Účesy a účesy, styl

Keratinová kúra na vlasy – vše, co potřebujete vědět na první pohled!

Keratin Léčba tenkých vlasů Výhody Péče o vlasy Letní hnědé vlasy

Která žena by nechtěla mít krásné a zdravé vlasy? Stav vašich vlasů ale závisí na mnoha faktorech – dietě, hormonech, zdravotních problémech, stresu, povětrnostních podmínkách atd. Správná péče se může stát zejména v létě skutečnou noční můrou, protože teplo, slaná voda a chlor mohou mít katastrofální účinky na struktura vlasů. Keratinová kúra původně pochází z Brazílie a slibuje trvale hladké a lesklé vlasy. Co přesně se za zázračnou kúrou skrývá a pro koho je vlasová kúra vhodná? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete v našem článku!

Keratin – co to vlastně je?

Ošetření keratinem zažívá letní péči o blond vlasy

I když je tento termín v dnešní době velmi běžný, mnoho lidí stále neví, co přesně je keratin. Je to přírodní protein, který je zodpovědný za tvorbu pokožky, nehtů a vlasů. Vytváří takzvanou vláknitou vrstvu a vyplňuje oblast mezi pokožkou vlasů a vrstvou kutikuly. Každý vlas se ve skutečnosti skládá z 90% těchto speciálních molekul bílkovin a zbytek tvoří pigmenty, voda a přírodní tuky. Mnoho vnějších vlivů, jako je příliš časté barvení, hrubé česání, trvalá úprava, příliš horké fénování nebo sluneční paprsky, může keratiny oslabit, což vede ke křehkým a suchým vlasům.

Vyplatí se ošetření vlasů keratinem??

Výhody ošetření keratinem Blond vlasy Letní péče o vlasy Odstranění žlutého tónu

V důsledku nedostatku keratinu může dojít k mnoha různým problémům s vlasy, jako jsou roztřepené konečky nebo krepatění. Pokud je vzduch znečištěný, je studený nebo horký, nebo pokud máte nevyváženou stravu s nedostatkem živin, výsledkem jsou obvykle lámavé, matné a suché vlasy. Aby vaše hříva byla opravená a vypadala znovu lesklá a hladká, je třeba keratiny doplnit a přesně to slibuje ošetření keratinem. Protein proniká do vnější kutikuly, obalí se kolem vlasů jako ochranný film a vyhladí jejich strukturu. Díky ošetření se vaše vlasy mnohem snadněji upraví a doba fénování se zkrátí o 60%, což je velké plus, zejména v teplých letních měsících! Kromě toho by vaše vlasy měly dokonce odolat vlhkosti – už tedy nemusíte neustále kontrolovat předpověď počasí!

Jak funguje ošetření keratinem?

Ošetření blond vlasy keratinem Vyhněte se lámání vlasů péče o vlasy v létě

Pokud jste se již rozhodli pro ošetření keratinem, měli byste si naplánovat 3 až 5 hodin v kadeřnictví.

 • Nejprve si vlasy několikrát důkladně umyjte, abyste odstranili zbytky z pečujících přípravků, jako je silikon. K tomu se používá speciální keratinový šampon a poté se vlasy vyfénují.
 • V druhém kroku kadeřník nanese výrobek na pramen vlasů jemným kartáčkem a pročesá ho speciálním hřebenem, aby bylo vše rovnoměrně rozloženo. Poté nechá produkt působit přesně 20 minut.
 • Třetí a poslední krok trvá nejdéle. Vlasy nejprve narovnejte pomocí fénu a kartáče a opatrně pročesejte – aktivuje se tak ošetřující roztok.

Keratinová kúra následná péče o tenké vlasy keratinová letní péče o vlasy dlouhé vlasy

 • Vlasy jsou poté narovnávány pramen po pramenu speciální žehličkou. Správná teplota je pro úspěšnou léčbu keratinem nesmírně důležitá. Příliš vysoká teplota vlasy docela zatěžuje a pokud jsou příliš nízké, účinek je mnohem slabší. V závislosti na stavu vlasů se doporučuje teplota mezi 210-230 stupni. Na barvené nebo silně poškozené vlasy platí výjimka – za žádných okolností byste neměli překročit 200 stupňů.
 • Po narovnání si udělejte 15minutovou přestávku a poté vlasy důkladně umyjte keratinovým šamponem.
 • Znovu vyfoukejte a máte hotovo! Výsledek je okamžitě viditelný, protože vaše vlasy mají ten dlouho očekávaný lesk!

Pro jaké typy vlasů je vhodné ošetření keratinem??

Ošetřující péče s keratinem pro blond vlasy odstraňující žlutý odstín Letní péče o vlasy

Nejlepší zprávou je, že keratinová kúra je vhodná pro všechny typy vlasů. Jelikož se však pH mění a zmatňuje se teplem, ošetření vlasů se nedoporučuje lidem s příliš řídkými vlasy a osobám se suchou nebo mastnou pokožkou hlavy. Přestože samotné ošetření obsahuje mnoho pečujících látek, strukturu vlasů ještě více naruší žehlička na vlasy a vysoké teploty. Přejděte na produkty péče na bázi keratinu a používejte je přibližně 1 měsíc – takto úspěšně připravíte hřívu na ošetření. Protože čím jsou prameny upravenější, tím menší je škoda.

Keratinová kúra pro barvené vlasy

Keratin Léčba Blond vlasy Léto Keratinové produkty Výhody

Ošetření vlasů uzavře kutikulu vlasů, které se otevřely odbarvením a barvením, a zajistí, že budou vypadat opět zdravě a leskle. Velmi často se stává, že kořeny jsou ještě relativně zdravé, ale délky jsou už kvůli častému stylingu a barvení zlomené. I zde lze keratinovou kúru zapracovat tak, aby se struktura vašich vlasů opět stala jednotnou.

Ošetření se vyplatí i kudrnatým vlasům?

Keratin Treatment Curly Hair Benefits Summer Hair Care Brown Hair

Keratinová kúra je také ideální pro ženy s kudrnatými vlasy! Zde máte na výběr ze dvou možností – buď jen pěkně definované kadeře, nebo mírně hladší vlasy – všechno je možné. Ať tak či onak, vaše vlasy získají hebkost, lehkost a lesk a vytvoří efekt WOW.

Jak dlouho účinek trvá a kolik stojí vyhlazení keratinem?

Keratinová kúra na mytí vlasů letní péče o vlasy hnědé vlasy

Jak dlouho účinek ošetření keratinem trvá, závisí na tom, jak se o své vlasy staráte a jak často si je myjete. Produkt se při každém mytí vlasů trochu vymývá. Obvykle trvá 3 až 6 měsíců, pokud dodržujete několik zlatých pravidel. Vlasy si myjte maximálně 2krát týdně šamponem (absolutně bez síranů a nejlépe na bázi keratinu). Abyste si mohli výsledek užít déle, doporučuje se vaši hřívu jednoduše umýt vlažnou vodou a poté použít pouze kondicionér. Pokud chcete mít vlasy po tomto období poddajné a hladké, budete muset kondicionér zopakovat. Ošetření keratinem bohužel není nijak zvlášť levné – v závislosti na délce vlasů musíte počítat s cenou mezi 200 a 450 eur. Kromě toho existují také náklady na speciální výrobky pro péči, které byste měli používat.

Správná péče po ošetření keratinem

Výhody ošetření keratinem Letní péče o rovnání vlasů

Ošetření keratinem bezpochyby dělá zázraky. Návštěva kadeřnického salonu však zdaleka není vše. Správná domácí péče má také velký význam pro dlouhodobé výsledky. I když je úprava vlasů opravdu skvělá, je také velmi citlivá a špatná péče může produkt velmi rychle smýt. Keratin působí prvních 72 hodin a musí zůstat ve vlasech. Z tohoto důvodu je třeba mít na paměti několik věcí:

 • První 3 dny si nesmíte vlasy mýt, nemočit a hlavně – nesvazujte je dohromady! Jinými slovy – musíte se ujistit, že vaše vlasy zůstanou po tuto dobu stejné jako bezprostředně po ošetření.
 • Jak již bylo zmíněno, abyste si to mohli užít delší dobu, musíte omezit množství mytí vlasů.

Procedura ošetření keratinem prospívá letnímu mytí vlasů

 • Doporučuje se každou chvíli přidat do vlasů trochu keratinu. Na trhu je mnoho šamponů a hloubkově působících masek na vlasy, které jsou k tomu přímo určené.
 • Upravte si vlasy jednou týdně žehličkou, aby se keratin znovu aktivoval teplem.
 • Nedoporučujeme vám chodit první týden plavat. Poté byste si měli před každou koupelí vlasy mírně navlhčit a ošetřit kondicionérem a opláchnout až krátce před skokem do vody..
 • Po ošetření keratinem musí uplynout nejméně dva týdny, než si budete moci vlasy znovu barvit nebo tónovat.

Léčba keratinem je škodlivá?

Ošetření keratinem Výhody kudrnatých vlasů Nevýhody Péče o vlasy Výrobky pro péči o keratin

Zatímco léčba keratinem má pro poškozené vlasy mnoho výhod, produkty před několika lety propadly pověsti. A správně, protože formaldehyd nebo methylenglykol byly ve velkém množství nalezeny v sérii keratinů z Brazílie a USA. Tyto plyny byly uvolněny během rovnání a vdechovány lidmi. Jelikož je formaldehyd vysoce karcinogenní a dráždí pokožku a oči, může být velmi škodlivý pro zdraví. Naštěstí v dnešní době výrobky z keratinu neobsahují tyto látky a nepoškozují vaše vlasy.

Rozdíl mezi ošetřením keratinem a brazilským výbuchem?

Keratin Treatment Curly Hair Výhody Nevýhody Péče o vlasy Letní keratinová maska ​​na vlasy

Na rozdíl od ošetření keratinem, s takzvaným Brazilian Blowout, se produkt okamžitě vymyje a celý postup trvá maximálně 90 minut. Dalším plusovým bodem je, že se můžete vrátit ke své obvyklé stylingové rutině ihned po brazilském výbuchu, což není případ keratinu. Zatímco léčba je v Americe obzvláště populární, v mnoha evropských zemích je zakázána, protože je překročen limit formaldehydu.

Veganská alternativa k léčbě keratinem

Keratin Treatment Brasilian Blowout Difference Péče o vlasy Letní dlouhé vlasy

K získání keratinu se rozemelou kopyta, rohy, vlasy a peří různých zvířat, a proto není tato úprava vlasů vhodná pro veganský životní styl. Naštěstí existuje alternativa, ke které se můžete uchýlit. Je míněno organické vyhlazování taninem. Taniny jsou rostlinné třísloviny, které při působení tepla vlasy natahují a narovnávají. V přírodě se nacházejí v kůře dubů, bříz a kaštanů nebo v luscích vlašských ořechů.

Ošetření keratinem si můžete udělat sami doma?

Ošetření keratinem má nevýhody pro udržení řídkých vlasů v létě

Pro ty z vás, pro které není léčba kvůli ceně možná, existuje také možnost udělat si to sami doma. Na internetu najdete mnoho různých keratinových sad, které obsahují vše, co k tomu potřebujete. Musíme vás však upozornit, že to není tak jednoduché a že existuje riziko použití tepla na rovnačce. Správná teplota pro vaši strukturu vlasů může být někdy skutečnou výzvou, a proto si mnoho lidí poškodilo vlasy přehřátím! Proto musíte být velmi opatrní a dělat vše nejlépe s někým, kdo má znalosti o žehličkách.

Procedura ošetření keratinem vlasy narovná letní péče o vlasy hnědá barva vlasů

Účesy a účesy, styl

Keratinová kúra na vlasy – vše, co potřebujete vědět na první pohled!

Keratin Léčba tenkých vlasů Výhody Péče o vlasy Letní hnědé vlasy

Která žena by nechtěla mít krásné a zdravé vlasy? Stav vašich vlasů ale závisí na mnoha faktorech – dietě, hormonech, zdravotních problémech, stresu, povětrnostních podmínkách atd. Správná péče se může stát zejména v létě skutečnou noční můrou, protože teplo, slaná voda a chlor mohou mít katastrofální účinky na struktura vlasů. Keratinová kúra původně pochází z Brazílie a slibuje trvale hladké a lesklé vlasy. Co přesně se za zázračnou kúrou skrývá a pro koho je vlasová kúra vhodná? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete v našem článku!

Keratin – co to vlastně je?

Ošetření keratinem zažívá letní péči o blond vlasy

I když je tento termín v dnešní době velmi běžný, mnoho lidí stále neví, co přesně je keratin. Je to přírodní protein, který je zodpovědný za tvorbu pokožky, nehtů a vlasů. Vytváří takzvanou vláknitou vrstvu a vyplňuje oblast mezi pokožkou vlasů a vrstvou kutikuly. Každý vlas se ve skutečnosti skládá z 90% těchto speciálních molekul bílkovin a zbytek tvoří pigmenty, voda a přírodní tuky. Mnoho vnějších vlivů, jako je příliš časté barvení, hrubé česání, trvalá úprava, příliš horké fénování nebo sluneční paprsky, může keratiny oslabit, což vede ke křehkým a suchým vlasům.

Vyplatí se ošetření vlasů keratinem??

Výhody ošetření keratinem Blond vlasy Letní péče o vlasy Odstranění žlutého tónu

V důsledku nedostatku keratinu může dojít k mnoha různým problémům s vlasy, jako jsou roztřepené konečky nebo krepatění. Pokud je vzduch znečištěný, je studený nebo horký, nebo pokud máte nevyváženou stravu s nedostatkem živin, výsledkem jsou obvykle lámavé, matné a suché vlasy. Aby vaše hříva byla opravená a vypadala znovu lesklá a hladká, je třeba keratiny doplnit a přesně to slibuje ošetření keratinem. Protein proniká do vnější kutikuly, obalí se kolem vlasů jako ochranný film a vyhladí jejich strukturu. Díky ošetření se vaše vlasy mnohem snadněji upraví a doba fénování se zkrátí o 60%, což je velké plus, zejména v teplých letních měsících! Kromě toho by vaše vlasy měly dokonce odolat vlhkosti – už tedy nemusíte neustále kontrolovat předpověď počasí!

Jak funguje ošetření keratinem?

Ošetření blond vlasy keratinem Vyhněte se lámání vlasů péče o vlasy v létě

Pokud jste se již rozhodli pro ošetření keratinem, měli byste si naplánovat 3 až 5 hodin v kadeřnictví.

 • Nejprve si vlasy několikrát důkladně umyjte, abyste odstranili zbytky z pečujících přípravků, jako je silikon. K tomu se používá speciální keratinový šampon a poté se vlasy vyfénují.
 • V druhém kroku kadeřník nanese výrobek na pramen vlasů jemným kartáčkem a pročesá ho speciálním hřebenem, aby bylo vše rovnoměrně rozloženo. Poté nechá produkt působit přesně 20 minut.
 • Třetí a poslední krok trvá nejdéle. Vlasy nejprve narovnejte pomocí fénu a kartáče a opatrně pročesejte – aktivuje se tak ošetřující roztok.

Keratinová kúra následná péče o tenké vlasy keratinová letní péče o vlasy dlouhé vlasy

 • Vlasy jsou poté narovnávány pramen po pramenu speciální žehličkou. Správná teplota je pro úspěšnou léčbu keratinem nesmírně důležitá. Příliš vysoká teplota vlasy docela zatěžuje a pokud jsou příliš nízké, účinek je mnohem slabší. V závislosti na stavu vlasů se doporučuje teplota mezi 210-230 stupni. Na barvené nebo silně poškozené vlasy platí výjimka – za žádných okolností byste neměli překročit 200 stupňů.
 • Po narovnání si udělejte 15minutovou přestávku a poté vlasy důkladně umyjte keratinovým šamponem.
 • Znovu vyfoukejte a máte hotovo! Výsledek je okamžitě viditelný, protože vaše vlasy mají ten dlouho očekávaný lesk!

Pro jaké typy vlasů je vhodné ošetření keratinem??

Ošetřující péče s keratinem pro blond vlasy odstraňující žlutý odstín Letní péče o vlasy

Nejlepší zprávou je, že keratinová kúra je vhodná pro všechny typy vlasů. Jelikož se však pH mění a zmatňuje se teplem, ošetření vlasů se nedoporučuje lidem s příliš řídkými vlasy a osobám se suchou nebo mastnou pokožkou hlavy. Přestože samotné ošetření obsahuje mnoho pečujících látek, strukturu vlasů ještě více naruší žehlička na vlasy a vysoké teploty. Přejděte na produkty péče na bázi keratinu a používejte je přibližně 1 měsíc – takto úspěšně připravíte hřívu na ošetření. Protože čím jsou prameny upravenější, tím menší je škoda.

Keratinová kúra pro barvené vlasy

Keratin Léčba Blond vlasy Léto Keratinové produkty Výhody

Ošetření vlasů uzavře kutikulu vlasů, které se otevřely odbarvením a barvením, a zajistí, že budou vypadat opět zdravě a leskle. Velmi často se stává, že kořeny jsou ještě relativně zdravé, ale délky jsou už kvůli častému stylingu a barvení zlomené. I zde lze keratinovou kúru zapracovat tak, aby se struktura vašich vlasů opět stala jednotnou.

Ošetření se vyplatí i kudrnatým vlasům?

Keratin Treatment Curly Hair Benefits Summer Hair Care Brown Hair

Keratinová kúra je také ideální pro ženy s kudrnatými vlasy! Zde máte na výběr ze dvou možností – buď jen pěkně definované kadeře, nebo mírně hladší vlasy – všechno je možné. Ať tak či onak, vaše vlasy získají hebkost, lehkost a lesk a vytvoří efekt WOW.

Jak dlouho účinek trvá a kolik stojí vyhlazení keratinem?

Keratinová kúra na mytí vlasů letní péče o vlasy hnědé vlasy

Jak dlouho účinek ošetření keratinem trvá, závisí na tom, jak se o své vlasy staráte a jak často si je myjete. Produkt se při každém mytí vlasů trochu vymývá. Obvykle trvá 3 až 6 měsíců, pokud dodržujete několik zlatých pravidel. Vlasy si myjte maximálně 2krát týdně šamponem (absolutně bez síranů a nejlépe na bázi keratinu). Abyste si mohli výsledek užít déle, doporučuje se vaši hřívu jednoduše umýt vlažnou vodou a poté použít pouze kondicionér. Pokud chcete mít vlasy po tomto období poddajné a hladké, budete muset kondicionér zopakovat. Ošetření keratinem bohužel není nijak zvlášť levné – v závislosti na délce vlasů musíte počítat s cenou mezi 200 a 450 eur. Kromě toho existují také náklady na speciální výrobky pro péči, které byste měli používat.

Správná péče po ošetření keratinem

Výhody ošetření keratinem Letní péče o rovnání vlasů

Ošetření keratinem bezpochyby dělá zázraky. Návštěva kadeřnického salonu však zdaleka není vše. Správná domácí péče má také velký význam pro dlouhodobé výsledky. I když je úprava vlasů opravdu skvělá, je také velmi citlivá a špatná péče může produkt velmi rychle smýt. Keratin působí prvních 72 hodin a musí zůstat ve vlasech. Z tohoto důvodu je třeba mít na paměti několik věcí:

 • První 3 dny si nesmíte vlasy mýt, nemočit a hlavně – nesvazujte je dohromady! Jinými slovy – musíte se ujistit, že vaše vlasy zůstanou po tuto dobu stejné jako bezprostředně po ošetření.
 • Jak již bylo zmíněno, abyste si to mohli užít delší dobu, musíte omezit množství mytí vlasů.

Procedura ošetření keratinem prospívá letnímu mytí vlasů

 • Doporučuje se každou chvíli přidat do vlasů trochu keratinu. Na trhu je mnoho šamponů a hloubkově působících masek na vlasy, které jsou k tomu přímo určené.
 • Upravte si vlasy jednou týdně žehličkou, aby se keratin znovu aktivoval teplem.
 • Nedoporučujeme vám chodit první týden plavat. Poté byste si měli před každou koupelí vlasy mírně navlhčit a ošetřit kondicionérem a opláchnout až krátce před skokem do vody..
 • Po ošetření keratinem musí uplynout nejméně dva týdny, než si budete moci vlasy znovu barvit nebo tónovat.

Léčba keratinem je škodlivá?

Ošetření keratinem Výhody kudrnatých vlasů Nevýhody Péče o vlasy Výrobky pro péči o keratin

Zatímco léčba keratinem má pro poškozené vlasy mnoho výhod, produkty před několika lety propadly pověsti. A správně, protože formaldehyd nebo methylenglykol byly ve velkém množství nalezeny v sérii keratinů z Brazílie a USA. Tyto plyny byly uvolněny během rovnání a vdechovány lidmi. Jelikož je formaldehyd vysoce karcinogenní a dráždí pokožku a oči, může být velmi škodlivý pro zdraví. Naštěstí v dnešní době výrobky z keratinu neobsahují tyto látky a nepoškozují vaše vlasy.

Rozdíl mezi ošetřením keratinem a brazilským výbuchem?

Keratin Treatment Curly Hair Výhody Nevýhody Péče o vlasy Letní keratinová maska ​​na vlasy

Na rozdíl od ošetření keratinem, s takzvaným Brazilian Blowout, se produkt okamžitě vymyje a celý postup trvá maximálně 90 minut. Dalším plusovým bodem je, že se můžete vrátit ke své obvyklé stylingové rutině ihned po brazilském výbuchu, což není případ keratinu. Zatímco léčba je v Americe obzvláště populární, v mnoha evropských zemích je zakázána, protože je překročen limit formaldehydu.

Veganská alternativa k léčbě keratinem

Keratin Treatment Brasilian Blowout Difference Péče o vlasy Letní dlouhé vlasy

K získání keratinu se rozemelou kopyta, rohy, vlasy a peří různých zvířat, a proto není tato úprava vlasů vhodná pro veganský životní styl. Naštěstí existuje alternativa, ke které se můžete uchýlit. Je míněno organické vyhlazování taninem. Taniny jsou rostlinné třísloviny, které při působení tepla vlasy natahují a narovnávají. V přírodě se nacházejí v kůře dubů, bříz a kaštanů nebo v luscích vlašských ořechů.

Ošetření keratinem si můžete udělat sami doma?

Ošetření keratinem má nevýhody pro udržení řídkých vlasů v létě

Pro ty z vás, pro které není léčba kvůli ceně možná, existuje také možnost udělat si to sami doma. Na internetu najdete mnoho různých keratinových sad, které obsahují vše, co k tomu potřebujete. Musíme vás však upozornit, že to není tak jednoduché a že existuje riziko použití tepla na rovnačce. Správná teplota pro vaši strukturu vlasů může být někdy skutečnou výzvou, a proto si mnoho lidí poškodilo vlasy přehřátím! Proto musíte být velmi opatrní a dělat vše nejlépe s někým, kdo má znalosti o žehličkách.

Procedura ošetření keratinem vlasy narovná letní péče o vlasy hnědá barva vlasů