Účesy a účesy

Vytvořte si vlastní proteinovou úpravu vlasů: to je potřeba pro suché kadeře!

Zajímá vás, zda vaše vlasy potřebují proteinový režim nebo jak na to? Pokud máte vlnité nebo kudrnaté vlasy, pravděpodobně vám již došly bílkoviny & Vlhkostní rovnováha a proteinový kondicionér na vlasy je jedním z nich. Ale co dělá tento vlasový kondicionér pro kadeře, jak zjistíte, zda ho potřebujete, a jak zjistíte, zda vlasový přípravek obsahuje bílkoviny? A co je důležitější, jak můžete dosáhnout rovnováhy bílkovin a vlhkosti? Přečtěte si o všech podrobnostech.

Také vám ukážeme nejlepší ošetření vlasů pro suché kadeře, které můžete udělat za méně než 5 minut, aby se vaše vlasy vrátily k životu, zejména po barvení, odbarvování, relaxaci, rovnání, plavání, nadměrném stylování atd..

Co je proteinový kondicionér na vlasy?

vlasová kúra pro přírodní kadeře s proteiny

Naše vlasy se skládají převážně z proteinu keratinu. Keratin zajišťuje, že zůstane zdravý, silný a pružný. Když jsou naše vlasy poškozeny vlivy prostředí, barvením a stylingem, dojde k rozbití keratinu.

Proteinový kondicionér je ošetření, které vlasům dodá bílkoviny. Tím se keratin zpevní a opraví.

Výhody proteinového režimu pro vlasy

vyrobte si vlastní proteinovou úpravu vlasů na kadeře

Proteinová dieta nabízí několik výhod, zejména pro poškozené vlasy. Pokud byly vaše vlasy chemicky ošetřeny nebo jsou poškozeny teplem, s největší pravděpodobností pomohou zlepšit zdraví vašich vlasů.

Proteinové ošetření vlasů:

 • posiluje vlasy
 • snižuje krepatění
 • zlepšuje definici kadeří
 • dává objem
 • uhlazuje vlasovou kutikulu
 • zvyšuje lesk
 • vlasy rostou déle
 • zvyšuje pružnost

Jak poznáte, že potřebujete proteinový režim?

nejlepší ošetření vlasů pro kadeře

Pokud jsou vaše zámky ochablé, hodně se kroutí, netrvají dlouho nebo jsou na dotek příliš měkké, pravděpodobně potřebují podporu bílkovin.

Vyzkoušejte napínací test a zkontrolujte pružnost vlasů. Vezměte jeden palec mezi palec a ukazováček a protáhněte je. Zdravé vlasy lze natáhnout zhruba do 1/3 délky a poté se vrátit do původní velikosti. Poškozené vlasy se nemusí plně vrátit do původní velikosti, zatímco suché nebo lámavé vlasy se mohou pod napětím lámat.

Když se vám vlasy rychle lámou, potřebují vlhkost. Pokud se hodně táhne, potřebuje více bílkovin.

Zkouška prodloužení

Vyzkoušejte pružnost vlasů

Obvykle jako Vlasy s nízkou porozitou zatímco příliš mnoho bílkovin Vlasy s vysokou pórovitostí potřebuje více bílkovin. Toto není absolutní norma, protože každý je jiný a přísady ve vašich produktech budou mít vliv na to, jak často musíte dodržovat proteinový režim.

Stále si nejste jisti, zda vaše vlasy potřebují bílkoviny nebo ne? Nejprve zkuste rýžový kondicionér. Rýžové proteiny nabízejí podobné výhody pro revitalizaci suchých, poškozených nebo objemných vlasů. Pokud se vaše vlasy po kondicionéru cítí hezky a lehce, pravděpodobně potřebují bílkoviny.

Jak rozpoznat bílkoviny ve výrobcích na péči o vlasy

proteinová úprava vlasů kudrnatá dívka

Mnoho produktů inzeruje s výrazy jako „posílení“ nebo „oprava“, že obsahují bílkoviny. Zkontrolujte seznam složek, abyste se ujistili, že produkt skutečně obsahuje bílkoviny.

Pokud si nejste jisti, co hledat, některé z nejběžnějších proteinů ve výrobcích jsou uvedeny následovně:

 • keratin
 • Ovesná mouka
 • pšeničný protein
 • sojový protein
 • Kolagen
 • hedvábné aminokyseliny
 • hydrolyzovaný hedvábný protein

Malá nápověda: Cokoli, co je „hydrolyzováno“, je protein.

Vědí, že produkt na péči o vlasy je opravdu proteinová kúra na vlasy, pokud je v prvních 5 přísadách alespoň jeden protein.

DIY proteinová úprava vlasů pro kudrnaté vlasy

DIY proteinová úprava vlasů pro kudrnaté vlasy

Pokud hledáte recepty na zvlnění DIY, jediný způsob, jak víme, že to opravdu funguje, je režim želatiny. Toto však není veganské, což je pro některé z vás určitě problém.

Přestože existují recepty na proteinové masky na vlasy vyrobené z potravin, jako jsou vejce a jogurty, všichni odborníci na vlasy souhlasí: molekuly v těchto potravinách jsou příliš velké na to, aby pronikly do vlasové šachty, takže ve skutečnosti nebudou fungovat. To je také případ rýžové vody.

Mnoho lidí doporučuje jako proteinový kondicionér rýžový kondicionér. Rýžová voda je úžasná a nabízí podobné výhody, ale ve skutečnosti to není proteinový režim. I tak jej lze použít ze stejných důvodů a dává téměř stejné výsledky.

Pokud chcete vyzkoušet želatinu, podívejte se na tento recept.

Vytvořte si vlastní proteinovou úpravu vlasů pomocí želatiny

domácí úprava vlasů na kadeře se želatinou

Želatinová maska ​​je jednoduchá, přírodní a účinná péče o vlasy pro barvené a rovné vlasy a pro krepaté, suché, kulhavé a kulhavé vlasy.

Složení:

 • 1 šálek horké vody
 • 2 1/2 lžičky želatiny – stačí levná želatina ze supermarketu
 • Volitelně – 1 čajová lžička jablečného octa (jemně čistí vlasy a odstraňuje nahromaděné produkty)
 • Volitelně – 5-10 kapek vašich oblíbených esenciálních olejů pro příjemnou vůni, zklidnění pokožky hlavy a terapeutické účinky na vlasy. Levandule (uklidňující), cedrové dřevo (podporuje růst vlasů) a rozmarýn (čištění) by byla dobrá kombinace.
 • Láhev s rozprašovačem – nová nebo stará lahvička na mléko, šampon nebo kondicionér
 • Volitelné – kondicionér bez silikonu nebo hluboký kondicionér (normální množství, které byste použili na kondicionér na vlasy)

ošetření vlasů pro kudrlinky kutilské želatinou

Vyrobte si proteinovou úpravu vlasů sami – Návod:

 • Vodu ohřívejte v mikrovlnné troubě nebo na sporáku 2 minuty, dokud téměř nevře.
 • Vyjměte z mikrovlnné trouby nebo sporáku a přidejte želatinu. Dobře promíchejte, aby se úplně promíchaly.
 • Nalijte do prázdné lahve s rozprašovačem a vložte do chladničky vychladnout. Nebo dejte na 10-15 minut do mrazáku, dokud hmota nevychladne a nezhoustne.

Zatímco želatinová maska ​​chladne, umyjte si vlasy šamponem. Na kadeře se doporučují bezsulfátové šampony, protože sírany jsou čisticí prostředky, které z vlasů odstraňují přírodní oleje a vlhkost. Pokud se však na vlasech nahromadí produkt, možná budete muset použít sulfátový šampon k účinnému odstranění usazenin.

Nechte želatinové ošetření vlasů sprchovou čepičkou, aby působilo 20 minut

Naneste želatinové ošetření vlasů:

 • Rozdělte si vlasy na 4 části, na každou část naneste proteinový režim, poté vlasy pročešte a rovnoměrně rozdělte produkt.
 • Nasaďte si sprchovací čepici a nechte ošetření působit 20 minut (sprchová čepice pomáhá udržovat teplo, takže je kondicionér účinnější). Pro mírný režim bílkovin můžete masku nechat působit pouhých 5 minut.
 • Aby protein skutečně pronikl do vlasové šachty, vysušte vlasy 20 minut (sprchovou čepicí). Je důležité vlasy osušit sprchovou čepicí, jinak by mohlo dojít k lámání a poškození, protože protein na vlasech ztvrdne. Sprchová čepice zabraňuje jejímu zlomení.
 • Opláchněte vlasy teplou vodou a poté pokračujte v běžném mycím postupu.
 • Pokud jsou vaše vlasy citlivé na bílkoviny, měli byste poté použít hluboký kondicionér, abyste se vyhnuli přetížení bílkovinami.

Jak často byste měli užívat proteinovou dietu??

Jak často byste měli užívat proteinovou dietu?

Musíte být opatrní, abyste to s bílkovinami nepřehnali. Příliš mnoho bílkovin může způsobit, že vaše vlasy budou křehké, suché a snadněji se lámou.

Proteinové ošetření by mělo být prováděno pouze tehdy, když je vaše vlasy potřebují a podle pokynů k produktu. Některé produkty lze používat týdně, jiné měsíčně.

zkušenosti s ošetřením želatinou s přírodními kadeřemi

Obecně se doporučuje používat proteinový kondicionér na vlasy každých 4-6 týdnů aby se pro silně poškozené vlasy. Méně časté u jiných typů vlasů. Také produkty, které jsou více zvlhčující než jen čisté bílkoviny, mohou být používány častěji, protože nejsou tak účinné.

Pro hloubkové ošetření / vlasové masky s proteinem je jedna týdenní až měsíční používání v pořádku. Čím více jsou vaše vlasy poškozené, tím častěji je musíte aplikovat.

Pokud používáte něco silnějšího, kondicionér na vlasy by měl být vaší nejlepší sázkou ne více než jednou za měsíc dělat.

Věnujte velkou pozornost tomu, jak vaše vlasy po ošetření vypadají a jak se cítíte, abyste to nepřehnali. A pokud jsou vaše vlasy po opláchnutí ošetření suché a tuhé, použijte hluboký zvlhčovač.

Proteinové produkty doporučené Curly Girl

DIY proteinová kúra na suché kadeře sami

Proteiny můžete také zahrnout do své každodenní rutiny používáním produktů s vysokým obsahem bílkovin. Pak možná nebudete muset dělat žádné proteinové léčby. Musíte však trochu experimentovat. Některé vlasy milují proteiny v čistících a ošetřujících prostředcích, ale ne ve stylingových produktech, a jiné dávají přednost opaku. Musíte zjistit, co se vašim vlasům líbí.

Podívejte se tedy na své aktuální produkty a zjistěte, zda neobsahují nějaké bílkoviny. Zamyslete se nad tím, jak se budou vaše vlasy chovat, když přejdete na produkty s více či méně bílkovinami.

Je dobré si vše zapsat, když zkoušíte nové produkty, měníte rutinu péče o vlasy nebo se snažíte zjistit, jak určité přísady ovlivňují vaše vlasy.