Typy

14 nejlepších typů kytar a jejich velikosti a značky

Kytary jsou dnes nejoblíbenějším nástrojem mládeže. Může se zdát, že zvládnout to zvládnout, ale pravdou je, že jakmile to víte, začnete hrát nevědomě. Pozor! Nikdo po vás nebude chtít, abyste to přestali hrát. Proto jsme si řekli, proč vám neřekneme o některých různých typech dostupných kytar a značek kytar. Podívej se.

Protože nemůžete spustit vyšší, seznam je doplněn výběrem začátečníků i pokročilých hráčů.

Jak vybrat kytaru pro začátečníky:

Nyní vás seznámíme s výběrem kytary.

 • Rozhodněte se, zda chcete elektrickou nebo akustickou kytaru, a poté vyberte, zda chcete nylonový nebo ocelový strunný nástroj.
 • Vyberte správnou velikost podle toho, zda ji kupujete pro dítě nebo dospělého.
 • Zahrňte do své kytary elektronický tuner. Udržujte vždy naladěný na standardní výšku.
 • Kloubní a patní kloub by měl být stabilní a měl by se cítit bezpečně. Dřevěný most mostu by měl být bezpečně přilepen k vrcholu.
 • Hmatník by měl být v úrovni horní části kytary.
 • Pokud se jedná o elektrickou kytaru s přišroubovanými krky, ujistěte se, že by měla být také stabilní a bezpečná.
 • Zajistěte také, aby v místě spojení krku a těla nebyly žádné trhlinky.

Ideální typy kytar pro začátečníky, jmenovitě.

 • Akustické kytary.
 • Elektrické kytary.
 • Elektroakustické kytary.
 • Dvanáctistrunné kytary.
 • Archtop kytary.
 • Ocelové kytary.
 • Klepněte na Kytary.
 • Rezonátorové kytary.
 • Basové kytary.
 • Dvouhrdlé kytary.

Typy kytar, které byste měli vědět:

Podívejme se na 14 nejlepších typů kytar a jejich tvarů a velikostí těla, které jsou k dispozici v Indii a vyberte si tu nejlepší z hudebního obchodu.

1. AKUSTICKÉ KYTARY:

Když mluvíme o akustických kytarách, jsou dvojího druhu, ocelové struny a další klasické. Mezi těmito dvěma je zásadní rozdíl. Existuje klasický široký krk, který používá nylonové struny, a druhý, který používá ocelové struny k vytvoření kovového zvuku a lze jej skládat do různých hudebních stylů a trendů.

AKUSTICKÉ KYTARY

Je to jeden z nejpodobnějších stylů připomínajících staré školní ploché top kytary. Podobnosti obou strun byly v prstových kleštích používaných k jejich přehrávání pro hudbu. Akustické kytary jsou obvykle uvnitř duté a mají hluboký tón. Obvykle ideální pro brnkání, tato kytara se často používá pro country písně.

2. ELEKTRICKÉ KYTARY:

Tento typ kytary se obvykle používá pro rock, jazz a dokonce i blues nebo popovou hudbu. Často se stává, že je kytara zapojena do zesilovače vysokého napětí. Účelem je dosáhnout požadované hlasitosti a basů. Zesílení zesílení produkuje kovovější hlasitost s boostem a dlouhým rozpadem.

ELEKTRICKÉ KYTARY

Elektrická kytara má zásadní rozdíl ve srovnání s akustickými na trhu, což jsou struny. Řetězce u elektrické kytary jsou tenčí a elektrická kytara převládá v punkových rockových kapelách díky dokonalému zvuku, který vydává.

3. Dvanáctistrunné kytary:

Dvanáctistrunné kytary

Další na tomto seznamu je kategorie dvanácti strun. Toto je jiná verze než u obvyklého šestistrunného modelu, který vidíte na trhu. První řetězce, lichá čísla jsou obvykle různá, a druhá až dvanáctá, sudá čísla se shodují se zvukem šestistrunného modelu. Řetězce se v tomto případě hrají ve dvojicích a ne jednotlivě jako šestistrunná kytara. Tón, který je produkován, je tedy nakonec jasnější a jasný. Akordové progrese potřebují zesílit a procvičit, aby na tuto kytaru hrály perfektně.

4. ARCHTOP KYTARY:

ARCHTOP KYTARY

Typ kytary v seznamu je polodutý dutý ocelový řetězec. Aby vám bylo jasné, tento je oblíbený mezi jazzovými kytaristy po celém světě. Přestože akustická kytara a elektrická archtopová kytara mají podobnou konstrukci, stále se vnitřně liší. Vnitřní design je vybaven vnitřním elektromagnetickým snímačem. Skládá se také z hrnce, který v akustické kytaře chybí. Kytary Archtop jsou k dispozici hlavně ve dvou typech- plné a druhé tenké.

Uvědomíte si, že archtopové kytary stojí trochu na střední straně, takže pokud vás zajímá jazzový žánr, nekompromitujte kytaru pro nízkorozpočtovou. Toto je snadný nákup.

5. OCELOVÉ KYTARY:

OCELOVÉ KYTARY

Původně z Havaje se tyto kytary liší od elektrických. Tato kytarová značka je těžší a existuje ve dvou druzích. Tato kytara, umístěná vodorovně na kolenou hráče, napříč, má pedálovou ocel, která se skládá z mechanické taktiky, jako je tomu v harfě. Pedály se často používají ke změně výšky každého jednotlivého řetězce individuálně. Hráč tak získá celou chromatickou stupnici pod svým sevřením. Tím jsme se dostali k popisu jedné z ocelových kytar. Na druhý typ oceli z oceli je třeba hrát na klíně pomocí pevné nehybné tyče na vodorovně položeném krku. Proto je druhá varianta známá také jako lap steel kytara.

6. KYTARY RESONÁTORŮ:

KYTARY RESONÁTORŮ

Jednotlivé typy kytar jsou jedinečné v každém smyslu. V této hře chybí obvyklá zvuková dírka přítomná ve většině kytar. Je větší a místo zvukové dírky má kruhovou desku, která dobře ukryje kužel rezonátoru. Kužel nyní funguje jako reproduktor, který manipuluje se zvukem. Kužel je vyroben ze spřádaného hliníku. Tato kytara má díky této funkci tendenci vydávat velmi odlišný jasný a čistý zvuk, který lze stejně dobře slyšet ve velkých místnostech i při živém vystoupení pod širým nebem. Tuto kytaru nejvíce upřednostňují umělci country a bluesoví zpěváci, ale v dnešní době si získala oblibu i v mainstreamové hudbě.

7. ELEKTRICKÉ KYTARY:

Basové kytary

Basová kytara je klasický typ kytary, který je tak populární, jak jen může být. Tyto kytary se vyznačují širokými délkami tlustých strun. Samozřejmě to není jen tak bez důvodu. Vzorec chování zaznamenaný zvukem kytary je, že poskytuje hráči řadu not, které shodou okolností odpovídají nejnižším čtyřem strunám. To platí, i když je kytara postavena o oktávu níže. Existují dva typy basových kytar- elektrická basa a obvyklá akustická. Normální kytary mají obvykle čtyři struny, ale pátá a šestá struna jsou stejně přístupné.

8. KOULE S DVOJNÁSOBKEM:

DVOJNÁSOBNÉ KYTARY

Tato kytara nevypadá jako ty v tomto seznamu. Stává se, že máte dvě různé kytary ve stejném těle. K dispozici je standardní konvenční krk, který drží šest strun, a pak je tu další dvanáctistrunný. Kombinace jsou také různé a stejné tělo slouží v tomto případě jako rezonující centrum. Kytara je obvykle užitečná pro případy, kdy potřebujete stále měnit noty a jediná kytara to všechno nedokáže pokrýt. Rockoví kytaristé si tento často vybírají jako oblíbený pro svá živá vystoupení nebo když kytarista potřebuje současně pracovat na nahrávce s více kytarami.

9. HRÁNÍ KLASICKÝM ZPŮSOBEM:

KLASICKÁ NEBO ŠPANĚLSKÁ KYTARA

Původ této kytary lze hledat ve Španělsku a tehdy to byla jediná kytara používaná ke hraní konvenční hudby s klasickým pozadím. To spadá pod typy kytar pro začátečníky.

Hlavní charakteristikou kytary je, že je vyrobena ze dřeva a ve spodní polovině kytary je umístěn velký zvukový box, který je navržen jako ženský trup. Zvukový box je dutý a struna nad ním byla kdysi navlečena pomocí střevních strun. S pokrokem v hudebním vybavení se však nyní používají nylonové struny. Produkují jiný klidnější zvuk, který je také mírně ztlumený. Hudba je sladká a ideální pro zařazení do klasického žánru. Je však třeba si uvědomit, že na španělskou kytaru by nikdy neměly být umístěny kovové struny.

10. FLAMENCO KYTARA:

FLAMENCO KYTARA

Hlavní rozdíl mezi kytarou Flamenco a klasickou španělskou kytarou, kterou si můžete koupit na trhu, je ten, že v pražské desce Flamenco je kytara širší. Tím rozdíl končí. Kytaru si vybírají převážně uživatelé ze zemí, kteří potřebují zapracovat na dlouhé variaci not a je určena pro pokročilé.

11. POLYAKUSTICKÁ KYTARA:

SEMI-AKUSTICKÁ KYTARA

U poloakustické kytary existuje obrovský dutý zvukový box. Tělo elektrické kytary má tento box umístěný uprostřed, aby produkoval dostatek zvuku. Tímto způsobem není potřeba zesilovač k posílení zvuku, když hrajete v malé místnosti s menším počtem lidí. V tomto případě je soundbox obvykle kovový; proto v tomto případě není dosaženo kvality a hloubky zvuku produkovaného akustickou kytarou.

12. KYTARA ČERVENÉHO KRKU:

KYTARA ČERVENÉHO KRKU

Značka kytary nám představuje kytaru, která je navržena se dvěma samostatnými krky, které se spojují a sdílejí stejné tělo. I když tento design umožňuje všestrannost, přináší také model do blízkosti dvojité kytary. Kytara s červeným krkem má kromě šesti a dvanácti jinou kombinaci strun v případě dvouhrdlé. V tomto případě je také basový a bezpražcový krk, pokud o to požádáte. Tato kytara se používá k přidání flexibility hráči, zvláště když hraje sólo.

13. ELEKTRICKÁ HOLLOW TĚLA:

ELEKTRICKÁ HOLLOW TĚLA

V těle je pro tento typ kytary rezonanční komora a jazzoví hudebníci nejčastěji používají tuto kytaru. Tělo je pevné v designu a je elegantní, což usnadňuje přepravu. V případě potřeby lze někdy mít kolem zesilovač.

14. DOBRO:

DOBRO

Dobro kdysi ve třicátých letech minulého století byla kytarová společnost, ale nyní je to spíše kombinace kytarového rezonátoru. Jedná se o jinou značku kytary, která je téměř vzácná.

Nyní, když znáte různé druhy dostupných kytar, je načase, abyste se ohodnotili od začátečníka po pokročilého, abyste si mohli vybrat správnou volbu. Různé typy a značky navržených kytar se neustále používají a prokázaly hodnotu peněz. Přestože investice do některých z nich mohou být náročné, s některými typy kytar nelze skoncovat.