Týdny těhotná

39 týdnů těhotenství: Příznaky, činnosti a vývoj

39 týdnů těhotná Čas vypršel! Když se ohlédnete zpět, ušli jste tento týden dlouhou a nezapomenutelnou cestu. Stejně jako jste nadšení, dítě také docela touží vyjít ven, a to je dobré znamení. Dítě je už docela dospělé a je sklopené. Je na čase, abyste se připravili na krmení!

39 týdnů těhotenství

39 týdnů těhotenství je kolik měsíců?

Jste v devátém měsíci. Zbývá vám jen týden nebo dva, než dítě vyjde. Není to vzrušující a znepokojující zároveň?

39 týdnů pro těhotné dítě Velikost:

Vaše dítě má nyní velikost průměrného melounu. Bude vážit asi 3–3,6 kg a na délku 48–53 cm.

Na co tento týden myslet:

Udělejte si čas a poskytněte si tu nejlepší péči a zkuste si užít posledních pár okamžiků těhotenství. Byla to docela jízda a teď jste oba připraveni. Udělejte si s partnerem volno a měl by se o vás náležitě starat, protože voda každou chvíli praskne. Dítě bude doručeno do týdne a vy budete moci své krásné dítě poprvé vidět před očima. Ten okamžik bude stát za to zachytit nebo zaznamenat. Posledních pár týdnů byste měli dodržovat správnou dietu, protože teď to pomůže.

39 týdnů těhotné příznaky a symptomy:

V této fázi některé z nich zažijete. Zde je také způsob, jak je překonat.

1. Nevolnost:

Jedná se o jeden z nejčastějších příznaků, se kterými se těhotná žena v této době potýká. Jedním z nejlepších způsobů, jak těmto špatným pocitům v žaludku zabránit, je jíst malá jídla najednou. Pomáhají a ukázaly se jako jeden z nejúčinnějších způsobů, jak odstranit tyto druhy střevních problémů. Místo velkého jídla a dalšího jídla po 5 nebo 6 hodinách je lepší dát si malé každé dvě hodiny.

2. Únik vody:

To je jedna z těch věcí, které spousta žen ve filmech vidí a myslí si, že právě to se jim stane. Podle výzkumu je méně než 18% žen tím, kdo čelí takové vodní přestávce, a i když to uděláte, nenastane náhlý příval tekutin. V té době byste neměli propadat panice a pokusit se co nejdříve dorazit do zdravotnických zařízení.

3. Kontrakce:

Pokud máte Hicksovy kontrakce, měli byste je začít sledovat. To je pravděpodobně jediný způsob, jak je překonat.

4. Baby Drops:

Neexistuje žádný způsob, jak to překonat, protože dětská kapka je docela běžná. Dítě se přesune do spodní části břicha a přirozeně v této konkrétní části pocítíte zvýšený tlak a váhu.

5. Břišní křeče:

Tyto bolesti břicha nebo dolní části zad jsou poměrně časté a pokud se o ně nebudete starat, mohou se také zvýšit. Navštivte lékaře nebo se poraďte se svými lékaři. Pokud ne léky, pak mohou existovat další způsoby, kterými vás odborníci provedou.

6. Známky rané práce:

Zvracení, zažívací potíže atd. Vás přesvědčí k častým běhům na záchod. S tím vám může pomoci dodržování předepsané diety.

7. Utahování dělohy:

Během 39 týdnů se děloha napne a dochází k pánevním pohybům, které vám umožní být flexibilnější a uvolněnější.

39 týdnů vývoje těhotného dítěte:

V případě, že přemýšlíte o poloze dítěte, vaše dítě nyní směřuje zcela dolů, směrem k pánvi.

1. Vernix Caseosa:

To je látka, kterou bude dítě vylučovat. Tak dlouho chrání pokožku dítěte. To se mísí s plodovou vodou a mění se v mléčně a bledě vypadající látku.

2. Kůže:

Kůže dítěte bude velmi tenká a vlhká. Proto je třeba dítě v prvních měsících po narození dítěte hydratovat. V tomto okamžiku se vnější vrstva pokožky automaticky svléká a místo převezme zcela nová a zdravá kůže, která se vytvoří pod ní..

3. Vlasy:

V tomto okamžiku by vlasy měly být obecně tenké a budou také viditelné. Toto je jeden z nejdůležitějších bodů, pokud jde o vývoj plodu, a je třeba to mít na paměti. Na chlupech na hlavičce dítěte hodně záleží.

4. Kosti lebky:

Ani v této době nemusí být kosti lebky zcela srostlé a není se čeho obávat. To je zcela normální a mnoho dětí má tento druh problému. To ve skutečnosti umožní dítěti během porodu pohodlně projít porodními cestami. Mnoho lidí se diví, proč má hlava dítěte tvar kužele těsně po narození. No, to je ten důvod.

5. Délka a hmotnost:

Dítě by mělo být téměř 50 cm dlouhé, což je maximální limit pro obecné případy. Hmotnost dítěte obecně nepřesahuje 3 kg. Ty se zjistí, až se dítě narodí, protože bude přesně změřeno.

Další detaily:

V tomto bodě nehty dítěte obecně přesahují konečky prstů, ale stále budou opravdu velmi malé. Trpělivě čekáte na své rozkošné malé potomky.

39 týdnů těhotného břicha a dítěte:

Vaše tělo po 39 týdnech bude velmi obtížné zvládnout. Byli byste stále nepříjemnější a vaše děloha bude vážit víc než kdy jindy. Vaše pánev, pokud si toho všimnete, se bude postupem času bolet a jak dítě uvnitř roste. Dokonce i kontrakce Braxton Hicks mají tendenci zvyšovat svou sílu a frekvenci.

Aktivity ve 39. týdnu:

Bohužel kvůli dítěti bude spousta omezení. Vaše pohyby budou omezeny, protože jste téměř v pracovním kruhu. Omezená chůze, vyhýbání se duševnímu stresu, nulový tlak na pánev a břišní oblast atd. To jsou některé z nich. V tomto okamžiku proběhnou břišní vyšetření ke sledování pohybu dítěte.

39 týdnů těhotenství

Dieta a cvičení:

39týdenní těhotenská dieta:

V tomto okamžiku budete mít jídlo, které vyvolá porod. Současně budete muset také dobře jíst. Zde je několik potravin, které vám pomohou.

 • Ricinový olej: Podle většiny žen to vypadá, že to funguje a rozhodně to můžete vyzkoušet. Ovlivňuje střeva a pomáhá také se správnými střevními funkcemi. Pomáhá také při problémech, které vaše děloha zažívá.
 • Něco pikantního: V tuto chvíli mohou být kořeněná jídla skutečně užitečná. Tento typ jídla je opravdu dobrý, pokud jde o udržení správného zdraví, jako je ocet, lilek atd.

39 týdnů cvičení pro těhotenství:

V tuto chvíli je nutné správné cvičení. Dřepy jsou dobrým způsobem, jak stimulovat porod. Dřepy pomáhají při porodu a snižují tak stres z porodu. Pokud provádíte dřepy správně, otevře pánevní oblasti a umožní dítěti sestoupit mnohem lépe, než obvykle mívají. Nemusíte se dotýkat kettlebell nebo činek a nemusíte provádět žádné druhy cvičení, které zajistí tlak na břicho. Jednoduše proveďte nějaké dřepy a to je vše, co je potřeba.

Styk během tohoto týdne:

Objevují se mateřské listy a to je známka toho, že pomalu přecházíte do porodu a ani nebudete vědět, kdy praskla voda. O tělo se budete muset dobře starat. Sex v tuto chvíli pomůže s porodem. Je třeba mít na paměti jednu věc, a to věnovat náležitou péči tomu, aby styk dítěti nijak neublížil. Vyhněte se orgasmu a nebojte se, že by to poranilo hlavu dítěte, protože se to nestane.

Jaká jsou rizika, kterým je třeba čelit?

V tomto období není mnoho rizik, kterým je třeba čelit. Zde jsou však některé, kterými pravděpodobně projdete.

 • Kontrakce Braxtona Hickse jsou intenzivní a časté. To je teď jediná těhotenská bolest. S tím si nedělejte starosti. Musíte jen vědět, jaké budou vaše skutečné kontrakce.
 • Váš výtok uvidí trochu krve. Důvodem je prasknutí krevních cév v děložním čípku.
 • Rozbíjení vody je hlavní známkou práce. Rozbije se vám plodový vak a voda se vylije. Pak musíte spěchat do nemocnice.

39 týdnů těhotenství s dvojčaty nebude jiné. Vaše děloha bude těžší a pánev bude pociťovat velkou bolest. U většiny by celé období již prošlo.

Kontrolní seznamy pro 39 týdnů těhotenství:

 • Načasujte své kontrakce, abyste pochopili, že jste ve skutečnosti ve falešné práci. V tuto chvíli je to běžná věc.
 • Přemýšlejte o dětských jménech a pokud nemáte nic na mysli, můžete začít hledat nějaké.
 • Můžete mluvit s jinými matkami, abyste porozuměli porodním a těhotenským bolestem.

Tipy na překonání stresu během 39 týdnů těhotenství:

V této době je stres zcela běžný a s některými se určitě setkáte. Dá se říci, že během této doby není stres vůbec špatný. Když vítáte nějaké nové a rychlé změny ve vašem životě, mohou vést k některým vedlejším účinkům a jedním z nich je nadměrný stres. Příliš mnoho stresu vám může být nepříjemné a může být také škodlivé pro vás. Pokud pociťujete nějaké problémy s duševním stresem, pak je na čase začít brát své okolí vážně a zavolat profesionála, který vám s tím pomůže. Kromě toho je vaše rodina vždy s vámi, aby vás psychicky podpořila, i když většinu fyzického stresu musíte zvládnout vy.

 • Bolesti zad jsou častým příznakem stresu během těhotenství. Hormonální změny mohou také způsobit nadměrný stres. Vyhněte se negativním životním vzpomínkám a myslete na to pozitivní. Vždy to pomůže.
 • Vycházková rutina je jedním z nejlepších způsobů, jak se vyrovnat se stresem. Vzhledem k tomu, že jsou vaše nohy neporušené, měli byste si udělat nějaké rodinné výlety nebo dokonce zahrnout přátele. Vypadněte z těhotenské atmosféry, protože jste za poslední měsíce hodně procházela.
 • Správná rutina cvičení se také zdá být užitečná. Můžete se podívat na některé meditační rutiny. Zdá se, že vždy fungují během těhotenství.

Lékařské testy a skenování během 39 týdnů těhotenství:

Vyžadují se pravidelné nebo alternativní prohlídky. Pokud chcete další pomoc, je tu vždy váš lékař.

Pokud jde o lékařské ošetření, je na čase rozhodnout o způsobu antikoncepce. Rovněž budou určeny symptomy a budou také poskytnuty léky.

Kontroly budou zahrnovat kontrolu správné tělesné hmotnosti a krevního tlaku těhotné ženy a v tomto okamžiku bude také určeno srdce. Toto je velmi zásadní okamžik a je třeba dbát na to, aby všechny druhy lékařských prohlídek a testů byly prováděny správně.

Rýma a chřipka jsou jednou z nejčastějších chorob během těhotenství (39 týdnů). K tomu lze použít Robitussin. Pokud máte v noci rýmu a kašel, pak je lék na tlumení dobrým lékem. Na normální kašel Vicks bude stačit obyčejný sirup proti kašli. V případě, že je vaše tělesná teplota vyšší než 100 ° F, měl by být využit Tylenol, který si poradí i se silnou bolestí a bolestmi.

Všechny tyto léky se osvědčily a určitě pomohou vyřešit problémy, s nimiž se můžete během 39 týdnů těhotenství potýkat.

Tipy a opatření:

Toto je několik tipů nebo úkolů, které vám pomohou ve fázi 39 týdnů těhotenství.

Zůstat hydratovaný:

 • Udržování těla řádně hydratovaného v tuto chvíli pomáhá odstranit některé závažné příznaky. To je pravděpodobně jeden z nejlepších způsobů, jak zůstat v této době fit.

Správné dávkování léků:

 • I když vám předepisují léky na snížení tělesného a duševního stresu, vezměte si správné dávkování. Vyhněte se nadměrnému užívání, když se bolest zvyšuje nebo mohou mít nějaké vedlejší účinky.

Správný spánek:

 • V tuto chvíli je zapotřebí řádný spánek. Čím více budete odpočívat, tím bude dítě také. Během tohoto období si proto kvůli dítěti řádně odpočiňte.

Rozlučte se se strachem:

 • Je to vzácná věc, protože většina matek je šťastná a nadšená, že se dostala do této fáze. Jedná se tedy o preventivní opatření. Strach je prvek, který zabije vzrušení a věřte tomu nebo ne, to by pro vás mohlo být špatné. Rozlučte se tedy se strachem co nejdříve.

Vaše dítě bude pravděpodobně každou chvíli venku. Snažte se zachovat klid a nezvyšujte svou úzkost. 39 týdnů těhotenství žádné známky porodu mohou být někdy alarmující. S lékařem a některými lidmi, kterým důvěřujete, však není třeba si dělat starosti. Vydrž. Dokázal jsi to!

Časté otázky a odpovědi:

Q1. Je nyní bezpečné cestovat??

Odpověď: Vůbec ne! Odložte všechny své cestovní plány až do porodu. Je důležité si odpočinout a zůstat doma, abyste nemuseli očekávat neočekávané porody na vzdáleném místě..

Q2. Jaká je poloha spánku 39 týdnů těhotných žen?

Odpověď: Jak jsme řekli, vaše tělo bude čím dál nepohodlnější a možná budete mít dny bez spánku. V nejlepším případě se pokusíte přizpůsobit spaní na levé straně těla. To zajistí dobrý přísun krve do těla spolu s řádným přísunem živin pro dítě.

Q3. Kdy byste se měli poradit s lékařem?

Odpověď: Když začnete pociťovat intenzivní a nepřetržité bolesti, spěchejte k lékaři. Dávejte si také pozor na přestávky na vodu.