Účesy a účesy

Šedé vlasy Ombré: 6 nápadů na skvělý trend vlasů

Když procházíte kanály sociálních médií, můžete si všimnout, že nejtrendovější barva vlasů v poslední době je něco neočekávaného. Ano, mluvíme o stříbrných šedých vlasech! Zvláště šedé vlasy s ombré vzhledem. Naše vlasy přirozeně s přibývajícím věkem šednou, ale stále více žen si stále nechává vlasy barvit na šedo ve věku 20, 30 nebo 40 let, aby získaly tuto trendovou barvu vlasů. V následujícím textu vám řekneme, jak lze vzhled šedé ombre obarvit na blond, hnědé a černé vlasy a jaké barvy lze ještě použít jako akcenty.

Proto jsou šedé ombré vlasy trendy

ombre šedohnědá na krátké vlasy bob

Nikdy jsme si nemysleli, že ten den přijde, ale šedé ombré vlasy se staly skutečným vlasovým trendem. Daleko od tradičního blond ombré vzhledu, tato dvoubarevná barva vlasů dodává vaší hřívě odvážný, ale tlumený odstín, který lichotí každé pleti. A tím výhody samozřejmě nekončí. Vzhledem k tomu, že barvení ombré barví pouze konečky vlasů jinou barvou, v tomto případě šedou, nemusíte se bát osvěžení kořínků vlasů – vaše barva bude vypadat super přirozeně, i když kořeny vyrostou.

černé kořeny a světle šedé špičky - pěkný barevný přechod s rovnými vlasy

Šedé vlasy jsou v dnešní době stále oblíbenější a v kombinaci s technikou ombré vytváří ještě chladnější konečný výsledek. Šedý ombré vzhled je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí svým vlasům dodat trochu oomph, aniž by vypadaly příliš barevně a dramaticky.

6 nápadů na chladný šedý ombré vzhled

ombre šedý bob od černé po ocelově šedou

Jste připraveni vyzkoušet tuto trendovou barvu vlasů pro sebe? Ukážeme vám 6 nejlepších nápadů na krásné barevné kombinace se šedou. V závislosti na tom, jakou počáteční barvu máte, mohou být odstíny šedé světlejší nebo tmavší.

1. Ombré šedá černá

Ombré šedočerná pro dlouhé vlasy

Máš černé vlasy? Přechod od super tmavých vlasů k šedým špičkám může buď vypadat dramaticky, nebo jemně a elegantně. Záleží na tom, jak světlý odstín šedé zvolíte. Čím silnější je kontrast, tím dramatičtější je vzhled ombré.

černá barva na vlasy ombre šedá

2. Ombré šedohnědé

popelavě hnědé šedé ombré vlasy

Pokud chcete okořenit svou brunetovou hřívu, pak byste měli sáhnout po hnědých šedých ombré vlasech. Tmavě hnědé tóny v kombinaci s chladnými šedými tóny nabízejí dokonalé vyvážení barev pro kouřový efekt.

Zkušený kolorista ví, jak neutralizovat zelené obsazení

tmavě hnědá šedá ombre

3. Ombré šedá blond

tmavé blond vlasy se stříbrnými blond špičkami v ombre vzhledu

Nejste připraveni rozloučit se se svými blond vlasy, ale chcete trochu okořenit svou barvu? Pak by pro vás mohlo být blond-šedé ombré to pravé. Abyste dosáhli nádherného kontrastu, měla by být počáteční barva tmavá blond nebo jasanová blond s chladným podtónem. Také se rozhodněte pro třpytivý odstín šedé, aby vaše barva vlasů skutečně ožila. Teplé blond tóny jako Buttercup Blonde jsou pro tento přechod se šedou spíše nevhodné.

Hladký přechod z tmavé blond na stříbrnou

dlouhé vlasy šedá blond ombre

Vrstvený střih přináší pohyb do dlouhých vlasů

šedé blond vlasy ombre

Zde byl vzhled šedého ombré dosažen pomocí clip-in rozšíření

ombre šedá blond s prodloužením vlasů

4. Ombré šedá fialová

Ombré šedé fialové vlasy s perleťovým leskem

Pokud se považujete za rizikovou, pokud jde o barvu vlasů, zvažte šedo-fialové ombré vlasy. Tento trend je jedinečnou barevnou kombinací, která vám umožňuje hrát s poutavým vzhledem, který bude vyhovovat všem vašim potřebám.

Obrácené ombré s purpurovým základem a stříbrošedými špičkami

Ombré šedofialový přechod

Od antracitově šedé přes stříbrnou až po fialovou

černé šedé vlasy s purpurově zbarvenými špičkami

5. Ombré šedo růžová

Ombré šedo růžová pro středně dlouhé vlasy

Pokud se vám líbí trend dvoubarevných vlasů a chtěli byste do svých šedých vlasů zapracovat barevný akcent, pak by pro vás byl ideální šedý ombré vzhled s růžovými špičkami. Je důležité, abyste si vybrali správný odstín růžové, který lichotí vaší pleti a ladí s odstínem šedé. Pokud máte světlou pleť, měli byste zvolit buď jemnou tvářenku nebo jasně růžový odstín s načervenalými podtóny.

Ombre bob z růžového do šedého přechodu

Pokud máte olivovou kůži nebo tmavé vlasy, máte štěstí. Skoro jakýkoli odstín růžové na vás bude vypadat úchvatně, od broskvově růžové až po purpurovou. Chcete -li to provést, měli byste kombinovat tlumenou šedou.

Pokud máte tmavou pleť, držte se výrazných barev, jako je růžová a fuchsie, protože ty obzvlášť dobře zvýrazní vaše obličejové rysy.

6. Ombré šedo modrá

Ombré šedo modrá pro blond vlasy

Máte blond vlasy a chcete vypadat jako skutečná ledová královna? Pak vyzkoušejte kombinaci stříbra a ledové modři v ombré vzhledu. A brunetky se mohou uchýlit k ocelově šedým a tmavě modrým tónům.

Co byste měli vědět, než získáte šedý ombré vzhled

šedé ombre barvivo na hnědých vlasech

Než se vrhnete přímo do procesu barvení, je důležité porozumět tomu, co je vlastně zapotřebí k tomu, aby vaše šedé ombré ožilo. Pokud nemáte přirozeně světlé vlasy, musíte si vlasy nejprve zesvětlit, aby si světle šedý odstín opravdu přišel na své a bylo dosaženo požadovaného přechodu. A čím tmavší je vaše počáteční barva, tím déle bude proces bělení trvat.

Když jdete do barber shopu barvit si vlasy, mějte na paměti, že k dosažení požadovaného vzhledu budete možná potřebovat více návštěv v salonu. Zkušení koloristé obvykle doporučují odbarvit vlasy o několik odstínů najednou. Takže pokud začnete s brunetkou nebo černými vlasy, možná budete muset být trpěliví, ale hej, co trvá dlouho, bude nakonec dobré, že?

Ombre šedá na středně rovných vlasech

Pokud se věnujete umění barvení, můžete si tento vzhled vytvořit také v pohodlí domova. Začněte zesvětlením konců vlasů pomocí domácí sady na odbarvování. Poté naneste trvalou barvu na vlasy ve stříbře a pečlivě dodržujte pokyny pro dobu expozice, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

ombre tmavě blond šedý a bob účes

Máte chuť na dočasnou barvu vlasů? Použijte dočasný stříbrný sprej na barvení vlasů, abyste zjistili, zda je Gray Ombré opravdu pro vás. Vzhledem k tomu, že tuto dočasnou barvu vlasů lze vypláchnout šamponem, je ideální pro vyzkoušení trendu, o kterém ještě nejste 100% přesvědčeni. Jednoduše si omotejte kolem ramen ručník, abyste ochránili svůj oděv, plechovku pořádně protřepejte a nastříkejte barvu na špičky ze vzdálenosti 6 až 8 palců. Voilà!

Jak pečovat o čerstvě obarvené vlasy ombré a jak je upravovat

Tmavé blond vlasy po ramena se šedými špičkami v ombre vzhledu

Milujete své nové šedé ombré vlasy? Stejně jako jste si na začátku procesu upravili vlasy, je dobré po barvení změnit rutinu péče o vlasy, aby byly vaše barevné účesy zdravé. Nejste si jisti, co dělat? Vše vám vysvětlíme.

1. Na barvené vlasy používejte přípravky na péči o vlasy. Pokud máte mastnou pleť, pravděpodobně byste používali přípravky pro péči o pleť, které jsou formulovány pro váš typ pleti, že? Aplikujte stejnou logiku na rutinu péče o vlasy. Kdykoli si umýváte a pečujete o své šedé ombré vlasy, sáhněte po šamponu a kondicionéru speciálně vytvořeném pro barvené vlasy. Chtěli byste svým vlasům ukázat trochu lásky navíc? Jednou nebo dvakrát týdně si udělejte kondicionér na vlasy.

Můžete použít šeříkový šampon, abyste zabránili žloutnutí a osvěžili šedý tón. Maska na vlasy s anti-žlutým efektem může vlasy chránit před vysoušením.

tmavě hnědé vlasy a světlé špičky s popelavým šedým odstínem

2. Nechte vlasy uschnout na vzduchu.

Vypadají vaše ombré vlasy ospalé a bez života? Ať už máte rovné, vlnité nebo kudrnaté vlasy, zkuste se vyhnout tepelnému stylingu a nechte vlasy místo toho uschnout na vzduchu! Vlhkost ve vlasech se tedy neztratí.

Chcete -li opravdu předvést svůj ombré účes, zkuste svým vlasům dodat také větší strukturu. Na vlhké vlasy začněte nanášením množství pěny na vlasy o velikosti vajíčka. Pročešte vlasy a nechte je uschnout na vzduchu. Jakmile je úplně suchý, získáte nádherné, definované kadeře, které opravdu předvádějí vaši nádhernou šedou ombré barvu!

Ombre vzhled od černé po stříbrnou se světlými špičkami