Typy

Typy fotoaparátů pro každého nadšence fotografie v roce 2021

Máte zájem o fotografování? Rádi zůstáváte v zákulisí a klikáte na obrázky? Co je lepší než investovat do správné kamery a rozvíjet kreativní umění? Dnes jsme tady s typy fotoaparátů přítomných na trhu. Většina z nás slyšela pouze o nejjednodušších a kompaktních fotoaparátech nebo fotoaparátech DSLR, ale víte; všude kolem jsou různé typy a různé druhy kamer?

Ano, slyšeli jste nás správně. V závislosti na vašich požadavcích a účelech je důležité vybrat si správné a nejlepší typy kamer pro splnění vašich potřeb. Řekněte nám o nich dnes vše a naučte se něco nového.

Co je kamera: První kamera a historie za ní

Pokud jste fotograf nebo patříte mezi začínající umělce, známe vzrušení z nového umění. Ale nemyslíte si, že všichni musíme nejprve pochopit, jak se rodí? Zajímavá fakta jsou zde.

Kamery jsou přítomny již od 4. století. Vědět o této skutečnosti je šokující i vzrušující. První kamera se jmenovala Obscura, což v latině znamená temná komora. V této první kameře však nebylo možné zachytit obraz natrvalo. Místo toho běží za principem obrazu běžícího na zdi malou dírou. Fotografie a fotoaparáty vznikly až od roku 1816, kdy byl pořízen první snímek. Nebyly však příliš dostupné a experimenty za vynálezem kamery stále běžely. První filmová kamera postupně vznikla kolem roku 1859 a byla to jediná pozdní osmdesátka roku 1880, kdy obrovský skok provedl „Kodak“, který přidal obrovský skok.

Stručně řečeno, všichni jsme měli ruce položené na dokonalém profesionálním fotoaparátu teprve kolem 90. let minulého století. Je to docela nedávné, že?!

Různé druhy fotoaparátů s obrázky:

Neexistuje jen jeden typ odrůdy fotoaparátu, ale několik druhů a variant. Všechny se používají ke splnění konkrétních požadavků a specifikací. Pojďme se nyní do toho pustit a zjistit vše o typech fotoaparátů se jmény a jejich dnešním použití.

1. Fotoaparáty DSLR:

Fotoaparáty DSLR

Začněme nejprve u nejslavnějších fotoaparátů DSLR populárních po celém světě. Fotoaparáty DSLR jsou zkratkou pro digitální zrcadlovky. Téměř všechny profesionální fotoaparáty, se kterými se setkáváme, je mají ve své sbírce. Kamery DSLR mají v sobě jak digitální zobrazovací senzory, tak i zrcadlovky s jedním objektivem. Dodávají se s odnímatelnými objektivy, takže je možné přidat typ objektivu požadovaný pro fotografování. V závislosti na vašich požadavcích můžete také měnit objektiv. Pokud například pracujete na krajině, můžete přidat širokoúhlý objektiv nebo použít teleobjektiv pro fotografování divoké zvěře.

Dalším největším profesionálem pro DSLR je přímý pohled z optického hledáčku fotoaparátu. Několik digitálních zrcadlovek, které se v posledních dnech chystají, může také pořizovat a nahrávat videa, včetně 4k videí. Nejen, že vám poskytnou snímky zaznamenané ve formátu RAW, což je vynikající pro profesionály, kteří chtějí zpracovat a upravit fotografie v pozdějších fázích.

Největší známé značky vyrábějící digitální zrcadlovky jsou Nikon a Canon. DSLR jsou nejoblíbenější na světě v různých typech digitálních fotoaparátů pro fotografování.

2. Kamery bez zrcadla:

Bezzrcadlovka

Všichni jsme slyšeli o tomto nadcházejícím trendu na Mirrorless kamerách. Nejsou to nic jiného než ty, které nemají optický hledáček a jsou ve srovnání s předchozími docela lehké. Zde mohou fotografové vidět obraz přímo z hledáčku. Snadno se s nimi manipuluje. Společnost Sony je největším známým výrobcem kamer Mirrorless, které mají jak fullframe, tak i crop-frame těla.

Většina bezzrcadlovek také nemá možnosti objektivu, ale mají funkci odnímatelného objektivu. Stejně jako digitální zrcadlovky vám pomohou získat obraz ve formátu RAW pro snadné úpravy a zpracování obrázků.

3. Smartphone Camera:

Fotoaparát pro chytrý telefon

Všichni také používáme kamery našich mobilních telefonů. Přestože se nedostávají do specializovaného fotografického a kamerového zařízení, tuto funkci používá každý – od profesionálních fotografů po lidi jako jsme my. Kamery pro chytré telefony se v průběhu let vyvíjely a vyvíjely s vhodnými pixely a funkcemi dvou fotoaparátů. Přímo od selfie po jednu vzadu jsou ideální pro běžnou krajinu a portréty a jsou k dispozici na cestách. Jsou perfektní a kompaktní, i když nemohou konkurovat profesionálním digitálním zrcadlovkám. Nelze však očekávat obraz RAW nebo kvalitu, kterou může poskytnout digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka. Chytré telefony jako Apple, Samsung a další společnosti jsou známé svými funkcemi fotoaparátu. Opět existují typy fotoaparátů v mobilních zařízeních, v závislosti na technologii.

4. Okamžité fotoaparáty nebo polaroidy:

polaroidy

V nedávné minulosti to byl docela humbuk. Instantní typy polaroidových fotoaparátů mohou dodávat a tisknout fotografie bezprostředně po jejich pořízení a jsou vyráběny společností Polaroid Corporation. Jsou také známé svým roztomilým vzhledem a funkcemi a jsou vhodné pro pravidelné každodenní použití. I když existuje několik značek okamžitých fotoaparátů, Fujifilm a Kodak jsou známými výrobci polaroidů. Lze je použít pro zápisníky, nástěnky, diáře a další okamžité účely, ale nemají vysokou kvalitu jako jiné fotoaparáty.

5. Střední fotoaparáty:

Kamera středního formátu

Setkali jste se někdy se středoformátovými fotoaparáty? Ty byly v dřívějších a dávných dobách, kde se dříve vyráběly 120mm filmy, hodně používané a žádané. Nyní máme místo středního formátu většinu snímačů digitálních fotoaparátů. Stále se však používají. Profesionální fotografové a umělci, kteří upřednostňují neuvěřitelně kvalitní snímky s vysokým šumem, jsou středoformátové fotoaparáty velmi žádané a žádané. Většina v oblasti módní fotografie je také používá. Jsou velké a těžké díky velkému senzoru fotoaparátu a funkcím. Fuji, Pentax a Hasselblad jsou oblíbené značky těchto středoformátových fotoaparátů. Patří mezi staré typy historických fotoaparátů.

6. Filmové fotoaparáty:

Filmové fotoaparáty

Všichni jsme slyšeli o specializovaných filmových kamerách, které byly používány k záznamu snímků. I když v dnešní době tyto trendy ztrácejí, na trhu stále existují. Filmové kamery dokážou přesně ovládat clonu a rychlost závěrky a jsou výslovně používány k výrobě určitých celovečerních filmů. Nemají žádnou obrazovku a vydávají vintage efekt a výstup s dobrým rozlišením obrazu. Jsou však nákladné a obtížně se používají a učí se. V posledních letech však ztrácejí na síle. Ty se primárně používají v různých typech kamer pro filmové a filmové účely.

7. 360stupňové fotoaparáty:

360stupňová kamera

Pokud hledáte dokonalou kameru, která dokáže poskytnout panoramatický obraz venku, s 360stupňovým zobrazením, tyto kamery jsou perfektní. Vyhrazený úhel kamery a objektiv vám pomohou rychle dosáhnout tohoto výsledku a je to skvělá a oblíbená volba mezi dobrodruhy, cestovateli a outdoorovými nadšenci. Jsou super lehké, snadno se nosí a jsou odolné i povětrnostním vlivům i venku. Přinášejí realistické a kvalitní obrázky s minimálním úsilím. Je však třeba poznamenat, že tyto obrázky nelze vytisknout a jsou citlivé na pohyb.

8. Digitální fotoaparáty:

Digitální kamera

Mezi několika typy videokamer jsou digitální kinematografie nákladné a špičkové fotoaparáty, které se používají pro specifické profesionální účely filmování, ať už pro filmy nebo krátké filmy nebo dokumenty. Filmoví profesionálové a tvůrci jsou většinou upozorněni na používání těchto kamer. Mají dokonalou funkci výměnných objektivů a jsou vhodné pro nahrávání videa s řešením podpory 4K. Mezi nejběžnější značky digitálních fotoaparátů patří Sony, Canon, Blackmagic Design atd.

9. Akční kamery:

Akční kamera

Nejběžnějšími kamerami, které se nám vybaví, když přemýšlíme o akčních kamerách, jsou kamery GoPro. Jsou známé pro miniaturní a malé rozměry a vejdou se dokonce i do jedné kapsy. Jsou víceúčelové a mohou nejen klikat na obrázky, ale také vytvářet videa a pracovat na časosběrných a dalších připravovaných funkcích. Lze je také snadno přenášet a montovat, přímo od oblečení k tělu až po vozidla. Kamery GoPro mají v posledních letech mnoho možností a technologií a mohou dokonce vytvářet 4K videa. Jsou ideální pro outdoorové feťáky, vydrží vodu, počasí a jsou také odolné. Mezi nevýhody však patří menší snímač, špatná výdrž baterie a ve většině případů žádný hledáček, což je náročné.

10. Mostové kamery:

Mostní kamera

Mostové kamery jsou někde poblíž DSLR, ale nejsou stejné. Mají pevný objektiv a pokrývají ohniskovou vzdálenost teleobjektivu. Pro ty, kteří se zabývají sportovní fotografií a divokou zvěří, můžou být můstkové fotoaparáty dobrou volbou a volbou s nižšími náklady. Podporují formát RAW a jsou lehčí na přenášení. Pro ty, kteří přemýšlejí o tom, že se vydají na tuto cestu, jsou dobré začít také. Jsou kompaktní a snadno se učí. Kromě jejich lehkých a cenově dostupných funkcí zahrnují specifické nevýhody problémy s životností baterie a nižší kvalitu. Pokud však nemáte velké investice jako začátečník, je dobré začít s nimi!

11. Robustní fotoaparáty:

Robustní fotoaparát

Už jste někdy slyšeli o unikátních odolných kamerách? Jsou postaveny vodotěsné a nárazuvzdorné kamery. Všechny specifikace jsou však víceméně podobné standardním fotoaparátům. Jsou to specializované kamery pro každé počasí a do každého terénu, ideální pro cestovatele a dobrodruhy. Robustní fotoaparáty jsou robustní a silné, vydrží i těžké pády na souši nebo na vodě. Jsou také ideální pro ty, kteří nejsou zvyklí na manipulaci s kamerami a jejich údržbu. Mezi nejběžnější značkové fotoaparáty Rugged patří Olympus Tough a Fine Pix.

12. Speciální fotoaparáty pod vodou:

Speciální kamera pod vodou

Vodotěsné fotoaparáty nejsou ve světě kamer příliš novinkou a v dnešní době se na ně díváme pouze v rostoucím segmentu poptávky. Jedinečné podvodní fotoaparáty se dodávají v řadě velikostí a jsou výkonnými fotoaparáty s pevným objektivem, které dokážou pořídit dokonalé snímky vašeho podmořského světa během prázdnin a dobrodružství. Většina z nich přijde vhod, které lze vzít do hloubky až 30-35 metrů. Jsou také cenově dostupné a mají dobré těsnění proti vodě. Máme však také specializované kamery, které jsou vyrobeny také pro hlubinné potápění.

13. CCTV kamery:

bezpečnostní kamera

Mezi typy televizních kamer jsou CCTV kamery, známé také jako televizní kamery s uzavřeným okruhem, známé svým využitím video dohledu. Obecně se používají k práci na sledování proti uzavřenému umístění nebo omezenému dosahu umístění. Používají se pro obchodní účely, státní a další subjekty k odhalování trestné činnosti nebo obchodu nebo zločinů.

14. Špionážní kamera:

Špionážní kamera

Špionážní kamery se používají k pořizování videí nebo fotografií z konkrétního místa, aniž by o tom osoby nebo jednotlivci věděli. Ty jsou zaměřeny hlavně na účely sledování. Špionážní kamery jsou většinou také instalovány doma pro kontrolu dětí nebo podmínek domácnosti. Jsou malé velikosti a jsou užitečné pro bezpečnost, vyšetřování, ochranu, bezpečnostní problémy a zákony.

15. Kamery dronů:

Kamera dronu

Drony jsou v dnešní době velmi trendy pro svou aktivitu a rozsah schopností. Dron je bezpilotní prostředek, který se ovládá dálkovým ovladačem. Přináší letecké pohledy a letecké záběry a získávají pohled z ptačí perspektivy přímo ze stropu. Jsou náročné na provoz a vyžadují řádné školení, aby je zvládli. Oba jednotlivci, stejně jako vláda, používají drony pro své vlastní účely. Nejčastěji vidíme drony pro vojenské nebo sledovací účely. V dnešní době nejčastěji používají drony dokonce i filmy. Rozsáhlá svatební videografie s vyšším rozpočtem zahrnuje také kamery dronů. V závislosti na požadavku existují různé typy kamerových dronů.

16. Webová kamera:

Webkamera kamera

Webová kamera, známá také jako webová kamera, je digitální fotoaparát, který vlastní naše počítače a monitory. Pomáhají a pomáhají posílat živé obrázky a videa z našeho místa na jiné místo prostřednictvím internetového připojení. Zatímco dříve byly webové kamery k připevnění k stolnímu počítači nebo notebooku k dispozici samostatně, u nejnovějších počítačů jsou primárně integrovány. Tyto webové kamery pomáhají při videohovorech.

17. Kamera na helmě:

Kamera na helmu

Také známé jako mikro-video kamera, kamery s helmou jsou typem kamery s uzavřeným okruhem, která je připevněna k helmě a umožňuje vizuální nebo video záznam. Tyto kamery s helmami pomáhají udržovat handsfree a nenosit je při nahrávání. Používají se hlavně při sportu, zejména při jízdě na kole a paraglidingu. Rychle zachycují úhly kamery a jsou dobré se senzory. V posledních dnech používají kamery helem také armády a vojáci pro bezpečnostní účely.

18. 3D kamera:

3D kamera

Jak název napovídá, 3D kamery jsou užitečné k zachycení a vizualizaci tří dimenzí. K záznamu trojrozměrného úhlu pohledu používají více než dva objektivy, zatímco obvyklé kamery používají k posunu vizuálu jediný objektiv. Objektiv tímto způsobem pomáhá kombinovat různé perspektivy najednou.

19. Kompaktní fotoaparáty:

Kompaktní fotoaparát

Kompaktní fotoaparáty, známé také jako kamery typu point and shoot, byly docela populární před několika lety před vstupem profesionálních digitálních fotoaparátů. Jsou užitečné pro lidi, kteří chtějí při pořizování obrázků jednoduchost. V tomto fotoaparátu lze snadno zachytit jakýkoli jednoduchý obrázek pro okamžiky bez velkého fotografování a uměleckého úhlu. Objektiv je upevněn v kompaktních fotoaparátech. Ohnisková vzdálenost je však variabilní. Dodávají se s bateriemi, jsou lehké a lze je snadno přenášet kdykoli.

20. Gun Camera:

Zbraňová kamera

Mezi typy kulových kamer je zbraňová kamera konkrétní specifické zařízení, které pracuje s kulometem nebo automatickým kanónem. Kdykoli je kulomet vystřelen, kamera zbraně odhalí obraz cíle na první pohled. Jsou elektricky poháněné a často se používají při střelbě nebo výcvikových letech pro přesnost.

Typy objektivů pro nezapomenutelné fotografie:

Zde jsou některé věci, které potřebujete k základům fotoaparátu.

1. Prime Lens:

Objektiv Prime

Hlavní čočka je známá jako pevná čočka. Je známá jako pevná čočka, protože ohnisková vzdálenost v předsádkové čočce je pevná a nelze ji měnit. To znamená, že nemůžete přiblížit a oddálit, takže můžete fotografovat pouze z bočního úhlu. Přidání nebo odebrání jakéhokoli předmětu na pozadí by tedy znamenalo, že se budete muset pohybovat blíže nebo možná daleko, dokud nesplní svůj účel. Jsou levnější a lehčí a kompaktnější. Je také vidět, že fungují lépe i za zhoršených světelných podmínek. Největší nevýhodou může být, že nebudete moci přibližovat a oddalovat,

2. Objektiv se zoomem:

Přibližovací skla

Většina lidí má tendenci si myslet, že zoom a prime jsou stejné. Ale ne! nejsou. Objektiv se zoomem je zastřešující termín pro jakýkoli objektiv, který vám umožní mít proměnnou ohniskovou vzdálenost, což vám na rozdíl od prvotního objektivu umožní přiblížit a oddálit. Mohou také nahradit dva nebo více primárních objektivů. Ve tmě však nebudou fungovat tak dobře jako hlavní čočky. Objektiv se zoomem je také drahý a ostrost obrazu je ohrožena. Ve srovnání s primárním objektivem jsou také objemné a těžké.

3. Clona:

Clona objektivu

Clona je jednoduše otevření clony čočky, které usnadňuje průchod světla. Pokud pozorně sledujete kameru, můžete zde vidět nějaká náhodná čísla. Čísla jako 1,4, 2, 2,8 atd. Jsou známá jako f-zastávky. Spodní dorazy na fotoaparátu poskytují větší expozici, protože je známo, že představují větší clony. Horní dorazy poskytují menší expozici, protože je známo, že představují menší clony. Získání správného množství světla pro fotografování je zásadní, a proto je pravidlem porozumět a analyzovat, kolik světla ve skutečnosti přijímá, než si vyberete fotoaparát nebo dokonce fotoaparát chytrého telefonu.

4. Teleobjektiv:

Teleobjektiv

tyto druhy čoček jsou velmi populární a používají je jak amatéři, tak profesionálové. Vzhledem k tomu, že mají dlouhý dosah, umožňuje vám klikat na obrázky těch, kteří jsou velmi daleko. O objektivu se říká, že je teleobjektiv, pokud má ohniskovou vzdálenost 60 mm nebo dokonce delší. Největší výhodou teleobjektivu je, že objekty vypadají blíže, než ve skutečnosti jsou. Můžete také rozostřit pozadí. Obvykle z nich získáte ty nejlepší portrétní fotografie.

5. Normální objektiv fotoaparátu:

normální objektiv

normální objektiv fotoaparátu je také známý jako standardní objektiv fotoaparátu. Ty mají ohniskovou vzdálenost 40 mm až 60 mm. Z nějakého důvodu se jim říká „normální“. Normální objektiv fotoaparátu je nejlepší a přesně zachycuje to, co lidské oko vidí. Rovněž nemají mnoho zkreslení, protože mají široké úhly, a jsou proto vynikající volbou pro pouliční fotografii, dokumentární filmy a portréty. Jejich flexibilita a užitečnost je pro mnoho fotografů jedním z hlavních důvodů, proč si je vybrat.

6. Širokoúhlý objektiv fotoaparátu:

Širokoúhlý objektiv

tyto čočky mají ohniskovou vzdálenost 17 až 40 mm. Mohou vám poskytnout široký nebo široký výhled na cíl, a proto jsou ideální pro fotografování krajiny nebo menších interiérů. Jednou z hlavních nevýhod je zkreslení, které může způsobit tím, že se rozšíří zaměření a zbytečně vypadají větší. Proto nemusí být ideální ve všech situacích.

Tipy pro výběr nejlepšího fotoaparátu:

Před investováním peněz do fotoaparátu se musíte ujistit, že váš fotoaparát vyhovuje vašemu použití a potřebám:

  • Pochopte svůj účel. Je to pro profesionální použití nebo jen pro zachycení vašich okamžiků??
  • Pokud jste profesionál, můžete se podívat na různé objektivy vhodné pro váš žánr, jako je divoká zvěř, outdoor, makro atd.,
  • Pokud jste amatér, můžete si jen pořídit pěkný digicam, který odpovídá vašemu rozpočtu
  • Dále definujte svůj rozpočet a položte si otázku, zda stojí za to tento penny navíc natáhnout.
  • Pro optimální využití musí být váš fotoaparát nejnovější na trhu. Nechoďte po starších modelech
  • Vždy se ujistěte, že je k fotoaparátu dodán záruční list společnosti
  • Udržujte fotoaparát zajištěný v kvalitním sáčku nebo sáčku pro dlouhou životnost

Doufáme, že jste si užili zkoumání a poznávání různých typů kamer, které existují všude kolem nás. Ať už je to fotografický nadšenec nebo ne, všichni tuto technologii milujeme, protože nám pomáhá zachytit náš každodenní život. Jakou kameru používáte nejčastěji? Sdělte nám svůj názor v komentářích? Rádi od vás slyšíme!

Prohlášení:

Všechny informace o různých typech kamer jsou poskytovány pouze ze zdrojů nalezených na internetu a vzdělávacích webových stránkách. Tyto informace mají být použity pouze pro účely znalostí. Nezodpovídáme za žádnou chybu.