Turistická místa

10 úžasných turistických míst v Káthmándú, které je třeba navštívit

Káthmándú je hlavní město Nepálu, město se nachází v údolí v nadmořské výšce 1336 metrů a rozkládá se na ploše asi 218 čtverečních mil. V okolí jsou zelené hory s vrcholy pokrytými sněhem. Údolí je rozděleno do tří okresů a drží 7 památek světového dědictví, jak je deklarováno UNESCO. Zde máme několik známých míst k návštěvě v Káthmándú s obrázky.

Turistická místa v Káthmándú:

Náměstí Durbar:

durbar-square_kathmandu-turistické-místa

Náměstí Durbar v Káthmándú je sídlem královské rodiny, protože zde bývali korunováni králové Nepálu. Místo je doprovázeno starými chrámy, které zdůrazňují kulturní a náboženský život obyvatel. Je to jedno ze světových památek. Některá turistická místa zde jsou Taleju Temple, Gaddi Baithak, socha King Pratap Mall, Big Drum, Kasthmandap, Jagannath Temple atd..

Singha Durbar:

singha-durbar_kathmandu-turistická místa

Singha Durbar je velký palác postavený v neoklasicistním stylu v 19. století. V roce 1904 to bývalo soukromé sídlo ministerských předsedů Rana a až do roku 1973, kdy byl přesunut na sekretariát vlády Jeho Veličenstva v Nepálu, to byl nejluxusnější palác v Asii..

Chrám Pashupatinath:

pashupatinath-chrám_kathmandu-turistická místa

Chrám Pashupatinath je posvátné místo zasvěcené lordu Shivovi. Má dvoustupňovou zlatou střechu a stříbrné dveře, což z něj činí jednu z nejposvátnějších svatyní pro hinduisty. Dovnitř chrámu jsou povoleni pouze hinduisté, ostatní návštěvníci si mohou prohlédnout prostory chrámu z východního břehu řeky Bagmati. I toto je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Stupa Swayambhunath:

swayambhunath-stupa_kathmandu-turistická místa

Swayambhunath Stupa je jednou z nejznámějších buddhistických klášterů v Nepálu. Je známo, že je 2000 let stará a má čtyři strany pomalované očima, která vidí Pána Buddhu. Poskytuje vynikající výhled, protože se nachází na návrší, které je asi 77 m od hladiny moře. Jedná se o nejstarší stúpu a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Náměstí Patana Durbara:

patan-durbar-square_kathmandu-turistická místa

Náměstí Patan Durbar je uprostřed města a po celý rok láká mnoho turistů. Místo je plné chrámů, svatyní a paláců ze starověku a je známé svou architekturou. Durbar se skládá ze tří hlavních chow, Mul Chowk, Sundari Chowl a Kesar Narayan Chowk. Je zapsán na seznamu památek světového dědictví UNESCO.

Chrám Krishna:

krishna-chrám_kathmandu-turistická místa

Chrám Krishna zaujímá vedoucí postavení Pána Krishny v palácovém komplexu Patan. Je známo, že je prvním exemplářem shikharského stylu architektury v Nepálu. Je to jediný chrám s 21 věžemi a je celý vyroben z kamene.

Zlatá brána:

zlatá brána_kathmandu-turistická místa

Zlatá brána je vchodem na hlavní nádvoří paláce, o kterém je známo, že má 55 oken. Byl vyroben králem Mally a brána je nejkrásnější a bohatě vyřezávaná architektura a je jedním z unikátních míst na celém světě. Bránu zdobí božstva a příšery. Je to jedno z nejznámějších turistických míst v Káthmándú.

Safari park Gokarna:

gokarna-safari-park_kathmandu-turistická místa

Gokarna Safari Park je Královská herní rezervace, která by zajímala všechny milovníky zvířat. Obývá mnoho divokých zvířat, mezi nimiž je jelen tečkovaný jedním z nejznámějších. Svatyni je možné vidět na koni vzadu u slonů.

Národní muzeum:

národní-muzeum_kathmandu-turistická místa

Národní muzeum má obrovskou sbírku zbraní, artefaktů od starověku po moderní Nepál. Archeologické reprezentace historie jsou chvályhodné. Muzeum je pro turisty uzavřeno pouze v úterý. toto je jedno z nejlepších turistických míst v Káthmándú, které je třeba navštívit.

Chabahil:

chabahil_kathmandu-turistická místa

Chabahil je stúpa, o které bylo archeologicky známo, že ji postavila Charumati, dcera indického císaře Ashoka ve 3. století před naším letopočtem. V okolí stupy jsou starověké sochy.

Doufáme, že se vám tato turistická místa v Káthmándú líbí, takže si nenechte ujít tato úžasná místa. Zanechte svůj komentář níže.