Typy

Seznam 15 nejlepších zdravotních pojišťoven v Indii, 2021

Staré přísloví „Zdraví je bohatství“ nemůže být pravdivější než v dnešní době! Pokud však dojde k mimořádným událostem v oblasti medicíny bez varování, pak si část „bohatství“ určitě vybere obrovskou daň. Neplánovaná hospitalizace je nejen traumatický zážitek, ale také drahý! Zde hrají klíčovou roli zdravotní pojišťovny při zajišťování vašeho zdraví, aniž by vás tlačily do finanční zátěže!

Pokud ještě nemáte zdravotní pojištění, poskytneme vám další informace, abychom vás přesvědčili, proč ho potřebujete! Podle studie jsou lékařské dluhy největšími důvody chudoby v Indii. Nepředvídané mimořádné události, jako je náhlá nemoc- příklad: COVID-19, nehody atd. Mohou vyčerpat všechny vaše úspory a nechat se zadlužit.

Na druhé straně může zdravotní pojištění pokrývat účty před hospitalizací a po hospitalizaci a snížit množství peněz, které platíte z kapsy. Některé zásady dokonce nabízejí výhody „bezhotovostně“, takže můžete získat kvalitní ošetření zdarma!

V tomto článku jsme shromáždili několik důležitých informací o nejlepších indických zdravotních pojišťovnách a výhodách, které nabízejí. Pokračujte v čtení, abyste věděli, která společnost odpovídá vašim cílům.

Nejlepší zdravotní pojišťovny v Indii

15 nejlepších zdravotních pojišťoven v Indii, 2021:

Zde jsou podrobnosti o nejdůvěryhodnějších poskytovatelích zdravotního pojištění v Indii, kteří mají vysoký poměr likvidace škod:

1. Zdravotní pojištění Bajaj Allianz:

Zdravotní pojištění Bajaj Allianz je jednou z předních soukromých zdravotních pojišťoven v zemi. Společnost je strategickou aliancí mezi společnostmi Bajaj Finserv Limited a Allianz SE. Bajaj má širokou škálu plánů zdravotního pojištění pro dospělé a děti na pokrytí léčebných výloh pro různá onemocnění. Má také rozsáhlou síť více než 5 000 nemocnic v zemi.

Během období zablokování v roce 2020 vytvořil Bajaj záznam o vydání více než 5 lakh lékařských politik a téměř 3 lakh vypořádání žádostí. Poměr vypořádání zdravotních nároků Bajaj je 98% a jednotlivci také získají daňové výhody podle oddílu 80D spolu se zdravotním krytím.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění společnosti Bajaj Allianz:

 • Pojistná smlouva zdravotníka Bajaj Allianz
 • Zásady osobní ochrany Bajaj Allianz Premium
 • Pojištění zdravotního pojištění kritické nemoci Bajaje Allianze
 • Plán zisku daně Bajaj Allianz
 • Zdravotní plán Bajaj Allianz’s Star Package

2. Zdravotní pojištění Aditya Birla:

Zdravotní pojištění Aditya Birla je dalším velkým hráčem v odvětví soukromého zdravotního pojištění. Společnost nabízí přizpůsobené zdravotní pojištění k pokrytí generických nebo specifických onemocnění. Má dokonce speciální zásady jako Corona Kavach, Cancer Secure, Global health secure atd..

Mnoho z těchto zásad také přichází zdarma preventivní zdravotní prohlídky po dokončení 1-4 let politiky. Jako způsob, jak povzbudit lidi, aby si udržovali dobrou stopu zdraví, nabízí společnost slevy a slevy, pokud jsou fit a zdraví. Aditya Birla se spojila s asi 6 000 nemocnicemi a její poměr vypořádání škod je 70,81%.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotního pojištění Aditya Birla:

 • Active Assure Diamond
 • Corona Kavach (komplexní pokrytí COVID-19)
 • Bezpečná rakovina
 • Active Secure
 • Produkt pro seniory

3. Zdravotní pojištění Bharati Axa:

Bharati Axa je společný podnik mezi Bharat Enterprises s 51% podílem a AXA Group se 49% podílem. Společnost se chlubí panindickou přítomností s více než 135 pobočkami. Kromě toho, že má Bharati Axa silné zastoupení v obecných segmentech a segmentech pojištění plodin, má také bezkonkurenční postavení v oblasti zdravotního pojištění. Nabízí mnoho inovativních politik zdravotní péče s přidanými výhodami, jako je kritické krytí zdraví, náklady na očkování novorozenců, náklady na bariartrickou chirurgii atd..

Společnost také získala několik ocenění v letech 2020, 2019 a 2018 za různé kategorie, jako je excelence zákaznických služeb, nejlepší likvidace škod a nejlepší využití technologií atd. Bharati Axa má tieup s 4500+ nemocnicemi po celé zemi a její poměr likvidace škod je 76,01 %.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotního pojištění Bharati Axa:

 • Chytré zdravotní pojištění Plán zdravotního pojištění
 • Chytrý super zdravotní pojišťovací plán
 • Plán zdravotního pojištění Bharti AXA Arogya Sanjeevani

4. Edelweiss zdravotní pojištění:

S poměrem likvidace škod 85,57%je Edelweiss Health Insurance jedním z předních indických hráčů v oblasti zdravotního a zdravotního pojištění. Společnost nabízí tři typy pojistných plánů na základě výše krytí – Silver (až 5 Lakhs), Gold (až 20 Lakhs) a Platinum (Až 1 Crore). Další výhodou je doplněk „Zdraví 241“, což znamená, že pokud první rok nemá žádné nároky a máte dobré zdravotní záznamy, druhý rok přichází zdarma!

Pojištění Edelweiss také poskytuje možnost přidání až 8 členů rodiny do plánu. Ať už se jedná o jakoukoli zásadu, můžete využít některé výhody, jako je krytí lékařského monitoringu, evakuace zdravotnické záchranné služby, druhý lékařský posudek atd. Společnost má síť více než 5 000 nemocnic (Cashless) a plány začínají od 408 INR za měsíc*.

Změny vyhrazeny

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění Edelweiss Health Insurance:

 • Edelweiss zdravotní pojištění Silver
 • Zlato zdravotního pojištění Edelweiss
 • Edelweiss zdravotní pojištění Platinum

5. Zdravotní pojištění TATA AIG:

Zdravotní pojišťovna TATA AIG je společným podnikem TATA Group a American International Group Company, přední pojišťovací společnosti. Od svého zahájení v roce 2001 se společnost ukazuje jako hráč v oblasti pojišťovnictví. Přední zdravotní pojišťovna nabízí zjednodušené zdravotní pojištění, které poskytuje rozsáhlé krytí.

Některé z jedinečných výhod zdravotních plánů TATA AIG jsou pokrytí bariatrickou chirurgií, globální krytí, krytí výdajů dárců orgánů, zubní ošetření při nehodách, AYUSH a očkování. Společnost má navázáno spojení s 3000 a více nemocnicemi pro bezhotovostní hospitalizaci a poměr nároků na vyřízení je 96%.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotního pojištění TATA AIG:

 • TATA AIG Medicare
 • TATA AIG Medicare Plus

6. National Insurance Company Limited:

Národní pojišťovna je jednou z nejstarších a nejdéle fungujících pojišťoven v zemi. Společnost vznikla jako nezávislá pojišťovací firma v roce 2002 a má silné zastoupení v Indii s více než 1700 pobočkami. NIC je známá svou dostupnou politikou zdravotní péče, která vychází vstříc vznikajícím zdravotním potřebám jednotlivců.

Některé z klíčových výhod NIC-bezplatná zdravotní prohlídka každé dva roky, převod pojistky na jiného pojistitele, doplňky pro diabetes, hypertenzi a kritická onemocnění. Výhody také pokrývají alternativní léky, jako je homeopatie, ajurvéda atd. NIC má vazbu na 6000+ bezhotovostních nemocnic a má poměr vypořádání 83,88%.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění společnosti National Insurance Company Limited:

 • Národní politika pro léčivé přípravky
 • Národní politika pro starší občany
 • Zásady Corona Kavach – národní
 • Politika Arogya Sanjeevani – národní
 • Národní politika kritičnosti

7. Životní pojištění HDFC:

HDFC Life Insurance je jednou z nejspolehlivějších soukromých zdravotních pojišťoven v Indii. Společnost má zastoupení ve více než 980 městech v zemi se sídlem v Bombaji. HDFC nabízí širokou škálu politik, které specificky pokrývají zdravotní potřeby žen, starších občanů a dětí. Společnost je také jednou z mála indických pojišťoven, které poskytují doživotní pojištění do 99 let.

V současné době nabízí životní pojištění HDFC různé typy flexibilních zdravotních plánů, jako je Easy Health, Corona Kavach, péče o srdce atd. Mezi další výhody patří zaručené vyřízení 1denního nároku a 19 výhod při závažných onemocněních. Nejlepší část na cestě s HDFC? Poměr vyřízení reklamace 99% a 10 000+ síťových nemocnic!

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění životního pojištění HDFC:

 • HDFC Life Snadné zdraví
 • Klikněte na 2 Protect Corona Kavach
 • Klikněte na 2 Chránit zdraví
 • Péče o srdce HDFC Life

8. Hvězdné zdraví & Allied Insurance Co. Ltd:

Star Health and Allied Insurance Co. Ltd je soukromý poskytovatel zdravotního pojištění, který byl spuštěn v roce 2006. Společnost nabízí cenově dostupné a rozsáhlé plány zdravotní péče pro splnění široké škály zdravotních potřeb. Star Health má více než 300 poboček a spojuje se s 8200+ nemocnicemi v zemi. V současné době nabízí asi 20 různých typů lékařských plánů, které zahrnují Cardiac Care, Diabetes Safe, Corona Kavach, Corona Rakshak, Accident Care atd..

Star Health je jednou z mála pojišťoven, která nabízí speciální plán nazvaný „Červený koberec“ pro seniory ve věku 60–75 let. Bez ohledu na pojistné podmínky poskytuje pojistné krytí všem svým pojištěným členům bezplatnou zdravotní prohlídku. Poměr likvidace pojistných událostí Star Health je 78,62% s opcí na doživotní obnovu.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění společnosti Star Health a pojištění Allied:

 • Pojištění Star Novel Coronavirus (nCov) (COVID-19)
 • Zásady společnosti Corona Kavach
 • Pojistná politika Young Star
 • Červený koberec
 • Hvězda Komplexní

9. ICICI Lombard zdravotní pojištění:

Icici Lombard je oceněný poskytovatel zdravotního pojištění, který má asi 273 poboček po celé Indii. Zákazníkům nabízí řadu komplexních zdravotních plánů, které pokrývají i kritická onemocnění. ICICI má spojení s více než 4500 nemocnicemi po celé zemi za bezhotovostní léčbu a náhradu nákladů. Má poměr likvidace pojistných událostí 99,87%.

Minimální věk pro přihlášení k zásadám v ICICI Lombard je 6 let a neexistuje maximální vstupní věk. Tato věková hranice se však liší podle plánu a děti od 3 měsíců do 5 let jsou zahrnuty v plánu Floater. Kromě běžného pokrytí nabízejí doplňkové plány ICICI některé výhody, jako je denní hotovost v nemocnici, ošetřování doma, preventivní prohlídky zdravotní péče, pokrytí novorozenců atd..

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotního pojištění ICICI Lombard:

 • Kompletní zdravotní pojištění ICICI Lombard
 • Posilovač zdraví ICICI Lombard
 • Pojistná politika ICICI Lombard Personal Protect
 • Zásady Arogya Sanjeevani
 • Zásady společnosti Corona Kavach

10. MAX Bupa Health Insurance Company Ltd:

Max Bupa Health Insurance je další důvěryhodná zdravotní pojišťovna v zemi, která funguje jako společný podnik mezi „True North“ a Bupa. Společnost je proslulá tím, že nabízí řadu zdravotních politik zaměřených na zákazníky, které pokrývají zdravotní potřeby jednotlivců a rodiny. Má dokonce plán speciálně přizpůsobený pro indické společné rodiny, který nabízí pokrytí asi 19 členům rodiny.

Max Bupa má síťovou sílu 4500+ nemocnic po celé Indii. Poměr likvidace pojistných událostí je 96% a poskytuje možnost doživotního obnovení. Tato společnost, která získala několik ocenění, nabízí některé speciální výhody, jako je bezhotovostní vyřízení reklamace za 30 minut, online asistence 24X7, aplikace pro chytré telefony a 5minutový proces obnovy.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotního pojištění Max Bupa:

 • Plán zdravotního pojištění Max Bupa Health Companion
 • Plán zdravotního pojištění Max Bupa Health Premia
 • Max Bupa GoActive plán zdravotního pojištění
 • Plán zdravotního pojištění Max Bupa Heartbeat
 • Plán zdravotního pojištění Max Bupa Criticare

11. Pečovatelská zdravotní pojišťovna:

Pečovatelská zdravotní pojišťovna, dříve Religare Insurance, je uznávaným poskytovatelem zdravotního pojištění v zemi. Funguje jako strategické partnerství mezi společnostmi Care Enterprises Limited, Union Bank of India a Corporation Bank. Společnost získala v roce 2012 souhlas IRDAI a přidala svému jménu větší důvěru. Specializuje se na maloobchodní zdravotní pojištění, osobní úrazy, kritická onemocnění atd.

Care Health má síť nemocnic 7400+ a poměr likvidace škod 95%. Klíčové výhody této pojišťovny-vysoká CSR, 2hodinové bezhotovostní vyřizování reklamací, all inclusive politiky, konkrétní plány na 16 kritických srdečních problémů atd..

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotní pojišťovny:

 • Péče Zdravotní péče Plán zdravotního pojištění
 • Care Health Joy Plán zdravotního pojištění
 • Péče Zdravotní péče Plán zdravotního pojištění pro seniory
 • Zásady péče o zdraví Corona Kavach
 • Péče Zdravotní péče Zásady pojištění srdce

12. IFFCO Tokio zdravotní pojištění:

IFFCO Tokio je dalším důvěryhodným poskytovatelem zdravotního pojištění v zemi, který se pyšní panindickou přítomností a sítí 20 000 agentů. Společnost věří, že zdravotní pojištění musí být přizpůsobeno konkrétním potřebám jednotlivců. Proto nabízí řadu flexibilních politik, které pokrývají zdravotní výdaje a vznikající zdravotní potřeby lidí.

S IFFCO Tokio se můžete rozhodnout pro bezhotovostní ošetření v 6400+ síťových nemocnicích. Mají také dobrou cestu k vyřízení 8,61 lakh nároků v roce 2019 FY a mají CSR 92,65%. IFFCO Tokio je také jednou z mála pojišťoven, která nabízí 100% náhradu všech oprávněných škod, včetně již existující nemoci do 3 let ve srovnání se 4 roky od jiných společností.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění IFFCO Tokio Health Insurance Company:

 • Zásady ochrany zdraví rodiny
 • Zásady ochrany osobních údajů jednotlivce
 • Zásady SwasthyaKavach
 • SwasthyaRakshaBima
 • Zásady Corona Rakshak

13. Orientální zdravotní pojištění:

Oriental Health Insurance je zdravotní pojišťovna veřejného sektoru se sídlem v Dillí, která byla založena v roce 1947. Nabízí širokou škálu pojistných smluv pro zdravotně postižené jednotlivce a rodiny za dostupné náklady. Mnoho lidí, zejména těch s již existujícím onemocněním, dává přednost této společnosti z důvodu vynechání úvodní lékařské prohlídky až 55 let.

Oriental Health má tieup s více než 4300 nemocnicemi pro bezhotovostní hospitalizaci. Uplatňovací poměr je asi 90%. Kromě standardních funkcí nabízí Oriental svým pojistníkům další výhody, jako jsou: pravidelné slevy na pojistném, denní peněžní příspěvek, přenositelnost pojišťovny atd..

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění orientálního zdravotního pojištění:

 • Orientální individuální lékařský plán
 • Plovoucí plán orientální šťastné rodiny
 • Plán Jana Arogyi
 • PravasiBharatiyaBimaYojna

14. Zdravotní pojištění SBI:

Zdravotní pojištění SBI funguje jako strategická aliance mezi Státní bankou Indie se 74% podílem a IAG s 26% podílem. Společnost nabízí různé typy lékařských politik pro jednotlivce, rodiny a majitele podniků za dostupné prémie. V závislosti na finanční kapacitě si zákazníci mohou vybrat možnosti pokrytí od 50 000 INR do 5 Lakhs.

SBI Health má spojení s více než 6000 nemocnicemi pro bezhotovostní léčbu. Poměr likvidace pojistných událostí je asi 96% a společnost je držitelem záznamu o vyřízení pohledávek v hodnotě 110 miliard INR. Hlavními výhodami SBI je vyloučení lékařského screeningu až na 45 let, bezplatná kontrola stavu po 4 deklarovaných letech, doplňkové možnosti pro další pokrytí.

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění zdravotního pojištění SBI:

 • Zásady Premier SBI Arogya
 • Zásady denního pojištění hotovosti v nemocnici SBI
 • Zásady zdravotního pojištění skupiny SBI

15. Zdravotní pojištění Reliance:

Reliance Health Insurance je jedním z předních poskytovatelů zdravotního pojištění v zemi s více než 139 pobočkami a 28 900+ zprostředkovateli. Byla založena v roce 2000 a může se pochlubit širokou škálou plánů zdravotního pojištění zaměřených na zákazníky pro jednotlivce a skupiny. Společnost má rozsáhlou síť 7 300+ nemocnic po celé Indii a CSR je 72,2%.

Rostoucí oblibou zdravotního pojištění Reliance jsou komplexní plány za dostupné pojistné. Nabízí také některé jedinečné výhody, jako je 5% speciální sleva pro ženy nebo dívky, prodloužení zásad pro případy závažných onemocnění o 1 rok, 33,33% bonus na konci roku bez nároku atd..

Některé z nejlepších zásad zdravotního pojištění Reliance Health Insurance:

 • Pojistná politika Reliance HealthGain
 • Pojištění Infinity Health Reliance
 • Reliance Arogya Sanjeevani

To jsou některé z nejdůvěryhodnějších zdravotních pojišťoven v Indii. Tyto informace pokrývají pouze základní údaje o každé společnosti a nejsou vyčerpávající. Přesné podrobnosti si tedy ověřte na specializovaných pojišťovacích webech, jako je Policy Bazaar nebo oficiální web společnosti.

ODMÍTNUTÍ: Článek je psán pouze pro informační účely. Názvy zásad, podrobnosti a procenta CSR se mohou každý rok měnit. Před registrací zásad se ujistěte, že jste si ověřili informace z oficiálních webových stránek nebo od důvěryhodného agenta společnosti. Nezodpovídáme za žádné ztráty, které by mohly vzniknout v důsledku dodržování informací v článku.