Typy

20 oblíbených odrůd a typů sendvičů po celém světě

Ať už je to snídaně nebo večeře, nebo dokonce jako občerstvení, sendviče jsou dokonalým a snadným receptem pro každého. Dává člověku prostor hrát si s receptem s přizpůsobenými chutěmi a preferencemi, měnit zeleninu nebo nádivku nebo mít vrstvy polevy a další. Dnes jsme sestavili typy slavných sendvičů po celém světě, abychom vám poskytli inspiraci pro nové recepty a metody. Tyto různé druhy jsou ideální pro každého labužníka a pro povzbuzení chuťových pohárků!

Pojďme dál a podívejme se na všechny druhy sendvičů, které jsou kolem nás slavné.

Sendvič a historie:

Dokážete uhodnout místo, díky kterému bylo jídlo tak slavné ?! Většina z vás možná ano! Potom Anglie, dlouho zpět kolem roku 1762, přišla s tímto pokrmem; po 4., Earl John Montagu chtěl vyzkoušet pokrm, který je okamžitý, rychlý a může být na jakémkoli místě, aniž by se přesunul ke stolu. Později se nakonec rozšířil do dalších oblastí po Anglii, vzhledem k chuti spojené s tak jednoduchým receptem na nakládání chleba a masa. Později se postupně objevilo několik sendvičových odrůd a seznam prozkoumáme v následujících částech.

Obecná klasifikace sendvičů:

Víte, že v sendvičích mohou být různé typy a klasifikace? To závisí na vzhledu a postupu přípravy. Zde je přehled.

  • Otevřený sendvič:

Tato forma sendviče používá jeden kus nebo bochník chleba. Náplň je na vrchu tohoto bochníku. Ty, jak název napovídá, jsou otevřené a nejsou tak syté jako ostatní varianty.

  • Uzavřený sendvič:

To je něco, co už většina z vás zná. Náplně sendviče jsou mezi dvěma bochníky nebo krajíci chleba. Počet výplní a vrstev nebo přídavků závisí na typu a preferencích.

  • Opečený sendvič:

Jak naznačuje název, sendviče (obvykle uzavřené) jsou umístěny na horké toustovací desce. Obvykle je na vrcholech obou plátků přítomno máslo, což umožňuje přímý proces vaření.

Tyto opékané sendviče jsou často perfektní s jinými doprovody v kavárnách a restauracích s přísadami, jako jsou hranolky, klíny nebo hranolky. Opečené sendvičové druhy jsou nejlepší se spoustou ozdob a polev.

  • Grilovaný sendvič:

To je podobné opékané variantě; krajíce chleba s náplní se vkládají do grilovacího stroje. Grilování může být na grilu nebo troubě, než ho vyjmete, jakmile bude hnědé a křupavé.

  • Prostý sendvič:

Jedná se spíše o výrazně přímočařejší a jasnější odrůdu, jak lze hádat. Tyto sendviče obecně obsahují vrstvu majonézy nebo smetany nebo másla.

Různé odrůdy sendvičů:

Kromě klasifikace toho, jak tam může být sendvič, existují také odrůdy. Zde je několik různých typů odrůd sendvičů se jmény.

A. Sendvičový dort:

Stejně jako název, tyto sendviče připomínají dort. K přípravě této svačiny se používá kulatý chléb se dvěma nebo třemi kulatými plátky a pomazánkou mezi nimi. Poleva se dělá na vrchu, nejčastěji máslový sýr. Celkový bochník a vzhled vypadají jako dort.

B. Sendvičový bochník:

Bochník je hlavní přísadou této odrůdy. Plátky tohoto bochníku podélně a naplněná forma stejně jako sendvičový dort jsou konečným produktem.

C. Větrník:

Ve větrníku jsou plátky chleba úhledně nakrájeny, ořezány a zploštěny, než je pomazánka úhledně a rovnoměrně nanesena. Jednou náplň tam je; bochník se stočí a omotá. Obecně se krájené tenké plátky tohoto zabaleného bochníku předkládají a podávají v chladné formě.

D. Stuha:

Přípravy stužkových chlebíčků jsou pomocí barevného chleba. Barevné výplně jsou vyváženě vkládány dovnitř. Dá se raději dát dohromady hnědý chléb a bílý chléb a sendviče jsou zde se třemi plátky. Poté jsou před podáváním úhledně nakrájeny na tenké proužky.

E. Double Decker:

Jedná se o oblíbený typ sendviče, se kterým se setkáváme ve spoustě kaváren. Zde se použijí tři plátky místo dvou, které se plní i na horním řezu. Mezi kousky jsou úhledně namazané máslem a podávané s rajčaty, okurkou, salátem a dalšími nádivkami. Dokonalá výzdoba je provedena dokonce i na vrcholu řezu a vše je drženo pohromadě koktejlovou tyčinkou.

F. Club Sandwich:

Typy klubových sendvičů jsou druhem horkého sendviče, který má dva máslem opékané plátky. Na plátek je umístěno kuřecí nebo vařené maso, vejce, rajčata, majonéza, šunka a další náplně. Poté, co je další část nastavena na uzavření sendviče, je celý kus lisován shora a poté ozdoben zálivkami.

Nejoblíbenější Nejlepší druhy sendvičů na světě:

Tady jsme; po prozkoumání oblíbených odrůd a postupů, které jsou možné při přípravě sendviče, se podívejme na světově oblíbená sendvičová jídla kolem nás. Jedná se o nejchutnější a nejoblíbenější delikatesy napříč zeměmi a regiony.

1. Banh Mi:

Banh Mi

Sendvič Banh Mi je oblíbený a patří k vietnamské kuchyni. Je to křupavý měkký sendvič s tenkou kůrkou naplněnou několika lahodnými přísadami. Sendvič se skládá z koriandru, mrkve, pikantní chilli, okurky a masa od vepřového přes kuřecí až po sardinky. Sendvič je úhledně rozdělen podélně a slouží jako ideální jídlo.

2. Clubhouse Sandwich:

Klubovna

Klubový sendvič je celosvětově docela populární volbou a je k dispozici v nabídkách několika kaváren. Nejprve vznikl v New Yorku a později se rozšířil do několika částí světa. V tomto sendviči je hlavní ingrediencí vařená drůbež, šunka a/nebo slanina, přidaná s náplní salátu, rajčat a polevami, jako je majonéza. Tyto vrstvy klubových sendvičů jsou drženy pohromadě koktejlovou tyčinkou. Toto je plně uspokojující chutné jídlo.

3. Falafel:

Falafel

Falafel je populární nabídka blízkovýchodní a libanonské kuchyně, která je oblíbená v několika částech. U falafelů se upřednostňují teplé kousky chleba pita s křupavými rajčaty, okurkami, cibulí, citronovou šťávou, tahini omáčkou tvarovanými do malých kuliček nebo placiček. To také má cizrnu, která je populární volbou v několika zemích Blízkého východu. Izrael je oblíbený pro výrobu nejlepšího sendviče Falafel.

4. Fancy Gourmet Sandwich:

Gurmánský sendvič

Toto je vysoce kvalifikovaný sendvič, slavná díla šéfkuchařů. Není to běžný obyčejný sendvič a je dodáván s vynikající kvalitou, exotickými kořením a přísadami. V závislosti na oblasti se může změnit struktura a přísady. Gurmáni však mají dokonalé domácí jedinečné omáčky, krémy, prvotřídní exotickou zeleninu a perfektní zabijácký chléb, který se používá.

5. Francouzština:

Francouzský sendvič

Francouzi mají řadu sendvičových možností, které jsou jako perfektní svačina nebo snídaně. Ve francouzských sendvičích můžete vidět máslo, majonézu, šunku, bagetu, vejce a maso, jako je tuňák. Exotické omáčky a řada možností a bylin jsou zde polevou.

6. Italský sendvič:

italština

Druhy italských sendvičů jsou celosvětově oblíbenou odrůdou pokrmů a patří mezi nejoblíbenější kuchyně pro ty, kteří mají rádi sýr. Dresinky jako mayo, sýrová mozzarella, salám, šunka se zde používají jako klasická italská příchuť mezi speciálním chlebem nebo.

7. Snídaně sendvič:

Snídaně sendvič

Typy snídaňových sendvičů mají novou širokou škálu odrůd a položek, ze kterých si můžete vybrat. Nejoblíbenější možností je krůta, arašídové máslo, různé druhy zeleniny a sýr. Jeden může raději přidat čerstvé bylinky, jako je petržel, oregano, koriandr s dětským avokádem, k plnému jídlu. Je to jednoduchá a přesto plná snídaně. Vaječné boky jsou nejlepší nápad se snídaní.

8. Pastrami:

Pastrami

Sendvič Pastrami je formou podpisové odrůdy New Yorku. Obsahuje jednoduše nakrájené pastrami s pikantní hnědou hořčicí, chlebem a sýrem. Je to jednoduchá položka k vyzkoušení. Pastramis se převážně nenachází na mnoha místech, kromě několika kaváren a restaurací.

9. Karbanátek:

Masová koule

Typy sendvičů s masem jsou světově proslulým italským a americkým pokrmem. Tento sendvič se skládá z dlouhé italské rolky naplněné masovými kuličkami, mozzarellou a červenou omáčkou spolu s několika vrstvami polevy (jako je jalapenos, petržel, pepperoncini, cibule, papriky, houby atd.). Je to chutná pochoutka, která je velmi oblíbená pro svou jedinečnou chuť a chuť.

10. Vaječný sendvič:

Vaječný sendvič

Tento jednoduchý vaječný sendvič je již oblíbenou volbou v několika našich domácnostech. Složky se zde mohou lišit podle osobní volby, hlavní a zásadní jsou dušená vejce/omelety s kvalitním chlebem. Mezi další běžné prvky patří cibule, okurky, rajčata a salát a ochucené polevy, jako jsou bylinky, oregano, bazalka, petržel nebo koriandr, a výběr několika omáček. To patří mezi druhy zdravých a jednoduchých domácích vaječných sendvičů, které můžete vyzkoušet.

11. Kuřecí sendvič:

Kuřecí sendvič

Stejně jako výše zmíněný vaječný sendvič lze připravit i druhy kuřecích sendvičů. Vše, co jeden vyžaduje, je nahradit vejce podle potřeby dobře uvařeným masem nebo grilovaným; to může být dobré, naplňující občerstvení nebo večeře k vyzkoušení, spolu s boky, které mohou zahrnovat bramborové hranolky, klíny nebo hranolky.

12. Hovězí pečeně:

Hovězí pečeně

Roast beef sandwich je ten, který je ideální s jemnou hovězí formou bez kostí. K vyzkoušení je potřeba majonéza, zakysaná smetana, sýr, křen, mořská sůl, pepř, několik zelenin jako salát. Vzhledem k tomu, že se hovězí maso plní velmi těžce, může být tento sendvič sám o sobě dobrým jídlem.

13. Zeleninový sendvič:

Zeleninový sendvič

Tento oblíbený a velmi jednoduchý přímočarý recept na vegetariánský sendvič je již dobře znám mnoha z nás. To se však liší podle výběru zeleniny; populární jsou však salát, okurka, rajčata, cibule s olivami, jalapenos, koriandr, oregano a bazalka. Pro dobrou chuť lze přidat omáčky a majonézu. Z kombinace těchto přísad lze připravit různé druhy zeleninových sendvičů.

14. Vada Pav:

Vada Pav Sandwich

Sendvič Vada Pav je forma slavného Bombaje, indického pouličního jídla. Má pikantní bramborovou náplň, která je na obou stranách pokryta hamburgery. Chutney, česnek a cibule jsou na určitých místech také v nádivce nebo po stranách. Je to však lehká svačinka, která je známá po celé Indii.

15. Bombayský sendvič:

Bombajský sendvič

Toto je další ze speciálních sendvičů v Bombaji. Jednoduchý je oblíbený na místech s pouličním jídlem. Skládá se z bylinkových čatní, koření masala, okurky, cibule a rajčat s rozpuštěným vysokým sýrem uprostřed.

16. Sendvič s grilovaným sýrem:

Grilovaný sýr

Jak název napovídá, typy sendvičů na grilovaném sýru jsou o vysokém množství sýra s majonézou, máslem a chlebem. Chléb je grilován po přidání uvedených přísad do střední vrstvy, aby byl křupavě hnědý, aby byl sendvič dokončen.

17. Shawarma:

Shawarma

Shawarma je populární arabské a libanonské jídlo, které je snadno oblíbené pro mnoho milovníků masa po celém světě. Je to perfektní večerní svačinka z kuřecího nebo jehněčího masa pečeného mezi pita chlebem, rajčaty, cibulí, majonézou, česnekem a omáčkami. Je to syté jídlo, které je těžké.

18. Čajový sendvič:

Čajový sendvič

Čajový sendvič je také známý jako prstový sendvič. Jak název napovídá, je to perfektní doprovod k večernímu čaji, připravený s podpisovou zeleninou, jako je okurka, cibule, vejce nebo šunka nebo krevety, omáčky a majonéza s máslem. Jedná se o jednoduché typy sendvičů, které můžete vyzkoušet.

19. Salátový sendvič:

Salátový sendvič

Salátový sendvič je jednoduchý, jak název napovídá, je ideální pro ty, kteří dávají přednost lehčí verzi jídla. Skládá se ze zdravé verze chleba se salátovou zeleninou, jako je okurka, salát, rajčata a cibule. Typy salátových sendvičů patří mezi jednoduchá a zdravá jídla pro každého.

20. Ponorkový sendvič:

Ponorkový sendvič

Ponorkový sendvič je také známý jako sub, typ studeného sendviče s houskou, která je podélně rozdělena a naplněna sýrem, masem a zeleninou. Náplně pro tento sendvič jsou obecně těžké a liší se podle odrůdy. Nejběžnější jsou maso nebo ryby nebo vejce se salátem, olivami, jalapeňosem, salátem, cibulí a omáčkami, jako je grilovací omáčka, chilli omáčka a majonéza se sladkou cibulkou.

Zajímavosti o sendvičích:

Existuje několik zábavných a zajímavých faktů, které možná o sendvičích nevíte.

  • Majonéza je nejběžnější a nejoblíbenější přísadou, kterou může přidat téměř každý sendvič.
  • Írán vstoupil do Guinnessovy knihy světového rekordu tím, že udělal největší sendvič na světě větší, než si dokážete představit.
  • Lidé ze Spojených států sní každý den přes 300 milionů sendvičů.
  • Více než 60 procent sendvičů na světě jsou hamburgery
  • Existuje dokonce národní sendvičový den, víte? Je 3. listopadu.

Doufáme, že jste si užili vše o nejoblíbenějších typech sendvičů na světě, které jsou kolem nás. Sendvič je bezpochyby celosvětově oblíbeným a oblíbeným jídlem, vzhledem k jednoduchosti výroby a dokonalé pochoutce s řadou koření a exotických přísad se sýrem. Vše, co jeden vyžaduje, je sada společných prvků k výrobě těchto druhů sendvičových odrůd spolu s vaší oblíbenou nádivkou, jako je hovězí, vepřové, tuňákové, kuřecí nebo vejce. Není to snadné? Dejte nám vědět své myšlenky níže! Jaký je váš oblíbený sendvič?

Prohlášení:

Toto je výhradně průvodce o typech sendvičů pouze pro informační účely. Názory a přehled v tomto článku jsou poskytovány z různých zdrojů na celém webu. Autor nezaručuje ani neslibuje žádnou přesnost skutečností uvedených v tomto článku.