Typy

15+ různých typů lásky ve vztahu a jejich význam

Láska se týká emocí silné přitažlivosti s osobní připoutaností. Mohou to být také ctnosti představující osobní soucit, náklonnost a laskavost. Popisuje se jako soucitné a láskyplné jednání vůči jinému člověku, sobě nebo zvířatům.

Nezápadní tradice rozlišovaly varianty nebo symbiózy těchto států. Různorodost použití a významů v kombinaci se složitostí pocitů, které se podílejí na tom, že je obtížné lásku důsledně definovat ve srovnání s emočními stavy.

druhy lásky

Láska může být v různých formách činů, které významně usnadňují mezilidské vztahy a udržují ústřední psychologický význam. Lidské lásce porozumí, když usnadňuje pokračování druhů.

Slovo láska má v různých kontextech různé významy. V mnoha jiných jazycích se k vyjádření lásky druhým používá více slov. Existuje mnoho druhů lásky: jsou to náklonnost, svazování, zlomené srdce, soucitná láska, manželská láska, dvorská láska, zamilovanost, volná láska, přátelská láska, mezilidský vztah, intimita, závislost na lásce, láska (1) na první pohled trojúhelníková láska, milující laskavost, zamilovanost, zasažená láska, posedlá láska, vášeň, láska štěněte, vztahová láska, sebeláska, bezpodmínečná láska, neopětovaná láska, sexuální vášeň, hluboké přátelství, láska ke komukoli, dlouhodobá láska a láska k sobě. Jsou to druhy lásky, které člověk prožívá.

formy lásky

Láska je věčná. Shromažďuje dva jednotlivce, aby se stali jedním. Jedince uklidňuje, když nastane nějaký problém. Díky lásce bude člověk velmi šťastný, protože pouto mezi dvěma lidmi se bude zvyšovat, ale nedojde k žádným střetům nebo problémům. Láska je nekonečná. Buduje vztah mezi dvěma lidmi bez rozdílu věku. Stále se spojujeme s rodinou; přátelé atd. s poutem lásky jeden k druhému. Láska je cítit. Zde je uvedeno, kolik typů lásky člověk chápe.

Druhy lásky ve vztahu:

O jakých různých typech lásky tedy mluvíme? Láska je všude stejná, ale úroveň a intenzita se u každého liší. Podívej se.

1. Erotický svazek:

Sexuální vášeň je považována za erotické pouto. Je odvozen z řeckého Erosu. Byl pojmenován po řecké plodnosti. Představuje se jako vášeň a touha. Znamená to být láskou, milovat někoho s protichůdnou kresbou sexuality. Používají rozdíl mezi touhou po ženě a touhou po konkrétní ženě, která odpovídá něčemu klasickému pro racionálního muže. Jedná se o kompozici anděla a instinktivní alejové kočky. Tato láska je považována za ohnivou a nebezpečnou. Jsou vděční za všechna potěšení.

2. Love Agape:

Agape je považován za lásku ke každému. Je to ta nejradikálnější a nezištná láska. Byl rozšířen na všechny lidi, to znamená na rodinné lidi, přátele a dokonce i cizí lidi. Říká se jí latinsky Caritas, což znamená dobročinnost.

Tato láska slouží všem bez ohledu na měnící se okolnosti. Je uznáván jako největší ze tří různých typů lásky. Jsou to přirozená láska, dobročinná láska a láska k Bohu. Přirozená láska nikdy nebude soběstačná. Je to univerzální láska, protože tato láska je dána a ukázána všem lidem na světě.

[Více ze souvisejících typů: Typy polibků s obrázky]

3. Láska přátelství:

Je označována jako druhá odrůda lásky k Řekům. Je ceněn mnohem více než erotický základ sexuality. Byl vyvinut mezi bratry ve zbrani, kteří bojovali bok po boku na bojišti. Ukazuje to loajalitu, kterou měli jeden k druhému. Obětuje se, sdílí emoce jeden s druhým. Nejvíce je to vidět na přátelství v současném světě.

všechny druhy lásky

4. Hravá láska:

Označuje se jako náklonnost lásky mezi dětmi nebo mladšími generacemi. V raných fázích vztahu to může chutnat jako flirtování a škádlení. Vztah s cizími lidmi je ludická aktivita, která vede k samotnému náhradnímu sexu. V této hlavní části bude jen lhát. Je to láska bez závazků.

5. Skladování:

Pomalu se rozvíjí přátelská láska. Je to vidět hlavně u mladších lidí. Mohou začít ve škole nebo na vysokých školách. Toto není čistě závazné, má to částečné závazky a částečně se navzájem zavazuje. Mohou nebo nemusí mít příliš dlouhodobý vztah.

6. Láska k sobě samému:

Řekové to chytře realizují. Byly v něm dva druhy. Jedním z nich bude nezdravá odrůda spojená s narcismem. Ve kterém se stanou posedlí sebou samým a soustředí se na osobní slávu a bohatství. Je rozšířen o schopnost lásky.

7. Láska lásky:

Náklonnost lze také nazvat přitažlivostí, zamilovaností a láskou. Je to dispozice vzácného stavu mysli nebo těla. Často je to spojeno s citem nebo typem lásky. To způsobilo vznik větví psychologie a filozofie. Lásku lze sdělit slovy, gesty nebo dotyky.

enneagramová láska

8. Lepení lidí:

Je to proces rozvoje blízkého mezilidského vztahu. Většinou bude k vidění v rodinách a přátelích. Vyvíjí se také ve skupinách, jako jsou sportovní týmy. Lepení je interaktivní proces; vzájemné je jiné než mít rád. Je to proces pouta, který se vyvinul mezi romantickými partnery, blízkými přáteli, rodiči a dětmi. Pouto bude charakterizováno emocemi a důvěrou. Tento typ milostného vztahu řídí rodinu. Všichni dva lidé, kteří spolu tráví čas, se navzájem spojí. V tomto mužském svazku je charakterizováno navázání vztahu mezi muži sdílením aktivit. Ženské pouto povede k vytvoření blízkého vztahu mezi sebou navzájem.

Vidět víc: Různé způsoby lásky

9. Manželská láska:

Manželské lásce se také říká společenská láska. Je to intimita a závazek bez vášně. Prožívají to všichni lidé v jedné fázi. Pár, který prožívá lásku po mnoho let a neožení se, může prožít manželskou lásku. O manželské lásce lze říci, že se manželé po padesáti letech vzali. Tímto způsobem je znázorněna konjugovaná láska.

10. Soucitná láska:

Říká se jí také altruistická láska. Na tomto výzkumu probíhal od 90. let minulého století. Úzce souvisí s budováním neomezené lásky. Je odlišný od soucitu, romantické lásky a altruismu.

sternberg

11. Dvorská láska:

Dvorská láska byla vidět ve středověkém pojetí evropské gramotnosti. Říká se, že dámy vykonávají kvůli své dvorské lásce různé služby a dobrodružství. Tento druh lásky je původně k vidění v literatuře pro zábavu šlechty. Milovat ušlechtile je považováno za obohacující a zlepšující praxi.

Dvorská láska začala ve vévodství a knížectví z Provence, šampaňského, Akvitánie, Normanského království na Sicílii a vévodského Burgundska.

11. Zamilování:

Padající láska je koncept přechodu od pocitu neutrality vůči člověku k lásce. Faktory, které zahrnují, jsou mentální, chemické a načasování.

12. Volná láska:

Volná láska je sociální hnutí, které odmítá manželství a je vnímáno jako forma sociálního a finančního otroctví. Hnutí svobodné lásky počáteční cíl oddělit stát od sexuálních záležitostí, jako je kontrola porodnosti, cizoložství a manželství. Tvrdí se, že s takovými problémy byly obavy zúčastněných lidí a nikoho jiného.

Vidět víc: Kolik typů krevní skupiny

13. Love Triangle:

Milostnému trojúhelníku se také říká romantický trojúhelník a romantický milostný trojúhelník. Obvykle se jedná o romantický vztah, do kterého se zapojí tři lidé. Vztahuje se na dva lidi nezávisle romanticky spojené s třetinou, což znamená, že tři lidé mají vztah s dalšími dvěma jednotlivě. Vztahy mohou být romantické, rodinné a přátelské. Romantický trojúhelník je formálně shodný s trojicí přátelství.

Lze rozlišit dvě hlavní formy milostného trojúhelníku. Je to soupeřící trojúhelník, kde láska soutěží se soupeřem o lásku k milované. Rozdělte trojúhelník objektu, kde láska rozdělila pozornost na dva objekty lásky.

společník

14. Láska na první pohled:

Láska je na první pohled osobní zkušeností jednotlivce. Je to běžný trope v literatuře, kde individuální postava cítí okamžitý extrém, který má na první pohled dlouhodobou romantickou přitažlivost pro cizince. Básníci a kritici to dobře popsali v poezii, románech a milostných příbězích. Je to vidět hlavně v západním tření. Není to něco, co jsme všichni zažili?

15. Love Struck:

Lovestruck zažívá jedinec, když se v jejich vztahu zasekla láska. Důvodem může být cokoli pro zastavení. Lovestruck znamená mít fyzické a duševní příznaky spojené s padající láskou. Lovestruck zažije, když jakýkoli důvod zasáhne emoce jednotlivce. Zasáhne to emoce člověka a může se stát cokoli. Záleží na člověku, jak to přijme. Někteří to zvládnou snadno a někteří to možná vezmou, srdce. Lovestruck prožívá jednotlivec, když druhého člověka opravdu miluje a přijímá ho.

Vidět víc: Kolik druhů piva

16. Nemilost:

Nemoc lásky je vidět u jednotlivce, když zasáhne jeho láska. Popisuje neformální syndrom odmítnutí nebo absence lásky, který zahrnuje fyzické a duševní symptomy. Láska k lásce vede člověka k tomu, aby se pohyboval v depresi, a to vede ke zdravotním problémům. Lidi budou jako když přišli o všechno ve svém životě.

17. Závislost na lásce:

Závislost na lásce je navrhovaným modelem patologického chování souvisejícího s vášní, které zahrnuje pocit zamilovanosti. To znamená, že lidé budou z nějakých důvodů závislí. Působí jako osoba závislá na drogách.

18. Neopětovaná láska:

Neopětovaná láska je také známá jako jednostranná láska, kterou cítí pouze jedna osoba. Milovaný si nebude vědom osoby, která obdivuje. Bude to silná romantická náklonnost nebo vědomě odmítnuta. Jednostrannou lásku zažije téměř každý člověk ve svém životě. Protože obdivují toho druhého a vede to k prvnímu pohledu na lásku k cizinci.

tučný

V lásce je každý druh lásky vzájemně propojen tak či onak. Od narození člověka až do smrti nebo po smrti bude každý člověk milován svými blízkými. Láska je odrazem zrcadla. Znamená to, jak se člověk chová k druhým, to samé prožije člověk od ostatních.

 • Osoba vyjadřuje svou lásku ostatním několika způsoby. Mají svůj styl vyjadřování lásky – některé způsoby, jak budovat realistické způsoby budování vztahu.
 • Potřebují vytvořit bezpečné prostředí, kde si mohou navzájem důvěřovat a bez obav sdílet své pocity a názory.
 • Potřebují oddělit své pocity od faktů. Znamená to, že musíme vidět svého partnera jasně bez rozdílu pocitů a faktů.
 • Musíme nás spojit s různými částmi přítomnými ve světě. Například nejsme sólový nástroj, pokud se vyskytly nějaké problémy; je potřeba se dvakrát nebo třikrát zeptat mysli, než se rozhodnete.
 • Soucit se má rozvíjet. Znamená to pozorovat se s partnerem.
 • Potřeba vybudovat schopnost myšlení jako „já“ zahrnuje jak lidi, to znamená vás a partnera. Je lepší vymýtit myšlení jen na vás. Pokud to partner pochopí, pak vztah nikdy nebude čelit žádným střetům nebo nemusí vést k žádnému problému.
 • Pokuste se uzdravit jejich vlastní emocionální problémy. Není dobré léčit emoce jednotlivce na ostatních a žádat je, aby čelili pouze tomu samému.
 • Zkuste se svými vztahy trávit více času i v rušném životě. Podělte se o své pocity, myšlenky a názory, abyste vztah dále zlepšili.
 • Zkuste se rozloučit se střety, ke kterým již došlo, neostýchejte se dělat kompromisy, pokud k něčemu dojde, protože partner nás zrcadlí pouze my. Není tedy šance, abychom se před partnerem cítili stydlivě.

Chce to hodně pochopit, jaké jsou různé druhy lásky.

Vidět víc: Obrázky různých typů ptáků

Některé z tipů, jak vyjádřit lásku milované, jsou následující:

 • Každý člověk má jedinečný způsob, jak vyjádřit svou lásku k druhým.
 • Někteří se vyjádří prostřednictvím písmen.
 • Odváží se mluvit přímo s partnerem a vyjádřit svou lásku.
 • Někteří říkají nepřímo prostřednictvím sociálních sítí, jako jsou e -maily, chaty atd.
 • Někteří vyjadřují prostřednictvím svých blízkých lidí partnera.

Láska, která je věčná a je velkým Božím darem. Tou, která přinese mír a harmonii, je láska, mír je druhý. Všichni sdílíme zvláštní pouto s lidmi, se kterými jsme si blízcí, a díky tomu je láska zvláštní a jedinečná. Když lásku přijímáte a dáváte, stanete se desetkrát lepším člověkem. Nesouhlasíte??