hladinu stresových hormonů u dítěte nebo dítěte, které se během pláče zvedly. Stres je snížen. Pokud však dítě usne bez tohoto hormonu, hladina zůstane vysoká.

Usínající rituály, jako je koupání, zpívání nebo vyprávění příběhů, vám mohou pomoci usnout rychleji

I když se dítě po delší době neuklidní, nevzdávejte to a nechte dítě plakat, aby spalo. V této stresové situaci rodiče v krátkém čase vyzkoušejí mnoho různých metod, jak dítě uspat – nejprve na cvičném míči, poté chůzí tam a zpět, pak znovu v nosiči, s vyprávěním příběhů nebo zpěvem…

Místo toho, aby dítě plakalo, by mělo být utěšováno

To, co je dobře míněno, však dítě ještě více podráždí a přemůže. Místo toho se držte jedné metody a dodržujte ji podle hesla "Méně je více" na. Některá miminka například pozitivně reagují na bílý šum nebo monotónní hluk fénu. Ale i když pro své dítě použijete jednu z těchto metod, neměli byste je nechat samotné spát, ale využít svou přítomnost k uklidnění. Také se ujistěte, že je vše ostatní v pořádku:

 • Je příliš teplo nebo příliš zima?
 • Dítě může mít bolesti?
 • Je plena plná nebo možná musí být nočník?
 • Je dítě hladové??
 • Již novorozenci signalizují, že chtějí dokončit své podnikání a být drženi stranou. Je to možná příčina pláče??

Kdy by dítě mělo spát celou noc?

Kdy se děti a batolata učí spát celou noc?

Kdy batolata spí celou noc nebo kdy se rodí děti, je jednou z velkých otázek, které si rodiče pokládají. Každá matka sní o dlouhé noci a pokud od ostatních matek uslyšíte, jak hezky už jejich děti spí, potřeba ještě roste. Kromě toho existuje obava, že byste sami udělali něco špatného. Dětský spánek je nejen individuální, ale také relativní.

Křičet a rozplakat se je pro kojence a děti traumatizující zážitek

Na jedné straně zůstat spát znamená v každé věkové fázi něco jiného. Například děti mohou málokdy spát celých 8 hodin, protože stále jedí pouze mléko a po několika hodinách mají hlad. Růstové fáze, kousání zubů, vzrušující zážitky během dne nebo plná plena také ovlivňují spánek. Se začátkem doplňkového jídla se také mění doba spánku, protože od určitého okamžiku má tělo dostatek jídla ze dne, aby se dostalo přes noc.

Dítě nespí 12 měsíců a je to normální

Dítě 12 měsíců již nespí celou noc

Fáze spánku se tedy mění v závislosti na věku, růstových rychlostech a dalších faktorech. Vaše roční dítě nespí celou noc, přestože s tím nebyl problém? To je také normální a brzy se to může změnit.

Pokud necháte dítě plakat, nenaučí se spát celou noc

Dítě 15 měsíců nespí celou noc – je to v tomto věku ještě normální?

Každé dítě navíc potřebuje individuální potřebu blízkosti a náklonnosti. Někteří jsou citlivější a závislí na přítomnosti matky a otce, zatímco jiní je potřebují méně. To je důvod, proč některé děti přestávají hledat rodiče včas, když se v noci probudí, zatímco jiným to trvá déle.

Obecně byste měli být připraveni na skutečnost, že během prvních 3 až 4 let bude pravděpodobně docházet k častým nočním přerušením. Časem však kojenci a děti mají tendenci snáze najít cestu zpět ke spánku, pokud jste tam pro ně.

Pravidelná denní rutina usnadňuje kojencům a dětem usínání

Děti se mohou naučit spát bez pláče, pokud je navyknete na pravidelný denní režim. Vaše devítiměsíční dítě nespí celou noc? Pak byste mohli zkusit použít stejný denní rytmus. Dítě by mělo vědět, co a kdy očekávat. Jídlo, procházky a spaní ve stejnou dobu, stejně jako rituály před spaním, jako je koupel, příběh nebo písnička, které připraví dítě na čas spánku, mu mohou pomoci najít cestu ke snazšímu spánku a poté klidnějšímu spánku . I když to není záruka, za pokus to stojí a vždy je to lepší, než nechat dítě v noci plakat.

V ostatních případech rozplakat dítě nebo batole

Odporná a křičící batolata jsou přes den zdrcená a potřebují láskyplnou náklonnost

Mýtus, že je třeba ignorovat plačící děti a děti, se nevztahuje pouze na usínání a usínání. Děti mohou během dne také mít pláč a pláč. Častým tipem pak je: nechat dítě nebo dítě plakat. Důvody, proč své dítě nebo dítě rozplačete, jsou stejné jako při usínání. Děti bezdůvodně nepláčou. Děti mají potřeby, které tímto způsobem vyjadřují.

Batolata mohou mít období vzdoru a pláče kdykoli a potřebují útěchu a náklonnost

Zatímco batolata mohou obvykle identifikovat potřeby, jako je hlad, žízeň nebo podnikání, jinými způsoby, křik je obvykle příčinou jejich přemožení. Malí se teď učí a objevují tolik nových věcí a to může být velmi vyčerpávající. Děti často při křičících útocích nezvládnou určitou situaci a pak potřebují pomoc a klid matky nebo otce. Místo toho ignorace, karhání nebo dokonce křik dítěte dítě ještě více přemohly. Důsledky jsou stejné, jako kdybyste dítě nechali v noci křičet.