Turistická místa

10 slavných turistických míst ve Varanasi, které je třeba navštívit

Varanasi nebo Banaras je poutní místo pro hinduisty a nachází se ve státě Uttar Pradesh v Indii. Je známo, že je to město Ghats, které je nejdůležitějším místem k návštěvě. Každá věc nebo každé místo má něco spojeného s historií nebo mytologií, která vrací věk cestovatelů zpět, do příběhů bohů a bohyň.

Turistická místa ve Varanasi:

Dasaswamedh Ghat:

Turistická místa ve Varanasi-Dasaswamedh Ghat

Dasaswamedh Ghat je nejslavnější, protože se věří, že lord Bramha na tomto místě obětoval deset koní, aby se lord Shiva mohl vrátit z vyhnanství. Je to nejstarší Ghat ve Varanasi a je dobře udržovaný, protože byl poprvé zrekonstruován Bajirao Peswa I v roce 1740. Toto místo je obklopeno mnoha chrámy, které je třeba navštívit.

Chrám Kashi Vishwanth:

Turistická místa ve Varanasi, která stojí za návštěvu-Chrám Vishwanth Kashi

Chrám Kashi Vishwanath je jedním z nejslavnějších chrámů Varanasi a byl zasvěcen jedné z inkarnací Pána Šivy, zvané Kashi Vishwanath. Existují dvě kopule chrámu, které jsou vyrobeny ze zlata a které daroval Maharaja Ranjeet Singh z Paňdžábu v roce 1839.

Chrám Durga:

Varanasi turistická místa k návštěvě-chrám Durga

Chrám Durga byl postaven a zasvěcen bohyni Durga v 18. století bengálskou královnou. Architektonickým tématem je styl Nagary v severní Indii. K dispozici je také obdélníkový tank, který je známý jako Durga Kund. Turisté navštěvující toto místo najdou v prostorách chrámu hejna opic.

Pevnost Ramnagar:Turistická místa k návštěvě Váránasí-pevnost Ramnagar

Pevnost Ramnagar se nachází na břehu Gangy a byla postavena Maharadžou Balwantem Singhem. Pevnost byla osídlena rodovými králi Banarasů a dokonce v současné době zde sídlí i decedenti z královské rodiny. Pevnost byla postavena z červeného pískovce a zahrnuje muzeum a chrám.

Muzeum Ramnagar:

Turistická místa ve Varanasi, která stojí za návštěvu-Muzeum Ramnagar

Muzeum Ramnagar, známé také jako Banaras Vidya Mandir Museum, se nachází uvnitř komplexu pevnosti Ramnagar. Pevnost má exponáty artefakty a řemesla ze středověku a mnohé z nich dříve patřily královské rodině Banarasů. Nabízí také zbraně a brnění, ozdobené nosítka, rukopisy, nábytek, různé textilie atd..

Kedar Ghat:

Varanasi-turistická místa k návštěvě-Kedar Ghat

Kedar Ghat se nachází v jižní části Varanasi. Byl pojmenován po lordovi Šivovi, známém také jako Kedarnath a hned vedle Ghátu je nádherný chrám lorda Šivy. Nejoblíbenějšími turisty jsou bengálští a jižní indiáni. Nedaleko se nachází rybník Parvati Kund, který je známý svými léčebnými vlastnostmi.

Manikarnika Ghat:

Turistická místa ve Varanasi-Manikarnika Ghat

Manikarnika Ghat, u řeky Gangy, je považována za posvátnou, protože lidé věří, že spálením mrtvých těl v kremačním místě Ghátu získá duše „moksh“ nebo „mukti“. Nachází se zde posvátný chrám známý jako Manikarnika Kund a také chrám lorda Šivy a Durgy.

Gyan Kup:

Turistická místa ve Varanasi-Gyan Kup

Gyan Kup je studna, která ukládá pavilon. Postavila ji královna Gwalioru Rani Baiza Bai v roce 182. Je známo, že je to náboženské místo ve Varanasi, protože se věří, že voda poskytuje duchovní osvícení. Nachází se u vchodu do chrámu Kashi Vishwanath.

Chrám Bharat Mata:

Turistická místa ve Varanasi na návštěvě-chrám Bharat Mata

Chrám Bharat Mata je jedním z nejunikátnějších chrámů v zemi. Byl postaven Babu Shivem Prasadem Guptou. Je to svatyně zasvěcená Matce Indii, která je nádhernou mramorovou stavbou a nabízí trojrozměrný pohled na části země, hory, oceány atd..

Hanuman Ghat:

Turistická místa ve Varanasi-Hanuman Ghat

Mytologicky je známo, že Lord Ram postavil Ghát a věnoval se svému žákovi Hanumanovi. Ghat je oblíbený u zápasníků a zápasnických zápasů, protože Hanuman byl pánem síly. Nedaleko se nachází slavný chrám Hanuman, který musíte navštívit.