Týdny těhotná

7 týdnů těhotenství: Známky, příznaky a vývoj

7 týdnů těhotenství znamená, že se vaše tělo hodně liší od toho, co bylo minulý týden. Zatímco vaše tělo osobně nemusí mít velký rozdíl, vaše dítě určitě zažívá nové věci. Zajímá vás vývoj dítěte v této fázi? Zde je pohled na to, co se nyní děje s vaším dítětem a vaším tělem. Také jsme nastínili některé z možných známek a příznaků, kterými si můžete projít.

7 týdnů těhotenství

V jakém měsíci a trimestru jsem v 7. týdnu těhotenství?

Jste ve druhém měsíci těhotenství. To znamená, že jste v prvním trimestru a máte ještě 7 měsíců na doručení. Moc nadšený?

7 týdnů vývoje těhotného dítěte: Hmotnost, tvar a velikost dítěte:

Dítě v 7 týdnu těhotenství znamená, že bude vážit asi 0,4 palce s délkou 1 cm. Spolu s ústy a obličejem se také začínají tvořit ruce a nohy. Tento týden je srdeční tep 120 za minutu Vývoj plic začíná v tomto týdnu a začaly se rozvíjet průdušky spolu s průdušnicí.

7 týdnů Těhotné Příznaky:

Zde jsou některé příznaky, které vás během tohoto období mohou potkat.

1. Nevolnost:

Stejně jako přítel bude nevolnost stálým společníkem po celou dobu vaší těhotenské cesty. Intenzita toho se však ve druhém trimestru sníží. 7 týdnů těhotenství s dvojčaty, matky zažijí vyšší intenzitu nevolnosti.

2. Akné:

Akné a vyrážky na kůži se objevují v důsledku hormonálních změn v těle. Než vyzkoušíte jakékoli produkty, nejprve se poraďte se svým lékařem.

3. Touhy a averze:

Ty budou nyní běžné. Můžete mít nutkání jíst určitý druh jídla a někdy můžete mít silnou averzi k jiným druhům potravin. To je normální a můžete si také dopřát své oblíbené jídlo. Ale nepřehánějte.

4. Změny nálad:

Hormonální změny ve vašem těle mohou také vyvolat změny nálad. Nejlepší způsob, jak to vyřešit, je odvrátit mysl tím, že budete dělat věci, které máte rádi.

5. Křeče:

Křeče a špinění jsou běžné. Špinění v 7 týdnech se může stát zejména po sexu. Křeče se stávají, protože vaše děloha se nyní rozšiřuje a to může být někdy pro vás těžké.

7 týdnů těhotného břicha:

Vaše boule nyní nebude viditelná. Každá máma tu však má jinou zkušenost. Některé matky mají bouli, zatímco jiné ne. V tuto chvíli to vypadá spíše na nadýmání! Matky s dvojčaty by však nyní měly vidět malý náraz.

Změny v těhotném těle po 7 týdnech:

Věděli jste, že se vaše tělo pomalu mění? Zde jsou některé z nich.

1. Oteklá prsa:

Těhotenské hormony jako estrogen a progesteron začínají působit hned! Vaše bradavky začnou trochu trčet a prsa vypadají jako meloun. Bradavky jsou citlivé a dvorce jsou tmavší. Barva bude časem tmavnout a můžete začít pozorovat husí kůži jako skvrny kolem ní.

2. Pálení žáhy a poruchy trávení:

Dalším velkým problémem, kterému mnoho žen čelí, jsou zažívací potíže a pálení žáhy. Nejlepší je jíst potraviny bohaté na vlákninu a pít hodně vody. To usnadní snadné trávení. Konzumace menších jídel v různých časech pomůže při pálení žáhy a značně jej sníží.

3. Nadbytek slin:

Neustálý pocit nevolnosti vám vždy způsobí, že budete více slintat. To však bude trvat pouze tento trimestr.

Fetální a fyzický vývoj: 7 týdnů vývoj těhotných dětí:

Zde jsou některé věci, které se dítěti stávají.

1. Dětské paže a nohy:

V tomto týdnu se začnou vyvíjet ruce a nohy dítěte. Ruce, ruce a nohy se nyní začnou rozdělovat, i když nohy dítěte nyní vypadají více plovací.

2. Mozkové buňky:

Nové mozkové buňky se začnou generovat rychlostí 100 minut. Většina růstu v tomto týdnu je soustředěna na růst mozkových buněk dítěte.

3. Ledviny:

Dítě má nyní také ledvinu. Začnou svou funkcí a dítě nyní začne produkovat moč.

7týdenní těhotenská dieta:

V tomto týdnu se více zaměřte na svůj dietní plán.

1. Zelenina:

Začněte miskou čerstvé zeleniny pro své dočasné občerstvení. Připravte si výživný salát se spoustou zelené listové zeleniny, mrkve a kukuřice. Tento zdravý salát přispěje rostoucímu plodu mnoha živinami.

2. Ovoce:

Dejte si záležet na tom, abyste si užili šálek čerstvého ovoce. Zahrňte veškeré ovoce, ale držte se dál od těch, které lékař nedoporučuje.

3. Ořechy:

Energetická energie, ořechy vás udrží aktivní po celý den. Dávejte si pozor na množství, jinak byste mohli riskovat přílišnou nadváhu. Zařaďte do své ořechové diety kešu, mandle, vlašské ořechy, pistácie a fíky.

4. Kapaliny:

Pijte hodně vody, džusů a dalších tekutin, abyste zůstali hydratovaní. To je zvláště důležité pro snadné trávení. Druhá aktivita nebyla provedena.

Co nejíst:

1. Mastné jídlo:

Mohou zvýšit pálení žáhy a zažívací potíže. V tuto chvíli je určitě nutné se vyvarovat tučného a tučného jídla.

2. Alkohol:

Alkohol a tabák mohou také negativně ovlivnit růst dítěte. Proto je nejlepší se jim vyhnout.

3. Kofein:

Kofein také souvisí s určitou úrovní rizika. V tomto období omezte příjem kávy.

Cvičení související se 7týdenním těhotenským břichem:

1. Dřepy:

Dřepy jsou v tomto období naprosto nápomocné. Procvičte si dřepy s pomocí vyškoleného profesionála. To pomůže posílit vaše břišní svaly a svaly.

2. Prkna:

Dalším nejlepším způsobem, jak posílit své jádro a připravit se na práci, je prkna. Zkuste dát prkna svým pohodlným tempem.

3. Chůze:

Rychlá chůze je dobrý způsob cvičení. Zvyšte rychlost a pochopte, jak to pozitivně ovlivňuje vaše zdraví.

4. Plavání:

Plavání je také skvělé cvičení pro 7 týdenní těhotenství. Promluvte si o tom se svým lékařem. Informace o 7 týdnech těhotenství jsou skutečně životně důležité.

Bolest a zdravotní problémy, kterým je třeba čelit během 7 týdnů těhotenství:

1. Křeče:

V tomto období jsou křeče běžné. V tomto okamžiku dochází ke křečím, protože děloha se rozšiřuje, aby se přizpůsobila rostoucímu dítěti. Vaše pánevní oblast proto zažije bolest.

2. Nevolnost:

Nevolnost je dalším faktorem bolesti v těhotenství, pokud jde o duševní stres. Často můžete pociťovat nevolnost. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je vyzkoušet zázvorový čaj nebo zázvorové tekutiny.

7týdenní průběh těhotenství: skenování a léky:

7 týdnů těhotenství ultrazvuk, pochopíte, že embryo generuje stovky nových buněk každý den. Srdce a mozek začínají být složité. Dítě má nyní vlastní sadu ledvin, paží a nohou!

Co dělat a co nedělat v sedmidenním těhotenství:

Dělat

 • Dopřejte si nějakou fyzickou aktivitu, abyste byli aktivní a plní energie.
 • Každou chvíli jezte hodně malých porcí. Ujistěte se, že jsou zdraví.
 • Nakrmte se ořechy. Mají v sobě spoustu energie.
 • Pijte hodně vody a džusu. Je nutné hydratovat.

Ne

 1. Dopřejte si alkohol, tabák a kofein
 2. Přes jíst mastné jídlo. Drž se od nich dál.
 3. Syrové maso nebo ryby. Jsou nebezpeční.

Další tipy:

 • Mějte svačiny po ruce. Dopřejte si je, kdykoli pocítíte hlad.
 • Vždy noste láhev vody. Zůstat hydratovaný je nesmírně důležité.
 • Promluvte si se svým lékařem a sdělte mu jakékoli pochybnosti nebo problémy, které máte.
 • Opravte své schůzky včas.

Opatření, která je třeba přijmout po dobu 7 týdnů Těhotenství:

 1. Ujistěte se, že maso, které jíte, je dobře uvařené.
 2. Pijte hodně vody a jiných tekutin.
 3. Zajistěte, aby vaše strava obsahovala hodně potravin bohatých na vlákninu. To zajistí plynulejší trávení a pohyb střev, obojí je v těhotenství obtížné.

Kontrolní seznam v sedmém týdnu těhotenství:

 • Zarezervujte si své předporodní období u svého lékaře.
 • Rozhodněte se, jak chcete překvapit své blízké dobrou zprávou.
 • Čas na sestavení dietního plánu.

Velikost dítěte v sedmém týdnu těhotenství může být příliš malá. Změny, kterými v tomto týdnu prochází, jsou však obrovské. Naše tipy pro 7 týdnů těhotenství budou pro vás obzvláště důležité, abyste měli bezpečnou cestu. Čas oslavit dobrou zprávu!

Často kladené otázky & Odpovědi:

Q1. Jak spát během 7 týdnů těhotná?

Odpověď: V tuto chvíli se ujistěte, že nespíte na břiše. Začněte cvičit spánek na levé straně. To je pro dítě zdravé. Spánek na levé straně zajistí, že dítě dostane výživu od matky.

Q2. Jsou křeče v 7 týdnech těhotné normální?

Odpověď: Absolutně! Jsou to způsob, jak vám říci, že dítě roste a děloha roste ve velikosti, aby vytvořil prostor pro plod. Ty jsou normální.

Q3. Sex během 7 týdnů těhotná v bezpečí nebo ne?

Odpověď: Ano, jsou v bezpečí. Ujistěte se však, že se nebudete nutit a nedovolíte svému partnerovi, aby na vás vyvíjel tlak.

Q4. Kdy byste se měli poradit s lékařem za sedm týdnů těhotná?

Odpověď: Na začátku sedmi týdnů se poraďte s lékařem. Pokud se setkáte s jakýmikoli obtížemi, doporučujeme vám, abyste se obrátili na lékaře o pomoc.

Q5. Cestování je bezpečné nebo ne za sedm týdnů těhotenství?

Odpověď: Cestování je bezpečné. Zkuste se však vyhnout hrbolatým a obtížným silnicím. Vzhledem k tomu, že dítě právě roste, existují možnosti jeho přerušení.