Účesy a účesy

Vikingské účesy pro ženy a muže – inspirace a pokyny

Kultura, historie a kostýmy severních národů, takzvaní Vikingové, inspirují lidi po celém světě i dnes. Mladým i starým připadá věk Vikingů opravdu vzrušující. Série „Vikingové“ o legendárním vikingském válečníkovi Rangaru Lothbrokovi z History Chanel je víceméně historicky správná nebo alespoň pokud jde o styl herců. Hlavní hrdina v první scéně vzbuzuje hluboký obdiv svým opravdu moderním vzhledem na bojišti: vlasy oholenou po stranách, dlouhé na hlavě a vzadu svázané do copu. Vikingské účesy jsou skutečnými poutači, které jsou oblíbené nejen na středověkých festivalech, cosplayi nebo Halloweenu. Krásné pletené účesy, inspirované dobou Vikingů, jsou vhodné také pro zvláštní příležitosti i pro každodenní život.

Vikingské účesy pro ženy a muže

Vikingské účesy muži ženy podřezané

Stylisté představují skvělé vikingské účesy ve filmové sérii „Vikingové“. Možné kombinace jsou téměř nekonečné. Různé techniky splétání nejenže nabízejí ženám individuální účes. Muži obvykle nosili vlasy stejně dlouhé jako ženy a neobešli se bez pletených akcentů. Některé ženy byly navíc také válečnice a pak nosily vlasy jako muži, například částečně oholené – takzvanou stranu a podříznutí. Účesy byly jen zřídka symetrické. Propracované detaily a filigránské doplňky do vlasů lze obvykle vidět chaoticky zakomponované do vlasů.

Vikingské účesy pro ženy – Lagertha

vikingské účesy ženy kadeřnické tradice lagerhta vlasy

Nejúčinnější a pravděpodobně nejsložitější vikingské účesy pro ženy představuje hlavní ženská postava v seriálu „Vikingové“ – Lagertha, první manželka Ragnara Lothbroka. Ve filmu byla nejprve manželkou obyčejného farmáře, poté manželkou hraběte (hlava vikingské komunity) a později se sama stala hrabětem. Ale vždy to byla bojovnice, která bojovala s těmi nejodvážnějšími muži. V závislosti na příležitosti dostala herečka jiný účes. V tomto příspěvku jsme jich několik představili.

30 neobvyklých nápadů na kostýmy Halloweenu z oblíbených televizních seriálů

Pletené účesy pro muže – pánské copánky jsou pro rok 2016 v módě

50 nápadů na vikingské tetování a zajímavé symboly v severské mytologii

Vikingské účesy pro muže – Ragnar Lothbrok

vikingské účesy pánské kadeřnictví ragnar lothbrok

Hlavním aktérem epizody „Vikingové“ je Ragnar Lothbrok. Ve většině epizod nosil vlasy částečně oholené – vykrojené, podřezané nebo s dlouhými vlasy jen ve střední části. Bez ohledu na to, ze které strany nikdy neměl dlouhé prameny otevřené, ale spletené nebo nějak svázané dohromady.

Vikingské účesy: vlasové doplňky

vikingské účesy ženy pigtail opulentní královna asloug vlasové doplňky

Mezi vikingské účesy patří také opulentní vlasové doplňky, zejména v podobě vlasových korálků, ale také drdolů a sponek do vlasů. Umělecké korálky do vlasů z drahých kovů, jako je bronz a stříbro s krásnými keltskými ozdobami, které se navlékají na oplety tenké na oplatky, lze vidět na vikingských účesech pro ženy i muže.

Vikingské účesy pro vousy

vikingské účesy muži muži cop vousy

Vikingové měli rozhodně plné vousy. Stejně jako u vlasů nosili vousy na délku, která jim připadala praktická, v závislosti na jejich profesi. Pokud jste ale měli dlouhé vousy, upravili jste si je stejně jako vlasy. Vikingové si tedy spletli vlasy i vousy a pěkně je ozdobili vousovými korálky.

Vikingské účesy pro muže s dlouhými vlasy: pánské copánky

vikingské účesy rollo copánky cop dlouhé vlasy

I když je jen málo pravděpodobné, že tehdejší profesionální vikingští válečníci měli vlasy a vousy velmi dlouhé, Rollo, Ragnarův bratr, je pro Vikingy charakteristický s dlouhou hřívou a plnovousem. Vlasy měl většinou rozpuštěné a jen po stranách bylo několik zkroucených a spletených pramenů, které pak byly volně spletené a vzadu svázané.

Vikingské účesy pro muže s podříznutím

vikingské účesy podřezaný sidecut copánky ragnar lothbrock

Rollo je jedním z mála mužských herců v seriálu „Vikingové“, kteří neměli ani jednu část oholených vlasů. Na druhou stranu Ragnar a jeho největší syn Björn obvykle nosili vlasy napůl nebo pletené a svázané. Ve vikingských účesech pro muže jsou zpracovány hlavně vlasy na temeni hlavy. Ať už několik holandských krajkových copů ležících vedle sebe nebo mnoho zkroucených pramenů, můžete snadno něco znovu vytvořit, aniž byste věnovali pozornost detailům.

vikingské účesy muži cop uzel björn železná strana

Existuje již několik variant, jak se opřít o účes Ragnar. Vyholené strany můžete vynechat a místo toho velmi přísně vzít vlasy po stranách. K tomu by měly být vlasy na temeni hlavy poměrně dlouhé. Pokud je dostatečně dlouhá srst, lze ji splétat do velkého rybího copu. Alternativně můžete jednoduše splétat několik malých copánků, které jsou poté svázány dohromady. K propojení copánků v jednom můžete dokonce použít vlákno. Tato technika splétání byla použita u komplikovaných aktualizací vyrobených z mnoha copánků.

vikingské účesy pánské pánské účesy podřezaný cop

Autentické vikingské účesy pro muže zahrnují také detailní tetování na hlavě. Ty měly pro příslušného zástupce komunity symbolický význam a skládají se převážně z geometrických tvarů a keltských ozdob. Pro cosplay nebo Halloween může být takovéto tetování dokonale doplněno podříznutým nebo vykrojeným pleteným účesem. To lze snadno znázornit pomocí oční linky nebo dokonce propisovacího pera.

Vyrobte si vikingské účesy pro ženy i muže sami

udělejte si vikingské účesy sami

Jak jste si již pravděpodobně všimli, vikingské účesy pro ženy a muže se navzájem tolik neliší. Jsou však vhodné pro střední nebo dlouhé vlasy. Vzhled zahrnuje širokou škálu typů copánků, jako jsou francouzské, holandské, rolnické a rybí kosti, které jsou navzájem kombinovány.

vikingský účes dámský lagherta cop cop zkrácený

Rozmanitost variací na vikingské účesy je skvělá, díky čemuž jsou tyto účesy tak jedinečné a oblíbené. Copánky jsou spletené dvěma, třemi, čtyřmi nebo pěti prameny vlasů. Musíte si tedy uvědomit, že splétání více pramenů vlasů vyžaduje určitou praxi a soustředění. Zde si ale nemusíte dělat starosti, protože nedokonalé copánky skvěle doplňují poněkud rozcuchaný vikingský vzhled.

vikingské účesy ženy pletenec cop lagertha návod

Pokud máte dlouhé vlasy, vaší kreativitě a fantazii se u vikingských účesů meze nekladou. Opletení několika pramenů vlasů, zkroucení pramenů vlasů, zapletení malých a poněkud větších copánků, pak je někdy hezky svazují nebo mezitím dráždí, všechno je zde možné.

Tipy na jednoduché vikingské účesy

vikingské účesy ženy otevřené vlasy interpretující copánky

Pokud nejste opravdu zruční v pletení copánků, jednoduše zapracujte několik malých pramenů vlasů nepravidelně a splette je do jednoduchých copánků. Mezi ně můžete vložit malé perličky vlasů. Nakonec dejte zbývající strukturu vlasů kulmou nebo krepem nebo ji drážděte.

vikingské účesy ženy dámy copánky pletený účes

Vikingské účesy pro ženy: Komplikované updo

vikingské účesy ženy updo královna hrabě lagertha

Pro tento vikingský up-pinovaný účes musíte všechny vlasy zaplést do copů. Horní část vlasů je zpracována v trochu širším holandském copu. Na obou stranách jsou spleteny dva úzké copánky. Zbytek hřívy můžete stylizovat nebo zaplést dle libosti. Nakonec jsou všechny malé a velké copánky svázány dohromady a stočeny do updo. Ve filmové sérii vypadá propracovaný updo jako skutečné proutěné dílo. Kadeřníci svázali jednotlivé copánky provázkem nebo nití.

Vikingské účesy: inspirace

vikingské účesy dámské krepové návody

Aby zapletený účes lépe seděl a déle vydržel, je vhodné dát vlasům předem texturu, aby byly chytlavější. Nejlépe funguje s kulmou nebo sponkou do vlasů. Vlasy můžete také předem ošetřit solným sprejem.

vikingské účesy cop

Účes Lagertha: Ideální pro Cosplay, Halloween, karneval nebo Mardi Gras

vikingské účesy ženy halloween cosplay lagertha

Tyto tři vikingské účesy od Lagerthy jsou ideální pro cosplay nebo karneval. První varianta je z vikingského rituálu ze série „Viking“, druhá – skutečný účes válečnické ženy a třetí účes je moderní verze s barevnými prameny.

udělejte si vikingské účesy sami

vikingské účesy, barvy pro ženy, zvýrazňují současnost