Účesy a účesy

Můžete barvit vlasy čajem? Odpověď se můžete dozvědět pouze od nás!

Opustit kadeřnický salon s čerstvě nabarvenými a lesklými vlasy – není to skvělý pocit? Přestože průmyslově vyráběné barvy na vlasy vždy zajišťují vynikající výsledky, tónování a barvení je k našim vlasům vše, jen ne šetrné. Metody příliš útočí na strukturu vlasů, lámou vlasy a některé přísady mohou u některých žen dokonce způsobit alergické reakce. Alternativa? Úplně se obejít bez barvení vlasů? Ne, děkuji! Naštěstí existují i ​​bylinné přípravky, které bychom mohli použít. Pokud se chcete také vzdát chemie, měli byste prostě jít do kuchyně a uvařit si čaj! Ano, čtete správně! Zaujali jsme vás? Pak čtěte dál a zjistěte zde, zda a jak si můžete barvit vlasy čajem!

Vlasy si můžete obarvit čajem?

Barvení šedivých vlasů čajem Pokyny pro přírodní alternativy barvení vlasů

Stále více žen, které si pravidelně barví vlasy, se chce obejít bez chemických barviv a hledá přirozenější alternativy. Jedním z nich je čaj. Dobře, ale jak dlouho výsledek barvy vydrží a dobře jej zakryje? Přestože barvení a tónování jsou dvě zcela odlišné metody, termíny se často používají zaměnitelně. Při barvení vlasů barevné pigmenty pronikají hluboko do vlasů a barvení se nesmývá, ale postupem času pomalu roste. Při tónování vlasů se naopak barva usazuje pouze na vnější straně vlasů, takže odstín se během 6-8 týdnů znovu vymývá. Vzhledem k tomu, že se bylinné produkty vztahují pouze na vnější stranu vlasů, působí spíše jako odstín. Po první aplikaci navíc barva nezačne být tak intenzivní jako u kadeřníka a abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte být trpěliví. Protože se ale nepoužívají agresivní přísady, rozhodně to stojí za vyzkoušení!

Barvení šedých vlasů čajem: takto to funguje!

Barvení šedých vlasů čajem možné přírodní barvení vlasů

Šedivé vlasy jsou letos v módě a stále více celebrit nosí svou stříbrnou hřívu s hrdostí. Ale zatímco někteří to považují za něco zcela normálního a přirozeného, ​​mnoho žen považuje své šedé vlasy za nežádoucí známku stárnutí. Pokud tedy chcete obnovit svou přirozenou barvu vlasů, pak můžete šedé vlasy skutečně obarvit čajem! Černý čaj je nejlepší pro tmavší hřívu, heřmánek funguje pro blond vlasy a zrzky by byly s čajem rooibos v dobrých rukou. Pokud si chcete barvit vlasy čajem, budete potřebovat mezi 50 a 150 ml, v závislosti na délce vlasů. Můžete si ale připravit i větší množství a skladovat ho v lednici až 3-4 dny. Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete volné listy, ale pokud máte po ruce pouze čajové sáčky, můžete jich několik namočit do stejného množství vody..

Barvení šedých vlasů čajem:

 • Čaj zalijte vroucí vodou a nechte louhovat alespoň 30 minut.
 • Necháme vychladnout a směs přelijeme do lahve s rozprašovačem.
 • Nyní nastříkejte směs na čerstvě umyté a ručníkem vysušené vlasy a vmasírujte rukama.
 • Nechte působit 20-30 minut a opláchněte. Pro intenzivnější výsledek postup opakujte několikrát týdně – čím častěji, tím budou vlasy tmavší.

Barvěte si vlasy černým čajem

Můžete si nabarvit vlasy čajem zpět na domácí opravné prostředky k barvení vlasů

Chcete si pomocí čaje udělat tmavší vlasy? Pak byste byli v dobrých rukou s černým čajem! Pokud pravidelně pijete černý čaj, všimli jste si malých, hnědých okrajů v šálcích. Nyní můžete přesně využít tohoto efektu! Může za to tanin, který obsahuje, který dodává černému čaji a kávě tmavou barvu. Máte dost své medově blonďaté hřívy a chcete malou a jemnou změnu? Naštěstí můžete také obarvit blond vlasy černým čajem a vypadat trochu tmavší.

Jeden může použít čaj k barvení vlasů přírodní alternativy barvení vlasů

Chcete -li dosáhnout nejlepších možných výsledků, vyhněte se používání levných směsí ze supermarketu, ale čistého, vysoce kvalitního černého čaje! Zde je návod, jak je snadné barvit si vlasy černým čajem:

Co potřebuješ:

 • 2 lžíce sypaného černého čaje
 • 200 ml vody
 • 1 polévková lžíce sušeného rozmarýnu nebo šalvěje (volitelně, ale poskytne více lesku a příjemné vůně)

Přírodní barvivo na vlasy barví blond vlasy s černým čajem

Je to tak snadné: 

 • Černý čaj a bylinky zalijte vroucí vodou a nechte louhovat alespoň 1-2 hodiny (nejlépe přes noc).
 • Směs přelijte přes síto a přeneste do rozprašovače.
 • Umyjte si vlasy bezsulfátovým šamponem a osušte ručníkem.
 • Kolem ramen si dejte ručník a nastříkejte směs do vlasů a rovnoměrně zapracujte.
 • Nechte čaj uschnout ve vlasech a poté upravte jako obvykle.

Obarvěte vlasy čajem a zesvětlete je

Jeden může použít čaj k barvení vlasů k odstranění barvy vlasů domácí opravné prostředky

Sníte o medově blonďaté hřívě, ale raději byste si ji nenechali odbarvit v kadeřnictví? Máme pro vás také dobrou zprávu: vlasy můžete zesvětlit čajem a dodat jim zlatý, jemný třpyt. Kouzelné slovo? Heřmánkový čaj! A takhle snadno se to dělá:

 • 3 polévkové lžíce sypaného heřmánkového čaje zalijte 500 ml vroucí vody a nechte 1–2 hodiny louhovat.
 • Přelijte přes síto a naplňte do rozprašovače.
 • Nyní směs nastříkejte na čerstvě umyté a ručníkem vysušené vlasy a nechte 1 hodinu působit. Pro intenzivnější výsledky si nasaďte sprchovací čepici a nechte směs ve vlasech přes noc.
 • Důkladně opláchněte a upravte vlasy jako obvykle.
 • Opakujte postup, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu.

Barvěte vlasy čajem a kávou, abyste skryli domácí opravné prostředky pro šedé vlasy