Typy

15 různých typů koček plemen a druhů koček po celém světě

Kočky patří mezi nejčastější domácí mazlíčky v několika domácnostech. Ale víte, tato malá kožešinová stvoření nemusí být všechna mazlíčka a ochočená? Ano, slyšeli jste dobře! Na celém světě existují různé druhy koček a jejich druhů a ne všechny kočky jsou stejné. Ačkoli všichni mohou patřit do stejné rodiny, mají různé vlastnosti a rysy, chování a vzhled podle plemen.

Druhy koček Nejroztomilejší plemena koček v Indii

Tento informativní průvodce o typech koček a různých kočičích druzích vám poskytne celkovou představu o světově proslulých a špičkových plemenech koček s jejich obrázky a stručným popisem.

Druhy koček a jejich vlastnosti:

Kočky jsou drobní masožraví savci patřící k druhu Felis catus. Jsou to domácí druhy a jsou jediní v celé rodině Felidae, které lze zkrotit a vycvičit. Kočkami však mohou být domácí nebo domácí kočky nebo dokonce divoké kočky.

Stejně jako ostatní druhy čeledi Felidae mají kočky zdravé tělo, ostré zuby a zatahovací drápy. Mají rychlé reflexy a je známo, že žijí zabíjením malé kořisti. Kočky mají silný smysl pro noční vidění a čich. Jejich proces komunikace a vokalizace zahrnuje mňoukání (které je ve většině případů pozorováno) a trylkování, syčení, vrčení, chrochtání a vrčení.

Zajímavá a neznámá fakta o kočkách:

Zatímco několik domácností po celém světě vlastní kočky jako svá domácí zvířata, většina z nás nezná fascinující a vzrušující fakta o těchto zvířatech. Zde je hrstka zajímavých, na které jsme narazili.

  • Víte, že kočky tráví většinu svého života spaním? Ano, slyšeli jste nás správně. Asi 70 procent jejich času je ve spánku a spí asi 13-14 hodin denně.
  • Nejdelší dosud zaznamenaná kočka má kolem 48,5 palce. Nevidíme tak dlouhé domácí kočky v našich domovech nebo čtvrtích, ale tato nejdelší kočka by určitě měla patřit mezi ty největší na světě.
  • Kočky chodí nejprve se dvěma pravými nohami a poté se dvěma levými. Tento vzor je podobný žirafám a velbloudům. Věděli jste, že?
  • Jednou šla kočka do vesmíru! Pokud si myslíte, že si děláme legraci, tak ne! v roce 1963 byla kočka vyslána do vesmíru. Stejně jako pes a opice cestovala i kočka!
  • Většina z vás možná neví, že kočky jsou super rychlé. No, nejen v jejich reflexech, ale také v rychlosti. Možná jste pozorovali kočky nejpohodlněji a líněji, ale jejich dosahová rychlost může být až 30 mph.
  • Kočky slyší velmi přesně. Musíte si myslet, že o tom už víte. Ale nejen to, tato přesnost je asi pětkrát větší než u dospělých.
  • Většina koček, které pozorujeme v každodenním životě, nemá řasy.
  • Mohou dokonce otočit oči o 180 stupňů. Jejich přesnost slyšení lze vysvětlit touto skutečností, kterou si myslíme, co si myslíte?

Celosvětově nejznámější a nejznámější typy a odrůdy koček:

Pojďme se nyní pohnout kupředu a podívat se na obrázky nejpopulárnějších a nejlepších druhů koček známých po celém světě. Tady jsme!

1. siamská:

siamský

Siamská kočka je známá domácí kočka, pocházející z Thajska. O siamské je známo, že je upovídaná, aktivní a vypadá elegantně s elegantním bílým a černým vzhledem. S průměrnou délkou života od deseti do patnácti let může kočka v průměru růst pouze od 18 do 20 palců. Kočka má jemnou texturu s hladkým reflexním krémovým tělem. Svalnaté tělo je spárováno se štíhlými a dlouhými nohami. Jsou to přátelská stvoření přátelská k dětem, inteligentní a snadno se upravují. Jsou obecně zdraví zdraví a vypadávání vlasů není ve srovnání s jinými kočkami příliš vysoké. Siamci patří mezi oblíbené druhy kočičích plemen.

2. Perština:

Peršan

Perská kočičí plemena patří mezi nejstarší plemeno kočičí rodiny. Mají dlouhé vlasy a hedvábnou srst, s baculatými tvářemi a obličejem a malou hlavou. O perských kočkách je známo, že jsou klidnější a učenlivější; jsou tichí, milí k lidem a jsou uvolnění v bytostech. Jejich životnost se pohybuje od deseti do patnácti let a může růst maximálně až do 18 palců. Jak asi tušíte, jméno, perská kočka, je proto, že pocházejí z Persie, dnešního Íránu. Váží maximálně deset až dvanáct liber. Potřebují každodenní režim péče – je třeba je každý den kartáčovat a česat.

3. Maine coon:

Maine Coon

Maine Coon naznačuje, že kočka pochází z rodné anglické oblasti Mine a je oblíbenější jako farmové kočky v 19. století. Jsou to velké dlouhosrsté kočky a mohou růst neuvěřitelně vyšší. Ve skutečnosti je nejdelší domácí kočkou na světě Maine Coon. Zajímavé, že ?! Jsou to jednoduché kočky, které milují lidi a je známo, že vždy sledují osobu, kterou mají nejraději. Jejich životnost je asi deset až patnáct let a může růst až do 40 palců. Váží kolem 15 až 18 liber. Tyto mainské mývalí patří mezi nejoblíbenější plemena koček.

4. Ragdoll:

Ragdoll

Kočky Ragdoll jsou roztomilé baculaté a chlupaté kočky pocházející z Kalifornie, USA. Jsou učenliví, milí, klidní a vypadají dobře s baculatým vzhledem. První věcí, nad kterou mnozí z nás přemýšlí, když vidí ragdolly, je dobré mazlení. Jsou to velmi přátelské kočky, milující rodinu a také velmi inteligentní. Ragdollové milují svá sezení, ale to neznamená, že potřebují pravidelnou každodenní péči. Pro tyto kočky je vhodné česání dvakrát týdně. Jejich životnost je přibližně 12 až 17 let a mohou dorůst maximálně 18 až 21 palců. Jejich hmotnost se může pohybovat kdekoli od 10 do 20 liber.

5. Bengálsko:

Bengálsko

Bengálská kočka pochází od svého předka Felise Bengalenise, plemene vytvořeného křížením asijské kočky s domácí americkou kočkou. Mnozí to předpokládají jako indické kočičí plemeno. Jsou to velké kočky velikosti se svalnatým tělem a mají velmi výrazný divoký a odvážný vzhled. S malými ušima kolem velkého těla mají mramorovou srst všude kolem, se silným ocasem. Tyto kočky jsou velmi společenská a aktivní stvoření. Nepotřebují těžkou péči. Jejich sezení však milují. Bengálské kočky mohou žít až 12 až 15 let a dorůstají délky těla až 46 cm.

6. Habešan:

Habešský

Habešské kočky jsou staré jako z pozdní viktoriánské éry a pocházejí z Británie. Jsou to brilantní, inteligentní a chytré kočky, zvědavé na své okolí a jsou docela pozorné. Jsou to rychlá stvoření, která milují výšku a rádi šplhají a skákají tvrději do jakékoli míry. Habešské kočky jsou zvědavé. Jsou však elegantní a milují pozornost. Snadno se o ně starají a starají se, potřebují pouze týdenní česání. Jejich střední velikost se pohybuje od šesti do deseti liber a jejich životnost je asi 10–15 let. Jejich délka je kdekoli od 12 do 15 palců.

7. Birman:

Birman

Tato krásná kočka, plemeno Birman, je známá jako posvátná kočka Barmy. Jsou však kříženci Peršanů a Siamců. Původ a datování nejsou známy a stanoveny. Tyto birmanské kočky mají pomalý a klidný hlas a vypadají ladně a velmi krásně. Tato okouzlující stvoření, jakkoli krásná, vypadají, jsou také zvědavé bytosti a chytrá. Milují pozornost a jejich hedvábné texturované tělo nás často přiměje zamilovat se do nich. Jsou to silně rodinné a kočičí kočky a jsou velmi hravé. Životnost Birmanů se pohybuje kolem 12 až 15 let a jejich délka může být kdekoli mezi 15 až 18 palci. Birmanovi váží maximálně 6 až 12 liber.

8. Orientální krátké vlasy:

Orientální krátkosrstá

Orientální krátkosrstá kočičí plemena vypadají jedinečně s dlouhými liniemi kolem těla a hladkým tělem a hedvábnými vlasy. Kočka není ani příliš hubená, ani příliš těžká, ale má vynikající silný svalnatý podtón. Jejich uši jsou ostré a špičaté, na základně široké. Tyto kočky mají jemné a lesklé vlasy. Orientální krátkosrsté kočky jsou známé svou inteligencí a chytrostí a velmi milují své majitele a blízké. Jsou hraví, ale vůbec nezávislí, potřebují pozornost a péči lidí. Jsou poměrně dobře přátelští s ostatními domácími zvířaty a lidmi, ale nejsou poslušní. Požadavky na péči o tyto kočky jsou také menší a minimální. Kočky mohou žít kdekoli mezi deseti až dvanácti lety a mohou dorůst až 14 palců. Hmotnost je pouze 10-14 liber.

9. Himálaj:

Himálajské

Himálajské kočky jsou perské a siamské; mají modré oči a barevné body, stejně jako tělo rodiče. Pocházejí ze Spojených států amerických. Tyto kočky jsou velmi učenlivé, sladké, ale jsou těžké. Na rozdíl od jiných koček mají diskriminační a vynikající vlastnosti. Ačkoli jsou láskyplné, tyto kočky mají také své vlastní výhrady v přístupu a chození k lidem. Starají se jen o ty, které milují. Tyto kočky váží v průměru asi 10 až 12 liber a mají životnost přibližně 9 až 15 let. Americká kočka plemen délka je asi 17 až 19 palců.

10. Balijština:

Balijské

Balijci jsou verze s dlouhými vlasy, které vypadají podobně jako siamské kočky. Není však známo, zda jsou kříženci nebo ne. Ačkoli pocházejí z USA a Thajska, balijské kočky pojmenovaly tyto kočky podle krásných tanců na Bali v Indonésii, vzhledem k vlastnostem a chování těchto koček. Balijské kočky jsou známé jako pomocná stvoření a mají k lidem nesmírně rádi a přítulnost. Vždy jsou s těmi, které kočky milují, sledují lidi nebo s nimi sedí. Tyto kočky si rády hrají, jsou chytré a pozorné. Učí se ze svého okolí a dokážou věci celkem rychle uchopit. Životnost balijských koček je přibližně 10 až 15 let a mohou růst pouze na 18 palců. Tyto kočky váží maximálně přibližně 10 liber.

11. Egyptský Mau:

Egyptský Mau

Egyptský Mau je pozoruhodná domestikovaná kočka, kterou lze snadno rozpoznat podle výrazného nátěru stříbra nebo bronzu na těle. Jak název napovídá, pocházejí z Egypta a Mau v egyptském jazyce znamená kočka. Tato domácí plemena koček jsou velmi aktivní kočky, které jsou vždy šťastné a mají rády své nečinné posezení samy. Mohou běžet až velmi rychle, až 30 mph, jsou hraví a přesto velmi tichí. Ke svým majitelům jsou však oddaní. Tyto kočky se také snadno udržují a upravují; jejich životnost je v průměru asi 12 až 15 let, jako ostatní kočky. Váží maximálně 14 liber.

12. Sphynx:

Sphynx

Tyto jedinečné a zcela odlišné kočky, Sphynx, pocházejí z Kanady. Tito jsou také nazýváni kanadskými bezsrstými kočkami, vzhledem k jejich nahému tělu bez srsti. Jsou to docela neobvyklé plemeno ve svém vzhledu a chování, jsou známé svým vytvarovaným tělem. Tato plemena koček Sphynx však milují pozornost a přitahuje lidi k sobě, ať jde kamkoli. Jsou také pozorní, vždy si pamatují a znají okolí, ve kterém se nacházejí. Tyto sociální bytosti často milují společnost. Životnost Sphynxu je asi 8 až 14 let a může vážit maximálně 12 liber. Jejich délka se pohybuje od 13 do 15 palců.

13. Savannah:

Savannah

Savannah je krásná kočka. Je to však hybrid domestikovaného a divokého afrického plemene koček. Jsou původem a vyrobeny v USA a mají velmi nízkou energii a líné kočky, které jsou vždy pozorovány jako ležící v okolí. Užívají si však života a v určitých časech jsou aktivní, a když získají stimulaci, je o nich známo, že těžce lezou a skáčou. Jsou také inteligentní a přátelští k cizím lidem. Životnost Savannah je delší než u ostatních vrstevníků, pohybuje se kolem 17 až 20 let. Váží kolem 8 až 20 liber a mohou růst až do 15-20 palců.

14. Britské krátké vlasy:

Britské krátké vlasy

Britská krátkosrstá kočka pochází z Anglie a pochází z viktoriánské éry, kdy milovníci koček umožnili několik kříženců koček. Jsou to pohodové kočky a těší se mírné náklonnosti, ale arogantnímu přístupu, který si rád jednou lehne sám. Britská krátkosrstá je zcela v hlase a je nenáročná na lásku a společnost. Nejsou příliš lezení a skákání kolem druhů tvorů, nejsou ničiví a vyvolávají pocit vychovatelky. Životnost jejich plemene se pohybuje přibližně kolem 12-17 let a je asi 22-25 palců dlouhá. Ty jsou oblíbené mezi druhy domácích koček a váží asi 8 až 17 liber, kdekoli mezi nimi.

15. Cornish Rex:

Cornish Rex

Kočky Cornish Rex pocházejí z britského regionu a vypadají velmi podobně jako tito psi. Jsou to znalé a chytré kočky, které milují pozornost a jsou v centru pozornosti. Kočky Cornish Rex si užívají mazlení, líbání a ochočování. Jsou velmi laskaví ke každému člověku, kterého potká, a mají velmi hravou povahu. Kromě toho také dobře vycházejí s jinými domácími mazlíčky. Tyto kočky se snadno ošetřují a starají se o ně. Životnost Cornish Rex se pohybuje přibližně kolem 11 až 15 let a je velmi malá co do velikosti i vzhledu. Jejich hmotnost se pohybuje od asi 8 do 10 liber. Patří mezi velmi malá plemena koček.

Vsadíme se, že většina z nás nevěděla, že tyto mnoho různých typů koček a jejich druhů existují na celém světě. Ano? Který konkrétní druh vás fascinuje, když se o něm učíte? Zde nám prosím sdělte své myšlenky.

Prohlášení:

Toto je výhradně průvodce o typech koček pouze pro informační účely. Názory a přehled v tomto článku jsou poskytovány z různých zdrojů na celém webu. Autor nezaručuje ani neslibuje přesnost skutečností uvedených v tomto článku.