Uncategorized

Corona v domácnosti – jak vysoké je riziko infekce v rodině?

Nedávná studie naznačuje, že lidé s koronou v domácnosti jsou nakaženi rychleji a rozsáhleji, než se dříve uvádělo. Přestože mnozí doufali, že COVID-19 už bude pryč, dnes panuje určitá nejistota, kdy pandemie skončí. Vědci zjistili, že něco přes polovinu, neboli 53 procent lidí, kteří žijí s někým, kdo má infekci SARS-CoV-2, se nakazilo virem.

Jak rychle se Corona šíří v domácnosti??

mladý muž pracuje z domova na notebooku a doma nosí masku

Z těch, kteří se nakazili virem od někoho z jejich domácnosti, se 75 procent těchto infekcí objevilo do 5 dnů od prvního člena rodiny, který onemocněl. Sars-CoV-2 se tak aktivně šíří ve více komunitách, že ho lidé mohou nechtěně pustit do svých domácností. Výzkumníci již vědí, že pokud někdo přinese domů infekci, jako je tato, nakazí se přibližně 50 procent členů domácnosti. Tyto infekce se také mohou objevit velmi rychle. Po všech těch měsících ochrany svých rodin se všichni cítí vyčerpaní. Budete také chtít mít jistotu, že se setkáte s dalšími členy rodiny a příbuznými. Koronavirus bohužel nikdy neomrzí. Je neúprosný, a tak může pomocí těchto známých, blízkých kontaktů dále expandovat.

Doktor se dívá na rentgen plic mladé ženy s covid 19

Na začátku pandemie mnoho zdravotních odborníků doporučilo, aby se od plánů úplně upustilo. Jelikož však lidé mají dost sociální interakce, odborníci místo toho přecházejí na model harm reduction. Při plánování nadcházejících svátků s předstihem by se tedy lidé měli ujistit, že jejich hosté rozumějí domácím opatřením ohledně COVID-19 a dodržují je.

žena s ochrannou maskou a nápisem zastavit koronavirus na ruce

Například aktivity venku nebo v dobře větraném prostoru mohou snížit riziko infekce. Kromě toho se doporučuje slavit venku nebo v dobře větraných místnostech s omezeným počtem lidí. Přenos z člověka na člověka je tedy nejběžnějším způsobem šíření COVID-19. S blížícími se prázdninami a shromažďováním rodin existuje proto možnost, že prázdniny zvýší riziko přenosu.

Opatření

Vyhněte se koroně v domácnosti během vánočních svátků a komunikujte online

Během pandemie se tedy vánoční období může slavit i nadále. Pro snížení přenosu COVID-19 je však stále důležité dodržovat zásady veřejného zdraví. Vyšetřování tato studie ukázaly, že život s někým, kdo má v domácnosti Coronu, zvyšuje pravděpodobnost nákazy o více než 50 procent. Mnoho preventivních opatření přijatých v souvislosti s COVID-19, včetně nošení roušky a fyzického distancování, není trvalé. Jakmile bude zavedena vakcína, lidé se přiblíží ke svému dřívějšímu normálnímu životu. Takový přístup by vám měl pomoci překonat zásadní prázdninové období.