Účesy a účesy

Účes s houbovou hlavou: Účesový trend 70. let slaví velký návrat!

Jsou šik, odvážné, cool a vypadají velmi sebevědomě – krátké účesy jsou jedním z největších trendů účesů roku a jsou krásnější než kdy jindy! Ať už jde o mini bob, bzučivý střih nebo cool pixie střih 2021 – krátké vlasy jsou opravdu zábavné, lze je přizpůsobit každému tvaru obličeje a nádherně zvýraznit naše rysy obličeje. Retro móda z divokých 60. a 70. let je zpět a převzala naše šatníky. Máme dobrou zprávu pro všechny fanoušky této éry! Nejprve známý jako pánský účes a později oslavovaný jako symbol emancipace žen, účes s houbovou hlavou se stále těší stále větší oblibě a inspiruje všechny módy znovu. Módní účes se přelil z přehlídkových mol a řada módních návrhářů proměnila retro vzhled v opravdový humbuk. Pokud si také pohráváte s myšlenkou ostříhat si vlasy a chcete nekomplikovaný účes, pak jste s účesem s houbovou hlavou v dobrých rukou! V následujícím textu vám řekneme, komu střih vyhovuje, jak je stylizovaný a nejkrásnější vypadá!

Co dělá účes hlavy hub?

Zendaya styl účesu hlavy houby s krátkými vlasy

Když pomyslíme na houbový účes, okamžitě se nám vybaví divoká 70. léta a slavné účesy členů kapely „Beatles“. Vlasy na zátylku a přední části byly ostříhány na stejnou délku a česány rovně dolů – docela přesný střih, který připomíná houbu a vypadá to, že jsme si přes hlavu dali hrnec a jednoduše ho prostříhali nůžkami dokola. Ačkoli dnešní vzhled je také inspirován tou dobou, účes hlavy hub pro rok 2021 je mnohem chladnější a univerzálnější než kdy jindy! Ať už krátké, dlouhé, elegantní, ležérní, s ofinou nebo bez ní – variace jsou nekonečné a pro každý vkus se najde něco.

Účes hlavy houby Charlise Theron s krátkými vlasy

Trend účesu je ideální pro všechny sebevědomé ženy, které mají rády jednoduché věci a chtějí předvést své ženské rysy obličeje. Krátká délka soustředí krk a ramena a upozorňuje na lícní kosti, což dodává ženský nádech. Četné kosmetické vlivné osobnosti a celebrity, včetně Charlize Theron a Zendaya, hrdě nosí účes s houbovou hlavou a jsou jasným důkazem toho, jak stylové a chladné krátké vlasy mohou být! Retro vzhled je navíc ideální pro elegantní přechodný účes. Pokud tedy chcete svůj pixie střih znovu rozrůst a nechcete se vzdát stylu, je dobré to udělat!

Jak vznikl trendový krátký účes?

Účesy s brýlemi houba účes trend krátký účes s ofinou

Účes s houbovou hlavou zpopularizovali členové kapely „Beatles“ v 60. letech minulého století. Tehdejší známý německý fotograf Jürgen Vollmer nejprve ostříhal podle svého vlastního příkladu Johna Lennona a Paula McCartneyho a dokonce i v hotelovém pokoji v Paříži. Vzhled později nosili všichni čtyři členové kapely a kvůli neobvyklému tvaru účesů se Beatles v Německu dlouho říkalo „houbové hlavy“. O pár let později se díky fotografii slavné herečky Janet Leigh prosadil mužský účes také mezi ženami. V té době byly krátké vlasy považovány za odvážné a drzé a za symbol emancipovaných žen, které chtěly vyjádřit svou nezávislost. Přestože je dnešní varianta účesu hlavy houby interpretována modernějším způsobem, stále je to pocta studentkám, které jako první ženy v 60. letech 20. století pronikly do kurzů a profesí ovládaných muži. Trend účesu tedy nejen vypadá super šik a odvážně, ale také je skutečným prohlášením a je ideální pro všechny mocné ženy.!

Komu účes houbové hlavy vyhovuje a jak je stylizovaný?

styl krátké vlasy s ofinou houba účes hlavy

Musíme přiznat, že účes s houbovou hlavou si chce trochu zvyknout a vyžaduje hodně odvahy. Nejhezčí na tom však je, že variace vzhledu jsou velmi rozmanité a lze jej dokonale přizpůsobit téměř jakémukoli tvaru obličeje. Ať už lehce odstupňované a volné nebo přesně střižené na jednu délku od poníka po zátylek – všechno je možné! Jediným požadavkem trendového účesu jsou však rovné vlasy, které nejsou příliš tenké. Houbová hlava vypadá obzvlášť lichotivě na ženy se čtvercovými a oválnými tvářemi.

Krátký účes s ofinou ve stylu houbové hlavy s podřezáním

Houbová hlava vypadá dobře i u žen, které nosí brýle a je ještě efektivnější s intenzivními barvami vlasů, jako je růžová, zelená nebo fialová. Jednou z největších výhod retro střihů je, že se o ně neuvěřitelně snadno pečuje a rychle se upravují. Fén, kulatý kartáč a 5 minut vašeho času – to je vše, co potřebujete. Jednoduše protáhněte jednotlivá vlákna kartáčem a tvarujte pomocí tepla. Poté použijte gel nebo vosk na vlasy, abyste dosáhli mírně ležérního, stočeného efektu.

Tyto celebrity si vybrali houbovou hlavu

Celebrity s účesem hlavy s krátkými vlasy

Houbový účes je mezi celebritami a módními ovlivňovateli známým jménem již několik let. Topmodelka Naomi Campbell představila trendy look v roce 2007. Rihanna také otřásla krátkým účesem a způsobila rozruch. Charlize Therone a Zendaya také nedávno odřízly dlouhé vlasy a objevily účes hlavy hub pro sebe a vypadají prostě báječně.

Účes s houbovou hlavou: Přehled nejkrásnějších looků pro re-styling

Trend účesu s houbovou hlavou, krátké účesy, trendy 2021

Rozhodněte se pro stupňovitý střih, který dodá retro vzhledu moderní upgrade

Účes hlavy houba krátké účesy s ofinou účesy trendy jaro

Účes s houbovou hlavou s podříznutím vypadá odvážně, ale velmi elegantně

Styly účesů hlavy hub krátké trendy 2021

Blond melíry dodávají vlasům rozměr

Trendy účesy s houbovou hlavou Módní střih Módní účesy jaro 2021

Účes s houbovou hlavou je novým oblíbencem všech sebevědomých žen

Účes s houbovou hlavou, který vyhovuje trendům krátkých účesů

Rihanna dala klasickému doteku rockový nádech

Účesy Rihanny Účesy s houbovou hlavou a celebrity s krátkými vlasy

Účes hlavy houby vypadá překvapivě módní a šik

Krátké účesy, styl účesu hlavy 2021 houby

Zářivé barvy vlasů okamžitě povznesou jakýkoli účes na další úroveň

Barvené vlasy Žluté krátké účesy Trendy 2021 Účes s houbovou hlavou

V závislosti na délce lze účes přizpůsobit jakémukoli tvaru obličeje

Krátké účesy s podříznutými trendy účesů ve stylu houbové hlavy 2021

Elegantní a ležérní zároveň – není divu, že účes s houbovou hlavou je u hvězd tak oblíbený

Mísa střih účes trend houba hlava účes