Turistická místa

9 Slavných Turistických Míst Uttar Pradesh K Návštěvě

Uttarpradéš je největší indický stát. Nejen, že je velký, ale má také velký historický význam. Zde budete mít skvělou příležitost odhalit nejstarší tajemství země. Od slavného eposu Mahábhárata po nejstarší džinistickou literaturu zde najdete vše. Má také starobylé budovy a architekturu, které symbolizují vládu Mughalů. Jelikož toho v jednom státě najdete tolik, určitě byste na toto místo měli jednou přijít. Pokud se chystáte brzy, máme pro vás krátkého průvodce.

9 nejlepších turistických míst k návštěvě v Uttar Pradesh:

Níže je uvedeno 9 slavných turistických míst Uttar Pradesh, které můžete navštívit s obrázky.

1. Pevnost Allahabad:

allahabad-fort_uttar-pradesh-turistické-místa

Na vaší cestě do Uttarpradéš musíte nejprve navštívit pevnost Allahabad. Byla založena v roce 1583 na příkaz krále Akbara. Byl postaven na břehu řeky Gangy a je jednou z největších pevností vytvořených během dynastie Mughalů. Pokud jste nadšeným milovníkem historie, umění a architektury, Allahabad Fort je místo pro vás.

2. Swaraj Bhawan:

swaraj-bhawan_uttar-pradesh-turistické-místa

Swaraj Bhawan je velké sídlo, které se nachází v krásném městě Allahabad v Uttar Pradesh. Bylo to sídlo velkého indického politického vůdce Motilala Nehru v 19. století. Toto je domov předků pro rodinu Nehru a Gandhi a je to politicky relevantní místo. Pokud se chcete dozvědět více o indické politice, měli byste navštívit Swaraj Bhawan.

3. Jawaharské planetárium:

jawahar-planetarium_uttar-pradesh-turistické-místa

Planetárium Jawahar, které bylo dříve sídlem rodiny Nehru-Gandhi, je nyní považováno za muzeum. Byl postaven v roce 1979 a nachází se velmi blízko Anand Bhawanu v Allahabadu v Uttarpradéši. Toto historické místo byste rozhodně měli navštívit, když přijdete do Uttarpradéš.

4. Chrám Someshwar Mahadev:

someshwar-mahadev-chrám_uttar-pradesh-turistická místa

Chrám Someshwar Mahadev je jedním z nejposvátnějších chrámů Allahabadu a je zasvěcen lordovi Shivovi. Toto místo se nachází přes svatou řeku Jamunu a je ideální pro všechny vyznavače hinduismu a oddané. Přitahuje návštěvníky z celé Indie a skutečně nese svou vlastní mytologickou a duchovní podstatu.

5. Váránasí:

varanasi_uttar-pradesh-turistické-místa

Varanasi bylo uznáno jako nejstarší město v Indii. Je to kulturní hlavní město země a najdete zde jedny z nejstarších písem patřících k buddhistickému náboženství a také epickou Mahábháratu. Hlavními místy jsou pilíře Ghats, Sarnath, Ramnagar a Ashokan.

6. Khusro Bagh:

khusro-bagh_uttar-pradesh-turistické-místa

Kusro Bagh z Allahabadu je velká obezděná zahrada, známá svým stylem a reprezentací. Symbolizuje krásu mughalské architektury a obklopuje hrobku syna císaře Jahangira Khusrau Mirzy.

7. Agra:

agra_uttar-pradesh-turistické-místa

Agra z Uttarpradéš je známá svými náboženskými filozofiemi, kulturou a uměním. Tádž Mahal, Fatehpur Sikri a Červená pevnost jsou jeho hlavní atrakcí. Je zde jeden ze sedmi divů světa a každoročně přilákal více než tisíce turistů a návštěvníků. Místo je opravdu zázrak.

8. Deogarh:

deogarh_uttar-pradesh-turistické-místa

Deogarh z Uttarpradéš byl během Britů Raj považován za velmi důležitý. Má zde pozoruhodné džinistické chrámy a je nejlépe známý pro svou pevnost Deogarh a archeologické muzeum. Najdete zde nejlepší sbírku umění a soch a určitě vás zaujmou.

9. Kapilavastu:

kapilavastu_uttar-pradesh-turistické-místa

Kapilavastu bylo kdysi hlavním městem klanu Sakya. Toto místo má obrovský historický význam a každoročně má velký počet návštěvníků, zejména kvůli jeho slavným festivalům, jako jsou Magh Mela, Navratri a Swaran Mela. Příchod na toto místo vám pomůže lépe porozumět indické historii a kultuře.

Zde se podíváte na některá nejlepší turistická místa Uttar Pradesh k návštěvě. Máš rád? Zanechte svůj komentář.