Turistická místa

15 slavných turistických míst Munnar k návštěvě

Nachází se na soutoku tří horských potoků – Muthirapuzha, Nallathanni a Kundala, Munnar je horská stanice, která má díky svému názvu vynikající malebnost. Turisté navštěvují tuto horskou stanici pro klid, který je v jejím prostředí. Tato oblast sportuje několik čajových zahrad a produkuje nejlepší indický čaj! Nachází se v západních Ghátech a nejlepší doba k návštěvě Munnaru je od září do května.

Krásná turistická místa k návštěvě v Munnaru:

Munnar je místo skládající se z mnoha krásných a úžasných vyhlídkových atrakcí v kerale. Zde je seznam nejlepších turistických míst v Munnaru, které můžete navštívit a které mohou uspokojit vaši příjemnou cestu.

1. Mattupetty:

Turistická místa Munnar

Mattupetty se nachází v blízkosti Munnaru a stojí za návštěvu. Je to malé místo s nádherným výhledem a klidným prostředím, ve kterém můžete strávit den. Přehrada Mattupetty je největším lákadlem tohoto místa a je skvělým místem, kam vyrazit na piknik. Tato oblast má také vysoce specializovanou mléčnou farmu, kterou navštěvuje mnoho turistů. Tato oblast má také několik čajových zahrad, které můžete navštívit.

2. Pothamedu:

pothamedu_munnar-turistické-místa

Pothamedu je další skvělé místo, kam jít, poblíž Munnaru. Je to ideální prostředí pro pěší turistiku, piknik nebo dlouhé procházky. Je zasazen mezi svěží zelené hory a nabízí nádherný výhled na okolní scenérii a město Munnar, které je tomuto bodu velmi blízko. Je to jedno z nejlepších a dokonalých turistických míst v Munnaru, které je třeba navštívit.

3. Jezero Kundala:

kundala-lake_munnar-turistické-místa

Jedná se o umělý rezervoár vytvořený mezi dvěma horami. Nachází se v blízkosti Munnaru a je dalším perfektním místem pro piknik. V této oblasti se nabízí vodácké vybavení. Shikara jízda po jezeře je úžasný zážitek! Úchvatný výhled na okolní útesy a hory poskytuje nádherné prostředí pro klikání na obrázky. Vzduch je čistý a svěží a ticho v okolí vám umožní jen sedět a relaxovat. Toto místo musíte sledovat, protože je to jedno z nejlepších míst Munnar k návštěvě.

4. Národní park Eravikulam:

eravikulam-národní-park_munnar-turistická-místa

Park se rozkládá na obrovské ploše 97 km čtverečních. Nachází se v Devikulam Eravikulam Taluk. Je zde několik velmi vzácných druhů, jako je Nilgiri Tahr, což je vzácné plemeno horské kozy. Tento park je rájem pro milovníky přírody, kde můžete celý den procházet parkem a užívat si pohledy na různá zvířata, vše v jejich přirozeném prostředí. Anamudi Peak se také nachází uvnitř parku a je zábavné závodit na vrchol tohoto kopce.

5. Bod ozvěny:

echo-point_munnar-turistické-místa

Ozvěny jsou celkem běžným jevem. Každý slyšel o ozvěnách, ale pokud jste děti, musíte je absolutně vzít do bodu ozvěny! Pokud jste poprvé na horské stanici, pak vás jasnost vašeho ozvěného hlasu zde zcela šokuje! Nejen to, bod také díky své výšce nabízí vynikající výhled na okolí.

6. Rajamala:

rajamala_munnar-turistické-místa

Toto je místo, kde Nilgiri Tahr přirozeně existuje. Ale většina tohoto vzácného plemene byla nyní přesunuta do národního parku Eravikulam. Rádžamala se nachází 2695 metrů nad mořem. Nabízí úchvatný výhled na okolní hory, jezera a údolí. Ve vzduchu můžete cítit svobodu matky přírody. Je to jedno z nejvýše položených turistických míst poblíž Munnaru, díky kterému se vám zrak začne cítit hladovější.

7. Vodopád Lakkam:

lakkam-waterfall_munnar-turistické-místa

Vodopády Lakkam jsou součástí národního parku Eravikulam. Je to skvělé místo k posezení a relaxaci. Klokotavý zvuk tryskajících bílých pruhů vody dodává pocit vyrovnanosti. Okolní zeleň je klidná a vyrovnaná. Mnoho bláznivých turistů skočí přímo do vodopádu! Většina turistů potvrdila, že se jedná o jedno z nejkrásnějších seznamů turistických míst v Munnaru, které je třeba navštívit.

8. Chinnar Wildlife Sanctuary:

chinnar-wildlife-sanctuary_munnar-turistické-místa

Nachází se ve čtvrti Marayoor a Kanthalloor Panchayats ve čtvrti Idukki, docela blízko Munnaru. Žije zde ohrožený veverka obrovská. Spolu s ním existuje několik dalších vzácných plemen, která se zde také nacházejí. Panteři, skvrnití jeleni, sloni, tygři jsou někteří z nich. Kromě divoké zvěře v parku nechybí ani zeleň!

9. Vyhlídka Pothamedu:

pothamedu-viewpoint_munnar-turistické-místa

Pokud rádi procházíte nebezpečnými a dobrodružnými horskými průsmyky, pak vyhlídka Pothamedu není místo pro vás. Toto místo obsahuje přetékající malebnou krásu spolu s čajovými, kardamomovými a kořeněnými plantážemi, které dodávají auře místa. Toto místo je pro milovníky přírody, fotografy a milovníky selfie a buďte si jisti, že toto místo neopustíte, dokud se nezačne plazit noc nebo nevybije baterie ve vašem telefonu.

10. Horní stanice:

top-station_munnar-turistické-místa

Mnoho lidí nepotřebuje dobrodružný sport, aby je vzrušovalo. Jsou nadšení už jen tím, že jsou na kopci. Pro milovníky hor, jako jsou tito lidé, a pro ty, kteří jsou ohromeni malebnými krásami, je horní stanice jedním z nejlepších míst k vidění v Munnaru. Horní stanice, která byla v počátcích obchodním centrem, se díky 180 stupňům nebo spíše panoramatickému výhledu stala známou turistickou atrakcí. Obvykle je přeplněné milenci, fotografy a samozřejmě selfie králi a královnami. Pohled z horní stanice je majestátní a zdá se, jako by příroda pokryla zemi svěžím zeleným kobercem a mlha ve vzduchu přidává na malebné kráse místa.

11. Vodopády Cheeyappara:

cheeyappara-vodopády_munnar-turistické-místa

Zde je cíl pro básníky. Vodopád Cheeyappara je jedním z mnoha vodopádů v Munnaru. Pohled na vodopád a přirozenou atmosféru kolem vodopádu je radost sledovat a ukazuje se, že je velkou inspirací pro básníky. Pokud se nudíte v luxusním hotelu, ve kterém jste ubytováni, najměte si stan a kemp v 500 akrovém okolí vodopádů Cheeyappara a získejte jeden s přírodou a dopřejte si hudbu z vodopádu.

12. Marayoor:

marayoor_munnar-turistické-místa

Pokud jste fanouškem archeologie nebo Indiana Jonese, pak je Marayoor místem, které musíte navštívit. Má dlouhý úsek santalových lesů a starověkých řezbářských prací, struktur a abstraktních skalních obrazů, které sahají až do doby kamenné, což je ráj pro studenty archeologie i archeology a. Marayoor je místo i pro milovníky přírody, protože tam je santalový les a budete uchváceni jeho lesním vzhledem. Také pokud turisté hledají kvalitní santalový olej a další předměty ze santalového dřeva, pak si jej mohou koupit v depu santalového dřeva. Marayoor lze považovat za jedno z nejlepších Munnarových vyhlídkových míst.

13. Lock Heart Gap:

lock-heart-gap_munnar-turistické-místa

Mezi návštěvnickými místy Munnaru je Lock Heart Gap toužebnou atrakcí pro pěší turisty a milovníky přírody. Scénickým, ale divokým a nezkrotným lesem bohatým na flóru a faunu můžete prozkoumat různé stezky. Je to splněný sen pro mládež toužící po dobrodružství v lese, a pokud milujete orosený vzduch a nádherný výhled, který nabízí, pomalu se usazuje na stromech a vypadá, jako by z nebe padaly perly, pak Lock Heart Gap je jedním z krásných míst všech turistických míst v Munnaru.

14. Muniyara Dolmens:

muniyara-dolmens_munnar-turistické-místa

Smůla pro lidi jako jsme my, kteří se nenarodili v době železné, jinak bychom dostali exotický pohřeb v pohřebních komnatách Muniyary Dolmens. Muniyara Dolmens jsou mamutí pohřební komory se sídlem v Marayooru, jednom z míst k návštěvě poblíž Munnaru. Podél těchto pohřebních komor prochází krásná stezka, a přesto to není strašidelné, spíše je to úžasný výhled, protože v okolí je také santalový les. Toto místo bylo v primitivních kulturách a zvyklostech nenáviděno a může být považováno za nebe pro archeology i antropology.

15. Zábavní lesní zábavní park:

zábava-les-dobrodružství-park_munnar-turistická místa

Teď je to věc pro čistě dobrodružné lidi a není to místo pro lidi se slabým srdcem. Zábavní lesní zábavní park je perfektním turistickým místem pro lidi, kteří hledají dobrodružství, jako je horolezectví, procházky na okraji údolí s lanem atd. Ale noste boty, kalhoty a pokud možno celoplošné tričko, protože jinak pojedete domov s vyrážkami, ranami, zkrouceným kotníkem a spoustou přírodních tetování, takže buď dobrodružný, ne hloupý.

Jednalo se o některá z nejznámějších turistických míst v Munnaru. Nyní přestaňte doma otálet a vstaňte a vydejte se cestovat po těchto úžasných místech v Munnaru!