Účesy a účesy

Zdravé vlasy: proč je péče o pokožku hlavy tak důležitá?

Péče o pokožku hlavy je jedním z největších trendů v oblasti krásy, ale co je důležitější, může také způsobit, že jsou vaše vlasy zdravější a silnější. Kromě toho se na trhu objevuje stále více produktů zaměřených na pokožku hlavy, ale jsou opravdu nutné? Krátká odpověď je ano. Vysvětlujeme, proč je péče o pokožku hlavy tak důležitá a na co byste si měli dát pozor.

Zdravá pokožka hlavy je trendy

Zdravá pokožka hlavy znamená zdravé vlasy

Říci, že péče o pokožku hlavy je novou rutinou péče o pleť, není podceňování. V posledních letech se značky péče o vlasy a pokožku přesunuly na vývoj hybridních produktů zaměřených na udržení zdraví vlasů a pokožky hlavy. Dnes je průmysl osobní péče zaplaven takovými výrobky z dobrého důvodu – péče o pokožku hlavy je stejně důležitá jako péče o pokožku na zbytku těla.

Proto byste neměli zanedbávat péči o pokožku hlavy

UV záření poškozuje pokožku hlavy

Zdraví pokožky hlavy přímo souvisí se zdravím vašich vlasů. Je to jako půda, ve které rostlina – nebo v tomto případě vaše vlasy – roste. Zatímco pokožka hlavy je prodloužením pokožky obličeje, je silnější a má asi 100 000 vlasových folikulů, které podporuje.

Kromě toho pokožka hlavy stárne šestkrát rychleji než kůže na obličeji a těle. Díky své poloze na těle je také častěji vystaven přímým vlivům prostředí, i když je hlava plná vlasů. Především sem patří UV záření, které může pokožku hlavy vysušit. V důsledku toho nejsou vlasovým kořínkům dodávány dostatečné živiny, což může vést ke svědění a dokonce ke ztrátě vlasů.

Jak správně pečovat o pokožku hlavy

Masáž péče o pokožku hlavy vlasovým olejem

Stejně jako o zbytek pokožky je důležité, abyste se o pokožku hlavy začali starat dříve než později. Koneckonců je mnohem snazší zabránit poškození, než je opravit. Namísto jemných linek a hyperpigmentace, na které jsou výrobky pro péči o pokožku často zaměřeny, jsou produkty pro péči o pokožku hlavy obvykle formulovány k léčbě a prevenci problémů, jako je suchost, odlupování, tvorba produktu, řídnutí a vypadávání vlasů..

Chcete -li najít nejlepší produkt pro péči o pokožku hlavy, musíte nejprve určit typ pokožky hlavy. Často se stává, že používáme špatné produkty, které poškozují naše vlasy a pokožku hlavy, místo aby byly zdravější. Pokožka hlavy je ve skutečnosti velmi podobná zbytku pokožky. V zásadě se dá rozdělit na tři typy – suché, mastné a normální.

Suchá pokožka hlavy

Masáž pokožky hlavy jako péče o suchou pokožku hlavy

Pokud máte často svědící pokožku hlavy, která je pravidelně poprášena suchými, bílými skvrnami (nezaměňovat s lupy, které jsou šupinaté a pravděpodobněji způsobené mastnými vlasy), pak může být na vině suchá pokožka hlavy. O tom mluvíme, když je obsah vlhkosti pokožky příliš nízký. Příčiny těchto suchých lupů mohou být různé – od genetické predispozice přes nesprávnou péči o vlasy až po psychické problémy, jako je stres. Pokud jste ten typ pokožky hlavy, pak někteří mohou Triky pro suchou pokožku hlavy pomůže zbavit se svědění a lupů. Patří sem masáže pokožky hlavy, vhodné ošetření vlasů a změna stravy.

Mastná pokožka hlavy

Jaká péče o pokožku hlavy pro lupy

Pokud jsou vaše vlasy nahromaděné, ploché proti hlavě nebo se během dne znatelně mastí, pak máte pravděpodobně hyperaktivní mazové žlázy. Nadměrná produkce mazu a oleje často vede k tomu, že vlasy jsou příliš kluzké, než aby je bylo možné stylovat, nebo v horším případě, že jsou šupinaté. Kromě speciálních lékařských produktů existuje také několik domácích prostředků, které působí proti lupům a svědění pokožky hlavy, aby tento problém vyřešily. Patří sem například med, prášek do pečiva a kokosový olej. Dobrou zprávou je, že mastná pokožka hlavy vlasy skutečně zvlhčuje, což může přispět ke snížení krepatění, lámání vlasů a vypadávání vlasů..

Normální pokožka hlavy

Správná péče o pokožku hlavy zajišťuje zdravé vlasy

Pokud jsou vaše vlasy zdravé, lesklé a pružné, pak jste jedním z mála šťastlivců, kteří mají normální pokožku hlavy. Bilance vlhkosti a produkce mazu jsou vyvážené, pokožka hlavy je pružná a nemůže být poškozena vnějšími vlivy. Vzhledem k vysokému obsahu vápníku ve vodě, příliš častému praní a vlivům prostředí, kterým jsme každý den vystaveni, se však s normálním typem pokožky hlavy setkáváme stále méně.

Závěr

Není neobvyklé, že při rutině péče o vlasy přehlížíme pokožku hlavy. Koneckonců, na rozdíl od zbytku kůže to není oblast, kterou můžeme snadno vidět. Zdraví pokožky hlavy je však velmi důležité, protože hraje klíčovou roli ve zdravém a normálním růstu vlasů. Pokud chcete plné a silné vlasy, pak byste do své rutiny péče o vlasy rozhodně měli začlenit pravidelnou péči o pokožku hlavy s přípravky, které vyhovují vašemu typu pokožky.