Typy

25 různých typů jmen ptáků a obrázků

Živé bytosti se dělí na obratlovce a bezobratlé. Bezobratlí, máme obojživelníky, plazy, ptáky atd. Ptáci jsou neuvěřitelnou součástí naší přírody charakterizované peřím, zobákem bez zubů, které mají rychlost metabolismu, kladou vajíčka s tvrdou skořápkou. Mají čtyřkomorové srdce s různou hmotností ptáků a jsou obdařeni silnou kostrou. Druhy ptáků lze zkoumat jako koníček a mnoho lidí to bere vážně. Podívejte se na nabídku krásných ptáků, o kterých můžeme, ale nemusíme vědět.

různé druhy ptáků

Co je pták?

Ptáci jsou součástí našeho přirozeného ekosystému a pomáhají v mnoha procesech, jako je opylování, které pomáhá rostlinám růst. Mnoho druhů ptáků lze klasifikovat podle velikosti, hmotnosti, způsobu chování atd. Ptáci jsou teplokrevní s krásným peřím, křídly a kladou vajíčka. Mnoho vědců se domnívá, že dinosaury jsou teropodi, odkud se vyvinuli ptáci a na celém světě žije 10 000 druhů ptáků. Každý rok 20% ptáků migruje na dlouhé vzdálenosti.

Hlavní charakteristiky ptáků:

Ptáci mají mnoho charakteristických rysů, jako je čtyřkomorové srdce, teplokrevník, kosterní páteř, které jsou podobné jiným zvířatům. Některé funkce jsou však jedinečné pouze pro ptáky. Někteří z nich jsou:

 • Křídla: Ačkoli všichni ptáci mají křídla, ne každý pták létá. Těla ptáků jsou navržena tak, že v jejich pažích je křivka pro zvedání a silné svaly hrudníku.
 • Peří: Keratin je materiál; peří je vyrobeno z podobných nehtů a vlasů. Používají se také k tomu, aby poskytovaly teplo našim tělům, a ženy je používají k přilákání svých kamarádů.
 • Zobák: Ptáci nemají zuby samy o sobě, ale ostré hrany po stranách zobáků. Kostnatá struktura ve středu tváře každého ptáka se nazývá kusadla nebo také účty.
 • Vejce: Ptáci rodí malé ve formě vajíček, která se v závislosti na druhu objevují v několika barvách. Ptáci si staví hnízda, aby chránili svá vajíčka, která jsou většinou vyrobena z vápenaté skořápky s hlenovou vrstvou.
 • Kostra: Ptáci mají lehké rámy s dutými kostmi, které jim pomáhají rychle létat, protože jsou lehké. Ptáci mají ve srovnání s jinými savci tuhé kosti.

běžné druhy ptáků

25 druhů ptáků podle druhů:

Zde je 25 různých druhů ptáků v Indii i ve světě. Pojďme se na ně podívat.

1. Tukan:

různé druhy ptáků

V tomto seznamu ptáků je tukan jedním z krásných šelem, které patří do čeledi Ramphastidae. Tato rodina je úzce spjata s americkými barbety. Jméno tohoto ptáka je z portugalštiny. Hmotnost tukanů se pohybuje mezi 130 g -680 g a jeho délka leží mezi 11,5 palce až 29 palců. Jejich těla jsou krátká a velikost je srovnatelná s vránou. Jeho ocas je zaoblený a liší se délkou celého těla. Jeho křídla jsou malá a krk je tlustý a krátký. Tito ptáci cestují pouze na krátké vzdálenosti, protože jsou ptáky žijícími v lesích. Jeho jazyk se pohybuje od 14 do 15 cm, což je úzká a šedá barva. Rozumí chuti a je na ni citlivý.

všechny druhy ptáků

Toucan žije v subtropických a tropických oblastech a je původem ze Střední Ameriky, jižního Mexika, severní části karibské oblasti a Jižní Ameriky. Protože jsou stromoví, snáší bílá vejce od 2. do 21. dne. Ty se obvykle nacházejí ve dvojicích. Tukani jsou všežravci a mezi jejich kořist patří ovoce, hmyz a malé ještěrky.

2. Král Fisher:

všechny druhy ptáků

Ledňáček říční patří do čeledi Alcedinidae a má další tři čeledi jako Alcedinidae, Halcyonidae a Cerylidae. Tento krásný pták patří do rodin, které obsahují řeky, stromy a vodní ledňáčky. V ledňáčcích je asi 90 druhů.

Ledňáček má velkou hlavu, ostré, dlouhé a špičaté bankovky s krátkými nohami a podsaditým ocasem. Většina druhů má peří s rozdíly v jejich pohlaví. Většinou se nacházejí v lesích v tropických oblastech. Obecně se živí rybami a širokou škálou kořisti. Rádi žijí v blízkosti řek, aby jedli ryby. Jejich hnízdo bude v dutinách; tunely ražené do umělých břehů v zemi. Čtvrtina ledňáčků žije v nepoužívaných hnízdech termitů.

druhy ptáků se jmény

Nejmenším druhem ledňáčka říčního je africký trpasličí ledňáček, jehož hmotnostní průměr činí 10,4 g a délka je 10 cm. Největší ledňáček říční je obří ledňáček, jehož průměr je 355 ga 45 cm na délku. Peří většiny ledňáčků je jasné, modré a zelené. Ledňáčci mají dlouhou dýkovitou bankovku, která se používá k lovu ryb a kořisti ze země.

Obvykle mají krátké nohy se čtyřmi prsty, z nichž tři směřují dopředu. Jsou to masožravci a jejich kořist zahrnuje ryby, plazy a žáby atd. Jejich vejce jsou vždy bílá a lesklá. Velikost spojky se mezi druhy liší. Každá snůška má dvě vejce. Někdy snesou deset a průměrně 3-6 vajec. Inkubace probíhá jak u mužů, tak u žen. Potomci zůstávají u rodičů až 3–4 měsíce. Jejich kořistí je většinou hmyz, vážky a včely atd.

3. Swift:

rozmanitost ptáků

Swift patří do čeledi Apodidae vysoce vzdušných ptáků. Treeswifts úzce souvisí se skutečnými swifts. Tato rodina je odvozena z řečtiny, což znamená beznohý. Jsou to létající ptáci a jsou nejrychlejšími letci a létají rychlostí asi 169 km/h. Common swift může za jeden rok urazit minimálně 200 000 km. Swift má velké kosti křídel.

různé druhy ptáků se jmény

Mají flexibilitu při změně úhlu mezi špičkami křídel a předními končetinami, aby se změnil tvar a plocha maximalizací jejich účinnosti a ovladatelnosti. Ptáci dokonce otáčejí křídly ze základny. Žijí na všech kontinentech, hlavně na oceánských ostrovech. Váží od 5,4 g do 184 g a měří od 9 cm do 25 cm. v délce. Hnízda těchto ptáků jsou přilepena na svislý povrch slinami. Vejce se líhnou po 19–23 dnech a odcházejí do šesti až osmi týdnů. Oba rodiče inkubují tyto ptáky.

4. Papoušci:

druhy indických ptáků

U druhů domácích ptáků je papoušek jedním. Vědecký název papouška je Psittaciformes. Patří do čeledi Psittacopasserae. Většinou se nacházejí v subtropických a tropických oblastech. Existuje asi 372 druhů v 86 obecných. Jejich velikost se pohybuje od 3,5 do 40 palců a hmotnost asi 2,25 až 56 uncí. Tito ptáci žijí ve skupinách zvaných hejna a každý sbor obsahuje asi 20-30 ptáků.

druhy rajských ptáků

Jsou všežravci, což znamená; jedí ořechy, ovoce a hmyz atd. Papouškové snůšky obsahují pouze dvě vejce a inkubační doba je asi 18-30 dní. Novorozený papoušek je první dva týdny slepý. Plně dospělé mládě dosáhne za 1–4 roky, v závislosti na druhu. Životnost papouška se pohybuje od 50 do 95 let.

5. HummingBird:

různé druhy ptáků

Kolibřík je malý pták a člen rodiny Trochilidae. A její vědecký název je také Trochilidae. Jedná se o nejmenší ptáky, kteří se pohybují od 7,5 do 13 cm. Tito jsou dobře známí jako kolibříci, protože když se jejich křídla klapou, vytváří se bzučivý zvuk. Mohou létat všemi směry.

druhy ptáků na světě

Jejich primární potravou je míza stromů, pyl, hmyz a nektar z květin. Velikost snůšky obsahuje asi 1–3 vejce. Young začne létat za 18-30 dní. O těchto typech ptáků je známo, že dodávají našemu prostředí krásu.

6. Columbidae:

druhy ptáků a jejich jména

Holubice a holubi jsou rodinnými příslušníky Columbidae. K dispozici je asi 310 druhů holubic. Jsou považovány za symboly lásky. Váží asi 900 g-2,1 kg. Délka jejich těla se pohybuje u dospělého muže 55 cm, 70 cm u holuba korunního západního a 13-15 cm u trpaslíka. Velikost snůšky je asi jen 1. Mezi její kořist patří semeno nebo ovoce. Žijí převážně v tropické přírodě a lesích a jsou přizpůsobitelné jakémukoli prostředí. Oba rodiče inkubují. Samci ptáků vydávají zvuky, které naznačují, že jsou nezadaní.

seznam druhů ptáků

7. Hornbill:

druhy barevných ptáků

Je to rodinný příslušník Bucerotidae. Většinou se nacházejí v subtropické Asii, Africe a Melanésii. Hmotnost zoborožce je až 6,2 kg a délka těla je mezi 1 ft- 3 ft 11 palců. Existuje asi 55 druhů. Jsou všežravci, jedí ovoce a hmyz. Tento druh ptáka má snůšky, které obsahují asi šest až osm bílých vajec. Během celého období hnízdění přináší samec 24 000 plodů pro ženy. Specifickým rysem tohoto ptáka je, že má řasy.

různé druhy ptáků se jmény

8. Rallidae:

různých plemen ptáků

Rallidae patří do kosmopolitní rodiny malých až středně velkých ptáků. Tato rodina zahrnuje crakes, gallinules a lysky. Většinou se nacházejí v suchozemských stanovištích. Tito mají obzvláště rádi hustou vegetaci. Jejich délka těla je od 12 cm do 63 cm a hmotnost je asi 20 g až 3000 g. Ty mají dlouhý krk a později se stlačí. Během doby línání jsou nelétaví. Snesou asi 5 až 10 vajec. Spojky mají asi 15 vajec. Jsou závislí na rodičích přibližně jeden měsíc.

jména všech druhů ptáků

9. Spoonbill:

všechny různé druhy ptáků

Spoonbill je bílý pták a člen rodiny Thresiornithidae. Je to brodivý pták s dlouhýma nohama. Zatím je rozpoznáno šest druhů. Jeho vědecký název je Plateinae. Ty staví hnízdo na stromech a rákosových záhonech. Jeho snůšky mají asi tři hladká bílá vejce a inkubují je oba rodiče. Živí se rybami a hmyzem, které se nacházejí mezi kusadly. Hnízdí v koloniích a hejnech.

druhy létajících ptáků

10 Bee-Eater:

obrázky ptáků

Vědecký název pojídače včel je Meropidae a je rodinným příslušníkem Meropidae. V současné době je dvacet šest různých druhů jedlíků. Většinou se nacházejí v Asii, Africe a dokonce i v některých částech Austrálie, Nové Guineje a Evropy. Živí se létajícím hmyzem, včelami atd. Jednou z jedinečných vlastností jedlíků včel je to, že než svou kořist zkonzumuje, odstraní z ní žihadlo. Jeho snůška obsahuje 2-9 bílých vajec. Jejich hnízdem je, že zavrtávají vyhrabané do země. Inkubaci mladých ptáků berou rodiče.

druhy krásných ptáků

11. Potápka:

druhy ptáků s obrázky

Vědecký název potápky je Podicipedidae. Patří do čeledi Podicipediformes. Tito ptáci se obecně potápějí ve sladké vodě a někteří během migrace v zimě navštěvují moře. Existuje asi 22 druhů a šest obecně. Jeho hmotnost se pohybuje od přibližně 1,7 kg do 120 gramů a délka těla se pohybuje od 23,5 cm do 71 cm. Jejich primárním zdrojem potravy jsou ryby a loví je potápěním na otevřené vodě.

všechny druhy ptáků

12. perlička:

druhy ptáků a jejich jména

Vědecký název perličky je Numididae a je zařazen do vyšší klasifikace Galliformes. Tento pták pochází z Afriky. Perlička má tmavě šedé a načernalé peří s hustými skvrnami. Měří od 40 do 71 cm na délku a hmotnost se pohybuje od 700 do 1600 gramů. Ty se nacházejí v subsaharské Africe. Obecně se živí hmyzem. Guineafowl se ale stává kořistí lidí na některých místech v Africe a Itálii. Jejich vejce jsou cennější než slepičí vejce.

druhy ptáků se jmény

13. Husí pták:

chladné druhy ptáků

Vědecký název Husa je Anserini a rodina Anatidae. Hmotnost husy je 3,2 -6,5 kg. Jejich rozpětí křídel je 1,3-1,8 m pro husu kanadskou a 1,6-1,8 pro husu labutí. Velikost spojky je asi pět pro kanadskou husu a 5-6 pro labutí husu. Životnost je 10-24 let. Husa je celkem běžná a je charakteristická pro druhy ptáků, i když nemůže létat vysoko.

mnoho druhů ptáků

14. Datel:

druhy a jména ptáků

Vědecký název je Picidae a patří do čeledi Picidae. Většinou žijí na Novém Zélandu, v Austrálii, na Madagaskaru, na Nové Guineji a v extrémních polárních oblastech. Existuje asi 200 druhů. Datel je obvykle černý, červený, žlutý a bílý. Mohou klovat 20krát za sekundu. Živí se hmyzem a mrtvými stromy. Hnízdo obsahuje 2–5 vajec a inkubační doba je asi 11–14 dní.

vzácné druhy ptáků

15. Tučňáci:

všechny druhy ptáků na světě

Vědecký název tučňáka je Spheniscidae. Patří do rodiny Sphenisciformes. Ve vodě se dokáže potápět rychlostí 6–9 km/h. Jeho tělesná hmotnost je asi 38 kg a výška se liší podle druhu; 33 cm pro malého tučňáka, 49 cm pro tučňáka Galapága a 1,1-1,3 m pro tučňáka císařského. Maximální životnost tučňáka je 20 let. Toto je další kategorie druhů ptáků, které často nevidíme.

seznam druhů ptáků

16. Vlaštovky:

názvy ptáků a obrázky

Vědecký název vlaštovky je Hirundinidae. Druhů nalezených v této rodině je 83. Rozmnožují se po celém světě kromě Antarktidy. Migrují na různá místa na světě. Ty jsou hmyzožravé. Rychlost polykání je asi 30-40 km/h. Hmotnost těla pro dospělého je asi 10-60 g. Délka jeho těla je 10-24 cm. Velikost spojky je 4-5. Inkubační doba je sdílena mezi druhy.

jména všech druhů ptáků

17. Passerine:

různé druhy indických ptáků

Vědecký název je Passeriformes. Charakteristickým rysem tohoto ptáka je uspořádání prstů tří směřujících dopředu a dalšího dozadu. Má více než 110 rodin. Jeho hmotnost přesahuje 1,5 kg a 70 cm na délku. Kuřata pěvců jsou slepá, bezmocná a bez peří. Spojky obsahují jediné vejce.

barevné druhy ptáků

18. Volavky:

druhy velkých ptáků

Vědecký název je Ardeidae. Tento krásný pták patří do klasifikace Pelecaniformes. Dosud je uznávaných druhů na světě 64. Výška volavky je 1,2-1,5 cm. Jeho rozpětí křídel je 40–58 cm. Hmotnost volavky je 4-5 kg ​​a liší se podle druhu. To jsou masožravci. Tvoří deštník podobný baldachýnu k lovu. Jejich kořist zahrnuje ryby a kraby atd. Zřídka dokonce berou hrách, zrna, kukuřici atd. Snesli tři až sedm vajec. Oba rodiče inkubují.

druhy velkých ptáků

19. Racek:

druhy malých ptáků

Vědecký název je Laridae. Je zařazen do vyšší klasifikace Lari. Tito jsou často označováni jako Racek. Vyskytuje se převážně v severoatlantických oblastech. Hmotnost malého těla je 68–160 g a racek dospělý váží 1,8 kg. Délka těla je 25-30 cm pro dospělé racky malé a 64-79 cm pro dospělé racky černé. Rozpětí křídel každého racka je 61-78 cm u racka malého a 1,5-1,7 cm u dospělého. Velikost spojky racka je 1 pro racka s vlaštovkou, 2–6 pro racka malého a 1–3 pro dospělého raceka velkého. Živí se mořskými a sladkovodními jezery, rybami a bezobratlými. Pijí také moře a slanou vodu.

roztomilé ptačí druhy

20. Albatros:

druhy malých ptáků

Vědecký název albatrosa je Diomedeidae. Byl zařazen do vyšší klasifikace Procellariiformes. Pohybují se v jižním oceánu a severním Pacifiku. Rozpětí křídel dosahuje až 12 stop. Živí se korýši, rybami a hlavonožci a odpadky. Někdy berou i zooplankton. Snesli jediné vejce s bílými načervenalými skvrnami. Každé vejce váží 200 až 510 g. Chovají se každých 18 měsíců. Tento druh ptáka vytváří hnízda pomocí trávy, keřů, rašeliny, půdy a peří tučňáků. Oba ptáci inkubují. Kuře bude napjaté a hlídané po dobu tří týdnů. Může přežít až 50 let.

oblíbené druhy ptáků

21. Kukačky:

druhy malých ptáčků

Ve jménech divokých ptáků je kukačka jedna a její vědecký název je Cuculidae. Je zařazen do vyšší klasifikace Cuculiformes. Existuje asi 54 druhů kukačky. Kukačky se většinou vyskytují v Asii, Austrálii, Africe a Evropě. Inhibují oblasti, jako jsou louky, pole a močály. Někdy se dokonce objevuje v alpských oblastech. Délka kukačky dosahuje 12,6 až 14,1 a váží až 2,1 unce. Samce a samice lze identifikovat na základě jejich barvy. Kukačka se živí housenkami a hmyzem. Snáší obvykle 12 -22 vajec za sezónu. Životnost kukačky je šest let. Kukačka obecně zůstává v Africe devět měsíců, ale nikdy nezpívá. Je to mužský kukačka, který nám zpívá.

druhy drobných ptáčků

22. Peafowl:

druhy velkých ptáků

Peafowl je jinak známý jako páv, který je považován za mazlíčka a divokého ptáka. Existují dva asijské druhy modré pro indické pávice původem z indické a srílanské, jiné z barmské, která má zelenou barvu. Specifickým rysem jejich peří je, že je označen očními skvrnami. Pávi jsou bezpochyby krásní ptáci, kteří nás ohromují.

velké druhy ptáků

Hřeben je vidět na hlavě obou pohlaví. Peří pávice je směsí hnědé, zelené a matně šedé. Prostřednictvím vokalizace to přitahuje Peahens. Peafowl je všežravci. Jedí okvětní lístky, části rostlin, hlavy semen a hmyz. Dokonce i plazi, členovci a obojživelníci jsou odebíráni. Ty jsou také domestikované. Rodina pávů se nazývá Bevy. Navzdory svým masivním vlakům dokážou létat velmi vysoko. Dokonce i bílé pávy lze spatřit.

23. Orel:

druhy divokých ptáků

V seznamu běžných ptáků je orel v jednom z čeledi Accipitridae. Téměř 60 druhů orlů pochází z Afriky a Eurasie. Nalezeno je dokonce 14 druhů ze Střední, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Austrálie. Orli jsou známí jako mohutní draví ptáci s mohutnou hlavou a zobákem. Většina orlů je větší než supi. Oči orlů jsou mocné; má 3,6násobek lidské ostrosti pro manželského orla. Orlí hnízdo se nazývá očnice a je postaveno na vysokých útesech a vysokých stromech.

druhy exotických ptáků

Snesou dvě vejce a ve světě se jim říká vrcholoví predátoři, jejichž tělesná hmotnost se liší podle jejich druhu. Orli jsou často rozděleni do čtyř kategorií: Harpyjští orli, orli skalní, orli hadí a orli rybí. Harpyjští orli loví v tropických oblastech.

24. Moa:

druhy velkých ptáků

Moa je vyhynulý novozélandský pták. Vědecký název Moa je Dinornithidae. Je zařazen do klasifikace běžců. Má dva velké druhy pojmenované Dionrnis robustní a Dinoris novaezelandiae. Jeho výška dosahuje asi 3,6 m s nataženým krkem. Hmotnost každé Moa může být 230 kg. Jedná se o býložravce. Unikátní povahou Moa je, že používali k polykání žaludků. Tyto kameny jsou hladké. Velikost vajec Moa se pohybuje od 120 do 240 milimetrů a 4,7 až 9,4 cm. Samec Moa inkubuje.

25. Sloní pták:

různé druhy velkých ptáků

Vědecký název je Aepyornithidae. Jde o druhy ze 17. až 18. století. Kdysi žili na ostrově Madagaskar. U sloních ptáků bylo nalezeno sedm druhů. Výška slona je 3 m a váží asi 350 až 500 kg. Žije převážně v Austrálii a na Nové Guineji. Je to býložravec a velikost jeho vajec je významnější než u pštrosa. Obvod vejce je dlouhý asi 3 stopy a 13 palců a má kapacitu 2 imperiální galony. Jsou obrovské a jsou jedinečnou odrůdou ptáků.

40 různých druhů ptáků:

 •  Denní draví ptáci:

Jedná se o druhy ptáků, které jsou známé především jako denní draví ptáci a spadají do řádu Accipitriformes. Tito ptáci používají své zobáky a ostré drápy k tomu, aby kořist zneškodnili, a také se jim říká denní lovci. Sekretářka pták, Kalifornie kondor, Orel bělohlavý jsou některé z příkladů těchto ptáků.

 • Ptáci vodního ptactva:

Kachny, labutě a husy patří mezi oblíbené ptáky vodního ptactva, které patří do řádu Anseriformes, a obvykle se nacházejí ve sladkovodních rybnících. Anatidae, Anhimidae a Anseranatidae jsou tři rodiny, které můžete najít v tomto pořadí. Některé z příkladů těchto ptáků jsou kachna lesní, husa kanadská, kachna mandarínská.

 • Kolibříci & Swifty:

Apodiformes je řád, ke kterému patří kolibříci a rorýsi. Aegothelidae, Hemiprocnidae, Apodidae a Trochilidae jsou rodiny, které jsou prominentní v tomto pořadí. Mezi příklady těchto ptáků patří Amethyst Woodstar, Andean Emerald, Black Inca.

 • Kiwi & Vyhynulí ptáci:

Kiwi jsou jedinečné druhy, které najdete pouze v oblasti Nového Zélandu a Austrálie. Patří do řádu Apterygiformes a většina ptáků vyhynula. Jižní hnědé kiwi, kiwi s velkými skvrnami, kiwi s malými skvrnami, kiwi Okarito a hnědé kiwi na Severním ostrově je pět ptáků, které můžete v této skupině najít.

 • Zoborožci & Dudky:

Zoborožec a dudek patří do řádu Bucerotiformes. Bucerotidar, phoeniculidae, bucorvidae a upupidae jsou čtyři rodiny, které patří do tohoto řádu. Africký zoborožec šedý, zoborožec červenozobý, zoborožec strakatý, zoborožec šedý na Srí Lance.

 • Nightjars, Frogmouths & Olejnatí ptáci:

Nightjars, Frogmouths a Oilbirds jsou rodiny ptáků, které patří do řádu Caprimulgiformes, z nichž jsou Nightjars největší rodinou. Najdete ho po celém světě kromě Antarktidy. Oilbird, Wallace’s owlet-nightjar, Mountain owlet-nightjar, Tawny frogmouth, Gould’s frogmouth jsou některé z příkladů těchto druhů ptáků.

 • Seriály:

Seriemas jsou jediné druhy ptáků, které spadají do řádu Cariamiformes. Současné a vyhynulé druhy ptáků jsou součástí tohoto řádu. Seriema s červenými nohami, Seriema s černými nohami, Terorové ptáky jsou některé z příkladů Seriemas.

 • Emus & Cassowaries:

Existují dvě nelétavé suchozemské ptačí rodiny, které patří do řádu Casuariiformes, Emus a Cassowaries, které jsou původem zejména z Austrálie. Několik živých druhů tohoto řádu je Cassowary, Casuarius unappendiculatus, Casuarius benneti, Emu.

 • Shorebirds:

Shoebirds patří do řádu Charadriiformes, které mají v sobě asi 350 druhů s vlastnostmi běžnými mezi nimi. Někteří ptáci, kteří patří mezi druhy shoebirdů, jsou považováni za ohrožené. Někteří ptáci těchto druhů jsou Razorbill, rohatý puffin, chocholatý chocholatý, kulík říční.

 • Čápi, volavky & Supi:

Čápi, volavky a supi patří do řádu Ciconiiformes. Jde buď o vodní ptáky, nebo o ptáky, kteří žijí v blízkosti vody s odlišnými rysy. Volavka velká, volavka bílá, volavka bílá, střevlík obecný jsou některé z příkladů tohoto druhu.

 • Mořští ptáci:

Existuje pouze šest druhů Mousebirds, které patří do řádu Coliiformes, které můžete najít v subsaharské Africe. Myš pták s kaštanovým hřbetem, myš s barovými prsy, myš s bílým hřbetem, myš s modrým napem, myš s červeným obličejem a myš s bílou hlavou.

 • Holubi a Dodos:

Živé i vyhynulé druhy holubů a dodů patří do řádu Columbiformes. Tyto ptáky můžete snadno rozpoznat kdekoli díky jejich charakteristickým rysům. Smějící se holubice, diamantová holubice, osobní holub a Dodo jsou některé z příkladů těchto druhů.

 • Ledňáčci, Válečky & Včelí jedlíci:

Coraciiformes je řád druhů, které mají barevné a rozmanité ptáky. Podle válečných ornitologů jsou válečky považovány za přední rodinu ptáků s jinými příbuznými ptačími rodinami. Mezi příklady těchto ptáků patří ledňáček říční, ledňáček říční, habešský válec, ptáci purpurového dolaru.

 • Kukačky, Roadrunners & Koels:

Jedním ze známých řádů ptáků je Cuculiformes, protože má kukačky, které jsou spolu s Koels a Roadrunners považovány za parazitické. Kukačka žlutozobá, Malkoha s kaštanovými prsy, Ani, Velký kukačka jsou příklady těchto ptáků.

 • Kagus & Sluneční paprsky:

Kagus a sluneční paprsky jsou jedinými žijícími druhy v řádu Eurypygiformes a mnoho dalších vyhynulo. Některé z těchto druhů jsou Kagu, Eurypyga, Sunbittern, Eurypyga.

 • Sokoli:

Falconiformes je řada ptačích druhů, které jsou nejlépe známé pro své predátorské dovednosti, přičemž Falcons jsou prominentní. Některé z příkladů tohoto řádu jsou sokol stěhovavý, černý karacas, poštolka obecná, karikatura chocholatá.

 • Kuřata & Krůty:

Kuřata a krůty jsou druhy v rozmanité skupině ptáků, kteří patří do řádu Galliformes. Tetřev, Malleefowl, Divoký krocan, Scrubfowl s oranžovou nohou.

 • Loons:

Existuje pět druhů ptáků v řádu Gaviiformes, které se také nazývají Loons. Můžete je najít ve vodních zdrojích, protože mají potíže s pohybem po souši. Žába žlutonohá, červenokrká, společná, tichomořská, arktická, jsou některé z nejlepších příkladů tohoto druhu.

 • Jeřáby & Kolejnice:

Jeřáby a kolejnice jsou převládajícími druhy v pořadí Gruiformes, které jsou známé svou velikostí a dalšími rysy. Některé z příkladů jsou jeřáb Sandhill, jeřáb australský, jeřáb Demoiselle, Courlan nebo limpkin.

 • Kukačkové válečky:

Kukačkové válečky jsou jediným druhem v řádu Leptosomiformes. Obvykle tyto ptáky najdete na Madagaskaru a na ostrovech Comoro.

 • Mesity:

Madagaskar je jediným místem, kde najdete pouze tři druhy Mesitů, které patří do řádu Mesitornithiformes. Jsou považovány za ohrožené druhy, které jsou příbuzné holubicím.

 • Turacos & Jedlíci jitrocele:

Jedlíci Turacos a jitrocele jsou dva ptáci, kteří patří do řádu Musophagiformes. Jedinečné na tomto řádu je, že má v peří pigmenty měděného základu s hřebenem na hlavách.

 • Hoatziny:

Hoatziny jsou ptáci, kteří mají modré, holé tváře a patří do řádu Opisthocomiformes. Na hlavě tohoto býložravého ptáka je hřeben připomínající vějíř.

 • Dropi:

Otidiformes je řád, který má v sobě dropy s jedinečností od jejich chování po vzhled. Pokud se tito ptáci nebojí, dávají přednost běhu a chůzi před létáním.

 • Prohlížení ptáci:

Passeriformes je považován za nejvýznamnější ptačí řád, který v sobě má prohlížení ptáky. Se silnými svaly v hlasové schránce a specifickými 12 ocasními pery je činí jedinečnými. Asijský víla-bluebird, orientální Skylark a sýkorka dlouhoocasá jsou některé z příkladů.

 • Pelikáni & Ptáci fregaty:

Frigatebirds, kormoráni a pelikáni jsou skupina vodních ptáků, kteří jsou počítáni do řádu Pelecaniformes. Někteří ptáci v tomto pořadí jsou prominentně vyhynulí nebo kriticky ohroženi.

 • Tropičtí ptáci:

Tropicbirds, jak název napovídá, lze nalézt v tropických oblastech, kde žijí mořští ptáci z řádu Phaethontiformes. Tropicbird s červeným ocasem, Tropicbird s bílým ocasem a Tropicbird s červeným účtem jsou jediní tři ptáci v tomto pořadí.

 • Plameňáci:

Existuje pouze šest druhů plameňáků, kteří patří do řádu Phoenicopteriformes. Mají pro ně jedinečnou vlastnost, jsou vysoké a velké.

 • Datle:

Piciformes je řád, ke kterému patří datle se silnými čelistmi. Downy datel, pýchavka pýchavá, severní blikání a hnědý jacamar jsou příklady tohoto řádu.

 • Grebes:

Potopy jsou ptáci, kteří žijí na pobřeží patřící do řádu Podicipediformes. Jednou z jedinečných vlastností těchto ptáků jsou hnízda, která plavou na vodě. Potápka obecná, potápka červenokrká a potápka velká.

 • Albatrosi & Petrels:

Albatrosi a bouřliváci jsou druhy mořských ptáků, kteří vycházejí na pevninu pouze za účelem chovu a patří do řádu Procellariiformes. Některé z příkladů těchto druhů jsou peruánský potápěč, laysanský albatros, plachý albatros a bouřlivák.

 • Papoušci:

Psittaciformes je řada druhů, které mají jednoho ze slavných ptačích papoušků. Papoušek šedý, andulka s růžovými kroužky, kakadu růžový, papoušek duhový jsou některé z příkladů druhů papoušků.

 • Pískovci:

Sandgrouses jsou druhem pouštních ptáků, kteří jsou součástí řádu Pteroclidiformes. Písečná skvrnitá, tibetská pískomilná, lichtenštejnská pískomilná a pískomil černá.

 • Rheas nebo Nandus:

Rheas nebo Nandus patří do řádu Rheiformes. Jsou to velcí ptáci, kteří mají podobné rysy jako pštrosi, ale menší a jsou nelétaví. Obecně se vyskytuje v Jižní Americe, většina ptáků tohoto druhu je vyhynulá.

 • Tučňáci:

Tučňáci jsou nelétaví ptáci, kteří se nacházejí na jižní polokouli a patří do řádu Sphenisciformes. Tučňáci Gentoo, tučňáci císařští a tučňáci galapágští jsou příklady 18 typů tučňáků, které můžete ve světě najít.

 • Sovy:

Sovy patří do řádu Strigiformes a mnoho druhů v tomto pořadí je masožravých a nočních. Existuje asi 244 známých druhů sov.

 • Pštrosi:

Pštrosi jsou jediným druhem ptáků, kteří patří do řádu Struthioniformes. Některé z příkladů těchto druhů jsou pštros arabský (vyhynulý), pštros severoafrický a pštros masajský.

 • Kozy & Gannets:

Sjednocení mořských ptáků, kteří hnízdí ve skupině jako Gannets a Boobies, patří do řádu suliformes. Australasian gannet, Red-footed booby, Adams booby a Masked booby jsou příklady.

 • Tinamous:

Tinamous jsou kuřecí ptáci, kteří raději zůstávají na zemi patřící řádu Tinamiformes. Některé z příkladů tohoto druhu jsou Tinamou s kapucí, Tinamou bělohrdlou, Tilamil chilský, Tinamou trpasličí a Tinamou.

 • Trogoni & Quetzals:

Trogoni a Quetzals jsou druhy ptáků, kteří žijí v teplejších místech patřících do řádu Trogoniformes. Zářivý Quetzal, narinský trogon, kubánský trogon, pavonine quetzal, červenohnědý trogon a horský trogón jsou příklady ptáků v tomto pořadí.

Mnoho různých druhů ptáků svědčí o tom, jak krásná je naše ekologie. Výše uvedený ptačí seznam obsahuje všechny druhy ptáků, které známe a neznáme. Některé z různých druhů ptáků s obrázky a jmény vám pomohou prozkoumat a dozvědět se o nich více.

Prohlášení: Informace uvedené v tomto článku jsou pouze doporučenými informacemi. Webová stránka není v žádném případě zodpovědná za odchylky od původních ptáků.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Co jsou ohrožené ptáky v Indii?

Ptáci a jejich druhy

Odpověď: Existuje mnoho druhů ptáků, kteří byli považováni za ohrožené. Zde je seznam pěti nejohroženějších ptáků v Indii.

 • Drop velký.
 • Lesní sova.
 • Zrzavý sup.
 • Jerdonův kurýr.
 • Lžíce-účtoval sandpiper.

Q2. Co je nejmenší pták?

Druhy drobných ptáků

Odpověď: Včelí kolibřík je nejmenší pták na světě. Samice ptáků jsou významnější než samci a samci mají celkovou délku 57 mm. Váží 1,6 gramu.

Q3. Jaký je největší pták na Zemi?

Druhy velkých ptáků na světě

Odpověď: Pštros, který se běžně vyskytuje v Africe, je na světě považován za obřího ptáka. Váží stejně jako dva lidé, což je téměř 63 až 145 kg, zatímco muži váží 156 kg.

Obrázky Zdroj:  25.