Turistická místa

15 krásných turistických míst v Pune, které je třeba navštívit

Pune je jedním z nejvíce zavedených metropolitních měst ve státě Maharashtra. Je to kulturní hlavní město státu a je dobře známý pro svůj moderní a rychlý život. Má některé z nejlepších uměleckých galerií, muzeí, zahrad a národních parků pro účely cestovního ruchu. Existuje také řada bohatých hotelů, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni. Pokud plánujete dovolenou v Indii, nemůžete si dovolit vynechat Pune. Je to skvělé místo k návštěvě a má velké množství zajímavostí, které můžete vidět.

Nejlepší a atraktivní turistická místa v Pune:

Zde je krátký průvodce turistickými místy v Pune jen pro vaše pohodlí.

1. Sinhagad:

Turistická místa v Pune

Sinhagad se nachází asi 30 kilometrů od Puné. Je to slavná pevnost, kde se vedly slavné bitvy. Nejdůležitější bitva se zde odehrála v roce 1670. Dříve byla známá jako Kondhana a má velký historický význam a význam..

2. Palác Aga Khan:

aga-khan-palace_pune-turistické-místa

Palác Aga Khan postavil v roce 1892 velký král sultán Muhammed Shah Aga Khan III. Je nejlépe známý pro svou brilantní architekturu a strukturu. Tato nádherná stavba je naprosto nádherná a rozhodně byste ji měli navštívit při cestě do Puné.

3. Vetal Hill:

vetal-hill_pune-turistické-místa

Vetal Hill je nejvýznamnějším a nejkrásnějším kopcem v Pune, který lze vidět. Je to nejvyšší kopec ve městě a stojí v nadmořské výšce asi 2600 stop. Nejznámější je chrám Vetala, který se nachází na vrcholu kopce. Opravdu, toto místo stojí za návštěvu.

4. Národní park Rajiv Gandhi:

rajiv-gandhi-národní-park_pune-turistické-místa

Národní park Rajiv Gandhi se nachází ve městě Katraj, které se nachází nedaleko města Pune. Spravuje a spravuje Pune Municipal Corporation. Na vaší cestě do Pune byste sem určitě měli přijít, protože to bude vaše skvělá příležitost k objevování a prozkoumávání indické přírody. Exotická zvířata a zvířata vás jistě uchvátí.

5. Kmenové muzeum:

tribal-museum_pune-turistické-místa

Abyste porozuměli kmenové kultuře Indie, musíte navštívit Tribal Museum of Pune. Zobrazuje kulturu, zvyky a tradice různých kmenů a nabízí vám pohled do nádherných a barevných životů kmenů žijících v Maharashtra a jinde.

6. Shaniwar Wada:

shaniwar-wada_pune-turistické-místa

Shaniwar Wada je palácová pevnost, která byla postavena v roce 1746. Bylo to sídlo všech vládců Peshwů Mughalské říše. Vzhled tohoto paláce je neposkvrněný, nádherný a velmi honosný. Stojí jako odraz brilantní architektury a tradice, která existovala za vlády Mughala.

7. Kopec Parvati:

parvati-hill_pune-turistické-místa

Vrch Parvati dostal své jméno podle slavného chrámu Parvati, který se zde nachází. Je zasvěcen hinduistickým božstvům jménem Parvati, Vishnu, Ganesh, Kartik a Devadeshwar. Nachází se na jihu Pune a je ve výšce 2100 stop nad hladinou moře. Je to jedno z nejlepších míst k návštěvě v Pune.

8. Kostel Panny Marie:

st-marys-church_pune-turistické-místa

St, Mary’s Church of Pune se nachází ve vesnici Ghorpuri. Je to nejstarší region v celém regionu Deccan a je také velmi slavný. Vzhled tohoto kostela je velmi atraktivní a každoročně ho navštíví docela dost návštěvníků.

9. Bund Garden:

bund-garden_pune-tourist-places

Bundovou zahradu postavil Sir Jamshedji Jeejeebhoy. Nachází se v blízkosti řeky a je ideálním místem pro ty, kteří hledají čas klidu, míru a relaxace. Svěží zelená tráva a dobře udržované keře jí přidávají na kráse. Pro ty, kteří to chtějí vyzkoušet, jsou zde k dispozici také vodácké potřeby.

10. Jeskynní chrám Pataleshwar:

pataleshwar-jeskyně-chrám_pune-turistické-místa

Tento historický chrám stojí v srdci města. Pochází z 8. století. Chrám je zasvěcen Šivovi. Struktura byla vytesána z jednoho kusu čedičové horniny připomínající jeskyně Ellora, které jsou svým způsobem stejné. Slavný chrám také obsahuje mnoho soch jiných hinduistických bohů a bohyň, které jsou uctívány v Indii. Řezby a sochy jsou vizuální lahůdkou.

11. Zahrady Pu La Deshpande:

pu-la-deshpande-Gardens_pune-turistické-místa

Také se nazývá zahrada přátelství Pune-Okayama, je to svěží zahrada inspirovaná zahradou v Okayamě, zahrada. Rozsáhlé pozemky zahrady mají vystavené nádherně upravené trávníky. Na zahradě je také dětské hřiště. Člověk si může odpočinout a pobavit se v zeleni tohoto místa a vrátit se zpět osvěženi. Toto patří mezi krásná místa k návštěvě v Pune.

12. Národní válečné muzeum:

pune-turistické-místa_pune-turistické-místa

Národní válečné muzeum je válečné muzeum věnované všem těm armádním mužům a vojákům, kteří obětovali své životy, aby ochránili tuto zemi v Indii po nezávislosti. Hlavní stavba je vysoká 25 stop. Lidem je také vystaveno letadlo MIG. Pomník je postaven z prostředků shromážděných od lidí z Pune na památku vojáků. Přiveďte zde k životu vlastence.

13. Palác Shaniwar Wada:

shaniwar-wada-palace_pune-turistické-místa

Shaniwar wada je opravdu chvályhodná díky kombinaci mughalské architektury a řemeslného zpracování Maratha. Stojí poblíž řeky Mula-Mutha a je jedním z nejlepších a klidných historických míst k návštěvě v Pune. Můžete si vychutnat pohled na krásné zahrady a sochy a také se zúčastnit úžasné zvukové a světelné show, která se každý večer koná v prostorách sám. Také, pokud někdy navštívíte Pune, nikdy si nemůžete nechat ujít různé malé horské stanice poblíž města se svou rodinou a přáteli. Existuje také mnoho horských stanic, které jsou jedním z nejlepších turistických míst v blízkosti Pune.

14. Katraj Snake Garden:

katraz-had-garden_pune-turistické-místa

Jedno z nejnavštěvovanějších a nejznámějších turistických míst v Pune. Hadí zahrada katraj byla původně domovem pouze hadů a dalších plazů a je také známá jako zoologický park Rajiv Gandhi. Dnes se z ní zcela stala plnohodnotná zoo s jezerem v jejích prostorách. Poté, co skončíte s prohlídkou parku, si můžete také užít a odpočinout si při plavbě na lodi. Po celé zoo jezdí také malý vláček, který potěší mladé návštěvníky.

15. Saras Baug:

saras-baug_pune-turistické-místa

Chrám Sara Baug v Pune je jednou z nejznámějších památek tohoto místa. Chrám leží na úpatí kopců Parvati a je lahůdkou pro oči návštěvníků. Během Diwali se zde shromažďují tisíce lidí, aby byli svědky krásy oslavující „Deepotsav“, tedy svátek světel. V prostorách chrámu a na trávnících svítí tisíce třpytivých lamp. To je mezi určitými místy, která je v Pune k vidění.

Pune má kombinaci zahrad, chrámů, muzeí a paláců a nabízí něco pro každého. Toto místo přitahuje mnoho turistů díky své významné historii a krásným místům. Zde jsou některé z nejlepších turistických míst v Pune, které je třeba zahrnout do cestovních deníků.