Typy

10 nebezpečných druhů komárů po celém světě: průvodce

Otravné bzučení a zvuk, který slyšíme v noci kolem nás, je nevysvětlitelný. Ale víte, že na celém světě existují různé druhy komárů a druhů, a ne každý má stejné vlastnosti? Mnoho vědců se domnívá, že existuje přes 3000 druhů komárů. Některé nejběžnější druhy komárů nám však mohou způsobit vážné obavy.

Dnes nám dejte vědět a dozvíte se vše o druzích komárů v těch nejběžnějších na celém světě.

Odrůdy komárů a vlastnosti:

Víte, že komáři patří k nejnebezpečnějším tvorům na Zemi, které dokážou každoročně zabít nejméně 2–3 miliony lidí? Ano, jsme také šokováni! Komáři rozhodně představují pro světovou populaci velké riziko smrtelných chorob, které mohou produkovat. Patří do skupiny hmyzu zvaného Diptera. Diptera znamená dvě křídla, a jak je popsáno, dvě křídla v charakteristikách komára je zcela odlišují od ostatních much a hmyzu.

Komáři mají šupiny kolem těla a dlouhé ústí, které pomáhají sát tekutiny z našeho těla. Zatímco mužští komáři žijí jen asi týden, ženské komáři mohou žít také měsíce. V závislosti na druhu komárů jsou aktivní ve dne v noci a přenášejí nemoci z jednoho člověka na druhého.

Převážně známé druhy a druhy komárů ve světě s obrázky:

Víte nebo jste slyšeli o těchto populárních hlavních typech komárů, které vedou k smrtelně přenosným chorobám? Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) může několik komárů způsobit toxické a škodlivé vektory lidských chorob, které sají lidskou krev. Stručně je zde informujeme jen pro vás. Pojďme se dnes seznámit s různými všemi druhy komárů se jmény.

1. Anopheles komáři:

Anopheles komáři

Druhy komárů Anopheles jsou nejlépe známé široce pro přenos nejběžnější choroby – malárie. A nejen to, některé regiony byly také svědky přenosu filariázy. Jsou známí jako bahenní komáři a mají v sobě asi 460 druhů. Nacházejí se hlavně v blízkosti míst, kde se ucpává voda, jako jsou dešťové tůně a rybníky. Tito komáři se mohou stát vejcem dospělým za dva týdny a jejich životnost je přibližně dva týdny. Ženské anofely však mohou žít déle, dokonce i měsíce. Tito komáři jsou nejaktivnější v nočních hodinách, po západu slunce až do období východu slunce. I když jsou to také kousavé hodiny, většinou se vždy živí více lidmi než zvířaty.

2. Komáři Aedes:

Komáři Aedes

Komáři Aedes jsou vektory Dengue, o kterých je dokonce známo, že způsobují další virová onemocnění a přenášejí filariázu. Na celém světě existuje více než 900 druhů a typů komárů Aedes. Živí se lidmi i zvířaty a jsou přítomny v tropických oblastech a chladnějších oblastech a teplotách. Jejich kousavé hodiny jsou od rána do večera a životnost se pohybuje kolem dvou až tří týdnů. U komárů Aedes se vajíčka kladou na vlhké povrchy poblíž vodních bazénů nebo kolem nich a během několika týdnů se dostanou do fáze komárů.

3. Culex komáři:

Komáři Culex

Komáři Culex jsou vektory virových onemocnění včetně filariázy a japonské encefalitidy. Celosvětově existuje více než 550 druhů komárů Culex a jsou silně přítomny v tropických a subtropických oblastech. Vejce komárů culexů se kladou na vodní útvary, snáší se přes 100 vajec najednou a vylíhnou se do 3–4 dnů. Znečištěné vodní útvary jsou většinou hostitelem komárů, mezi které patří ucpané odtoky, drenáž, kanály, opuštěné studny a septiky. Ty jsou aktivní jak uvnitř, tak venku a kousají jak v noci, tak v dopoledních hodinách.

4. Mansonia Mosquitoes:

Mansonia komáři

Komáři Mansonia jsou vektory a přenašeči brugiánské filariázy. Jsou silně spatřeni v tropických zemích a oblastech, hlavně v Indii, Malajsii a Indonésii. Mají tělo tmavě hnědé barvy s bledými šupinami. Tito komáři většinou v noci kousají venku i venku. Jejich vejce jsou zavřená v blízkosti vodních ploch a hustých oblastí rostlin, včetně trav, vegetace a zahrad. Dožívají se až čtyř týdnů.

5. Psorophora:

psorophora komár

O komářích psorophora je známo, že se živí lidmi i velkými a velkými savci. Za sání krve mohou cestovat delší vzdálenosti než jejich ostatní vrstevníci. Tito komáři jsou často nazýváni agresivními komáry, ale nejsou přenašeči běžných chorob. Chovají se a vyvíjejí se ve vodách, tůních a příkopech. Psorophoras jsou aktivní hlavně ve večerních hodinách.

6. Toxoyhynchity:

Toxoyhynchity

Toxoyhnchiti nepředstavují žádnou újmu na lidech, protože nejsou přenašeči žádných přenášených nebo smrtelných chorob. Pro vajíčka nemají takovou krevní moučku a závisí pouze na krmení nektarem z rostlin. Vzhledem k tomu, že jejich krmivo závisí na rostlinách, není pro člověka žádná újma. V zásadě sídlí ve velkých umělých kontejnerech nebo stromových otvorech. Vůbec nepředstavují žádnou újmu ani obtěžování každodenních lidských životů.

7. Wyeomyia:

Wyeomyai také není agresivní druh komára a nepředstavuje pro člověka žádnou újmu. Jsou primárně spojeny s rostlinami také k vývoji larev a neškodí dospělým. Oni jsou také známí jako komáři rostlin džbánů a žijí až tři týdny, přibližně o týden déle než ostatní normální komáři a jejich druhy.

8. Ochlerotatus:

Ochlerotatus

Komáři Ochlerotatus se také populárně nacházejí kolem povodní, tůní, bažin, vodních nádrží a těl. Nacházejí se také poblíž umělých nádob a jsou téměř celý den venku. Živí se lidmi a některé druhy v Ochlerotatus jsou známé přenosem dengue, žluté zimnice a dalších virových onemocnění. Jejich životnost se také pohybuje přibližně mezi 2–3 týdny.

9. Culiseta:

Komáři Culiseta

O komářích Culiseta je známo, že přenášejí a nesou východní koňskou encefalitidu. Živí se primárně ptáky a přenášejí virus z ptáků na ptáky. Je známo, že jsou agresivní a bydlí poblíž bažin a stromů. Protože však nekrmí ani nesají lidskou krev, komáři nepřenášejí žádné z nich na člověka.

10. Uranotaenia:

Uranotaenia

Komáři Uranotaenia závisí především na krmení plazů a obojživelníků, kteří nekousají ani nesají krev z lidí. Většinou se nacházejí v blízkosti bazénů, bažin a trávy; nespadají však do lékařsky nebezpečné kategorie pro zvířata nebo lidi. Nejsou agresivní a nepřenášejí žádná virová onemocnění.

Krevní skupina Komáři jako:

Většina z nás často slyší, že ostatní jsou štípaní komáry jen proto, že jsou z určité krevní skupiny. Jak je to pravda? Je vědecky dokázáno, že komáři dávají přednost určitému druhu krve a že mají svého oblíbence?

Byli byste také nadšeni a šokováni; několik studií prokázalo, že komáři často přistávají a sají krev těm, kteří mají krevní skupinu O než ostatní. Tento výsledek byl nalezen poté, co vědci a vědci analyzovali výsledky různých vzorků krevních skupin a jak komáři dávali přednost pouze jednomu krmení. Tento výsledek je přesně přesný ve srovnání s krevní skupinou A – když přistávají na lidech skupiny O než A.

Faktory, které přitahují komáry k pokousání lidí:

Víte, že existují také specifické důvody a faktory, které mohou přilákat komáry ke kousnutí lidí? Ano, určité aspekty mohou přilákat komáry, a tady jsou.

Oxid uhličitý:

Cardon-di-oxidy uvolněné lidmi po výdechu mohou docela přitáhnout i komáry. Mohou sledovat plyn a sát krev lidí poblíž. Komáři se vždy pohybují směrem k plynu, a to je také zásadní faktor.

Teplo:

Teplo je nezbytným prvkem, zejména pro ženské komáry. Mají tendenci se pohybovat směrem k tropickým oblastem nebo místům s více zdroji vlhkosti a tepla než ostatní.

Těhotenství:

Víte, že komáry přitahují těhotné ženy než ostatní? Ano, slyšeli jste dobře. Hormonální změny v těle a konkrétní faktory je mohou zcela vést k těhotným ženám.

Alkohol:

Alkohol a pití mohou také způsobit, že se k vám komáři přitahují. Pokud pijete nebo konzumujete alkohol častěji než ostatní, mají tendenci se pohybovat směrem k vám.

Repelenty proti komárům jako řešení: Bezpečnost a použití

V případě, že hledáte správný typ repelentu proti komárům, který by vás zbavil komárů, dejte přednost těm s účinnými látkami, jako je citronový eukalyptový olej, picaridin a deet. Repelenty, které mají DEET v nejvyšším množství, jsou nejlepší pro použití.

Můžete také použít produkty s přírodními přísadami, jako je neemový olej a tymiánový esenciální olej.

Při pravidelném používání je však důležité dodržovat konkrétní bezpečnostní tipy a opatření:

  1. Vždy dodržujte aplikační metody a nepřetěžujte je.
  2. Nevdechujte repelent proti komárům ani jej nedávejte blízko úst. Repelenty vždy držte mimo oči a ústa.
  3. Nedovolte dětem, aby se přibližovaly k repelentům proti komárům.
  4. Nikdy neaplikujte repelenty přímo na kůži s vyrážkami nebo popáleninami nebo řeznými ranami.

Prevence a léčba štípnutí komáry:

Vždy je lepší předcházet komárům, než by jim mělo vadit, když jsou poblíž. Nemoci a virové obavy způsobené komáry jsou také nebezpečné. Abyste zabránili komárům:

  • Nikdy nepouštějte stojatou vodu dovnitř a kolem vás. Zkuste omezit stojatou vodu, vyčistit případnou drenáž nebo bazény.
  • Upřednostněte instalaci moskytiér kolem oken a dveří. Sítě jim slouží jako štít pro vstup do vašich domovů.
  • Po setmění a západu slunce nevystupujte v blízkosti trávy, stromů, hustých rostlin a stojatých vodních ploch (venku).

V případě, že vás komáři příliš kousnou, použijte studený obklad nebo ledový balíček, abyste se zbavili silného svědění nebo otoku. Ke skusu můžete také použít aplikaci jedlé sody s vodou.

Doufáme, že jste se dozvěděli vše o typech komárů, kteří jsou dnes dokonce nebezpeční pro virová onemocnění. Nejlepší je učinit všechna nezbytná opatření, abyste se místo kousání komárů vyhnuli jejich ošetřování nebo následkům obětí. Sdělte nám také své myšlenky; rádi vás slyšíme a komunikujeme s vámi.

Prohlášení:

Všechny informace o různých typech komárů jsou poskytovány pouze ze zdrojů nalezených na internetu a vzdělávacích a lékařských webových stránkách po řádném výzkumu. Tyto zde poskytnuté informace mají být použity pouze pro účely znalostí. Nezodpovídáme za žádnou chybu.