Účesy a účesy

Balayage hnědá vs balayage blondýnka – otázka velké barvy vlasů

balayage-blond-vs-brown

Jemné, světlé odlesky zajišťují přirozeně zářivou pokožku a letní dotek obličeje. Díky hravému použití světlých a tmavě hnědých a blond odstínů vlasů jsou části obličeje zdůrazněny, opticky rozjasněny a vyzařovány. Jiné, méně výhodné kontury obličeje, však lze tímto způsobem chytře zakrýt. Na rozdíl od Ombrè zde vzniká měkký, plynulý gradient. Kadeřníci dosáhnou přirozeného efektu opálení s balayage melíry na hnědých a blond vlasech. A velká otázka barvy vlasů zní: balayage hnědá vs balayage blond – která barva vlasů komu nejvíce vyhovuje?

Balayage hnědá vs balayage blond – upozorňuje pomocí techniky volné ruky

Balayage hnědá vs balayage blond-zvýraznění-dlouhé vlasy

V závislosti na struktuře vlasů lze balayage melíru dosáhnout na hnědých a blond vlasech technikou volné ruky štětcem nebo hřebenem. Při malování jsou jednotlivé prameny kartáčovány ve světlém odstínu. Pro kratší vlasy může být dokonce vhodnější technika balayage s hřebenem. Kadeřník však volí nejvhodnější způsob. Cílem je jemná a přirozeně vypadající barva vlasů, která je individuálně přizpůsobena typu a je obzvláště bohatá na nuance. Do vašich vlasů lze vykouzlit lehké, silné nebo jemné tóny, v závislosti na vašich osobních přáních a přizpůsobené vašemu tónu pleti a barvě očí.

Otázka velké barvy vlasů: balayage hnědá vs balayage blond?

Balayage hnědá vs balayage blond -stars-kim-kardashian

Hnědá nebo blond je věčná otázka barvy vlasů. Klišé nebo ne, každá žena si položila otázku: Chci být považována za sexy blondýnku, nebo bych raději byla přízemní brunetkou? Navíc barevné změny jsou prostě součástí ženské podstaty. S technikou ombrè nebo balayage rozhodně nemusíte volit blond nebo hnědou variantu. V následujícím textu vysvětlíme, která barva vlasů vyhovuje jakému typu a jak můžete svým vlasům vnést rozmanitost bez drastických experimentů.

Ombre barvení vlasů – nápady pro ombre blond, bruneta a jasné barvy

Vyrobte si ombre vlasy sami – pokyny pro blondýnu, brunetu & přístup

Měděná barva na vlasy – vlasové trendy 2019 a tipy na péči

Balayage hnědá vs balayage blond - vlasy ciara

Pokud přemýšlíte o barvení vlasů na blond nebo hnědé, měli byste se na sebe nejprve podívat zblízka do zrcadla a určit svůj typ. Blondýnkou nebo brunetkou se může teoreticky stát každá žena s návštěvou kadeřníka. Především je důležité, aby barva vlasů odpovídala jednotlivému typu. Aby to bylo možné určit, je vždy brán v úvahu odstín pleti a barva očí. Když víte, která barva vlasů vám nejvíce vyhovuje, klíčem je vybrat správný odstín. S technikou balayage si můžete užít celou škálu barev, které barvení vlasů nabízí.

Balayage hnědý vs balayage blond -olivia-palermo-účes-účes

Balayage blondýnka

balayage blondýnka hnědá blond melír

Není žádným tajemstvím, že blonďatá hříva všude budí pozornost a obdiv. Bez ohledu na roční období jsou blond nuance spojeny s létem, pláží a sluncem. Dokonalý blond balayage look je mixem středních a světlých tónů. Jasně blond odstíny jsou ideální pro ženy s bledou a světlou pletí. K opálené pokožce se hodí teplý med nebo zlatá blond. To podporuje přirozenou záři a přirozeně ji zdůrazňuje. Dámy s růžovou pletí s namodralým podtónem by měly vždy používat barvu vlasů s malým množstvím červené. Jinak bude pokožka vypadat ještě červeněji.

balayage-blond-hnědé-platinové-blond-světlé-dlouhé vlasy

Několik vrstev v účesu a balayage blond aktualizuje vzhled a dodává mu extra zářivý nádech. Tento malý trik je okamžitě viditelný a vytváří opravdu letní vzhled. Krásné plynulé vlny posilují efekt a jsou oblíbeným vlasovým stylingem pro dlouhé i krátké vlasy. S ním můžete jít mnohem jasněji a udělat výsledek jasně viditelným.

balayage-blond-hnědé-Gisele-Bundchen-vlasy

Pokud je požadován jemný vzhled, použijí se tmavší odstíny a světlé odstíny hnědé a blond se vzájemně kombinují. Ale pořád zůstáváš blonďatý s balayage. Pěkné, jemné přechody barev se doporučují pro středně dlouhé a krátké nebo jemné vlasy. To vytváří větší objem a účes vypadá déle. U balayage blond jsou světlé prameny soustředěny hlavně v přední oblasti a vytvářejí měkké orámování obličeje.

balayage-blond-hnědá-přírodní-zlatá-blond-melír

Balayage hnědá

balayage-blond-hnědé-přírodní-vlny-melír

Brunetky se mohou těšit na ještě rozmanitější výběr barevných nuancí, protože výchozí barva nebo přirozená barva vlasů je tmavší než u blond. Rovněž by měla být vybrána správná hnědá paleta. Zde platí: čím tmavší barva kůže, tím intenzivnější a tmavší může být odstín hnědé. Světlá pleť se nažloutlým podtónem se nejlépe hodí k nepříliš tmavě hnědým nuancím, jako je karamel nebo zlatohnědá. Pokud je kůže opálená, může to být mahagonový tón nebo výrazná čokoládově hnědá. Jasanově hnědé nuance se nejlépe hodí k růžové pleti s mírně namodralým podtónem. Lze také cílit na sněhobílý vzhled a dosáhnout vědomého kontrastu mezi barvou pokožky a vlasů. Zde je třeba poznamenat, že obličej by nakonec neměl vypadat příliš bledý.

balayage-blond-hnědá-bruneta-karamel

Jako moderní francouzská technika barvení vlasů získala balayage mezinárodní popularitu a vytvořila jemné, přirozeně vypadající odlesky, které jsou skutečně univerzální a lichotivé pro všechny ženy. Největší výhodou je, že mezi barevnými úpravami může trvat až čtyři měsíce. To je zvláště výhodné pro ženy s přirozeně hnědou barvou vlasů, a proto je balayage brown velmi oblíbeným řešením pro brunetky. Čokoládově hnědá smíchaná s načervenalými tóny a špetkou blondýnky k vyrovnání vykouzlí moderní, elegantní a zároveň hravý vzhled. Na chundelatých vlnách tato bohatá směs hnědé vypadá prostě rozkošně.

účes balayage-blond-hnědá-jessica-alba-vlasy

Ať už jemný nebo intenzivní, balayage hnědý vzhled vždy vypadá moderní a strukturovaný. Někdy nejsou další barvy a kontrasty žádoucí a důraz je kladen na krásné a zdravé vlasy. V tomto případě jsou měkké balayage hnědé odlesky přesně to, na čem záleží. Karamelové odlesky zapracované do obličeje ji rozjasní a vykouzlí svěží vzhled. Tím se také nastaví další přízvuk, ale nemusí. Protože karamel a čokoládově hnědá lahodí nejen oku, ale také k sobě dokonale ladí v kulinářském smyslu, vždy vypadají dvakrát přitažlivě.

Balayage hnědá vs balayage blondýnka – záleží na účesu

Balayage hnědá vs balayage blond -natural-highlighty-slunce

Balayage hnědá a balayage blond si přijdou na své, když jsou vlasy upravené do ležérních vln nebo do takzvaného „undone“ vzhledu, který se nyní stal žhavým trendem. Takto se balayage nejlépe stylizuje:

balayage-blond-hnědé-styl-vlny

Ležérní vlny – na ručníkem vysušené vlasy naneste objemovou pěnu, zejména do délek. Poté vyfénujte dnem vzhůru, abyste ve vlasech vykouzlili větší objem. Poté vezměte jednotlivé prameny a stočte je kulmou. Výsledné vlny zajistěte sponkami a nechte asi 10 minut vychladnout, aby se maximalizovala trvanlivost účesu. Nakonec vlny jemně pročešte prsty a zafixujte lakem na vlasy.

balayage-blond-brown-style-undone-look

Vzhled „Zpět“ – vlasy by neměly být čerstvě umyté. Druhý den nastříkejte do kořenů suchý šampon. Pomocí kulmy stočte jednotlivé prameny do vln. Držte hot rod maximálně deset sekund a vyhněte se konečkům vlasů. Poté vlny zmatněte, jemně je zatlačte nahoru k temeni hlavy a vytvořte tak záměrně ležérní vzhled. Nakonec nastříkejte lakem na vlasy.

Balayage hnědá vs balayage blondýna: proč ne oba?

balayage-blond-hnědá-sarah-jessica-parkerová

Pokud jde o barvu vlasů, ženy mohou mít všechno a nemusí si vůbec vybírat mezi hnědou a blond. Proto je tu trendový balayage look. Balayage hnědá a balayage blond jsou prostě ideálním řešením. Přístup je tmavý – obvykle jde o přirozenou barvu vlasů, zatímco do délek a špiček jsou začleněny odlesky různé světlosti. Je také důležité vybrat nuance, které vyhovují vašemu vlastnímu typu a které spolu harmonizují. Nejlepší je nechat si poradit od odborníka. Dobrá technika barvení vlasů balayage se pozná podle splývavých, jemných barevných přechodů, které jemně orámují obličej. Tvrdé kontrasty jsou zcela vyloučeny.

Varianty a rozdíly: ombrè vs balayage

srovnání balayage-blond-brown-ombre

Techniku ​​ombrè, která byla donedávna používána, již nahrazuje nový trend barvy vlasů – balayage. Ti dva se od sebe velmi liší. Balayage hnědá nebo blonďatá je o jemných pramenech, které jsou obvykle jen o několik odstínů světlejší než původní barva a jsou ve vlasech rozmístěny nepravidelně. Na druhou stranu, u Ombrè jsou světlejší pouze barvené délky vlasů a mezi kořeny a konečky je silný kontrast. Pokud tedy chcete přirozený vzhled, který bylo políbeno sluncem, můžete se rozhodnout pro balayage brown nebo balayage blonde, v závislosti na přirozené barvě vlasů.

Balayage hnědá vs balayage blondýnka – kde a za jakou cenu?

balayage-blond-hnědé vlasy-technika barvení-profesionální

Balayage je téměř jako barevné umění pro vlasy. Proto jsou vyžadovány odborné znalosti, dobrá technologie a kreativita. Proto je lepší se neodvažovat experimentovat s vlasy doma. Ať už chcete brunetě dodat hřívu zlaté akcenty nebo zesvětlit přirozenou barvu vlasů o několik nuancí – všechno je možné a má svou cenu. Pro dobré výsledky balayage musíte počítat kolem 100 eur. V závislosti na původní barvě, délce vlasů a struktuře se náklady mohou samozřejmě lišit. Je to spousta práce, protože pro dosažení nejlepších a přirozeně vypadajících výsledků se používá několik barev. V případě balayage blond může být přidán světlý blond odstín a vlasy jsou částečně odbarveny. Pak byste určitě měli myslet na vlasovou terapii nebo úpravu vlasů, která eliminuje poškození způsobené odbarvováním nebo opravuje poškozené vlasy.

balayage-blond-hnědá-přírodní-barva-vlasů-karamel