Turistická místa

15 nádherných turistických míst k návštěvě v Indore

Knížecí město Indore zažilo vládu několika velkých vládců, kteří odkázali své dědictví v podobě nádherných památek zahalených architektonickou vznešeností. Od Holkarů po Brity Raj, každý zanechal svou stopu, která se ozývá krajinou největšího města v Madhya Pradesh. Kouzlo zde nekončí, protože Indore má také svůj podíl na scénické kráse, kterou může nabídnout turistům a turistům.

Krásná turistická místa Indore k návštěvě:

Indore je kombinací barevných a atraktivních vyhlídkových destinací, které mohou turisté navštívit. Zde v tomto článku jsme dostali seznam úžasných turistických míst Indore, které je třeba navštívit za poznáním, které vám mohou pomoci užít si spolu s rodinou.

1. Rajwada:

rajwada_indore-turistické-místa

Toto je jedno z nejlepších a ideálních turistických míst k návštěvě v Indore. Rajwada je královský historický palác Holkarů, bývalých vládců říše Maratha. Palác, který byl postaven před 2 stoletími, je sedmipatrovou strukturou z vyřezávaného kamene. Architektura této palácové budovy odráží kombinaci stylů Maratha a Mughal a slouží jako skvělý příklad královské vznešenosti.

2. Palác Lal Bagh:

lal-bagh-palace_indore-turistické-místa

Palác Lal Bagh je největším dědictvím holkarské dynastie, které odráží extravagantní styl evropské architektury. Řecké a latinské mytologické sochy a malby najdete uvnitř paláce spolu s malovanými stropy griffinů a cherubínů, zatímco lesk dodávají lesklé lustry a drahé závěsy. Vzhledem k tomu, že Lal Bagh stále vyzařuje své staré kouzlo, zůstává palác jednou z hlavních turistických atrakcí ve městě. Toto je nejlepší turistická místa k návštěvě v Indore.

3. Chhatris:

chhatri_indore-turistické-místa

Chhatris z Indore, jak jsou známí, jsou složitě vyřezávané kenotafy, které připomínají někdejší Holkary z říše Maratha. Tyto pomníky jsou vyleptány z kamene a byly postaveny na kremačních pozemcích vládců Holkarů. Impozantně stojí na břehu řeky Khan, aby všichni žasli nad jejich architektonickým stylem a nádherou.

4. Kanch Mandir:

kanch-mandir_indore-turistické-místa

Kanch Mandir doslova znamená Temple of Glass je slavný džinistický chrám v Indore, jehož charakteristickým rysem jsou jeho interiéry, které jsou zcela pokryty vícebarevným sklem a zrcadlem. Chrám postavil Seth Hukumchand Jain na počátku 20. století. Zrcadlové dílo uvnitř zobrazuje tradice a koncepty Jain, zatímco Jain festivaly se slaví s chutí v Kanch Mandir.

5. Vodopád Patalpani:

patalpani-vodopád_indore-turistické-místa

Patalpani Patalpani se nachází asi 35 km kolem Indore a je to majestátní vodopád, který klesá z výšky 300 stop. Údolí obklopující vodopád je známým místem pro pikniky mezi návštěvníky a je také označováno jako ideální místo pro pěší turistiku. Monzunové období je období, kdy vodopád teče nejlépe. Patalpani je jedním z nejoblíbenějších turistických míst k návštěvě v Indore, určitě to bude skvělý čas pro vás a vaši rodinu.

6. Chrám Annapurna:

annapurna-chrám_indore-turistické-místa

Annapurna je jedním z nejstarších chrámů v Indore, který se pyšní krásou a podobností se slavným chrámem Meenakshi v Madurai. Chrám je zasvěcen bohyni Annapurně a je jedním z předních poutních center pro hinduisty v Indore. V chrámu jsou umístěny tři svatyně zasvěcené Šivovi, Hanumanovi a Kalabhairavě. Okrasná chrámová brána je dále obklopena čtyřmi dospělými slony, což je samo o sobě příjemným pohledem. Toto jsou historická turistická místa k návštěvě v Indore.

7. Síň Mahátmá Gándhího:

mahatma-gandhi-hall_indore-turistické-místa

Síň Mahátmá Gándhího, známá jako radnice, byla původně známá jako síň krále Edwarda. Postavena v roce 1904, budova je definována indogotickým stylem architektury a vytesána z kamene seoni. Síň Mahátmá Gándhího s kapacitou 2000 osob je hostitelem různých uměleckých a kulturních výstav po celý rok. Budova, ve které je také knihovna, chrám a dětský park, je jednou z nejlépe vypadajících budov v Indore, jejíž nádherné kopule, minarety a ohromující čtyřstranná věž s hodinami jí dodávají na přitažlivosti..

8. Park Pipliyapala:

regional-park_indore-tourist-places

Také známý jako Indore Regional Park, park se rozprostírá na zhruba 80 akrech půdy a je plný nejrůznějších atrakcí, jako jsou hudební, mlžné a skákací tryskové fontány, francouzské zahrady, zahrady s biologickou rozmanitostí, zahradní bludiště, centra rychlého občerstvení a krásné jezero jako stvořené pro plavbu lodí. Zahrada je čistá a velmi dobře udržovaná, přitahuje místní i turisty. Toto je nejatraktivnější turistická místa k návštěvě v Indore.

9. Kamla Nehru Prani Sangrahalay:

kamla-nehru-prani-sangrahalay_indore-turistické-místa

Jednoduše známá jako zoo Indore, Kamla Nehru je jedním z nejstarších zoologických parků v Indore. Je zvláště známý pro umístění ohrožených druhů, jako je bílý tygr, himálajský medvěd a bílý páv. Zoo je především centrem reprodukce, ochrany a vystavování rostlin a živočichů v jejich přirozeném prostředí. To, co dělá zoologickou zahradu Indore hlavní atrakcí, jsou různé vyjížďky na ponících, kočárcích, slonech a dokonce i velbloudech, které si každý návštěvník zoo užije.

10. Ústřední muzeum Indore:

centrální-muzeum-indore_indore-turistické-místa

Ústřední muzeum je jedním z nejvyhledávanějších míst v Indore. Muzeum se nachází v blízkosti hlavní pošty a má jedinečnou sbírku historických artefaktů a soch, které se datují kolem roku 5000 před naším letopočtem. Uvnitř muzea jsou dvě oddělené galerie, z nichž jedna zobrazuje artefakty z prehistorické éry, zatímco jiná galerie představuje řezbu, která vypráví příběhy hinduistické mytologie. Při návštěvě Ústředního muzea se podívejte na 8metrovou sochu lorda Ganapatiho, největší na světě. Toto muzeum je skutečným požitkem pro historiky archeologů.

11. Bijasen Tekri:

bijasan-mata-mandir-indore_indore-turistické-místa

Bijasen Tekri je perfektní místo na piknik, které je ohraničeno jezírkem a zahradami. K dispozici je také chrám Bijasen Mata, který byl postaven v roce 1920. Během 9denních oslav Navratri se kolem chrámu koná veletrh. Během této doby navštíví chrám tisíce účastníků a zúčastní se veletrhu. Na vrcholu tohoto kopce se nacházel penzion Holkars, který byl nyní přestavěn na Muzeum zbraní pro ochranu hranic. Bijasen Tekri nabízí turistům nádherný výhled na město. Nádherný výhled na zapadající slunce z tohoto místa také nesmí chybět.

12. Devguradia:

devguradia_indore-turistické-místa

Devguradia je jedním z nejlepších míst k návštěvě poblíž Indore. Je to malá kuriózní vesnice ležící na Nemawar Road, asi 8 km od města Indore. Devguradia je ideálním místem pro pěší turistiku, a proto je pro milovníky přírody nezbytnou destinací. Další hlavní atrakcí tohoto místa je monolitický skalní chrám, který se datuje do 7. století. Tento chrám má vývod vody, který připomíná „Gomukh“ a je známý jako Garuda Tirth. Zde se v době Shivratri koná po tři dny nepřetržitý veletrh a shromažďují se zde tisíce oddaných lorda Shivy, aby se zúčastnili akce.

13. Ralamandal Wildlife Sanctuary:

ralamandal-divoká zvěř-svatyně_indore-turistická místa

Přírodní rezervace Ralamandal v Indore se rozkládá na ploše 5 km čtverečních a byla založena v roce 1989. Bohatá flóra a fauna svatyně z něj činí jedno z nejlepších turistických míst Indore. Svatyně se nachází na pozadí malebných kopců a úchvatných údolí. Do svatyně se dostanete po silnici a pro milovníky přírody je zde také pěší trasa. Zatímco v Ralamandal Wildlife Sanctuary můžete snadno spatřit leopardy, black buck, štěkající jeleny a sambary.

14. Indore White Church:

indore-white-church_indore-turistické-místa

Bílý kostel Indore je jedním z nejstarších architektonických děl a jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě Indore. Byl postaven v roce 1858 a je známo, že je nejstarším kostelem v celé střední Indii. Bílý kostel Indore je pozoruhodným příkladem evropského architektonického designu a dříve byl znám jako „St. Annin kostel ‘. Když navštívíte kostel, klid místa a jeho okolí uklidní vaši duši a uvolní nejvíce narušenou mysl. Toto je vintage turistická místa k návštěvě v Indore.

15. Tincha Falls:

tincha-falls_indore-turistické-místa

Vodopády Tincha jsou jedním z míst k návštěvě poblíž Indore, které si rozhodně nesmíte nechat ujít. Nachází se ve vzdálenosti 25 km a při návštěvě podzimu vás uchvátí pohled na padající vodu z výšky asi 300 metrů. V blízkosti vodopádů Tincha se nachází rybník, který mu dodává na kráse. V rybníku je koupání povoleno, ale ne v období dešťů. Pokud si však chcete užít podívanou na přírodu, navštivte během monzunů vodopády Tincha.

V Indore bylo 15 nejlepších míst k návštěvě, které jste si rozhodně nemohli nechat ujít. Kromě těchto hlavních atrakcí je toho ještě mnohem víc, co můžete objevit a poznat o kouzelném městě Indore. Když plánujete návštěvu tohoto hlavního komerčního města Madhya Pradesh, ujistěte se, že máte čas navštívit každou z těchto výrazných turistických destinací Indore.