Turistická místa

15 nejkrásnějších turistických míst v Himachal Pradesh k návštěvě této sezóny

Progresivní změna, dříve nedotčená vnějšími silami díky členitému terénu, dala Himachal Pradesh na mapu slavných turistických destinací v Indii. Stát platí zejména pro milovníky hor. Díky malebným horským stanicím, množství přírodní nádhery a nejznámějším rukodělným pracím by měl Himachal Pradesh rozhodně být na itineráři míst k návštěvě. My máme

zapsal pod některá nejlepší turistická místa Himachal pradesh k návštěvě.

Turistická místa v Himachal Pradesh:

1. Shimla:

shimla_himachal-pradesh-turistické-místa

Hlavní město Himáčalpradéš je velmi oblíbenou a nejznámější turistickou destinací v celé Indii. Shimla, uznávaná jako královna všech horských stanic, je rájem líbánek a blaženým útočištěm rekreantů. Jeho malebný terén je protkán chrámy a paláci a budovami v koloniálním stylu. Starý a impozantní kostel Christ Church s vitrážemi tvoří jednu z hlavních dominant města, zatímco The Mall, hlavní nákupní centrum Shimla, musíte navštívit pro každého, kdo toto místo navštíví.

2. Dalhousie:

himachal pradesh turistická místa

Husté lesy, zasněžené hory, rozlehlá zeleň, vodní sporty, nákupní bazary a obchody s řemeslnými výrobky jsou jen některé z věcí, díky nimž tato stanice na kopcích ožívá. V Dalhousie je spousta věcí, které je třeba dělat. Můžete si buď užít nádheru kopců Bakrota a Dainkund Peak, nebo si domů odnést nějaké upomínkové předměty z tibetského trhu. Volba je na tobě. Je to jedno z nejlepších turistických míst v Himachal Pradesh.

3. Dharamsala:

dharamsala_himachal-pradesh-turistické-místa

Domov Dalajlámy, Dharamsala je vzkvétající horské středisko. Krása tohoto města, posetého turistickými stezkami, chrámy, jezery a muzei, nezná mezí. Vrcholem seznamu turistických atrakcí je kopec Triund Hill, který zahrnuje osvěžující jednodenní trek po lesích Rhododendron, odkud vás uchvátí úchvatný výhled na Mcleodganj, údolí Dharamsala a daleké výhledy na kopce Shivalik. Není tedy divu, že vrch Triund je známý jako klenot Dharamshaly.

4. Palampur:

palampur_himachal-pradesh-turistické-místa

Palampur obklopený borovými lesy a čajovými zahradami nabízí jedno z nejkrásnějších obydlí. Voda je v této zelené kopcovité stanici plná a bohatá, jejímž zdrojem jsou četné potoky, které vytékají z hor. Pro milovníky dobrodružství je Palampur ideálním místem, kde se můžete věnovat pěší turistice nebo paraglidingu.

5. Kinnaur:

kinnaur_himachal-pradesh-turistické-místa

Když Kinnaur otevřel své dveře cizincům, uviděli cestu nekonečné krásy. Svěží zelené lesní porosty, ovocné sady, nádherná pole a malebné vesničky pokrývaly tuto čtvrť v celé své kráse. Nyní je Kinnaur přední turistickou destinací v Himachal Pradesh a oslovuje mladé i staré.

6. Chail:

chail_himachal-pradesh-turistické-místa

Chail se nachází ve výšce vyšší než Šimla a je proslulý palácem Chail, letním útočištěm Maharadži z Patialy během britského Rádia a nejvyšším kriketovým hřištěm na světě. Pro odvážnější nabízí Chail podnětné dobrodružné aktivity od slaňování po skály až po létající lišku a procházky po laně, které člověku určitě rozbuší srdce..

7. Manali:

manali_himachal-pradesh-turistické-místa

Kdysi klidná vesnice se Manali proměnila v rušné turistické centrum. Viděno jako ideální destinace pro ty, kteří chtějí ochutnat Himálaj a zažít sněžení, je to spíše ráj pro novomanžele.

8. Khajjiar:

khajjiar_himachal-pradesh-turistické-místa

Uhnízděný uprostřed zelených luk a hustých lesů, byl Khajjiar přezdíván Mini Švýcarsko Indie. Jeho svěží pastviny, husté borové lesy a klidné jezero vytvářejí téměř romantickou atmosféru. Jízda na koni zeleným terénem má svou vlastní přitažlivost, kde si můžete vzít čerstvý horský vzduch. Mezi další zajímavá místa patří chrám Khajjiar a hory Dauladhar.

9. Kullu:

kullu_himachal-pradesh-turistické-místa

Údolí Kullu je proslulé svou majestátní krásou borových a deodarových lesů a rozlehlých jabloňových sadů. Kullu nabízí turistům spoustu vyhlídek a dobrodružství. Pokud chcete ochutnat venku, můžete se vydat na trekking, lyžování nebo rafting na divoké vodě po řece Beas. Místo se také hemží chrámy a svatyněmi divoké zvěře. Nejlepším pokladem, který si můžete odnést domů, je však ručník Kullu Shawl, který je pro tuto oblast charakteristický.

Toto jsou slavná místa v Himachal Pradesh. Turisté se na těchto místech v létě hemží jako mouchy na sladkém pokrmu. Himachal Pradesh lze nazvat lednicí pro lidi, kteří ji mohou navštívit, aby se během horkého lakomého léta skutečně ochladili se svými rodinami. Místa uvedená výše jsou takzvanými turistickými hotspoty, takže se nenechte šokovat, pokud o prázdninách narazíte na své přátele nebo známé.

Ale co když jste milovník přírody a vlastně chcete strávit dovolenou bez společenských bytostí nebo jste dobrodružný, ale jediné dobrodružství, které tam objevíte, je procházet hustým davem turistů. Takže pro vás lidi je zde seznam některých méně známých a nejlepších míst k návštěvě v Himachal Pradesh, kde se můžete vydat do lesa, cítit chladný vzduch a uchvátit vaše oči malebnými krásami hor, údolí, lesů a řek a být pokryti dekou Matky přírody, přesto by tu byl jen málo turistů, protože většina turistů sleduje více a méně prozkoumává

10. Malana:

malana_himachal-pradesh-turistické-místa

Dnešní turistická místa jsou přeplněná více než jakékoli místo uctívání a s rostoucí turistikou v Himachal Pradesh je jen stěží šance na méně známé turistické místo. Malana je jednou z takových vesnic, kam se turisté zatím nehrnou. V 21. století je těžké uvěřit, že vesnice je úplně mimo síť. Lidé zde jsou v souladu s přírodou, vlastní kulturou a jazykem, a to s maximální nevinností. Pro rozpočtové cestovatele a milovníky přírody a nenáviděče davů stojí tato vesnice za návštěvu.

11. Jalori Jot:

jalori-jot_himachal-pradesh-turistické-místa

Jalori Jot nebo Jalori Pass je místem pro milovníky dobrodružství a trekkery. Průkaz založený ve čtvrti Kulu v Himachal Pradesh je zatím neprozkoumaný a má různé trekové trasy. Pokud nepotřebujete teplou měkkou postel nebo dobře uvařené jídlo, můžete si najmout stan, rozdělat táborový oheň a spát pod hvězdami a dobře se bavit v přírodě a pak cítit chladnou děsivou noc v lese.

12. Hampta Pass:

Průsmyk Hampta, Himálaj - Indie

Hamta Pass Trail je dalším osudem každého bláznivého trekkera nebo dobrodruha. Nachází se v samém srdci Himachal Pradesh, je to skvělá trasa přes Rohtang Pass, což je, pokud nechcete sledovat zbytek turistů společnou trasou vozidla a nevadí vám trochu se trekovat.

13. Chindi:

chindi_himachal-pradesh-turistické-místa

Pro lidi, kteří sledovali film „Hobit: Neočekávaná cesta“ a milovali scénické záběry na hobitovu vesnici, pak můžete vidět stejný výhled na Chindi a jedna z nejlepších věcí na tom je, že existují jabloňové sady takže pro ty páry, které by rády zintenzivnily svou romantiku divadelním způsobem, je pak Chindi místem pro vás

14. Barot Valley:

barot-valley_himachal-pradesh-turistické-místa

Pro hledače samoty a hluboce myslící osoby je Barot Valley ideálním místem pro dovolenou a inspirací pro básníky i spisovatele. Kromě řady domů v krásném údolí je místo trochu pusté, a proto je ideálním místem pro turisty. Propojte si tkaničky procházkou nádherným údolím a nezapomeňte navštívit nádhernou řeku Uhl, která se nachází v samotném údolí.

15. Údolí Tirthan:

Údolí Tirthan je vzdáleno asi 70 km od Kullu a 75 km od Mandi. Můžete se také dostat přes Manali, což je asi 105 km daleko. Do tohoto údolí se musí dostat také pěší turistikou a nachází se ve Velkém himálajském národním parku. Údolí je krásně poseté alpskými rýhami a listnatými lesy. Je to nejlepší místo k rybaření, kempování a sledování noční oblohy. Jelikož se jedná o cestu do Velkého himálajského národního parku, uvidíte některá zvířata, jako je himálajský medvěd hnědý, supi, červená liška atd. Místo je často považováno za místo kempování a samotný trek je krásný zážitek.

Kdy byste měli navštívit:Květen-říjen je nejlepší doba k návštěvě.

Jak dosáhnout: Začněte trekovat z Gushaini, což je vstupní bod. Tento bod má bohaté druhy rostlin a živočichů. Můžete jet místními autobusy z Kullu, Mandi nebo Manali do Gushaini.

To byly jedny z nejlepších věcí, které bylo možné v Himachal Pradesh dělat. Máte pochybnosti, kdy je nejlepší doba k návštěvě himachal pradesh? Klimatické podmínky zůstávají v Himachal Pradesh příjemné po celý rok, kromě některých měst, která v zimě čelí silnému sněžení. Stát ale během léta dostává maximum turistů ve srovnání s Winters. Ať už jsou to milovníci přírody, turisté, dobrodruzi, manželské/nesezdané páry, turistická místa Himachal Pradesh jsou místa, kde se vzrušení a romantika setkávají s přírodní estetikou a činí dovolenou tou nejpamátnější.