Turistická místa

15 slavných turistických míst k návštěvě v Mount Abu

Mount Abu je malá horská stanice uprostřed dezertů Rádžasthánu. Nachází se na úpatí pohoří Aravalli a je ideálním útočištěm, jak se dostat pryč od žhavého tepla dezertů. Mount Abu je výrazným turistickým cílem Rádžasthánu, který přitahuje návštěvníky ze všech částí země, aby získali podstatu Rádžasthánu.

Mount Abu v Rádžasthánu je domovem velkého počtu oblíbených turistických destinací. Patří sem přírodní zajímavosti, jako jsou vysoké body s krásným výhledem na město, stejně jako západy a západy slunce, historické pevnosti a paláce s vynikající architekturou, muzea a řada chrámů, z nichž nejznámější jsou chrámy Dilwara Jain. A nejen to, Mount Abu je ideálním místem, kde si můžete užít dobrodružné aktivity a jejich záliby. Tento článek uvádí všechna vynikající místa, která stojí za to navštívit v Mount Abu.

Nádherná turistická místa Mount Abu k návštěvě:

Mount Abu je jednou z nejznámějších turistických destinací pro turisty. Tento článek připravil seznam 15 úžasných turistických míst k návštěvě v Mount Abu pro plánování vaší cesty.

1. Chrámy Dilwara:

Chrám Dilwara Mount Mount Abu turistická místa

Toto je jedna z hlavních turistických atrakcí Mount Abu. Fasáda chrámu je poměrně jednoduchá a značně podkopává propracované detaily, kterými je interiér vybaven! Stavba chrámu a jeho vykládaná díla a řezby v některých aspektech dokonce předčí i Velký Tádž Mahal! Nazývat tento chrám prostě nádherným nebo velkolepým je tedy podhodnocením. Je to zážitek, který musíte pro sebe mít, než budete schopni pochopit jeho dokonalost.

2. Jezero Nakki:

Jezero Nakki navštívit místa v Mount Abu

Přírodní turistická místa v Mount Abu zahrnují několik jezer a vysoké půllitry. Z těchto jezer Nakki je jedno z nejromantičtějších turistických míst na Mount Abu. Piknik podél rohů tohoto jezera je nejlepší způsob, jak oslavit výročí nebo klidné rande. Jeho poloha je velmi vhodná i pro turisty. Téměř všechny nejlepší hotely Mount Abu se nacházejí na jeho okraji.

3. Bod západu slunce:

Sunset Point mount abu slavné místo

Západ slunce je nejznámějším bodem, kde si můžete prohlédnout nádherné večerní západy slunce. Je zasazen mezi kopce Aravalli, a proto je často docela chladno, takže si s sebou nezapomeňte vzít bundu. Tento bod je nejznámějším turistickým místem Mount Abu za poznáním.

4. Pevnost Achalgarh:

Pevnost Achalgarh nejlepší místo k návštěvě v Mount Abu

Historická pevnost Achalgarh, postavená Ranou Kumbhou, je podobná všem ostatním nádherným radžputským pevnostem a palácům rozmístěným po celém Rádžasthánu. Tato pevnost, umístěná na vrcholu vysoké hory, nabízí panoramatický výhled na okolní malebnou scenérii. Pevnost se nachází v blízkosti hlavního města a je jen pár minut chůze od nádherného chrámu Jain. Obklopují pevnost obrovské hradby. Zde můžete kliknout na některé úžasné obrázky.

5. Chrám Achaleshwar:

Atrakce chrámu Achaleshwar v Mount Abu

Tento chrám se nachází v blízkosti pevnosti Achalgarh, a proto jej nemusíte navštěvovat. Pro lepší zábavu to ale musíte vidět! V chrámu zasvěceném lordu Shivovi je přírodní Shiva Linga. Má také idoly několika dalších božstev, které obklopují lingu. Tyto idoly byly vytesány z kamene, který vypadá jako krystal a ve světle jasně září. Chrám se nachází v blízkosti nechvalně proslulého jezera Mandakini a nabízí tak nádherný výhled!

6. Guru Shikhar:

Guru Shikhar

Nejvyšší vrchol Mount Abu se nazývá Guru shikhar. Návštěva tohoto místa je tedy nutností. Nabízí nejlepší výhledy na celou horu Abu! Vzduch je zde svěží a studený a okolí neuvěřitelně krásné. Chrám zasvěcený Guru Dattatreyovi leží na cestě k vrcholu a je dalším skvělým místem k návštěvě v Mount abu.

7. Chrám Adhar Devi:

Chrám Adhar Devi mount abu nejlepší místa k návštěvě

Tento chrám, zasvěcený bohyni Aruby, se nachází v jeskyni. Tento chrám každoročně během navratriho týdne navštíví několik poutníků. Ale pozor, musíte vystoupat 365 schodů zaříznutých do hory, abyste se dostali ke dveřím tohoto chrámu! Nebylo to vůbec snadné stoupání, ale nakonec to stálo za to.

8. Trevorův tank:

Trevor’s Tank musí navštívit místa v mount abu

Trevor’s Tank je pojmenována po britském inženýrovi, který toto místo postavil. Je to jedna z nejoblíbenějších turistických destinací Mount Abu. Je proslulý hlavně svým člověkem vyrobeným tankem, který chová krokodýly. Kromě toho toto místo nabízí nádherný výhled na okolní scenérii, uklidňující místa na piknik a okolí plné nejrůznějších stromů, zvířat a ptáků.

9. Toad Rock:

Toad Rock

Toad Rock se nachází v blízkosti jezera Nakki, Toad Rock, jak název napovídá, je obří skalní stavba, která se podobá ropuchě. Nachází se v pohoří Aravalli s příjemnou atmosférou. Toad Rock spolu s některými dalšími skalními útvary je také vhodným místem pro horolezectví a trekking. Při výstupu na vrchol skály se podívejte na úchvatný výhled na kopce a jezero.

10. Jaipur House:

Jaipur House nejlepší místa k návštěvě v Mount Abu

The Royal Jaipur House je památkové místo na hoře Abu, které bylo postaveno Jeho Výsostí Maharadžou Ram Singhem v roce 1897. Místo je známé svou malebnou polohou a nyní bylo přeměněno na hotel dědictví s nejmodernějšími technologiemi. zařízení a vybavení.

11. Světová duchovní univerzita Brahma Kumari:

Světová duchovní univerzita Brahma Kumari

Světová duchovní univerzita Brahma Kumari je světovým sídlem Brahma Kumaris, organizace zaměřené na výuku Rádžajógy a dalších forem meditace. Je to také vybrané místo pro pořádání mezinárodní mírové konference od roku 1982. Centrum je ideální destinací, kde se můžete dostat pryč od shonu života a hledat klid..

12. Chrám Vimala Vasahi:

Turistická místa v chrámu Vimala Vasahi v Mount Abu

Chrám Vimala Vasahi je důležitou náboženskou destinací pro stoupence džinismu. Chrám je zasvěcen Adinathovi, který byl prvním Jainem Tirthankarasem. Chrám Vimala Vasahi má kovovou modlu svatého Adinatha vyrobenou ze zlata a mosazi, takže si během pobytu na hoře Abu nenechte ujít návštěvu tohoto místa. Toto je jedno z nejnavštěvovanějších a ideálních turistických míst k návštěvě na Mount Abu.

13. Honey Moon Point:

Honey Moon Point

Honey Moon Point se nachází ve výšce 4000 stop na severozápadní straně jezera Nakki. Tento bod je také známý jako Anadara Point, podle malé vesnice jménem Anadara. Je to ideální destinace pro dlouhé, klidné romantické procházky a zároveň si užíváte úchvatný výhled na okolní krajinu. Tento bod je jedním z nejromantičtějších a nejkrásnějších turistických míst Mount Abu pro páry.

14. Chrám Gaumukh:

Chrámová hora Gaumukh abu

Chrám Gaumukh je místem, které musíte na hoře Abu navštívit. Chrám je obklopen malebnou krásou a je také ideálním místem pro pikniky nebo pěší výlety. Chrám Gaumukh je zasvěcen velkému hinduistickému svatému Vashishthovi a je důležitým náboženským místem pro hinduistické poutníky.

15. Mount Abu Wild Life Sanctuary:

Mount Abu Wild Life Sanctuary

Přírodní rezervace na hoře Abu se rozkládá na ploše 288 kilometrů čtverečních a byla založena v roce 1980. Svatyně zobrazuje velké množství flóry a fauny a je také domovem divokých zvířat, jako je leopard, hyena, langur, džungle, sambhar, abychom jmenovali alespoň některé. Lvy a tygry již nelze spatřit a můžete najít pouze stopy jejich dřívějšího obydlí. Útočiště divokého života Mount Abu je také nezbytnou destinací pro vášnivé milovníky ptáků, protože zde najdete více než 250 druhů ptáků. Zatímco jdete, nenechte si ujít pozorování drůbeže šedého, jedinečného obyvatele této oblasti.

Mount Abu je jedním z těch turistických destinací ve státě Rádžasthán, které zůstávají přeplněné návštěvníky po celý rok. Místo se svou přírodní krásou a svěžím zeleným okolím vykazuje výrazné krvácení z Rádžasthánu, které jistě přitáhne vaši mysl a duši.