Těhotenství

Výhody a vedlejší účinky skořice během těhotenství

Skořice je jedním z nejaromatičtějších koření, které se získává z kůry skořicových stromů. Zpočátku chutná sladce, ale po žvýkání vám může zanechat v ústech horkou štiplavou pachuť. Skořice, také nazývaná Dalchini, je po černém pepři druhým nejoblíbenějším kořením a je široce používána při vaření, zejména pečiva. Koření má také neuvěřitelné léčivé účinky a je běžným domácím prostředkem při nachlazení a artritidě. I když je v mnoha domácnostech běžnou praxí zařadit skořici do jídelníčku během těhotenství, pokládá se mnoho otázek týkajících se její bezpečnosti v této citlivé fázi života. V tomto článku jsme se pokusili vyčistit vzduch tím, že jsme diskutovali o některých často kladených otázkách o výhodách a vedlejších účincích skořice během těhotenství.

Kolik skořice (dalchini) je bezpečné během těhotenství

Je skořice bezpečná během těhotenství?

Skořice je skvělá chuťová přísada a má také vysokou výživu. Díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a antivirovým vlastnostem je jedním z nejpopulárnějších domácích prostředků na celém světě. Těhotným se doporučuje užívat malé dávky skořice, aby se vypořádaly s problémy, jako je běžné nachlazení, kašel, bolest v krku, nevolnost a bolesti kloubů. Ve skutečnosti lékaři doporučují pravidelnou konzumaci dalchini během těhotenství k léčbě ztráty chuti k jídlu, bolesti zubů a kontroly hladiny cholesterolu.

Pomůže vám skořice k otěhotnění?

Odpověď je ne! Neexistuje žádný konkrétní výzkum, který by prokazoval, že skořice může ženám pomoci s početím. Může však posílit imunitní systém a pomoci udržet běžné infekce na uzdě.

Zdravotní přínosy skořice během těhotenství:

Podívejme se na neuvěřitelné výhody skořice pro těhotné ženy:

1. Přírodní antioxidant:

Skořice obsahuje přírodní antioxidanty, což není výhoda specifická pro těhotenství. To znamená, že skořice je dobrým zdrojem antioxidantů, pokud je konzumována obecně. Pomáhá tělu bojovat s bakteriálními, houbovými a parazitickými infekcemi. Ať už jde o nějakou infekci, nachlazení nebo chřipku, lze ji vyléčit skořicí.

2. Zdravější náhražka v potravinách:

Skořice má výraznou chuť a také nízký obsah cukru. To umožňuje použít skořici jako zdravější náhražku v jídle, které má na skořici nejlepší účinek na těhotenství.

3. Pro gestační diabetes:

Skořicová kůra je vynikající volbou pro ženy s gestačním diabetem. Gestační diabetes je stav u těhotných žen, kde je jejich hladina cukru v krvi nestabilní. Skořice může pomoci snížit hladinu cukru v krvi u pacientů, kteří trpí diabetem 2. typu.

Kolik skořice je považováno za bezpečné během těhotenství?

Přestože je skořice v těhotenství zdravá, je důležité dbát na dávkovací limit. Lékaři doporučují užít ne více než 2-4 g skořice denně v silové formě nebo maximálně jednu nebo dvě malé tyčinky. Přejídání skořice může být toxické a může vést k řadě zdravotních komplikací, jako jsou žaludeční poruchy, dysfunkce jater atd.,

Opatření, která je třeba dodržovat při užívání skořice:

 • Někteří lidé mohou mít během těhotenství alergii na skořici. V takových případech se vyhněte koření.
 • Skořice je nejlepší čerstvá. Zdravotní problémy s vypršelou trvanlivostí a starou zásobní skořicí.
 • Lékaři varují před používáním skořice, pokud máte co do činění s rizikovým těhotenstvím a předchozími potraty.
 • Pokud plánujete používat skořici k vaření, rozhodněte se pro cejlonské odrůdy, protože chuť je obecně mírná.
 • Nikdy nepoužívejte umělá skořicová aromatická činidla, protože jsou kombinována s chemikáliemi.
 • Skořicový esenciální olej nesmí být nikdy používán během těhotenství, protože má vysokou účinnost a může být extrémně škodlivý.

Nežádoucí účinky skořice během těhotenství:

Během těhotenství může dojít k následujícím vedlejším účinkům skořice:

 • Skořice působí jako ředidlo krve a může zvýšit vaše šance na krvácení. Pokud se rozhodnete pro operaci císařským řezem, je lepší se koření vyhnout.
 • Nadměrná konzumace skořice může přerušit hladinu cukru v krvi a může být extrémně nebezpečná, pokud budete muset projít nouzovou operací.
 • Je také známo, že skořice interferuje s mnoha léky a před zařazením do vaší stravy se doporučuje poradit se s lékařem.
 • Lidé alergičtí na skořici mohou pociťovat pálení v ústech, zánět jazyka a vředy v ústech.
 • Užívání skořice více, než je doporučené dávkování, může vést k potratům. Mnoho žen zkouší skořici přerušit těhotenství, což může být v mnoha případech nebezpečné.
 • Skořicový olej během těhotenství může vést k předčasným kontrakcím.
 • Děložní kontrakce:

  Také se věří, že skořice během těhotenství způsobuje spoušť děložních kontrakcí a předčasný porod. Skořice konzumovaná ve vysokých dávkách nebo dokonce vdechovaná esenciálními skořicovými oleji nebo jakýmkoli jiným způsobem může u těhotných žen způsobit kontrakce dělohy a předčasný porod.

Skořice je jedním z nejlepších darů přírody pro lidstvo a malý závan aromatického koření vás může zbavit stresu. Žvýkání této pikantní sladké kůry může pomoci udržet řadu zdravotních problémů na uzdě! Zejména v těhotenství, kdy nemůžete užívat příliš mnoho léků, vás může skořice zachránit. Nezapomeňte však vždy používat vysoce kvalitní přírodní skořici a ne balené umělé prášky. Pokud plánujete vařit něco báječného pro vaše bříško, nezapomeňte posypat trochou skořicového prachu pro lepší chuť, chuť a dobré zdraví!

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jaký je nejlepší způsob, jak použít skořici k léčbě nachlazení a kašle?

Odpověď: Pokud během těhotenství trpíte nachlazením a kašlem, skořice je vaším zástupcem! Skořicový sirup si můžete vyrobit vlastní smícháním skořicového prášku s lžící medu a půl šálku teplé vody. Vezměte si to dvakrát denně po jídle, abyste bojovali s mikroby uvnitř vašeho těla a získali rychlou úlevu.

Q2. Jak mohu použít skořici k řešení ranní nevolnosti??

Odpověď: Ranní nevolnost zažívá mnoho žen a doporučuje se užívat skořici během raného těhotenství, aby se s tím vyrovnala. Pro okamžitou úlevu jednoduše nahraďte svůj běžný čaj čajem naplněným skořicí. Stačí přidat velkou skořicovou tyčinku do vroucí vody a nechat ji působit, dokud se teplo nezmění na hnědou. Užijte si teplý nápoj s trochou medu. Skořicový čaj během těhotenství je skvělý lék, který vám pomůže zůstat v klidu a zbavit se stresu.

Q3. Jaké jsou příznaky, které je třeba dávat pozor na alergii na skořici?

Odpověď: Skořice, stejně jako ostatní koření, není 100% bezpečná. Pokud máte alergii na skořici, můžete zaznamenat následující reakce – Silné bolesti břicha, závratě, zvracení, svědění, ekzém, brnění v ústech, problémy s dýcháním, kopřivka a otoky rtů atd. Pokud máte některý z těchto příznaků, přestaňte konzumovat a navštívit svého nejbližšího lékaře o radu.