Turistická místa

9 slavných turistických míst v Keni k návštěvě

Keňa je známá především díky klasickým savanským safari. Země je v extrémním kontrastu s dezerty, sněhem, lesy, otevřenými zeměmi, sladkovodními jezery atd. Safari v divoké přírodě jsou nejžádanějšími turistickými atrakcemi v Keni, ale trekking v horách v Keni není příliš neobvyklý. Turisté by si také užili šnorchlování, balonem, lyžováním, odpočinkem na plážích atd.

Turistická místa v Keni:

1. Lake Nakuru:

lake-nakuru_kenya-turistické-místa

Lake Nakuru je mělké jezero v srdci Keni. Má přebytek řas, což je důvod, proč sem létá mnoho plameňáků. Turisté mohou mít to štěstí, že dokonce uvidí milion plameňáků najednou, díky čemuž jsou místa označována za největší podívanou pro ptáky na světě.

2. Západ slunce Masai Mara:

masai-mara-sunset_kenya-turistické-místa

Maasai Mara je oblíbený park, který má velkou populaci a migraci pakoně v měsících červenci a srpnu. Místo je také obýváno mnoha zvířaty. Pohled, když slunce zapadá a zvířata jsou vidět v jeho odrazu, dává všem přítomným turistům dech.

3. Ostrov Lamu:

lamu-island_kenya-turistické-místa

Ostrov Lamu se nachází v souostroví Lamu v zemi a slouží jako známé turistické místo. Město Lamu je nejstarším městem v Keni, a proto si v průběhu let zachovalo své kouzlo. Na ostrov Lamu se dostanete pouze uličkami a pěšinami, protože tudy nemůže projet žádné motorové vozidlo. Obyvatelé ve městě většinou chodí, cestují na lodi nebo na oslech.

4. Pekelná brána:

hells-gate_kenya-turistické-místa

Národní park Hell’s Gate je malý park, který byl pojmenován kvůli prolomení útesů. Kdysi to byl přítok jezera a který byl pro lidi v Rift Valley vynalézavý. Je to jedinečný přírodní park mezi všemi ostatními, protože můžete chodit nebo jezdit na kole bez průvodců. Malebný výhled je nádherný a je zde mnoho zvířat, jako jsou lvi, leopardi, gepardi atd.

5. Národní park Tsavo:

tsavo-národní-park_kenya-turistické-místa

Tsavo je největší ze všech národních parků v Keni a také jeden z největších na světě. Kvůli obrovské ploše, kterou pokrývá, byla cesta rozdělena na západní a východní stranu. Toto je jedno místo, které je ideální pro všechny, kteří hledají samotu a klid a také vidí divočinu zvířat uprostřed malé vegetace na písčitých pozemcích.

6. Mount Kenya:

mount-kenya_kenya-turistické-místa

Mount Kenya je nejvyšší hora země a druhá nejvyšší na africkém kontinentu s výškou 17 057 stop. Hora nabízí malebný výhled na vrchol pokrytý sněhem a svahy pokryté lesy. Je těžké vylézt na horu, ale ideálním místem pro turisty je tato hora, která by jim mohla poskytnout extrémní potěšení a uspokojení.

7. Malindi:

malindi_kenya-turistické-místa

Malindi je úvodem do pobřežních turistických atrakcí Keni. Má korálové útesy a nádherné pláže, které jsou lemovány křišťálově čistou modrou vodou. Lidé rádi chodí surfovat, šnorchlovat, hlubinný rybolov nebo si jen tak odpočinout na břehu a vyrábět hrady z písku. Malindi má mořský národní park, který chrání různé ryby a divokou zvěř ve vodách.

8. Národní park Nairobi:

nairobi-národní-park_kenya-turistická-místa

Národní park Nairobi je divoká zvěř v metropoli s nádherným malebným výhledem na mrakodrapy. Přestože má ve velkém městě malou zoo, stále drží hlavu vysoko a uvádí, že zde má chráněný maximální počet zvířat. Zebra, pakoně, nosorožci patří k nejžádanějším zvířatům v zoo.

9. Rift Valley:

trhlina-údolí_kenya-turistická místa

Rift Valley je díky své úžasné malebnosti jedním z nejnavštěvovanějších údolí v Keni. Táhne se od Mrtvého moře až po Mosambik a téměř prochází celou Keňou.

Doufám, že se vám tato nejlepší keňská turistická místa líbila! zanechte svůj komentář.