Těhotenství

Zácpa během těhotenství

„Zázračný“ je velmi běžný termín, který se používá k popisu těhotenství a narození dítěte. Devět měsíců, které žena stráví očekáváním svého dítěte, může být trochu obtížné. Strava ženy se během těhotenství mění a s ní i trávení. Zácpa je velmi obvyklý problém s trávením, kterému čelí očekávané matky.

Během těhotenství se tělo ženy mění tak, aby vyhovovalo správné výchově dítěte. Jídlo, které jíte, poskytuje živiny jak pro tělo matky, tak pro dítě.

Zácpa se objevuje tak, že vy a vaše dítě dostanete více živin a pak postupná změna v děloze vyvíjí tlak na vaše střevní pohyby, což vede k zácpě.

Existuje několik dalších důvodů, které vedou k zácpě u nastávající matky, které jsou uvedeny níže.

zácpa-během těhotenství

Příčiny zácpy během těhotenství.

  • Vedlejší účinky léků, které užíváte, mohou vést k zácpě.
  • Zvýšená úroveň stresu.
  • Změna stravy nemusí být kompatibilní, což vede k zácpě.
  • Menší příjem tekutin, které přijmete.
  • Vyšší spotřeba dehydratovaných tekutin, jako je alkohol (který se během těhotenství nedoporučuje konzumovat), káva a čaj.
  • Nedostatek spánku.
  • Některá onemocnění, jako je cukrovka, mrtvice, urémie, sklerodermie, Parkinsonova choroba a další.

Zácpa trvá několik dní, ale to neznamená, že se s tím musíte potýkat devět měsíců. Existují prostředky, které vám pomohou problém zmírnit a vyhnout se hrůzám zácpy během těhotenství i po něm. Některé z léků, které pomáhají zmírnit zácpu, jsou uvedeny níže.

Smažená a tučná jídla jsou také velmi atraktivní a chutná, ale měli byste se jim vyhnout, abyste předešli zácpě.

Ovocné plody, jako jsou pomeranče, banány, melouny, hrozny a pomáhají při řešení zácpy, protože jsou bohaté na vlákninu, jsou šťavnaté a obsahují obrovské množství tekutin.

Pití spousty tekutin pomáhá předcházet dehydrataci, a tím napomáhá hladkému pohybu střev.

Chůze a cvičení také pomáhají zcela strávit příjem jídla, čímž předchází pálení žáhy a kyselosti, což zahrnuje také zácpu a úplné vyprázdnění konečníku.

Pokud se pravidelně užívají plevy psyllium, semena platiny, pomáhá to při zvládání zácpy.

Konzumace papáje také pomáhá udržovat zácpu na uzdě, protože obsahuje kyselinu peptickou, která je dobrým prostředkem při zácpě.

Čaj obvykle vaše tělo dehydratuje, ale zázvorový čaj pomáhá při zvládání zácpy.

Jelikož je těhotenství v životě ženy velmi zvláštním obdobím, měla by být velmi opatrná. A protože zácpa je součástí těhotenství, měli byste si být vědomi některých donts, abyste se zácpě vyhnuli. Zde je seznam některých užitečných věcí, které byste během těhotenství neměli dělat.

Žádné sycené nápoje.

Vyhněte se oleji z aloe vera, ricinovému oleji a triphale je třeba se vyhnout, i když jsou to přírodní čisticí prostředky, protože používání těchto olejů může způsobit, že dítě bude hyperaktivní.

Nikdy nepoužívejte žádné léky bez konzultace s lékařem, jinak by to mohlo poškodit plod v děloze.

Přestože zácpa není během těhotenství příliš závažným problémem, obvykle může být indikací pro jiný problém. Pokud máte bolesti břicha střídající se s průjmem nebo si všimnete, že vám se stolicí vytéká krev nebo hlen, je vhodné okamžitě se poradit s lékařem. Také tvrdá stolice nebo namáhání během pohybu střev může vést k hemoroidům, což jsou oteklé žíly v oblasti konečníku.

Těhotenská zácpa je obecně příznakem raného těhotenství. Přesto se u většiny žen v pozdějších fázích těhotenství objevuje zácpa související s těhotenstvím. Bez ohledu na to, když během těhotenství trpíte zácpou, nepanikařte a postupujte podle těchto pokynů, nejlépe se poraďte se svým lékařem, koneckonců byste nechtěli svému milému dítěti ublížit.