Tipy pro krásu

Top 50 indických domácích kosmetických tipů pro ženy !!

Když už mluvíme o kráse, neznamená to jen pravidelnou návštěvu salonů a vydatné utrácení za nespočet kosmetických procedur. Pokud toužíte vypadat mladě a krásně, můžete vyzkoušet spoustu vynikajících domácích tajemství krásy. Tyto tipy pro krásu jsou 100% přírodní, nemají žádné vedlejší účinky a účinky jsou mnohem lepší než u umělých kosmetických produktů. Pokud hledáte některé z nejlepších tipů pro krásu, které vám mohou být velmi užitečné, pak je to jeden příspěvek, který vám bude určitě užitečný.

Indické domácí kosmetické tipy pro ženy

Indické domácí kosmetické tipy pro ženy:

Zde je našich 50 vynikajících domácích kosmetických tipů pro ženy, které si musíte pro lepší krásu přečíst a dodržovat.

1. Přírodní toner:

Můžete použít přírodní toner vyrobený z nejjednodušších ingrediencí dostupných ve vaší kuchyni. Použijte šťávu ze studené okurky nebo rajčat. Čajové lístky můžete také namočit do vody, povařit a scedit. Uchovávejte v mrazničce a používejte jako toner. Tomu všemu se můžete také vyhnout a k tonizaci pokožky stačí použít kostky ledu. Pokožka se bude cítit velmi svěží a mladistvá.

2. Domácí obličejové balíčky:

Můžete zapomenout na obličejové balíčky dostupné na trhu a použít něco, co je zcela domácí. V kuchyni jsou vždy k dispozici ty nejlepší přísady. Jako dobrou pleťovou masku můžete použít celozrnnou a kurkumu. Můžete permutovat a kombinovat různé věci a vytvářet nové balíčky pro svou pleť.

Vytvořte si vlastní domácí obličejový balíček smícháním po jedné polévkové lžíci medu, mléka a čerstvé citronové šťávy. Dobře promíchejte a naneste na obličej. Nechte chvíli působit a poté smyjte vodou. Tento prostředek by měl být používán denně po dobu 10-15 dnů, aby získal zářící pokožku.

Lázeňská kúra - domácí kosmetické tipy

3. Domácí drhnutí:

Vykopněte trh s dostupnými chemickými křovinami. Použijte něco přírodního a domácího. Cukrové granule můžete použít jako přírodní křoviny. Jako drhnout můžete také použít granule skořice nebo muškátového oříšku. Domácí křoviny jsou čerstvé, bez chemikálií a 100% přírodní. Pokud chcete nádherně vypadající pleť, smíchejte oves a prášek z pomerančové kůry ve stejném poměru. K tomu přidejte lžíci medu a naneste tento peeling na obličej. Několik minut jemnými krouživými pohyby masírujte a poté smyjte studenou vodou. Nechte obličej uschnout a naneste trochu zvlhčovače.

4. Odstranění domácího opálení:

Máte spáleniny a/nebo opálení? Můžete jej odstranit pravidelným drhnutím citronu nebo jiné přírodní přísady proti opálení. Citron je vynikající přírodní bělidlo a spolehlivý prostředek k odstranění opálení. Jednoduše nakrájejte plátky citronu a několik minut jím třete opálené oblasti těla. Po 10 minutách důkladně omyjte. Kyselina citronová přítomná v citronu funguje tak, že odstraňuje odumřelé kožní buňky a zanechává pokožku zdravou a jemnou. To je třeba udělat každý den nebo alespoň 5 dní v týdnu, abyste si v průběhu času všimli značného rozdílu.

opalovací krém na kůži

5. Opalovací krém:

Použití opalovacího krému je nejvíce podceňovaný tip na krásu, který je na druhou stranu velmi zásadní. Pravidelná aplikace opalovacího krému je velmi důležitá, aby byla vaše pokožka mladistvá a bez vrásek. Nepřeskakujte to. Škodlivé UV paprsky slunce poškozují pokožku a způsobují zabarvení a hnědé skvrny. Vědci navrhli, že nadměrné vystavení slunečním paprskům může dokonce vést k rakovině kůže. Proto je jedním z nejlepších kosmetických tipů pro ženy před opuštěním použít opalovací krém (s SPF nad 45). Nezapomeňte také zkontrolovat datum vypršení platnosti, protože formulace v nich již nenabízí ochranu před sluncem.

6. Oční obočí:

Vždy byste si měli udržovat dobrý tvar obočí. To nejen zlepšuje vzhled vašeho obličeje, ale také dělá váš obličej více konturovaný. Pomocí pinzety vytrhněte všechny zbloudilé chloupky mimo přirozenou linii obočí. V salonu si také můžete nechat upravit obočí.

tweeze obočí

7. Vypěstujte si obočí:

Trápí vás tenké obočí? Zkuste každý večer před spaním masírovat prázdná místa ricinovým nebo olivovým olejem. To tam může zlepšit růst vlasů. Pamatujte, že krása začíná od očí, proto se dobře starejte o obočí.

8. Péče o kůžičku:

O kůžičku by se mělo řádně starat. Poskytují vašim nehtům oporu a ochranu. Pokud nemáte zdravou kůžičku, neměli byste si stěžovat, pokud vám nehty nerostou rychleji. Kůžičky dodávají nehtům tolik potřebnou pevnost. Neměli byste je úplně vytrhnout. Musíte je udržovat v čistotě, abyste se vyhnuli houbovým infekcím, a také je musíte tlačit zpět pouze pomocí kutikuly na kůžičku nebo pomerančové tyčinky.

9. Neopouštějte se na základním plášti:

Základní lak dodává nehtům hodně síly. Můžete si také zakoupit různé základní nátěry, které jsou dodávány s oddělenou ochranou proti UVA a UVB. Dokonce nedovolí, aby se vaše nehty obarvily použitím tmavých barev. Vždy byste měli investovat do dobrého značkového základního nátěru.

Akrylové nehty

10. Top Coat Is Essential:

Nikdy nezapomeňte na nehty použít dobrý vrchní lak. To pomůže vašim nehtům vydržet déle a také dodá lesk. Nanesením průhledného vrchního laku na váš drahý lak na nehty můžete zabránit štěpení.

11. Jako odstraňovač použijte lak na nehty:

Toto je jeden z nejlepších tipů, které můžete získat. Může se stát, že někdy vám dojde odlakovač. Často si začnete třískat nehty, abyste se zbavili starých stop laku. To je špatně. Škodí to jen vašim nehtům. Naneste na něj čirý vrchní lak nebo jiný světlý lak a poté jej očistěte vatovým tamponkem. Můžete to udělat se starým lakem na nehty, který zesílil a vaše staré stopy laku se vyčistí.

12. Nepouštějte se do vyrovnávací paměti:

Pufr na nehty je velmi důležitá věc. Nehty byste si měla brousit vždy, i když zrovna lak na nehty nemáte. Díky tomu vypadají lesklé a zdravé.

13. Přirozeně se zbavte temných kruhů:

Oko ukazující tmavé kruhy

Tmavé kruhy jsou pro ženy nejhorší noční můrou. Tmavých kruhů se můžete přirozeně zbavit, pokud si jen krátce zdřímnete dvěma kousky studených bramborových plátků nebo plátků okurky přes oči. Na to je ale třeba zasvěceně sledovat alespoň 5krát týdně. Mandlový olej je další kosmetický tip, jak se přirozeně zbavit tmavých kruhů. Každý den jemně masírujte oblast pod očima a všimněte si rozdílu.

14. Noční oční krémy:

Nanášení krému na obličej

Pokud čelíte problémům s vráskami, měli byste si koupit dobrý značkový krém proti vráskám pod očima a nanést si ho pod oči, než půjdete spát. Pokud to nevyhovuje vašemu rozpočtu nebo hledáte něco přirozenějšího, masírujte si pod očima mandlový olej nebo olivový olej, každý večer před spaním lehce prstem prstu. To nesmírně pomáhá.

15. Přirozeně odlehčete své kadeře:

Na vlasy můžete nanést čerstvou citronovou šťávu a posedět na slunci. Tím vlasy přirozeně zesvětlíte. Je to nejpopulárnější a nejefektivnější kosmetický tip pro ženy, který se snadno sleduje.

16. Ořízněte ty rozdělené konce:

Banana Split končí

Toto je osvědčený vzorec, který používá hříva. Twist části vlasů a vaše roztřepené konečky vyskočí hlavy ven. K jejich zastřižení můžete použít nůžky. Děláte to každý měsíc jen jednou, aby vaše kadeře nebyly problémem s rozděleným koncem.

17. Použijte přírodní kondicionér:

Vystavení znečištění a nečistotám může vašim vlasům vytrhnout lesk a vypadat jako bez života. Jogurt je velmi běžná kuchyňská přísada, která funguje jako nejlepší kondicionér pro poškozené vlasy. Může být smíchán s vejci, aby se dosáhlo ještě lepších výsledků. Vyjměte vaječný bílek a dobře prošlehejte. K tomu přidejte 6 lžic jogurtu a vmasírujte do vlasů. Nechte působit 30 minut a poté omyjte jemným šamponem. Pivo je skvělý kondicionér na vlasy. Použijte pivo k opláchnutí vlasů po šamponu, abyste získali hedvábné vlasy. K tomu se nemusíte stát alkoholikem.

Naneste kondicionér

18. Nechte se vyfouknout:

Vyfouknutý salón nevydrží dlouho, pokud naše vlasy vylučují hodně oleje. Můžete to zastavit postřikem suchého šamponu na pokožku hlavy ihned po návratu domů. Následující den, pokud šamponujete, použijte fén a kulatý kartáč, abyste znovu vytvořili pufr a objem.

19. Zkapalněte starou řasenku:

Koupili jste si špičkovou řasenku a uschla? Je to naprostá rozpočtová katastrofa, že? Zkuste to tedy zkapalnit. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je ponořit lahvičku řasenky do misky s velmi teplou vodou. Držte hlavu lahve nahoře, aby do ní netekla voda. Ujistěte se, že je voda téměř horká, ale ne extrémně horká. Nenechávejte vodu vařit na sporáku a položte na ni lahvičku řasenky. Příliš mnoho tepla může poškodit chemickou kombinaci řasenky.

20. Vytvořte obrys:

Je důležité vytesat obličej, ale často tento krok vynecháme. Výsledkem je plochý obličej. Obličej můžete vyrýsovat konturováním pomocí bronzeru a tvářenky.

Krásné líčení očí

21. Zbavte se hrudek v oční vložce:

Pokud má vaše oční linka zvyk rozpadat se, můžete ji před nanesením make -upu dát na 10 minut do mrazničky. Tím se kompozice vyhladí a můžete si v klidu nanést oční linky, když sedíte na líčení. Vytvoří stabilní linie a nedojde k rozpadu.

22. Investujte do štětců nadace:

Odhoďte houbičky na líčení. Nasávají příliš mnoho základů a vaše peníze jsou zbytečné. Investujte tedy jednorázově do dobrého značkového podkladového štětce. Vede to k lepšímu uplatnění a vaše nadace nepřijde nazmar.

23. Vyhněte se pohledu příliš růžově:

Použijte tvářenku velmi blízko k pokožce. Nepřehánějte to s růžovými barvami. Je také lepší vypadat přirozeně a vyvarovat se přehnaného jednání.

24. Ditch The Soaps:

Vyhněte se používání drsných mýdel na obličej. Místo toho použijte Ph vyvážené obličejové výplachy. Většina výplachů na obličej obsahuje škodlivé přísady, jako jsou sírany, parabeny a triclosan, které způsobují velké poškození pokožky. Dokonce i vůně v mýdlech, která se může zdát lákavá, je plná škodlivých chemikálií, které dělají více škody než užitku. Proto se rozhodněte pro mýdla a tělové vody vyrobené z přírodních surovin.

25. Ponechejte si v tašce papíry:

Blotovací papíry jen odstraní veškerý olej z tváře. Netřete je na obličej. Lehce stiskněte a uvolněte. To vám umožní dohnat delší pobyt. Nepoužívejte lisovaný prášek na namáčení na obličej, aby se namočil v oleji. Jen se vám tvář zpopelní a make -up praskne.

26. Lotion To The Rescue:

Pokud vám dojde odličovač, použijte dobré pleťové mléko. Ty dělají téměř stejnou práci jako odstraňovač make -upu. Spánek s make-upem může ucpat póry na pokožce a způsobit akné a pupínky. Výsledkem je také výskyt vrásek a jemných linek stárnutí.

27. Uložte si barvené vlasy:

Jednou za měsíc použijte hloubkovou úpravu, aby vaše barva zůstala na svém místě. Tím se barva lépe uzamkne a nenechá se vyblednout.

28. Zap The Zits:

Pokaždé, když dostanete chuť vyskočit akné a pupínky, vydržte a místo toho vyzkoušejte tyto domácí prostředky. Problém akné je častější u dospívajících, i když trápí ženy všech věkových skupin. Nejlepší domácí kosmetická rada, jak se zbavit akné, je jedlá soda. Jedlá soda má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, které fungují nejlépe na akné. Smíchejte 1–2 lžičky jedlé sody s požadovaným množstvím vody a naneste na místa postižená akné. Po nějaké době smyjte. Použijte lék na jedlou sodu na akné jednou týdně, abyste poznali rozdíl ve své pokožce. Můžete zapnout akné pomocí bělící zubní pasty.

29. Exfoliujte rty:

Stejně jako pokožka obličeje i vaše rty potřebují peeling. Nejlepší tip na krásu pro suché a popraskané rty je exfoliace. Existuje několik domácích prostředků, které odlupují vaše rty a dělají je hladké. Smíchejte trochu krystalového cukru s několika kapkami olivového oleje a naneste na rty a jemně drhněte. Po několika minutách smyjte. K odlupování rtů můžete použít starý navlhčený zubní kartáček.

Exfoliujte rty

30. Vytvořte Fuller Lip Illusion:

Silnější rty můžete vytvořit investováním do dobré neutrální vložky na rty. Použijte to přímo mimo přirozenou linii rtů. Nad touto linkou pak můžete použít tmavší barevnou vložku na rty, abyste vytvořili iluzi plnějších rtů.

31. Save the Lipstick:

K použití rtěnky použijte štětec na rty. Díky tomu vydrží rtěnky déle, než si dokážete představit. Aplikace je také přesnější pomocí štětců na rty a poskytuje rovnoměrný povlak rtů. Při používání štětců na rty je však pravidelně čistěte mýdlem a teplou vodou. Stejně jako všechny ostatní kosmetické výrobky je třeba také každoročně vyměňovat štětce na rty.

32. Flat For Waves:

Vlasy můžete kroutit a omotávat kolem žehličky a vytvářet vlny. Tento proces můžete zdokonalit pravidelnými zkouškami. Toto je vhodné pro případy, kdy jste si zapomněli vzít kulmu nebo se vaše kulma vyřadila z provozu a okamžitě potřebujete nějaké vlny na večírek.

33. Lokty vyžadují pozornost:

Měli byste investovat nějaký čas na drhnutí kůže lokte. Díky tomu je pokožka hladší a nebudete mít suchou pokožku v loktech. Vezměte určité množství krystalového cukru a krouživými pohyby masírujte lokty. To pomůže odstranit odumřelou vrstvu loktů a vyčistit je.

34. Extra použití pro řasenku:

Ano, i poté, co se vaše řasenka vyprázdní, můžete pro tuto starou řasenkovou hůlku použít několik dalších použití. Vyčistěte ho a použijte ho jako kartáč na obočí, kterým si vyčistíte vlasy. Můžete jej také použít k čištění malých malých předmětů nebo k uvolnění dřezu.

Extra použití pro řasenku

35. Peelingujte své tělo:

I vy potřebujete pozornost. Minimálně jednou za měsíc si vydrhněte celé tělo včetně paží, zad a nohou domácím peelingem. To vám pomůže zbavit se suchých a odumřelých kožních buněk. Exfoliace navíc pomáhá vyrovnat tón pleti, zlepšuje texturu pokožky, bojuje proti časným známkám stárnutí a také předchází vzniku akné. je mnoho důvodů, proč začít proces, pokud jste ještě nezačali.

36. Suchý šampon:

Suchý šampon pomáhá absorbovat přebytečný olej z pokožky hlavy. V dobách, kdy zapomenete vlasy rychle umýt, můžete použít suchý šampon. Pamatujte, že je to lepší, než nechat svoji hřívu špinavou a nechat se rozšířit do dalších částí těla.

37. Správné namáčení hůlky na řasenku:

Nikdy byste neměli pumpovat řasenku do tuby. Díky tomu se dovnitř dostane vzduch, který řasenku vysuší rychleji, než si dokážete představit. Potřete jej krouživými pohyby uvnitř tuby.

38. Používejte rukavice:

Při mytí nádobí používejte rukavice. To chrání vaše ruce a také vaše nehty. Mýdla na mytí nádobí obsahují nezdravé přísady pro vaši pokožku. Dlouhodobé používání může způsobit vysušení rukou a tvorbu jemných linek. Takže používání rukavic ochrání vaše ruce před těmito škodlivými účinky. Je to jeden z nejlepších a dokonalých kosmetických tipů pro ženy.

39. Použijte ruční krém:

To je dobré, pokud máte drsné ruce. Teplé zimní rukavice můžete nosit i po nočním nanášení rukou. Každý večer před spaním naneste kvalitní mléko vyrobené speciálně na ruce. Ráno se probudíte s měkkými rukama.

40. Hydratujte svou pokožku:

Hydratace pokožky pouze umožní lepší cirkulaci krve. Také udržuje vaši pokožku hydratovanou, zlepšuje její pružnost a zjemňuje ji. Investujte do dobrého hydratačního krému, který odpovídá vašemu typu pokožky, je nejlepší kosmetickou radou pro ženy. Vaše pokožka bude nejen vypadat zářící a zářivá, ale bude také bez problémů souvisejících s pokožkou.

Tipy pro péči o pokožku - zvlhčete pokožku

41. Vyčistěte si štětec:

Pokud jde o štětce na make -up, měli byste vždy udržovat hygienu. Vždy je očistěte, osušte a uchovávejte ve vzduchotěsném nebo uzavřeném obalu.

42. Uklidněte ty oholené hrbolky:

Chcete -li omezit nárazy při holení, použijte kostku ledu k uklidnění oblasti. Je to nejužitečnější a nejnutnější kosmetický tip pro ženy ke zkrášlení obličeje.

43. Fénováním vytvořte větší objem:

Řešíte problém s ochablými vlasy a nakonec je neustále svázáte? Pokud ano, jednoduché řešení, které bude fungovat jako zázrak pro vaše kadeře, je fén. Fénování vždy vytvoří pro vlasy větší objem.

44. Žádné tepelné zkroucení:

Curling z ponožkové housky vám nemůže poskytnout žádné tepelné curlingy. Tento tip zachrání vaši pokožku před teplem z curlingu.

45. Balíčky domácích vlasů:

Pokud máte čas, hýčkejte si vlasy pomocí domácích vlasových balíčků. Vytvořte si svůj vlastní vlasový balíček doma pomocí banánů. Vytáhněte pyré ze dvou zralých banánů a přidejte do něj 3 kapky levandulového oleje, 3 lžíce majonézy a 1 lžíci olivového oleje. Toto balení naneste na vlasy a nechte působit půl hodiny. Omyjte vlažnou vodou.

46. ​​Konturujte si nohy:

Pokud chcete štíhlé nohy, vzorec je stejný jako v případě obličeje. Musíte použít bronzer podél přední kosti nohou.

47. Získejte, aby se to naplnilo:

Chcete -li na rtech vytvořit více švestky, použijte lesk na rty místo lesku na rty.

48. Získejte měkké nohy:

Měkčí chodidla můžete získat tak, že si je v noci potřete teplým olejem. Dále můžete nosit ponožky, abyste je udrželi v teple po celou noc, a časem získáte měkčí nohy bez prasklin a pravidelné sledování.

49. Nezapomeňte na nehty na nohou:

Pokud pečujete o nehty na rukou, neměli byste zapomenout ani na nehty na nohou. Pečujte o ně stejným způsobem jako o ruce.

50. Pro vaše nohy je potřeba drhnutí:

Pro vaše nohy je potřeba drhnutí

Pokud máte popraskané paty, otřete je, když jsou vaše nohy vlhké, nejlépe ve sprše s pemzou. Pro lepší výsledky můžete také použít krém na nohy každý den před spaním.

Toto jsou nejlepší indické tipy na krásu, na které narazíte. Zahrnuje opravné prostředky, které vám pomohou vypadat krásně od hlavy až k patě. Abyste vypadaly krásně, již si nemusíte rezervovat drahé sezení v salonech. Jednoduše se řiďte těmito superúčinnými tipy pro domácí kosmetiku a sami pocítíte rozdíl.

kosmetické tipy