Týdny těhotná

33 týdnů těhotenství – dělat a nedělat

33. týden těhotenství a následující 4 týdny jsou nesmírně důležité pro matku i dítě, protože dítě získá maximální hmotnost pouze v tomto období. Vaše tělo zároveň zažije spoustu změn. Jídla, která vám dlouho vyhovovala, by mohla najednou začít způsobovat nadýmání a pálení žáhy a vy byste se mohli nejlépe vyvarovat, dokud nedoručíte. Zde je vše, co zažijete během 33 týdnů těhotenství.

33 týdnů těhotenství

Obsah:

 1. Měsíce a trimestr udávající 33. týden těhotenství
 2. 33 týdnů těhotenství příznaky
 3. Fyzické a psychologické změny u 33 těhotných žen
 4. Poloha dítěte v 33. týdnu těhotenství
 5. Těhotenská dieta a cvičení během 33 týdnů Těhotná
 6. Třicet tři týdny těhotenské bříško
 7. Ultrazvuk těhotné 33 týdnů
 8. Tipy a opatření, která je třeba přijmout během 33 týdnů těhotenství
 9. Rizika a komplikace, kterým během 33 týdnů těhotenství čelili
 10. Kontrolní seznam pro 33týdenní těhotenství
 11. 33 týdnů těhotenství s dvojčaty

Měsíce a trimestr udávající 33. týden těhotenství:

33. týden těhotenství znamená, že jste aktuálně ve třetím trimestru těhotenství a dokončila jste 8 měsíců a 1 týden.

33 týdnů těhotenství příznaky:

Následují příznaky nebo nepříjemnosti 33. týdne těhotenství

 1. Přehřátí – To je způsobeno tím, že rychlost metabolismu je příliš vysoká.
 2. Bolesti hlavy – Hormonální výkyvy ve 33. týdnu těhotenství mohou způsobit silné bolesti hlavy.
 3. Lapající po dechu – Teď už možná lapáš po dechu, protože nebudeš moci plně dýchat. Rozdíl si všimnete, jakmile vaše dítě klesne a bránice se uvolní.
 4. Zapomnětlivost i nemotornost – Tento jev nemá žádný důkaz, ale je většinou způsoben úzkostí z narození dítěte za méně než 2 měsíce. Říká se mu také „dětský mozek“.

Fyzické a psychologické změny u 33 těhotných žen:

1. Reflexní akce:

V průběhu 33. týdne se plod stále více chová jako dítě s vlastnostmi, které každý den odpovídají až jednomu. Kdysi matné reflexy nyní dozrály. Úplně první z reflexních nervů, které začnou působit, je zívání. Dítě nyní zívání zdokonalilo spolu se spánkem. Ultrazvuk ho může chytit spát a nejlepší na tom je, že může dokonce sportovat v oblíbené poloze. Další reflexní akce, kterou nyní zdokonalil, je citlivost na světlo, na kterou si teď zvykl. Slyšet a odpovídat podle toho může také působit.

2. Odpověď:

Do 33. týdne by dítě zjevně dostalo váš hlas nebo určitý typ hluku, který byl zvyklý poslouchat po celou dobu. To může zahrnovat hudbu nebo tón, určitý hlas, jako je ten váš, nebo určitý příběh, který byl čten znovu a znovu. Vrcholem tohoto týdne je, že nyní bude vaše dítě reagovat na tento známý hluk, protože ho nyní dokáže rozpoznat. Později doktor řekne, že právě tento tón nebo hudební nota vám mohou pomoci uklidnit vašeho drobečka.

3. Zvýšení hmotnosti:

V tuto chvíli už dítě nabralo značné množství váhy a vy také, ale polovinu přibrané hmotnosti dítěte tvoří vrstvy tuku, které se nyní téměř tvoří pod jeho kůží. Mezera mezi svaly a pokožkou se nyní vyplnila, což odstranilo kosterní strukturu dítěte a vrásčitou, povislou kůži. Váha 33 týdnů těhotného dítěte je přibližně 4,2 libry s výškou 17,2 palce.

4. Amniotická tekutina:

Testy ultrazvuku a moči by nyní odhalily, že vaše dítě pije každý den půllitr plodové vody, což je důvod, proč hladina tekutiny klesá pomalu a pomalu. Stejné množství plodové vody je později vytlačeno z jeho systému močí, která se pak mísí s mateřskou a nakonec vypouští z těla. Statistiky ve skutečnosti říkají, že dítě mohlo vdechnout trochu té plodové vody, což je jen ukázka jeho plíce z praxe.

5. Péče o pleť:

Lanuga do konce tohoto týdne zcela zmizí a odhalí jemnou dětskou pokožku vašeho plodu. S ubývající plodovou vodou, sýrem jako voskovitou bílou hmotou, zmizí i vernixcaseosa.

6. Péče o nehty:

Hřebíky dítěte, prst na noze a prsty by nyní byly až ke špičce a mohly by dokonce růst i mimo to, důvod, proč by po narození mohl potřebovat trochu ořezat.

7. Těhotenské skvrny:

V tuto dobu by vám veselá záře v lesklých těhotných dámách v časopisech žárlila, protože těhotenská maska ​​vás zahalí určitými nežádoucími prvky. Za dohodu může vinit nadměrnou produkci ženských hormonů. Nežádoucí vousy, skvrny a pihy, skvrny a skvrny jsou některé z nesrovnalostí, se kterými se můžete potýkat.

8. Déja vu:

Vzpomeňte si na bezesné noci a na častou potřebu ulevit si v těch nejpodivnějších časech, kterým jste čelili v prvních týdnech těhotenství. Když nastane konečný čas, je pravděpodobné, že některé ze stejných pocitů by vás pronásledovaly zpět. Časté močení je běžným příznakem, který je spojen s chutí příšer. Strach z toho, že proces neproběhne podle vašich představ, může být silná paranoia, která by mohla vést k dalším emocím připomínajícím depresi. Bezesné noci se brzy začnou vracet. S ranní nevolností by si však neměli dělat starosti, protože s tím je konec.

9. Necitlivost a bolest:

S blížícími se dny se budete motat a s extra tlakem nyní čtyř liber, které s sebou nosíte, se nedivte, že cítíte trochu bolest v chodidlech nebo zápěstích. Matka se někdy často pravděpodobně kvůli nadměrnému tlaku může v určitých částech těla cítit otupěle. Toto je běžný příznak, takže se nestresujte. Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je udržet členství v těhotenských cvičebních hodinách a pracovních cvičeních.

10. Braxton Hickovy kontrakce:

Jsou to jakési falešné kontrakce, které můžete během této doby cítit. Tímto způsobem vám vaše tělo dá vědět, že přípravy probíhají. Tyto kontrakce obvykle nejsou bolestivé, ale přinášejí určité nepohodlí spolu s první pracovní zkušeností.

Poloha dítěte v 33. týdnu těhotenství:

Tento týden dítě váží něco málo přes 4 libry s výškou přibližně 17,2 palce. Vrásčitý mimozemský vzhled dítěte je minulostí, protože jej rychle ztrácí a jeho kostra ztvrdne. I když kosti v jeho lebce stále nejsou spojeny dohromady, mohou se snadno překrývat. Pomůže to dítěti rychle se dostat do porodních cest.

Různé možné polohy dítěte během 33 týdnů těhotenství jsou následující:
 1. Přední – V této poloze je dítě hlavičkou dolů a obličejem směřuje k vašim zádům. Brada dítěte je blízko jejich hrudníku a jsou připravena vstoupit do pánve. Toto je nejbezpečnější poloha pro normální doručení.
 2. Zadní – To je přesný opak toho Předního. V této poloze je dítě stále vzhůru nohama, ale jeho hlava směřuje k vašemu bříšku místo zad. Během první porodní fáze je v této poloze 1 z 10 dětí. Většina z nich se však spontánně otočí tváří v tvář správnému směru. Případy, kdy se dítě neotáčí, však prodlužuje dobu porodu a také silnou bolest zad. K úlevě od bolesti je nutný epidurál.
 3. Porušení – Při porušení je dítě umístěno hýžděmi směrem k pánvi. Toto není ideální pozice pro doručení. Může tvořit smyčku pupeční šňůry a zvýšit riziko vaginálního porodu dítěte. Lékař může navrhnout, aby ECV změnila polohu dítěte, což má úspěšnost pouze 50%. Dítě v závěru může pro bezpečné doručení potřebovat sekci C..
 4. Příčná lež – Při příčné lži dítě leží horizontálně v děloze. Toto je velmi vzácná poloha, protože většina dětí se před porodem otočí hlavou dolů.

Těhotenská dieta a cvičení během 33 týdnů Těhotná:

Neměli byste měnit těhotenskou dietu jako takovou, kterou jste konzumovali posledních 8 měsíců. Když však dítě roste každý den, může být obtížné zkonzumovat celé jídlo najednou. Zkuste místo toho často jíst v menších porcích.

Cvičení během 33 týdnů těhotenství:

Bylo zjištěno, že ženy, které pravidelně cvičí během těhotenství, mají mnoho zdravotních výhod ve srovnání s těmi, které ne. Některé z klíčových výhod cvičení během těhotenství jsou:

 • Kardiovaskulární zdatnost
 • Udržování krevního tlaku
 • Vedení váhy
 • Kontrola výkyvů nálady
Během třetího trimestru je vhodné se vyvarovat následujících cvičení:
 1. Skákání
 2. Poskakování
 3. Skákání
 4. Poskakování
 5. Silový trénink
Níže jsou uvedena některá cvičení, která lze bezpečně provádět během 3. trimestru:
 • Chůze nebo maximálně běh
 • Plavání a aqua aerobik – Je terapeutický pro ty, kteří nalézají intenzivní bolesti nohou a zad. Zabraňuje také přehřátí.
 • Cvičení s nízkým dopadem, jako je jóga, pilates, barre a jízda na kole, jsou dalším bezpečným způsobem cvičení.
Cvičení s vlastní váhou během 3. trimestru se může ukázat jako nebezpečné, zvláště pokud nejste zvyklí zvedat. Místo toho jděte na silové tréninky, jako jsou:
 • Dřepy
 • Kliky na zeď
 • Upravená prkna
Vyvarujte se cviků, které je třeba provádět vleže na podlaze, například abs. Místo toho jděte na boční ležení, jako jsou:
 1. Hýždě
 2. Vnější boky
 3. Vnitřní strany stehen
 4. Hamstringy
Cvičení se zbraněmi s velmi lehkými váhami, jako jsou:
 • Bicepsové kadeře
 • Triceps funguje
 • Boční zvedání

Třicet tři týdnů těhotenského břicha:

Do 33 týdnů jste přibrali přibližně 22 až 28 liber hmotnosti. Některé těhotné maminky se svými křivkami vypadají extra sexy. Nezapomeňte, že je bezpečné mít sex až do data porodu, pokud jste to potvrdili u svého lékaře. Pokud cítíte, jak se břicho stahuje, možná zažíváte kontrakci Braxton Hicks.

Ultrazvuk 33 týdnů těhotenství:

Pokud vám udělají ultrazvuk ve 33. týdnu těhotenství, možná budete mít štěstí a uvidíte své dítě s otevřenýma očima, pokud je vzhůru. Dítě je také vidět, jak koordinuje sání s dýcháním – to je důležitá dovednost potřebná k přežití ve vnějším světě. Ultrazvuk během 33 týdnů těhotenství se provádí jako součást BPP, což je biofyzický profil. Toto je test provedený pro vysoce rizikové pacienty ve 3. trimestru. Ultrazvuk měří pohyb plodu po dobu 33 týdnů, svalový tonus, dýchání, množství plodové vody a také srdeční frekvenci dítěte.

Tipy a opatření, která je třeba přijmout během 33 týdnů těhotenství:

Vstup do posledního trimestru těhotenství je opravdu velmi zásadní. Jak se blíží doba porodu, zvyšuje se nejen vaše fyzické nepohodlí, ale také vaše úzkost. Zde je několik tipů, které vám mohou zmírnit nepohodlí, a také opatření, která musíte nyní udělat:

 • Spánek je teď těžší. Udržujte v místnosti příjemnou teplotu a udržujte ji tmavou a tichou.
 • Cvičte pravidelně, ale vyhýbejte se cvičení 2 hodiny před spaním. Usnadní to spánek.
 • Zkuste se dostat do pohodlné spánkové polohy. Spánek na obou stranách s pokrčenýma nohama a koleny se obvykle může ukázat jako pohodlný.
 • Vzdělávejte se. Chodit na hodiny porodu vám nabídne cenný vhled do toho, co očekávat a jak věci zvládnout.
 • Diskutujte o všech svých obavách a otázkách se svými lékaři.
 • Jezte pouze zdravé jídlo.
 • Vyhněte se jakémukoli nezdravému jídlu, které vám může způsobit nevolnost a způsobit komplikace v těhotenství.

Rizika a komplikace, kterým čelíme během 33 týdnů těhotenství:

Třetí trimestr je domácí úsek pro nastávající matky; to je však doba, kdy mohou v těhotenství nastat komplikace. Následující rizika jsou vystavena během 33 týdnů těhotenství:

1. Gestační diabetes:

K tomu dochází, protože hormonální změny v těle během těhotenství ztěžují používání inzulínu. Tento stav, ačkoli je běžný během těhotenství, zmizí po porodu. Změna životního stylu, diety a lehkých cvičení může pomoci při kontrole diabetu.

2. Preeklampsie:

Preeklampsie je vážný stav, a proto je povinné časté předporodní návštěvy. Příznaky preeklampsie jsou vysoký krevní tlak, náhlý přírůstek hmotnosti, bílkoviny v moči, otoky atd. Ignorování preeklampsie může být smrtelné pro matku i dítě.

3. Předčasný porod:

Předčasný porod je stav, kdy začnete pociťovat kontrakce před 37 týdny – ženy s vícečetným množstvím nebo s nadbytkem plodové vody čelí vyššímu riziku předčasného porodu.

4. Předčasné protržení membrány:

Prasknutí membrány je normální činností, ke které dochází v době porodu. Pokud se však to samé rozbije brzy, mohlo by to vést k vážným komplikacím, které se označují jako PROM nebo předčasné prasknutí membrány.

5. Placenta previa:

Placenta je orgán, kterým dítě dostává svou výživu v děloze. Tato placenta se normálně dodává po dítěti. Pokud je však placenta na prvním místě, zablokuje otevření děložního hrdla, které se označuje jako placenta previa. Placenta previa zvyšuje riziko silného krvácení během porodu a před ním.

6. Přerušení placenty:

Přerušení placenty je vzácný stav, kdy se placenta před porodem odděluje od dělohy. Je to vážný stav a může dokonce vést k úmrtí plodu nebo vážnému krvácení u matky.

7. Nitroděložní omezení růstu (IUGR):

Jedná se o stav, kdy dítě neroste podle standardních norem různých fází těhotenství. IUGR může mít za následek asymetrický růst, kde má dítě hlavu normální velikosti, ale menší tělo.

8. Těhotenství po porodu:

Jakékoli těhotenství, které trvá déle než 42 týdnů, se označuje jako těhotenství po porodu. Tento stav může způsobit stárnutí pupeční šňůry, v důsledku čehož se zmenší jeho velikost a sníží se přísun kyslíku k plodu. V období po porodu může dojít k náhlé smrti plodu.

9. Syndrom aspirace mekonia:

V tomto je v děloze střevní pohyb plodu. To je běžné v období po porodu. Většinou není problém, ale pokud stresovaný plod vdechne mekonium, může to způsobit vážný typ zápalu plic a dokonce smrt.

Kontrolní seznam pro 33týdenní těhotenství:

Následuje kontrolní seznam, který má zabránit panické situaci na poslední chvíli.

 • Zabalte si kufry do nemocničních potřeb
 • ID fotky
 • Pojistné papíry
 • Mobilní telefon a nabíječka
 • Ponožky
 • Svetr
 • Těhotenské podprsenky a kojící vložky
 • Toaletní sada
 • Volné, lehké oblečení
 • Začněte číst o tom, jak pečovat o novorozence
 • Připravte se na poporodní péči
 • Ptejte se na zásoby v nemocnici

Ve 33 týdnech těhotenství musíte trávit více času relaxací a čtením o péči o novorozence. Dny se odtud začnou ztěžovat a vy budete mít stále více bezesných nocí. Ale všechny tyto bolesti stojí za to, protože za méně než 2 měsíce bude váš malý munchkin v náručí.

33 týdnů těhotenství s dvojčaty:

Ve 33 týdnech se začínají zaměřovat tendence k přežití vašich dvojčat. Do této doby už přenášení násobků nebude hračka. Vaše bříško by se nyní dostatečně zvětšilo, aby ztížilo i navigaci.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jak vypadá 33týdenní dítě?

Odpověď: Ve 33 týdnech váží vaše dítě 4 libry a je 17,2 palce vysoký. Dokážete si představit, že se rovná svazku celeru nebo velikosti ananasu.

Q2. Můžete mít dítě ve 33 týdnech?

Odpověď: Čím více času dítě stráví v děloze, tím větší je jeho šance na zdravé přežití. Přestože děti s 33 týdny gestačního období mohou dýchat samostatně a mají dobrou šanci na přežití, protože se setkají s relativně málo výzvami.

Q3. Jak můžete zjistit, zda vaše dítě kleslo ve 33 týdnech těhotenství?

Odpověď: Níže jsou uvedeny změny, kterých si všimnete, pokud vaše dítě upadne:

 • Snadněji se vám bude dýchat
 • Dojde ke zvýšení bílého výboje
 • V děloze můžete zažít velký tlak
 • Váš počet výletů do koupelny se zvyšuje
 • Máte zvýšenou pánevní bolest