Účesy a účesy

Bob s ofinou: nejkrásnější vzhled pro všestranný trendový účes

Ofina je bezesporu jedním z největších trendů účesů roku. Pokud je spárován se stylovým bobem, trendový vzhled je zaručen. Protože bob s ofinou byl v posledních letech vždy velmi vysoko na seznamu trendů. To, co dělá tento účes tak výjimečným, je jeho univerzálnost. Ať už jde o vrstvený bob s krátkou ofinou, dlouhý bob s třásněmi nebo klasickou áčkovou linii s rovnou ofinou – varianty jsou stejně dobré jako nekonečné. Pokud hledáte nápady pro svůj další účes, pak stojí za to se podívat na naše nápady pro skvělý bob s ofinou.

Bob s ofinou – všestranný trend vlasů

Francouzský bob s rovnou ofinou nad obočím

Bez ohledu na délku, barvu a strukturu, tam je vhodný bob účes pro každou ženu. Tajemství je v řezu Od dlouhého a stupňovitého až po krátký a rovný střih – bob lze přizpůsobit jakémukoli tvaru obličeje. Co ale zcela mění klasický sestřih z 20. let 20. století, je ofina. Krátké nebo dlouhé, rovné nebo šikmé, silné nebo tenké, ofina je malý detail s velkým dopadem. Jak ale najdeme účes, který by nám nejvíce vyhovoval??

Kdo má rád bob s ofinou??

Dlouhé čelo třásně na středně dlouhých vlnitých vlasech

Mám dostat bob? To je otázka, kterou si mnozí z nás pokládají, když konečně jdou ke kadeřníkovi. Srdce chce chladný sestřih do áčka, ale mozek nám připomíná všechny způsoby, jak se může pokazit. Ještě horší je, když se konečně vydáte na bob účes, ale nakonec to neodpovídá tvaru vašeho obličeje. Na tyto problémy existuje řešení – ofina. Přidání poníka a správný styl může zcela změnit vzhled.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda vám účes vyhovuje, je vyzkoušet si ho. Takže pokud budete mít štěstí, bob účes s ofinou, která se vám nejvíce líbí, bude také vypadat nádherně. Pokud si ale netroufáte na tak velkou změnu lehkou rukou, můžete se poohlédnout po účesu, který přesně odpovídá vašemu vlastnímu tvaru obličeje.

Hranatá tvář

Vlasy po ramena odstupňované třásněmi pony

U žen s hranatým obličejem by bob v žádném případě neměl rámovat obličej přesně. To zpevňuje kontury a ještě více zdůrazňuje rysy obličeje. Pokud máte čtvercový obličej, měli byste se rozhodnout pro vrstvený bob s kulatým nebo šikmým třeskem. U čtvercového nebo hranatého obličeje by bob měl být o něco delší a neskončit přesně na bradě. K tomu jsou dobrou volbou střihy po ramena s třásněným poníkem.

Kulatý a oválný obličej

Krátký elegantní bob s ofinou a brýlemi

Ženy s kulatým tvarem obličeje budou těžit z ofiny, která dokáže odtrhnout křivku od obličeje. Jedná se například o rovně střiženou ofinu, která ladí jak s dlouhým bobem, tak se střihem po bradu. Většina účesů bobů a pony jde docela dobře s oválnými tvářemi. Střih byste tedy místo tvaru obličeje měli přizpůsobit struktuře vlasů. Pokud má však obličej podlouhlý tvar, pak jsou kratší střihy s rovnou nebo zúženou ofinou tou správnou volbou.

Rovné nebo stupňovité?

Bob s ofinou středně dlouhý třásňový střih pro kudrnaté vlasy

Při výběru nového účesu vyvstává mnoho otázek. Na to se vám nyní snažíme dát odpověď a usnadnit vám to. Vrstvené střihy jsou skvělou volbou, pokud chcete svým vlasům dodat trochu objemu nebo pokud chcete sundat váhu. Pokud je bob účes sestříhán ve vrstvách, střih okamžitě vypadá volněji a v horních vlasech je větší švih. Důležité je kroky příliš nezkracovat, jinak může dojít k opačnému efektu. Kroky by měly dát účesu tvar a případně lichotit tvrdým rysům obličeje.

Whispy Bangs rovné vlasy po bradu

Rovný střih funguje přesně naopak. Pokud se chcete pochlubit svým tvarem obličeje, měli byste se vyhnout krokům a nechat si vlasy ostříhat rovně. K tomu se hodí jak klasický střih stránky s rovnou ofinou, tak tupý bob s boční ofinou.

Klasický, krátký bob, nebo spíše chvála?

Kudrnatý vrstvený bob s rovnou ofinou

V závislosti na délce patří bob do krátkých i středně dlouhých účesů. Která varianta vám nejvíce vyhovuje, zase závisí na tvaru vaší tváře. V zásadě byste měli mít krátký bobový řez pro hranaté a prodloužené tváře a dlouhý bob pro kulaté a široké tváře.

Stále si nejste jisti, jaký střih zvolit? Nejlepší je zeptat se svého důvěryhodného kadeřníka. Odborný názor vám určitě pomůže udělat správné rozhodnutí.

Který bum, do kterého bob?

Potřebujete ještě pár nápadů, abyste se inspirovali? Pak zde určitě najdete to, co hledáte. V galerii obrázků vám ukážeme nejlepší kombinace bob-pony a dáme vám pár tipů, jak stylové trendy účesy.

Bob v áčku s plnou ofinou

Bob v áčku s rovnou ofinou

Před několika lety byl bob řady A obrovským hitem. V poslední době se střih, ve kterém jsou vlasy vpředu o něco delší než vzadu na hlavě, těší stále větší oblibě. Je obzvláště prospěšný, protože vykouzlí ve vlasech větší objem a lichotí tváři. Bob řady A se báječně kombinuje s rovnými čelními třásněmi, které pokrývají celé čelo.

Měkké rány do tupého bobu

Blond bob s ofinou rovný střih

Křehké ofiny jsou tehdy, když jsou ofiny ostříhané jako peří a lemované. Na rozdíl od plné ofiny, tence střižené čelo třásně odhalí čelo a nepůsobí tak tvrdě. Tyto ofiny můžete uprostřed zkrátit o něco kratší než po stranách, abyste vytvořili hezký rámeček pro váš obličej. Tupý bob se k tomu perfektně hodí, ale mírně odstupňované střihy jsou také dobrou volbou.

Přírodní kadeře a ofina? Ano prosím

Kudrnatý bob s ofinou bude v roce 2021 velkým trendem

V roce 2021 jsou přirozené kudrnaté účesy v módě. Letos předvádíme naši přirozenou krásu a kudrnaté vlasy nejsou výjimkou. Dámy s přirozeně kudrnatými vlasy bývají zdrženlivé vůči bobům i poníkům, ale kombinace těchto dvou může být přesně tím účesem, který jste doposud hledali.

Odstupňovaný bob s ofinou pro přirozené kadeře

U některých typů kudrlin se krátce střižené vlasy nádherně krouží kolem obličeje a vytvářejí stylový vzhled. Střih musí mít pár kroků, jinak účes rychle získá trojúhelníkový tvar. Kudrnatý bob s ofinou, který není narovnaný, je jedním z nejvíce snadno udržovatelných účesů pro ženy s přirozenými kadeřemi.

Zkombinujte micro bangy správně

Blond bob s mikro ofinou účes Alison Sudol

Krátké třásně na čele jsou v posledních letech stále oblíbenější. Poté, co vzhled vyzkoušely celebrity jako Emma Roberts, Emma Watson, Bella Hadid a Zoe Kravitz, se stále více žen a dívek odváží zkrátit ofinu. Drzý mikro poník se skvěle kombinuje s bobem a získává přitom chladný retro nádech. Tato kombinace není vhodná pro každého a může způsobit, že tvrdé rysy obličeje budou vypadat trochu hrubší. Tento účes s poníkem navíc vyžaduje větší údržbu, a proto se od něj mnoho žen drží stranou. Pokud jste se přesto pro Baby Bangs rozhodli a nejste s výsledkem zcela spokojeni, není třeba se znepokojovat. Protože za pár týdnů budou třásně zase dlouhé.

Bob s bočním třeskem

Bob účes s boční ofinou od Emmy Stone letní look

Obzvláště lichotivý účes je naopak bob s boční ofinou. Vypadá dobře téměř u každé ženy a stále nabízí dostatek prostoru pro jiný vzhled. Obzvláště populární je tupý bob po bradu se zkosenou ofinou, který patří mezi oblíbené účesy hvězd. S vykrojeným krokem a boční ofinou vlasy naopak vypadají plnější a silnější. Nejdůležitější věcí pro kombinaci bobových bočních třesků je, aby vlasy nepadaly kolem obličeje, protože to vizuálně prodlužuje obličej. Tento problém lze snadno vyřešit několika jemnými vlnami ve vlasech.

Dlouhý bob s ofinou

Dlouhý bob s ofinou pro jemné vlasy

Dlouhý bob nebo lob je oblíbený u žen všech věkových kategorií. Je to zlatá střední cesta mezi krátkými a dlouhými vlasy, a proto sedí téměř všem tvarům obličeje. Dlouhý bob se skvěle kombinuje s téměř jakýmkoli poníkem. Zvláště krásně vypadají vrstvené střihy s tenkou chlupatou ofinou, které padají jako čelo. Další skvělou variantou, kterou lze pochválit, jsou záclonové třesky. Vytvářejí nádherný rámeček pro obličej a jsou ideálním účesem poníka pro všechny ženy s kulatým obličejem.

Bob s ofinou – takhle to nosí hvězdy

Nový účes Ana de Arma, francouzský bob s ofinou

Herečky, zpěvačky a modelky jsou jen malou částí žen celebrit, které si alespoň jednou vyzkoušely klasickou kombinaci účesu. Mezi ženami, které se nedávno rozhodly pro takový účes, je herečka Ana de Armas. Po rozchodu s hercem Benem Affleckem si Kubánec ostříhal vlasy na klasický francouzský bob s třásněmi a vypadá prostě nádherně.

Vanessa Hudgens bobová se stupňovala s bočními rány

Mezi další slavné ženy, které v průběhu let nosily vlasy ve stylovém bobu, patří Katie Holmes, Nicole Richie, Taylor Swift, Vanessa Hudgens, Nina Dobrev a mnoho dalších. Více stylingových nápadů od hvězd pro oblíbené kombo bob-pony najdete ve fotogalerii níže.

Blond bob Seleny Gomez s boční ofinou

Selena Gomez s blonďatým dlouhým bobem se šikmou ofinou

Taraji Henson nosí krátký bob s dlouhými třesky stylizovanými do jedné strany

Odstupňovaný bob se zkosenými ofinou se světelnými vlnami

Karlie Kloss – klasický rovný bob do áčku s boční ofinou

Bob účes Karlie Kloss s boční ofinou bez schůdků

Rovně střižený bob s dětskou ofinou zdůrazňuje obličejové rysy Emmy Roberts

Hladký bob s krátkými mikro třesky

Maisie Williams nosí klasický francouzský bob s krátkými čelními třásněmi

Francouzský bob s krátkou ofinou Maisie Williams

Hledáte extravagantní účes? Rita Ora spojila svůj blonďatý bob s asymetricky střiženou ofinou

Sassy krátký účes s asymetrickou ofinou Rita Ora