Typy

12 různých druhů brambor, které jste nevěděli – kontrola faktů

Brambory jsou nejuniverzálnější přísadou do kuchyní na celém světě. Ať už jde o jedinečné recepty na pečení nebo pravidelné a obvyklé kari nebo stolování, jsou nutností pro každého. Ale víte, že nejenom pravděpodobně druh, který jíte, existují celosvětově různé druhy brambor? I když je to vzrušující a šokující, ano, je to pravda! Skutečný milovník brambor to možná ví a všechny tyto brambory jsou opravdu chutné a ideální pro přidání do vašeho seznamu receptů.

Dnes nám dejte vědět a dozvíte se vše o druzích brambor přítomných na celém světě.

druhy brambor

Brambory a jejich historie:

Víte, Peru je první, kdo pěstoval brambory, a to již v letech 8 000 až 5 000 př. N. L. Indiáni Inků v Peru nejprve pěstovali zeleninu a později se rozšířila do Evropy. Zavádění brambor v Evropě je zpočátku z Irska, než se rozšíří do dalších zemí. Zemědělci a zemědělci si pomalu uvědomili, že tato zelenina se snadno a rychle pěstuje, a začali ji ohromně pěstovat, než ji rozšířili do světa..

Klasifikace brambor:

Pokud ještě nevíte, v bramborách existují různé klasifikace v závislosti na jejich struktuře, vzhledu a dužině. Tyto klasifikace v rodině brambor vedou k dalším druhům odrůd brambor. Zde jsou! Opět si pamatujte, že v rámci těchto tří klasifikací: škrobovitých, voskových a univerzálních existují různé druhy brambor!

Škrobové odrůdy brambor:

Jak naznačuje název, škrobové brambory jsou nejběžnější suché brambory s vysokým obsahem škrobu. Mají velmi suchou strukturu, rychle se rozpadají a lze je snadno vyrobit. Jedná se o běžné druhy, se kterými se často setkáváme, a lze je použít k výrobě bramborové kaše, pečených brambor atd. Škrobové brambory jsou při smažení neuvěřitelně lahodné s křupavým pocitem a chutí, přesto jsou uvnitř nadýchané.

Voskové brambory:

Tyto voskovité brambory mají skutečně výrazně méně škrobu. Jsou však voskovité, s vysokou vlhkostí a krémovým pocitem uvnitř. Tvar brambor se často po uvaření láme. Voskové brambory se často používají do salátů, polévek nebo kastrolů.

Víceúčelové brambory:

Nyní mohou být ideálně ideální pro pečení a vaření všech druhů bramborových pokrmů. Mají nadýchanou texturu, obsahují střední obsah a určité množství škrobu. Mají dokonce mírnou hladinu vody a mohou být ideálně pražené, vařené, smažené nebo pečené.

Nejoblíbenější názvy a druhy odrůd brambor:

Na světě existuje několik stovek druhů brambor. Bohužel se nemůžeme seznámit se všemi druhy brambor a názvy jejich odrůd. Proto připravujeme nejslavnější a nejoblíbenější brambory, se kterými se často setkáváme nebo které již známe, a připravujeme si tak oblíbené recepty. Zde je seznam běžných typů brambor s využitím pro vaření, jen pro vás!

1. Russet Brambory:

Russetové brambory

Jedná se o první nejběžnější druhy brambor, které většina již zná. Russet má tmavě hnědou barvu kůže a vzhledem ke své střední až velké velikosti je téměř patrný. Vnitřky těchto brambor mají nadýchanou texturu, kterou lze rychle vařit nebo vařit. Z těchto druhů bílých masových brambor nebo bramborové kaše nebo jiných smažených položek lze připravit chutné hranolky.

Textura: Škrobatý

Barva kůže: Tmavší až střední barva hnědá

Barva masa: bílá, bledá barva masa

Použití: Rmutování, pečení, smažení

Případná další jména: Idaho Russet

2. Jewel Yams:

Jewel Yam

Ačkoli název říká yam, není to pravý yam, který najdete na trhu. Šperky jsou jemnější, sladší odrůda brambor s vlhkou a měkčí dužinou uvnitř s škrobovou strukturou. Jsou měkké a chuť je v přírodě poněkud sladká. Tento druh brambor není vhodný ke smažení; je však ideální pro recepty zahrnující rmutování, pečení atd.

Textura: Škrobatý

Barva kůže: Hnědá barva, měděná barva

Barva masa: oranžové maso

Použití: Rmutování, vaření a pražení

Případná další jména: Klenot sladkých brambor

3. Nové brambory:

Nový brambor

Vsadíme se, že většina z vás o tomto druhu odrůdy neslyšela. Ale jak můžete hádat s názvem, jsou to mladší varianty brambor, které jsou sklizeny dříve než ostatní. Vzhledem k tomu mají tenkou a náchylnou kůži, uvnitř krémové a kluzké maso. Kůže lze také snadno odloupnout; vzhledem k mladšímu věku brambor však nebudou trvanlivé příliš dlouho.

Textura: Voskový

Barva kůže: různé barvy kůže

Barva masa: různé barvy masa

Použití: vaření nebo vaření v páře

Případná další jména: Baby brambory

4. Kennebec Brambory:

Brambor Kennebec

Tyto brambory Kennebec patří mezi oblíbené druhy a odrůdy šéfkuchaře v zelenině. Jsou ideální pro smažené předměty a recepty. Brambory Kennebec pomáhají získat recept v hladké a ideální chuti od klínků po hranolky. Tyto druhy brambor mají oříškovou chuť se škrobovým nádechem a jsou vařené vlhké, ale křupavé. Textura velmi dobře drží pohromadě, když je vařená a vařená.

Textura: Všechny účely

Barva kůže: Béžová s pálením

Barva masa: Bledě bílá

Použití: Smažení, hranolky a klínky

Případná další jména: žádný

5. Německý Butterball Brambor:

Německý Butterball

Jedná se o další běžný druh brambor. Má žlutou barvu a většinou přichází ve středních až drobných větších velikostech, ale ne příliš obřích. Vzhledem k barvě a struktuře kůže tento brambor spadá pod žluté odrůdy brambor. Německé máslové brambory jsou jemné a hladké a dodávají máslovou chuť. Tyto druhy brambor jsou ideální pro dobrou šťouchanou nebo vařenou chuť a pochoutku.

Textura: Všechny účely

Barva kůže: Opálená a zlatá barva

Barva masa: Žluté maso

Použití: Vaření, rmutování, pečení a smažení

Případná další jména: žádný

6. Yukon Gold Brambory:

Zlatý brambor Yukon

To opět patří mezi nejběžnější a nejznámější druhy brambor. Tento brambor je univerzální, může být perfektní jak pro smažení, tak pro pečení nebo vaření v páře a vaření. Brambory Yukon, jak název napovídá, mají zlatavou barvu slupky. Tato pokožka je citlivá a jemná, nepotřebují samostatný peeling. Maso uvnitř má krémovou texturu, jemný pocit a je ideální pro recepty.

Textura: Všechny účely

Barva kůže: Zlatá barva

Barva masa: Žlutá

Použití: Vaření, pečení, smažení, vaření v páře

Případná další jména: Zlaté brambory

7. Brambory Red Bliss:

Brambory Red Bliss

Brambory červené blaženosti spadají do rodiny druhů brambor červené barvy. Jedná se o voskovité brambory, mají vysoký obsah vody, vlhkost a jejich vaření není příliš obtížné. Brambory jsou ideální pro rmutování a stravování a jsou zdravé i vlastnostmi. Červená kůže zde nepotřebuje žádný peeling zvlášť a vnitřní maso je krémové a máslové. Brambory z červené blaženosti jsou proslulé těmi nejjednoduššími recepty, včetně pouhého vaření a konzumace s bylinkami.

Textura: Vosková textura

Barva kůže: Červené

Barva masa: Bledě bílá

Použití: Rmutování, vaření, vaření a vaření v páře

Případná další jména: žádný

8. Fialové peruánské brambory:

Fialová peruánská

Purpurové peruánské brambory, jak název napovídá, pocházejí z oblasti Peru. Mají purpurovou slupku a maso modrofialového odstínu s jemnou strukturou slupky a spadají pod druhy purpurových brambor. Tyto brambory mají relativně menší velikost a škrobovou strukturu. Jsou to nejjednodušší brambory při vaření, ideální pro pečení a rmutování. Přicházejí v trubkovitém tvaru a spadají do odrůdy brambor prstů.

Textura: škrobový

Barva kůže: Tmavě zastíněná purpurová kůže

Barva masa: fialové maso

Použití: Pražení, pečení a rmutování

Případná další jména: žádný

9. Ruské banánové brambory:

Ruský banánový brambor

Ruský banánový brambor má opět trubkovitý tvar a spadá do kategorie odrůd prstů. Mají žluté maso a mají tvar banánu, zakřivený a složený vzhled. Voskovitá textura však nevyžaduje loupání a lze ji použít k vaření v celku nebo pečené. Jsou perfektní se sladkou směsí chuti, s jemnou a lahodnou máslovou chutí. Vyzkoušejte je na saláty, grilované nebo restované, a později nám poděkujete!

Textura: Voskový

Barva kůže: Zlatá/pálená/béžová

Barva masa: Žlutá

Použití: Grilování, mělké smažení, vaření

Případná další jména: žádný

10. Hannah Sweet Potato:

Hannah Sladké brambory

Hannahské druhy sladkých brambor však vypadají velmi podobně jako bílé brambory. Mají však velmi silnou a hustou texturu. Tyto brambory, vzhledem ke svému pevnému vzhledu, se při vaření obvykle nelámou. Mohou být nakrájeny a nakrájeny na plátky před vařením nebo použitím hranolků, vzhledem k jejich silné struktuře a vzhledu. Stejně tak Hannah sladké brambory také potřebují více času na vaření než jejich ostatní protějšky.

Textura: Všechny účely

Barva kůže: Hnědavě hnědá barva

Barva masa: žlutá/krémová

Použití: Rmutování, pečení a dušení

Případná další jména: Sladká Hannah, žluté sladké brambory

11. All Blue Potato:

Všechny modré brambory

Patří mezi jedinečný druh odrůd brambor, se kterými jste se mohli někdy setkat. Vzhledem k vysokému obsahu antokyanů (antioxidantů) vypadá zcela modrý brambor s velmi tmavou barvou kůže purpurového vzhledu. Tyto antioxidanty jsou přítomny v jiném ovoci, jako jsou borůvky a lilky a jim podobné, barva se u tohoto druhu brambor objevuje. Navíc jsou měkké a mají trochu vyšší obsah škrobu než ostatní. Jsou tedy ideální na pečení, ideálně pokapané olivovým olejem nebo máslem, bylinkami a citronem!

Textura: Univerzální textura

Barva kůže: Tmavě fialová

Barva masa: Fialové až levandulové maso

Použití: Smažení, pečení, vaření a pražení

Případná další jména: žádný

12. Brambory s červeným palcem:

Červený palec

Tyto druhy červených brambor spadají pod různé červené brambory. Spadají do kategorie fingerling, s trubkovitou strukturou a vzhledem. Jsou však malé velikosti a mají atraktivní vzhled s jasně červenou barvou a růžovým masem uvnitř. Brambory z červených palců spadají do exotické kategorie zeleniny vcelku, vzhledem k jejich výběru pro gurmánské recepty, rmutování, pečení a celkově všestranné použití. Od polévek po saláty, tyto brambory dávají vzhled i chuť. To patří mezi oblíbenou volbu kuchařů.

Textura: Voskový

Barva kůže: Červené

Barva masa: Dužnina narůžovělého odstínu

Použití: Vaření, smažení

Případná další jména: žádný

Zajímavá fakta o bramborách:

Rádi slyšíme věci, o kterých jsme o věcech ani neslyšeli, a nyní přichází řada na brambory. Zde je tedy několik zajímavých faktů.

  • Brambory jsou po technické stránce stále živé. Víš, že?
  • Tyto brambory patří mezi první zeleninu pěstovanou ve vesmíru.
  • Existuje několik stovek brambor, o kterých jste možná ani neslyšeli. To, co slyšíme, je jen několik odrůd.
  • Brambory mohou zezelenat, pokud se dostanou do příliš velkého procesu fotosyntézy.
  • Bramborové lupínky, nejoblíbenější příloha, kterou jsme kdy slyšeli, byly vynalezeny omylem (zdá se)! Šéfkuchař kdysi musel potěšit svého zaměstnavatele, který nemá rád velké vařené brambory s většími kostkami. Zkoušel několik receptů a jen je smažil se solí a bylinkami, aby na něj udělal dojem. To je ono; nyní patří mezi nejslavnější a nejoblíbenější svačinky na světě.

Věděli jste, že na světě existuje tolik různých druhů brambor? No, určitě ne. Je to vynikající vzrušující lekce i pro nás. Jaké jsou vaše myšlenky? Sdělte nám také své komentáře; rádi vás slyšíme!

Prohlášení:

Toto je výhradně průvodce o typech brambor pouze pro informační účely. Názory a přehled v tomto článku jsou poskytovány z různých zdrojů na celém webu. Autor nezaručuje ani neslibuje žádnou přesnost skutečností uvedených v tomto článku.