Týdny těhotná

25 týdnů těhotenství: Jaké jsou příznaky a vývoj?

Není úžasné sledovat, jak se vaše dítě postupně vyvinulo z pouhé tkáně do zcela nové lidské bytosti? Sledování pokroku je čistě magické. V 25. týdnu těhotenství by se vaše tělo změnilo než dříve. Vaše dítě je opět o krok blíže k dokonalosti. 25týdenní těhotné dítě se nyní rychle vyvíjí každým dnem. Ale co příznaky a symptomy? Co byste teď měli očekávat? Zde je podrobný pohled na vše, co se v této fázi může stát.

25 týdnů těhotenství

Těchto dlouhých devět měsíců těhotenství vyžaduje, aby bylo dítě často monitorováno přísnými týdenními návštěvami lékaře a tabulkami dávek a nečinností. Za tímto účelem lékaři počítají těhotenství v týdnech, nikoli v měsících. Tímto způsobem je týdenní a časté sledování snadné a dostupné. Z devíti měsíců se proto stala 40týdenní dohoda. To je dále rozděleno do tří trimestrů nebo fází. První trimestr se zabývá tvorbou dítěte z blastocysty na embryo a poté na plod.

Obsah:

 • Měsíc a trimestr || Co čekat? || Příznaky || Vývoj dítěte ||
 • Břicho || Činnosti || Dieta || Cvičení || Lékařské testy a skenování ||
 • Jak překonat stres || Tipy a opatření || Rizika || Kontrolní seznam ||

Měsíc a trimestr udávající 25 týdnů těhotenství:

Jste ve druhém trimestru, do dokončení druhého a vstupu do třetího trimestru zbývají další dva týdny. Nyní jste těhotná 5 měsíců a 2 týdny.

25 týdnů těhotenství: Co očekávat?

Počáteční časy mohou být těžké. Často jste se viděli, jak každé ráno spěcháte na záchod, abyste se vymočili. Časté močení se nyní stává pravidelnou záležitostí. Předtím měly matky silný boj s nespavostí, přičemž nespavost vždy zvítězila. Se změnami, ke kterým dochází v těle, si matka uvědomí, že se již nemůže připojit ke svým přátelům na sobotní večer nebo tento víkend vyrazit na trekking se svým manželem. To ji rozruší a mezi jejími náhodnými emocemi si uvědomí, že její chuť na určitý druh žádoucího jídla se zvýšila. To je však jen pro rané měsíce, dokud se matka pomalu nevejde do svého nového života, vytvoří si pouto s dítětem, které v ní roste a prospívá, a kouzlo cesty se vrátí zpět.

25 týdnů Těhotné Příznaky:

Zde jsou některé příznaky, kterých byste si měli být vědomi.

1. Péče o vlasy:

Obvykle může být těhotenství na obličeji ošklivé, protože v tuto dobu se na obličeji tvoří skvrny. Ale dobrá věc z těhotenství jsou dlouhé lesklé vlasy. Matky často cítily, jak jim vlasy rostou silnější a hedvábnější, živené a zkrocené než dříve. Trik v tom jsou hormonální změny, kvůli kterým se vám vlasy, které jste shodili v běžný den, lepí na vaši hlavu a odmítají je pustit. Vaše vlasy mohou být nepořádek, ale nejjednodušší způsob, jak je obejít, je zabalit vlasy do úhledných drdolů tak často, jak to jen bude možné. Nechat je otevřené znamená více padat vlasy. Přidejte do svého záchranného lektvaru mandlový olej, protože dokáže zázraky.

2. Dušnost:

V tuto chvíli může být problém s dechem, protože dítě neustále roste, což vám dává méně času na úpravu vnitřních orgánů. V případě potřeby většího prostoru odstrčí vaše vnitřní orgány na stranu. Když je obsah žaludku tlačen nahoru, plíce mají nyní menší místo pro správnou expanzi, což vám nyní může přinést dusivý pocit. Neboj se; zkuste si vzít nosní spreje a odpočívat pro ucpaný nos a ono se to samo vyčistí. Pokud váš neklidný pocit neustoupí, promluvte si o tom se svým lékařem.

3. Trávicí potíže:

Vzhledem k tomu, že obsah žaludku je nyní tlačen stále více a více nahoru, žaludek se nyní blíží jícnu, takže upadlé jídlo má málo času na zpracování, než spadne do žaludku. To může způsobit pálení žáhy nebo zažívací potíže. Trávicí potíže jsou nyní celkem běžné, je lepší se vyhýbat jídlu, které je kyselé a pikantní. Nadměrné slinění vás bude dráždit plivat po celou dobu více než obvykle. Zkontrolujte svůj jídelníček a snažte se minimalizovat jídlo, které vyvolává žaludeční kyseliny.

4. Deprese:

Nyní je čas, kdy se to všechno utopí. Brzy se stanete matkou. Zjistilo se, že 33% žen je postiženo klinickou depresí nebo úzkostnou poruchou. Příznaky je obtížné diagnostikovat, a proto se mohou překrývat s příznaky těhotenství, které zahrnují chuť k jídlu, hladinu energie, koncentraci a spánek. Doporučuje se vyhledat pomoc, pokud pociťujete trvalé příznaky deprese a nejste -li schopni normálně fungovat. Kurzy vám také pomohou dozvědět se více o péči o dítě před a po porodu.

5. Nespavost:

V této fázi se snadno unavíte, ale těžko usnete. Nejen, že je těžší spát, ale kvalita spánku není dobrá. Ať už je důvod jakýkoli, je důležité vědět, že nespavost dítěti neublíží. Je to velmi normální a postihuje téměř 78% žen během těhotenství. Zvětšená velikost břicha je jednou z hlavních příčin nespavosti a existuje několik dalších důvodů, jako je bolest zad, pálení žáhy, časté močení v noci, hormonální změny atd..

25 týdnů těhotného plodu: Jaký je vývoj dítěte za 25 týdnů?

Tyto jeho formace se ve druhém trimestru začnou vyvíjet a poté třetí trimestr ukazuje dokonalost, která je zdokonalována a připravována k přivítání ve vnějším světě. Během těchto časů ultrazvuk monitoruje růst a vývoj dítěte, který může vidět a cítit i matka. V 25. týdnu jste již překročili práh poločasu, protože 40 týdnů je známka. Nyní máte o 5 týdnů náskok před poločasem a vaše dítě stále prochází změnami. V tomto týdnu budou pravděpodobné změny a vývoj:

1. Odpověď:

Dítě ve svém 25. týdnu zvládlo umění sluchu téměř k dokonalosti. Jeho ušní kosti jsou nyní silné a trvalé a jeho nervy v mozku se vyvinuly natolik, aby se mohl seznámit s okolními hlasy. Dítě si nyní vybudovalo silné uznání podobným hlasům nebo rytmům, jako je třeba melodie.

2. Pohyb:

Doktoři říkají, že když se dítě učí novým pohybům, může dokonce reagovat na váš hlas kopnutím nebo úderem. Brzy by se mohl svobodně vůlí vznášet kolem vašeho vaku. Nebojte se, je to zcela bezpečné.

3. Barva vlasů:

S proteinovým keratinem integrovaným v buňkách počátkem tohoto týdne mohou být vlasové folikuly vašeho dítěte s vlasy nebo bez nich, nyní dostává správné pigmenty, které vyžaduje. Nyní tedy můžete posoudit barvu vlasů od dítěte pomocí ultrazvuku.

4. Baby Fat:

Zatímco formace probíhala, vnitřní orgány vašeho dítěte se vyráběly a zdokonalovaly. V tom spěchu bylo dítě stále hubené a rostlo mu jen kůže přes svaly a žíly. Nyní, když se tento týden proslavila tenká rouška takzvané kůže, povislá kůže se pomalu vyplňuje podkladovou vrstvou tuku.

5. Dýchání:

Celou tu dobu jsme mluvili o funkcích plic jako součásti dýchacího procesu a je dokonalé, aby dítě správně dýchalo, ale dost dýchání ústy! Tento týden začne dítě s vlastními nově vytvořenými nosními dírkami, které byly po celou dobu zapojeny. Když se nosní dírky pomalu otevírají, dítě nyní může také dýchat nosem.

6. Zvýšení hmotnosti:

S tím, jak dítě roste tukem stabilním tempem, nyní hmotnost dítěte roste stále více a více, protože také cítíte, jak vaše miminko narůstá čím dál těžší. Nyní váží trochu někde 1-1/2 libry.

Hmotnost 25 týdnů těhotného dítěte odpovídá hmotnosti žaludu. Dítě bude vážit zhruba 1,7 libry, což je 785 gramů s mírou 13,1 palce. Poloha dítěte v 25. týdnu těhotenství je nejistá. Dítě se nerozhodlo držet hlavu sklopenou. Jeho hlava je blízko hrudníku a chodidla směřují dolů.

25 týdnů těhotného břicha:

Vaše děloha má nyní velikost fotbalového míče. Nyní byste přibrali asi 7-8 kg. Přibývání na váze během 25 týdnů je přirozené, protože v tuto dobu jde většinou o přírůstek hmotnosti ve vodě. Vaše bříško je nyní jen průchozí stěnou pro vaše dítě. Nyní by to reagovalo na hudbu a příležitostně by začalo provádět kaskadérské kousky, jako jsou kopy a přemety.

Aktivity 25. týdne:

V 25. týdnu bude mít váš žaludek velikost fotbalového míče. Činnosti jsou omezené, protože při nárazu do žaludku bude práce velmi tvrdá. Budete často močit a většinu času budete chodit na toaletu. V tomto období bude více únavy a chuti k jídlu. Více kontrol a testů je třeba provést s více cvičeními. Tato fáze těhotenství by měla obsahovat více spánku a odpočinku s pravidelnou a vyváženou stravou a cvičením.

Dieta a cvičení pro 25. týden:

Těhotenská dieta 25 týdnů:

1. Ovoce a zelenina:

Týden bude miminko poměrně velké velikosti a ke svému vývoji potřebuje více živin a vitamínů. Musíte přijímat mnohem více čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou bohaté zejména na vápník a vitamín D. Ovocná dieta by měla zahrnovat banány, pomeranče, jablka, brokolici atd. Zeleninu jako fazole a špenát je třeba konzumovat.

2. Syrové potraviny:

Živiny jsou obecně konzervovány více v syrových potravinách než ve vařených potravinách. Touha po jídle se naplní tím, že vezmete více ovoce a potravin, které lze konzumovat syrové.

3. Voda:

Voda je důležitá tekutina, kterou je třeba během tohoto období přijímat, protože musíte také spotřebovat vše pro dítě. Pomáhá vám také zůstat fit a pomáhá snižovat nadváhu.

4. Vitamín C:

Živiny jsou tělem dodatečně absorbovány pomocí vitaminu C. Citrusové plody jsou bohaté na konzumaci citrusových plodů, jako je citrón a pomeranče, na vitamín C. Je třeba poznamenat, že nadměrná konzumace vitaminu C vede k předčasnému porodu.

5. Kuře:

Během těhotenství lze libové maso brát, abychom získali více potřebných bílkovin a pomáhá nám zlepšit náš metabolismus a energetickou rychlost. Vepřové maso a plody moře jsou pro dítě škodlivé, a proto je třeba se jim vyvarovat.

25týdenní těhotenská cvičení:

1. Tah žaludku:

Dobré a snadné cvičení bude dýchání při zatahování břicha dovnitř a protahování těla. Mělo by se to opakovat 5krát denně.

2. Protažení celé nohy:

Cvičení pro nohy je velmi důležité, protože musí nést váhu matky i dítěte uvnitř. Ohněte pravé koleno a pravou nohu dozadu a nahoru na hýždě. Vydržte 10-30 sekund. Opakujte to s druhou nohou.

3. Spaní:

Během těhotenství se občas budete snažit najít pohodlnou polohu pro spánek. Pravidelné spaní nebude v těhotenství užitečné. Nejlepší pozice pro dobrý spánek je ohnout kolena a nohy a dát si mezi nohy polštář.

4. Cyklistika:

Během 25. týdne těhotenství začne váha rychle stoupat, což vede ke vzniku strií. Cyklistika jako součást režimu hubnutí pomůže proti striím.

5. Chůze:

Nejspolehlivější cvičení během těhotenství je chůze. Pomůže vám zůstat aktivní celý den.

Sex během těhotenství ve 25. týdnu:

Žádné dítě není zraněno, když se její matka a její partner milují. Lůno dítěte je chráněno silnými svaly dělohy, které utěsňují děložní hrdlo a chrání dítě. Není upřednostňováno zapojit se do sexuálních aktivit, protože to může být nepříjemné a může vést k vaginálním infekcím.

Lékařské testy a skenování: Jak vypadá ultrazvuk?

Tento týden vás čeká screeningový test na provokaci glukózy. To pomůže vyloučit nebo odhalit možnost gestačního diabetu. Jinak byste tento týden neměli naplánovaný ultrazvuk. Pouze pokud váš lékař naplánuje a potřebuje pečlivé sledování, bude tento týden potřeba ultrazvuku?

Jak překonat stres během těhotenství:

 • Tento týden můžete být ve stresu z mnoha věcí. Celou dobu mluvte se svým lékařem, abyste měli emoce pod kontrolou. Dodatečné napětí a potíže jsou omezeny dokumentací zprávy.
 • Vytvořte komunitu, která je schopná diskutovat a radit se o stresu a věcech, kterými procházíte.
 • Odpočívejte dobře mimo cvičení, protože to je nejlepší způsob, jak zbavit těhotné ženy stresu.
 • Diskuse s partnerem vám pomůže zbavit se stresu a budete se cítit dobře a dobře.
 • Myslete na pozitivnější věci, díky kterým se budete cítit příjemně, když překonáte stres.
 • Lékařské ošetření a prohlídka

Mějte na paměti a buďte připraveni na další lékařské ošetření a prohlídky, protože je to 25. týden. Abnormality u plodu se kontrolují spinálními a HCG tekutinami.

1. Bolesti– Acetaminofen. Vyhněte se ibuprofenu a naproxenu.

2. Alergie- Antihistaminika a loratadin. Vyhněte se pseudoefedrinu a dekongestantům, jako je fenylefrin.

3. Kašel– Dextrometorfan a Guaifenesin.

4. Zácpa- Metamucil a Colace. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.

5. Pálení žáhy- Antacida a famotidin.

Tipy a opatření pro dvacet pět týdnů těhotenství:

 • Pokračujte v používání opalovacího krému, aby se vaše dítě nedostalo do kožních problémů.
 • Nyní používejte hodně ústní hygieny, abyste předešli špatným záchvatům infekcí dásní, které mohou procházet jídlem a poškodit vašeho drobečka.
 • Měli byste nosit těhotenské oblečení
 • Držení těla ve spánku, při chůzi a vsedě by mělo být pečlivě udržováno, aby se předešlo bolestem
 • Udržujte se dobře hydratovaní tím, že budete pít více vody než obvykle.

Jaká jsou rizika, která mám čelit mému těhotenství po 25 týdnech?

1. Syndrom karpálního tunelu: Mezi některé příznaky patří zadržování tekutin, hormonální výkyvy se sklonem k edému. Může také dojít k přecitlivělosti nervů a vaše hladina glukózy může kolísat. Léčba ve většině případů opravdu není nutná.

2. Hemoroidy: Když břicho roste, vyvíjí tlak na pánevní žíly, což způsobuje hemoroidy.

3. Nadýmání: V těhotenství mohou hormonální změny ovlivnit vaše trávení a zpomalit jej, což vede k nadýmání.

4. Pálení žáhy: K pálení žáhy dochází, protože dítě vyvíjí tlak na trávicí trakt, a tím tlačí kyselinu nahoru do dýmky.

Kontrolní seznam po 25 týdnech těhotenství:

 • Začněte nakupovat dětské věci. Udělejte to hned teď, protože když se miminko zvětší, můžete mít potíže s nakupováním nebo dělat cokoli.
 • Pokud jste nastávající matkou poprvé, pomůže vám číst o novorozencích. To vás připraví na všechny výzvy, kterým budete muset čelit.
 • Vaše dodávka není příliš daleko. Pomůže vám zvládnout váš stres a úzkost.

Jak těhotenství postupuje s časem, dochází ke spoustě změn. Co by však mohlo způsobit nepohodlí, jsou starosti s doručením. Můžete se ocitnout ve stresu a úzkosti po většinu času. To je běžné. Je to také čas, kdy můžete zvládat úroveň stresu a mít ji pod kontrolou. Můžete poslouchat hudbu nebo sledovat svůj oblíbený pořad, abyste trochu zmírnili stres.