Turistická místa

15 Úžasných Turistických Míst K Návštěvě V Mysore

Mysore je město historie a kultury. Najdete zde širokou škálu chrámů, hrobek, paláců, galerií a zahrad. Toto místo je nejlépe známé pro svou malebnou krásu a nádherné turistické atrakce. Pokud se brzy chystáte na výlet do jižní Indie, nemůžete si dovolit ujít Mysore. Proto jsme vytvořili krátkého průvodce po místech Mysore, které je třeba navštívit.

Krásná turistická místa na Mysore k návštěvě s fotografiemi:

V Mysore ve státě Karnataka je tolik turistických míst pro účely vyhlídek. Zde v tomto článku jsme dali seznam nejlepších turistických míst v Mysore, které je třeba navštívit, spolu s obrázky.

1. Palác a galerie umění Jaganmohan:

Turistická místa k návštěvě v Mysore

Palác a galerie umění Jaganmohan je jednou z nejstarších budov Mysore. Je asi 150 let stará. Byl postaven králem Mysore a je jedním z nejkrásnějších míst, které zde uvidíte. Dříve to byl dům královské rodiny, ale nyní se používá pro výlety a turistické účely.

2. Mysore Palace:

mysore-palace_mysore-turistické-místa

Mysore Palace je nádherná budova, která se nachází v srdci Mysore. Architektura je zde skvělá a obrazy jsou dechberoucí. Byl postaven ve stylu Indo-Saracen a má prostorné haly uvnitř. Toto místo je opravdu nádherné. Toto je jedno z nejlepších turistických míst k návštěvě v Mysore.

3. Brindavanské zahrady:

brindavan-Gardens_mysore-turistické-místa

Brindavanské zahrady v Mysore jsou hlavní turistickou atrakcí a jsou jednou z nejatraktivnějších a nejkrásnějších zahrad, které zde uvidíte. Je postaven přes řeku Cauvery a nabízí vám malebnou krásu. Byla postavena za režimu Krishnaraja Wodeyara a tato zahrada je rozhodně nejlepšími turistickými místy k návštěvě v Mysore.

4. Balmuri Falls:

balmuri-falls_mysore-turistické-místa

Vodopády Balmuri se nacházejí asi 11 kilometrů od ptačí rezervace Ranganathittu a jsou jedním z nejlepších míst na piknik v Mysore. Vodopád je zde okouzlující a vždy najdete lidi, kteří se baví a hrají si zde ve vodách. Je to umělá stavba a každoročně má mnoho návštěvníků.

5. Mysore Zoo:

mysore-zoo_mysore-turistické-místa

Když přijdete do zoo v Mysore, najdete nádhernou a vynikající sbírku divoké zvěře. Nachází se v kopcích Chamundi a je to nádherné místo, kde můžete prozkoumávat a objevovat zvířata z Mysore. Najdete zde také jezero, které dodává zoo kouzlo. Toto je jedno z nejlepších míst k vidění v Mysore, které vám může udělat radost, když uvidíte divoká zvířata přímo a téměř.

6. Kostel sv. Philomeny:

st-philomenas-church_mysore-turistické-místa

Kostel sv. Filomény byl založen v roce 1933. Je zasvěcen sv. Filoměně a byl postaven ve stylu novogotiky. Interiér tohoto kostela je úžasný a prostředí je velmi klidné a mírové. Když přijdete na toto místo, určitě se budete cítit lehce a pohodlně.

7. Somanathapura:

somanathapura_mysore-turistické-místa

Somnathpur se nachází poblíž hranic Karnataka-Kerala. Je to malá vesnička a nachází se na břehu řeky Cauvery. Je to malebné a nádherné místo k návštěvě během prázdnin. Je to ideální místo pro všechny milovníky přírody a eko, protože prostředí je zde tak přirozené a lehké. Toto je jedno z nejkrásnějších a nejpřirozenějších míst k návštěvě v okolí Mysore.

8. Melkote Temple:

melkote-chrám_mysore-turistické-místa

Chrám Melkote je slavné náboženské místo v Mysore. Má výhled na řeku Cauvery a nachází se na vrcholu skalnatého kopce. Vzhled tohoto chrámu je naprosto nádherný a denně sem přichází spousta návštěvníků. Má zde několik Kalyaniho a také architekturu, která je naprosto úžasná. Přijít sem bude skvělý zážitek.

9. Gumbaz:

gumbaz_mysore-turistické-místa

Mysore je dobře známý pro velkého válečníka Tipu sultána. Byl chloubou jižní Indie a byl inspirací pro mnoho válečníků a vojáků. Pokud byste chtěli navštívit památník Tipu sultána, musíte přijít do Gumbazu. Byl postaven na zvednuté plošině a má hrobky různých šlechticů a náčelníků. Přijít sem bude určitě úžasný zážitek.

10. Chamundi Hills:

chamundi-hills_mysore-turistické-místa

Mysore je především zemí královské rodiny a mezi nesčetnými paláci města nabízí Chamundi Hills zážitek a jedinečnou návštěvu. Kopec Chamundi je jedním z nejlepších turistických míst v Mysore a mnoho turistů z celého národa přichází uctít Chamundi Devi. Chamundi Hills je proslulé především chrámem na vrcholu kopce, který byl původně postaven v 11. století. Chrám byl zrekonstruován na slavné turistické místo.

Hlavním lákadlem pro turisty je modlitba během festivalu Dasara, který se koná každoročně v říjnu. Chrám byl postaven za dob Wodeyarské dynastie a měl pro lidi z dynastie zvláštní význam.

11. Lalitha Mahal:

lalitha-mahal_mysore-turistické-místa

Lalitha Mahal je velmi blízko k hlavní turistické atrakci v kopcích Mysore-Chamundi. Tato nádherná památka je druhým největším palácem v Mysore. Původně byl postaven pro místokrále Indie, než byl přestavěn na královský penzion. Lalitha Mahal byla myšlenkou Maharaje Krishnaraja Wodeyara IV. Architektura je silně inspirována katedrálou svatého Pavla v Londýně a dalšími architektonickými divy Evropy.

12. Jezero Karanji:

karanji-lake_mysore-turistické-místa

Kromě vysoké dávky licenčních poplatků, které město může nabídnout, je Mysore velmi známý pro svou divokou zvěř a je centrem přírody. Slovo Karanji v rodném jazyce znamená „kašna“- jezero Karanji je jedním z mnoha turistických míst, která můžete v Mysore navštívit. Nachází se na úpatí kopců Chamundi a byl postaven jedním z velkých králů Mysore. Jedná se o největší jezero ve státě Karnataka. Malebná krása jezera je obrovskou atrakcí pro turisty, kteří se rádi věnují pozorování ptáků, protože je známo, že toto jezero navštěvuje mnoho druhů ptáků.

13. Železniční muzeum:

rail-museum_mysore-turistické-místa

Muzeum v Mysore vyniká královskou aurou, která pokrývá celé místo. Železniční muzeum je velmi odlišný druh muzea k návštěvě a je jedním z nejlepších míst k vidění v Mysore. Indie má pouze dvě železniční muzea, jedno v Novém Dillí a druhé v Mysore. Procházka tímto muzeem je jako vzdělávací výlety, které poučí o narození a postupném vývoji lokomotiv v Indii. Toto muzeum zobrazuje starověké lokomotivy, které jsou do dnešního dne v dobré formě a jsou stále používány vládou.

14. Ptačí rezervace Ranganathittu:

ranganathittu-bird-sanctuary_mysore-turistické-místa

Tato ptačí rezervace je příkladem přírodních krás Mysore. Ranganathittu je jedno z míst, které můžete v Mysore vidět, a díky kterému se budete cítit blízko k přírodě. Krása a vyrovnanost místa je úchvatná. Ranganathittu je velmi populární mezi milovníky ptáků a těmi, kteří se sportu věnují pozorování ptáků. Je to také jedna z největších ptačích rezervací v jižní Indii. Je to jedno z nejstarších jezer v Mysore. Byl postaven v roce 1864, aby poskytoval vodu pro účely zavlažování pro přistání mimo město.

15. Jezero Kukkarahalli:

kukkarahalli-lake_mysore-turistické-místa

Jezero po celý rok přitahuje více než stovku různých druhů ptáků a hostinu pro každého, kdo miluje pozorování ptáků a ptáků. Ze všech míst, která navštěvují Mysore, je to místo, kde umělé jezero žije v dokonalé harmonii s ptáky, z nichž většina je vodní. Někteří z ptáků, kteří toto jezero navštěvují, jsou euroasijští lžíci, orientální darteri, volavky černé a mnoho dalších. Jezero Kukkarahalli je oblíbeným místem k vidění a nabízí lidem možnost sedět vedle jezera a relaxovat, meditovat a spojit se s matkou přírodou. Je také velmi známý mezi lidmi, kteří si dopřávají ranní a večerní procházky.

To byly některé z nejlepších věcí, které je třeba udělat v Mysore, a zimní sezóna je považována za nejlepší čas na návštěvu Mysore. Sbalte si kufry, zarezervujte si lístky a vydejte se navštívit tato úžasná místa, která si nemůžete dovolit nechat ujít. Vždyť žijeme jen jednou!