Týdny těhotná

29 týdnů těhotenství: Příznaky a vývoj

Jsme si jisti, že ve 29. týdnu těhotenství vaše tělo začalo vykazovat skutečné změny. Týden může být náročný a skličující, ale není se čeho bát. Jediný nejlepší způsob, jak se uklidnit, je porozumět tomu, co se vám a vašemu dítěti děje. Dítě se začne aktivovat, protože vás týdny přitahují blíže ke konečnému dni D..

Všimnete si, jak se vaše tělo rozpíná. Tělo se postupně vyrovnává do správné velikosti a po devíti měsících tvrdé práce na vás koule slunečního svitu zírá roztomilýma očima s knoflíky. Předtím jsou noci bez spánku a ranní nevolnosti spojené se silnými emocemi a rostoucí chutí k jídlu. U některých matek mohou existovat kožní problémy, jako je akné nebo skvrny, které jsou všeobecně známé jako maska ​​těhotenství. Matka se však časem uvolní do svého nového těla a ona se uvolní do svého nového roucha mateřství.

29 týdnů těhotenství

Obsah:

 • Co čekat
 • Měsíc a trimestr
 • Vypadá jako břicho
 • Vývoj plodu
 • Příznaky
 • Činnosti
 • Dieta a cvičení
 • Ultrazvuk
 • Tipy, jak překonat stres
 • Lékařské ošetření a kontrola
 • Opatření
 • Kontrolní seznam

29 týdnů těhotenství: Co očekávat?

Vaše dítě je nyní aktivnější než kdy dříve. Velmi často si všimnete, jak vás to začne nakopávat, a to je dobré znamení, že se tam vašemu dítěti daří. Začněte počítat kopy. Ve skutečnosti vám může lékař poradit, abyste tak učinili, jen abyste věděli, jak dobře se dítěti daří. To musí být také dobrý čas!

Ve kterém měsíci jste ve 29. týdnu těhotenství?

Jste ve třetím trimestru, šest měsíců a týden do těhotenství. Váha 29 týdnů těhotného dítěte je hmotnost pomela, vážící přibližně 1,3 kg a měřící asi 36,8 cm. Toto je období, ve kterém vaše dítě přibere polovinu porodní hmotnosti.

Jak vypadá 29týdenní těhotné břicho?

Vaše břicho je nyní větší a bude se časem stále zvětšovat. To znamená, že pravděpodobně neuvidíte vlastní nohy! Plodová voda v děloze je nyní kolem 9 cm.

Poloha 29 týdnů těhotného dítěte: vývoj plodu

Nyní by se mozek rychle vyvíjel, a proto bude dítě většinou ve svislé poloze. Jeho hlava bude směřovat k děložnímu čípku. Je také možné, že dítě nyní může během tohoto období přejít do polohy porušení.

Devítiměsíční rozpětí se v lékařském termínu počítá jako 40 týdnů. To má zajistit pravidelné sledování dítěte. Těchto 40 týdnů je seskupeno do prvního, druhého a třetího trimestru, každý trimestr se zabývá dítětem a matkou. První trimestr se zabývá formováním dítěte a druhý a třetí vývoj. Dítě tak pomalu roste a vyživuje se uvnitř matky, dokud se nepřiblíží poslední den.

1. Biting News:

Zhruba v tuto dobu se zubní pupeny dítěte k budoucímu trvalému chrupu vyvíjejí pomalu. Toto je hlavní zpráva 29. týdne, kdy zubní pupeny konečně začaly růst. Nyní můžete snadno snít o malých perleťových bílcích vašeho dítěte a o tom, jak v něm bude vypadat. Tvorba zubů však ještě není vidět a je známo, že zabere hodně času. Tyto pupeny jsou stále citlivé a měkké jako bavlna, ale to je dětský krok k silné dásni později.

2. Škytavka:

Dítě se už naučilo škytat, což je pro nenarozené v žaludku opravdu skvělé. Její vnitřnosti se vyvíjejí, což je příčinou jejích reflexních akcí, jako je mrkání nebo škytání. To však není nepříjemné pro matku ani pro dítě.

3. Genitálie:

Do 29. týdne se útvary genitálií již staly výraznými a výraznými. U chlapce už jeho varlata sklouzla dolů k šourku, který je už kompletní a čeká na varlata. U dívky je její klitoris nyní dokonale viditelný kvůli nedostatku stydkých pysků, které se teprve tvoří.

4. Pohyb miminka v 29. týdnu:

Do 29. týdne je vaše dítě dlouhé 39 cm a má správnou 3 kilovou váhu. Vzhledem k tomu, že se vaječníky mohou tolik rozšiřovat, dítě se nyní cítí trochu stísněné. Nyní vyrostl ve svém těle a jeho mysl se vyvinula natolik, že se uvnitř zmenšujícího se prostoru cítí nacpaný. To je důvod, proč dítě nyní ukazuje spoustu pohybů, které můžete cítit uvnitř. Mohlo by dojít k občasným kopancům a úderům a mírnému klepání, protože dítě touží po větším prostoru.

5. Nadledvinky:

29. týden znamená produkci nadledvinek dítěte a spolu s ním začíná produkci hormonů. Tyto hormony, zejména androgen a estrogen, stimulují produkci mléka v těle matky. Matka v této době také prochází změnami.

6. Jíst správně:

Nutriční potřeby dítěte rostou s časem a nyní z vás konzumuje stále více, což znamená více jídla i pro vás, protože nyní dva přežívají z vaší stravy.

7. Vlasy:

Nyní je doba, kdy vlasy začínají růst. Samozřejmě je zpočátku krátký a malý. Jeho obočí a vlasy očních víček jsou také výraznější. Lanugos, které jsou shodou okolností krátké vlasy v těle vašeho dítěte, nyní začaly mizet a obvyklé vlasy se začaly vyvíjet.

29 týdnů těhotných příznaků a jak je překonat:

S jeho rostoucími potřebami je to doba, kdy v něm výživa absorbuje, takže buďte mimořádně opatrní, co se děje ve vašem žaludku. Toto je ideální čas, abyste jedli správnou výživu a ve větším množství.

1. Pálení žáhy:

V tuto dobu se objevují někteří vaši staří přátelé, pálení žáhy a zácpa, a to je jednoduchá těhotenská dohoda, která nemá s dítětem nic společného. Je to jen hormonální produkce těla, kterou je třeba kontrolovat. Spolu s tím může přijít problém s pomalým trávením, který je způsoben těhotenským hormonem progesteronem. Chcete -li překonat pálení žáhy a zažívací potíže, uděláte nejlépe, když si dopřejete správný druh stravy. Ujistěte se, že večeři dobře dokončíte do 2 hodin před spaním. Neexistuje žádný důvod, aby vaše tělo spalo další kalorie, když spíte. Díky tomu se budete cítit těžší a nafouklejší zevnitř. Dalším způsobem, jak se tomu vyhnout, je jíst k večeři lehké a zdravé jídlo. Saláty jsou nejlepší způsob, jak jít.

2. Hypotenzní syndrom:

V tuto dobu mohou některé ženy pociťovat stav nazývaný hypotenzní syndrom. Váš krevní tlak se mění buď vysoký nebo nízký, doprovázený špatnými bolestmi zad. Hemoroidy jsou také běžné, protože vaše spodní část břicha prochází velkým tlakem. Abyste se těmto příznakům vyhnuli, snižte obsah soli v potravinách, protože ze všech přísad, které máte, regulují krevní tlak nejvíce. Také se snažte mít kolem sebe léky na hemoroidy.

3. Únava:

Nejen ženy tahají nějaké to kilo navíc, ale také se unavují. To je způsobeno růstem dělohy a hmotností dítěte, které nosí. Vzhledem ke zvýšení přísunu živin a kyslíku je tělo unavenější a nejlepším způsobem, jak to překonat, je cvičení, které pumpuje kyslík a jíst více a více doplňků živin, jako je ovoce a polévky, místo sýrů a koláčů.

4. Pigmentace:

Těhotenská maska, také nazývaná melasma, což je tmavá pigmentace kolem tváře a čela během těhotenství. Během těhotenství tělo produkuje více hormonů, což zase zvyšuje produkci pigmentových buněk. Ženy také vyvíjejí tmavé, nerovnoměrné linie v blízkosti pupku v žaludku nazývané Linea Nigra. Tato pigmentace po dodání zmizí.

5. Extrémní závratě:

Náhlé změny, kterými vaše tělo prochází, mohou být pro vás v těhotenství těžší. Kardiovaskulární systém prochází zásadními změnami. Srdeční frekvence se zvyšuje. Někdy tělo a nervový systém ztratí koordinaci, a to je, když ženy pociťují závratě a únavu. První věcí, kterou je třeba v tomto období udělat, je lehnout si na bok, aby bylo zásobování krví maximální.

Aktivity 29. týdne:

Těhotenské aktivity ve 29. týdnu zahrnují velkou zátěž ve vašem obvyklém životním stylu, protože tento týden zahrnuje mnoho změn ve vašem těle. Zjistíte, že potřebujete více odpočinku než obvykle. Kromě toho možná budete muset navštívit lékaře častěji než obvykle. Spánek a vaše cvičební rutina musí být také zahrnuty do vašeho plánu. Celkově to pro vás bude rušný týden, ale nebojte se. Budete vysoko stoupat jako předchozí měsíce těhotenství, které jste tak dobře zvládly.

Dieta a cvičení pro 29. týden:

29 týdenní těhotenská dieta:

1. Vitamíny:

Tento měsíc budou vaše příznaky zahrnovat spoustu závratí a nejlepší způsob, jak překonat problém zevnitř, je udržet si sílu pomocí nejlepších živin, které můžete. Jedním ze způsobů, jak to zajistit, je samozřejmě vyvážená strava a můžete také užívat vitamínové doplňky, pokud s tím váš lékař souhlasí.

2. Bílkoviny:

Pro každý měsíc těhotenství jsou bílkoviny důležitou živinou a ve scéně hrají velkou roli. Udržuje vás zdravé a v chodu a také poskytuje vašemu dítěti dobrou energii pro vývoj. Tofu a sója pro vegetariány a libové maso pro nevegetariány je nejlepší jídlo.

3. Zelenina:

Jíst ve dvou je pro ženy nervy drásající zodpovědnost, ale ona to dělá. Konzumace vláknité stravy během těhotenství je velmi důležitá, protože může předcházet zácpě a hemoroidům. Zelené zelenině, jako je špenát, kale, mangold je nabité vitamíny B, A, C a K. Skladované nebo mražené zelenině, salátům se dá nejlépe vyhnout.

4. Voda:

Je to klíčový faktor pro zdravé krvinky, udržuje tělo hydratované a hlavním důležitým faktorem pro vodu je, že pomáhá při kojení během laktační fáze. Hydratace vody je zásadním faktorem během třetího trimestru, protože pomáhá při předčasných porodních bolestech. Pravidelné pití vody předchází ranním nevolnostem, poruchám trávení, křečím. Účinky dehydratace mohou být bolesti hlavy, nevolnost, křeče a otoky. Doporučuje se každý den 12 sklenic vody plus další sklenice po cvičení

5. Ovoce:

Ovoce je rozhodně formou doplňku vody, který brání dehydrataci. Klíčovými faktory příjmu ovoce jsou regulace krevního tlaku prostřednictvím obsahu draslíku v ovoci, vitamínu C, který reguluje růst kostí plodu. Beta karoten pro vývoj a vidění tkáně plodu.

Cvičení pro 29týdenní těhotenství:

Toto se nazývá cvičení pro úpravu těžiště a je nezbytné pro pozdější měsíce. Jedná se o úseky a cviky, které pomáhají najít rovnováhu, pomocí které lze mírně ovládat náklon přední pánve. Cvičení jako chůze v postranním pásmu, statické výpady s bočním zvednutím nebo chůze, dokud nebudete unaveni. Toto cvičení je prospěšné pro všechny měsíce; protože vás udržuje aktivnější a může vám poskytnout čas na analýzu těhotenství.

29týdenní těhotenský ultrazvuk:

Vaše dítě je teď pravděpodobně opravdu stísněné. Někdy můžete cítit jemné škubání. Není to nic jiného než jen škytavka dítěte. Ultrazvuk vám ukáže, že miminku se pod kůží začínají tvořit bílé usazeniny.

Sex během těhotenství ve 29. týdnu:

Do této doby se vaše dítě vyvinulo nejvíce za všechny tyto týdny. Můžete si dopřát sexuální aktivity, protože váš vak miminko udrží v bezpečí. Ale vaše únava, závratě a pálení žáhy udrží vaši mysl na dalších věcech. Pokud však o tom vy a váš partner mluvíte a oba se zdáte, není důvod popírat váš spravedlivý podíl na intimitě, zejména proto, že je to v této fázi důležité.

Tipy, jak překonat stres během těhotenství:

 • Cvičte se říkat NE pro namáhavou práci; místo toho požádejte o pomoc své přátele nebo členy rodiny.
 • Pokud znáte pohlaví svého dítěte, začněte pomalu nakupovat oblečení a další potřeby. V posledních týdnech to pomůže vyhnout se dalším problémům.
 • Vyhněte se přetěžování informací o těhotenství a buďte vystrašení a vystresovaní.
 • Zapojení do ženského programu souvisejícího s těhotenstvím, kde ženy i muži získávají informace o dávkách a ne.
 • Jdete brzy spát.

Lékařské ošetření a kontrola:

Důkladná zdravotní prohlídka po dobu jednoho měsíce a informování lékaře, zda během období před plánovanou návštěvou lékaře nezůstaly nějaké abnormální změny Několik léků, které byste měli mít u postele:

 1. Bolesti– Acetaminofen. Vyhněte se ibuprofenu a naproxenu.
 2. Alergie– Antihistaminika a Loratadin. Vyhněte se pseudoefedrinu a dekongestantům, jako je fenylefrin.
 3. Kašel– Dextrometorfan a Guaifenesin.
 4. Zácpa– Metamucil a Colace. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.
 5. Pálení žáhy– Antacida a famotidin.

Tipy a opatření: 29. týden těhotného plodu:

 • Udržujte správné držení těla, abyste svému rostoucímu dítěti poskytli více prostoru.
 • Vyhněte se používání krémů, které způsobují alergie nebo svědění
 • Nyní jste ve 29. týdnu těhotenství. Mělo by být zcela vyloučeno ozáření
 • Žádné invazivní zubní ošetření, jako je kořenový kanál nebo extrakce zubů.
 • Vyhněte se používání antibiotik z jakékoli příčiny. (penicilin, cefalosporin, klindamycin), které mohou procházet hematoencefalickou bariérou a vést k poškození mozku.
 • Pro žaludek lze použít rozrušený jogurt, protože je to přirozené probiotikum.

V tomto období neexistují žádná velká rizika, kromě obvyklých změn nálad a anémie s nedostatkem železa. Anémie z nedostatku železa je běžným problémem v těhotenství. Pro větší výhodu skladujte fazole, hovězí, krůtí a čočku.

Kontrolní seznam:

 • Nezastavujte své prenatální vitamíny
 • Začněte cvičit Kegelovo cvičení denně.
 • Pijte hodně vody, alespoň asi deset sklenic, pokud nemáte doporučení lékaře jinak.
 • Začněte nakupovat pleny a pohodlné oblečení.
 • Je načase, abyste si promluvili se svým šéfem o mateřské dovolené.

Pokud se cítíte ve stresu, nezapomeňte mluvit s lidmi. Čtení a poslech hudby může do značné míry pomoci. Promluvte si s dítětem. Nyní je v pozici rozpoznat váš hlas. Do dne D vás dělí už jen několik týdnů. Dýchat skrz Není se čeho bát.