Typy

Odrůdy rýže: 10 různých druhů rýže v Indii se jmény

Rýže patří mezi základní potraviny, které najdeme po celém světě v jakékoli zemi a každé kuchyni. Rice je výživná, sytá a bohatá na minerály a vitamíny a je tím nejvyhledávanějším zrnem. Ale víte, že existují různé druhy rýže?

Ano, slyšeli jste dobře. Většina z nás se setkala pouze s bílou rýží, hnědou rýží nebo rýží basmati. Existuje však několik dalších odrůd, o kterých jste možná ani neslyšeli. Patří mezi nejzdravější druhy rýže a jsou také nejchutnější. Pojďme je prozkoumat dále!

Druhy rýže

Různé druhy rýže:

Rýže může být základem všech našich kuchyní, ale víte, že v nich existuje mnoho různých odrůd? Používají se v několika receptech a v závislosti na struktuře, vlastnostech a typu zrna se jejich použití v pokrmech liší. Pojďme se na ně podívat zde.

Podle délky:

Nejčastěji jsou druhy rýže charakterizovány a uváděny v závislosti na délce zrna. Všichni si je docela dobře uvědomujeme- podle všeho je rýže buď krátká, nebo dlouhá.

Rýže s krátkým zrnem: Toto je nejmenší zrnko rýže, jaké můžete najít. Jejich délka je poloviční než obvyklá středně zrnitá rýže, kterou najdeme. V závislosti na struktuře mohou být použity v různých receptech – od lepkavého sushi a thajského jídla nebo hladkých těst v případě receptů na indickou snídani.

Rýže se středním zrnem: Toto je ten nejčastější, se kterým se v našich domácnostech často setkáváme. Tyto rýže se obecně používají ke každodenní konzumaci a dokonce i pro některé jedinečné recepty. Mohou být buď vlhké a lepkavé, nebo volné a křehké – v závislosti na struktuře a zemi, ve které jsou pěstovány.

Dlouhozrnná rýže: Tyto rýže jsou delší než ty obvyklé a jsou lehké, oddělené a při vaření nadýchané. Nejběžnějšími v této odrůdě jsou rýže basmati.

Podle textury:

V závislosti na struktuře máme dokonce další dva druhy rýže, které lze klasifikovat.

Lepivá rýže: Lepkavá rýže je nejběžnější ve východní Asii a jihovýchodní Asii. Používají se pro asijskou kuchyni a pouště a v přírodě jsou velmi lepkavé.

Nelepivá nebo para vařená rýže: Jedná se o další běžné, které často zaznamenáváme, a jsou to samostatná zrna, která jsou nadýchaná a dobře uvařená, když jsou uvařena.

10 různých jmen rýže v Indii:

Pojďme nyní dopředu a podívejme se na různé druhy rýže, které se běžně vyskytují a vyskytují v našich pokrmech každý den.

1. Basmati rýže:

různé druhy rýže

Jak můžeme tento nejslavnější a nejoblíbenější druh rýže přeskočit? Muselo to být první na našem seznamu. Rýže Basmati je aromatická dlouhozrnná rýže, známá především pro indickou a jinou středoasijskou kuchyni a pokrmy. Rýže pochází z indického subkontinentu a země produkuje více než 75 procent této rýže z celého srovnávaného světa. Od biryanis po dušená jídla a další aromatická jídla je toto široce používáno.

2. Hnědá rýže:

zdravé druhy rýže

Hnědá rýže je opět jednou z nejpopulárnějších na světě – je známá jako nejzdravější druh rýže ze všech. Jakýkoli recept lze snadno připravit výměnou bílé rýže za variantu hnědé rýže a může být zdravý a výživný. U tohoto druhu rýže je vnější vrstva slupky pouze odstraněna, ale vrstva otrub je vynechána. Mají těžkou, žvýkací strukturu a jsou plné vitamínů, manganu, železa a fosforu.

3. Bílá rýže:

druhy indické rýže

Bílá rýže se vyrábí v několika zemích světa a je také nejznámější variantou. Textura rýže se může lišit podle oblasti, kde je vyrobena. Zde se odstraní vnější vrstva slupky a otrub. Nejrozšířenější je v zemích jako Indie.

4. Červená rýže:

seznam druhů rýže

Dlouhozrnná červená rýže je nejběžnější v thajských pokrmech a je podobná variantě hnědé rýže. K němu se přidává oříšková, křupavá chuť a má opět žvýkací strukturu. Vzhledem k tvrdší struktuře je tato rýže výživná, ale její vaření trvá déle.

5. Černá rýže:

názvy názvů rýže

Pokud jste o černé rýži nikdy neslyšeli, ano, existuje i tato varianta! To je nejprve převládající vzhledem ke spotřebě v době čínských císařů a později má popularitu, když je používáno v jiných asijských pokrmech. Černá barva v rýži je způsobena přítomností vyššího antokyaninu. V jiných zemích kromě Asie a centrálních částí se běžně nevyskytuje.

6. Arborio Rice:

Arborio Rice 4

To se běžně nenachází Rýže a krátkozrnná hustší struktura, která se nachází poblíž Itálie. Je vhodný pro pomalé vaření a má ve středu zrna bílou tečku. Vzhledem k tomu, že se pěstuje v italském Arborovalley, dostalo jméno. Tato rýže má velmi vysoký obsah škrobu, a proto je krémová a žvýkací zároveň.

7. Lepkavá rýže:

různé druhy rýže

Existuje zejména lepkavá rýže, nazývaná také lepkavá rýže, která se pěstuje především v asijských zemích. Struktura je docela lepkavá a má žvýkací, těžkou chuť a je používána hlavně pro pouště a sladké recepty. Nejběžnějšími pokrmy jsou rýžové kuličky, koláče, rýžové nákypy a další

8. Jasmínová rýže:

různé odrůdy rýže

Jasmínová rýže je známá v částech Thajska. Rice, známá svou exotickou a dekadentní chutí, je pojmenována po výrazu jasmínová rýže. Mají měkkou strukturu a vlhká tenká zrna, známá pro tradiční asijská kontinentální jídla. Jsou dlouhé na délku.

9. Poražená rýže:

kategorie rýže

Plochá forma zbité rýže je druh surové rýže a je obvykle podobná papíru v suché struktuře. Ty jsou opět oblíbené v několika částech Indie a je o nich známo, že jsou lehčí – snadno stravitelné, rychle uvařené nebo připravované k jídlům. Dobře absorbují tekutiny, jako je voda a mléko.

10. Divoká rýže:

Divoká rýže

Divoká rýže se pěstuje jen omezeně v částech Severní Ameriky a Číny. Tyto rýže se velmi obtížně vyrábějí a sklízejí a mají velmi divokou tvrdou strukturu, ale velmi těžké na živiny, bílkoviny, minerály a aminokyseliny. Není příliš běžně k nalezení.

Zajímalo by nás, kolik různých druhů rýže existuje, a těchto deset nejlepších a nejznámějších je již populární v některých částech jiných regionů světa. Jaké druhy rýže konzumujete nejčastěji a jaké jsou podle vás nejzdravější a nejchutnější? Podělte se s námi o své myšlenky!