Účesy a účesy

Měděná barva vlasů – opakující se trend v roce 2019!

Intenzivní červená měděná barva vlasů se hodí k modrým očím a světlé pokožce

Měděná barva na vlasy se stala jednou z nejoblíbenějších barev na vlasy a proto je jednou z trendových barev letošního roku. Tento tón je ideální pro přidání hřejivého a hlubokého nádechu vaší hřívy. Měď dělá vzhled živější a nezapomenutelnější. Žena, která má takovou barvu vlasů, bude ve společnosti vždy jedinečná a velkolepá. Myslíte si, že měděná barva je sama o sobě skvělá, ale nejste si jisti, zda vám vyhovuje? Pak čtěte dál a zjistěte.

Barva vlasů měď – komu to sluší?

Měděná barva vlasů v různých odstínech intenzivní červené pro světlou pleť

Změna barvy vlasů není snadné rozhodnutí. Víte to – vidíte model na přední straně časopisu a říkáte si: „Chci tohle!“ Musí vám to ale také vyhovovat. Měděná barva vlasů vypadá nejlépe na podzimním nebo jarním barevném typu. Podzimní typ patří mezi teplé typy pleti a má světlou pleť s podtónem broskve nebo zlatohnědé. U tohoto typu mají oči obvykle všechny možné odstíny hnědé nebo olivově zelené. Kůže jarního typu je také světlá až maximálně zlatavě hnědá. Velmi typické jsou také pihy. Jarní typy mají většinou světlé barvy očí – světle modrá, světle zelená nebo světle šedá.

Měděná barva vlasů – jaký odstín?

Měděné barvy na vlasy v mnoha různých odstínech

Měděnou barvu vlasů lze obarvit do mnoha různých odstínů – od měděně červené až po měděnou blond, takže pro mnoho žen je možný velký výběr vhodných odstínů. Všechny měděné tóny také skvěle ladí s mnoha různými technikami barvení jako Bayalage, Ombré a mnoha dalšími. Měděné červené odlesky jsou velmi dobrou volbou, zejména pro ty, kteří mají tmavě hnědé a černé vlasy.

Světlá měď se zlatými nuancemi pro světlé oči a pokožku

Světlá měděná barva vlasů s mírným bronzovým odstínem a krásnou červenou barvou je ideální pro odvážné ženy, které chtějí mít krásné, světlé vlasy. Barva vlasů měděná blond se hodí k zeleným, modrým, hnědým nebo světle šedým očím.

Tmavá měď s nádechem skořice, kaštanu nebo mahagonu vypadá docela jemně a jemně. Tento tón je vhodnější pro ženy s tmavší pletí a barvou očí. Tmavá měděná barva vlasů vypadá velmi krásně a elegantně, ale zároveň ne tak intenzivně jako světle červené nuance. Pokud tedy nechcete příliš radikálně měnit svůj vzhled, tmavá měděná barva vlasů je pro vás ideální volbou.

Tmavý měděný mahagonový kaštan dlouhé vlasy

Měděná oranžová

Měděná oranžová barva vlasů se světlým odstínem přírodních kadeří středně dlouhých vlasů

Další odstín měděné barvy vlasů je měděná oranžová s jemným zlatým odstínem. Tato barva představuje romantiku a něhu. Oranžová měděná barva vlasů by vypadala nejlépe u žen s hnědýma očima, bez ohledu na barvu pleti.

Jasně oranžová měď pro světlou pleť, krátké vlasy

Měděná červená

Barva vlasů červené měděné dlouhé vlasy s krokovým střihem pružinového typu

A samozřejmě by v tomto článku neměla chybět červená měděná barva vlasů. Tyto tóny jsou spíše pro velmi odvážné ženy, které jsou rády středem pozornosti. Pokud tedy chcete, aby se muži otočili na ulici – jste s červenou mědí na správném místě. Červená měděná barva by mohla zvýraznit vaši světlou kůži nebo pihy a celý vzhled se stane ještě atraktivnějším, pokud máte také světle modré nebo zelené oči.

Barva vlasů měděná Ombre tmavě oranžová středně dlouhé vlasy

Ale proč jít jen po jednom odstínu mědi, když si můžete vybrat z mnoha různých odstínů, abyste vytvořili ještě zajímavější a poutavější vzhled? Nezáleží na tom, zda je to balayage nebo ombre s prameny – měděná barva vlasů vypadá kouzelně a skvěle. Vzhledem k tomu, že barva má tolik různých odstínů – od blond po tmavě hnědou, můžete experimentovat, kolik chcete. Pokud si však nejste úplně jisti, která barvicí technika je ta správná, stručně vysvětlíme rozdíl mezi ombré a bayalage. Slovo Bayalage pochází z francouzštiny a znamená „zamést“. Zde se prameny nanášejí rukou a jejich tloušťka a délka se také mohou lišit. Kontrast mezi barevnými nuancemi je u Bayalage jemnější než u Ombré.

Správná péče o měděnou barvu vlasů – tipy a triky

Barva vlasů měď Bayalage Chestnut Orange středně dlouhé vlasy

Měděné vlasy potřebují péči – hodně. Důvodem je, že měděné pigmenty jsou velmi malé a oddělují se od drátu snadněji než ostatní a rychleji slábnou. Proto vám dáme hned pár tipů, aby barva vydržela déle. Pokud použijete špatný šampon, barva rychle vybledne. Nejlepší je použít dobrý šampon na barvené vlasy nebo ještě lépe – s barevnými pigmenty, přičemž byste se také měli ujistit, že výrobky neobsahují síran (největší nepřítel barvy mědi a zrzavých vlasů).

Nejlepší měděná barva vlasů s intenzivními oranžovými nuancemi

Pozor na horko – před fénováním nebo rovnáním byste rozhodně měli použít sprej na ochranu před teplem. Sluneční světlo vlasy nejen vysuší, ale také může změnit odstín. Prostředky na ochranu před sluncem a teplem nemusí být nutně určeny pro měděné vlasy. Stejně dobré je množství vlasových olejů, které lze na trhu sehnat – například kokosový, makadamový nebo arganový olej. Vlasům nejen poskytnou potřebnou ochranu před sluncem, ale také jim dodají ušlechtilý lesk.

Měděná barva vlasů mezi hollywoodskými hvězdami

Měděná barva vlasů pro hollywoodské hvězdy

Trendovou barvu roku si vybírá stále více hollywoodských hvězd. Nuance se pohybují od bronzově blond po oranžovou a zázvorovou (zázvorovou) až po stále hlubší a hlubší měděné tóny. Vybrali jsme pro vás několik ikon krásy, které milují hořící měď.

Emma Stone herečka s různými měděnými barvami vlasů

Emma Stone, nejmladší múza Woodyho Allena, je rozhodně jednou z nejoblíbenějších hereček, která ráda experimentuje s červenými a měděnými barvami vlasů a jak vidíte – všechny nuance jí perfektně sluší.

Stylová Cynthia Nixon ze Sexu ve městě se světlou měděnou barvou vlasů

Kdo ji nezná? Herečka Cynthia Nixon z kultovní série „Sex ve městě“ vyzkoušela mnoho barev, ale měděná barva vlasů prostě zůstává její ochrannou známkou.

Barva vlasů karamelové měděné pruhy kroutí dlouhé vlasy

Originální barva vlasů je nepochybně ta, která vám nejvíce vyhovuje. Existují ale ještě ženy, které nebaví nosit celý život stejnou barvu vlasů a nepotřebují žádné změny? Sotva pravděpodobné. Barva vlasů musí odpovídat nejen vaší pleti, ale také vaší osobnosti. U žen, které volí měděnou barvu vlasů, by se dalo říci, že na sebe rády upozorňují a nebojí se vyniknout. Obecně jsou okouzlující, laskaví a mají dobrý smysl pro humor (ale přiznejme si to – která žena to není?).

Barva vlasů měděný bayalage tmavé kadeře středně dlouhé vlasy

Barva vlasů měď u mužů

Herec Damian Lewis s lehkým měděným tónem

A na závěr vám chceme ukázat, že měděná barva vlasů je vhodná nejen pro ženy, ale i pro muže. Bez povšimnutí nikdy nezůstane ani měděný muž. Muži s červenými nebo měděnými tóny vlasů jsou opravdu velmi charismatičtí a mají vrozenou třídu a velmi silnou povahu – princ Harry, Ed Sheeran, Damian Lewis (známý ze série „Miliony“) – to jsou muži, kteří dostanou, co chtějí.

Kj Apa Star ze série Riverdale s opravdu skvělou měděnou barvou vlasů

Popová hvězda Ed Sheeran se svou měděnou barvou vlasů

Princ Harry se svými stylovými měděnými vlasy