Těhotenství

Výhody a nebezpečí konzumace krevet během těhotenství

Výživa a strava jsou pro ženy během těhotenství nejdůležitějšími faktory. Pokud nejste vegetarián, častým doporučením, které mnozí dávají, je jíst krevety během těhotenství. Proč je to tak? Krevety, které patří mezi oblíbené mořské plody, mají několik výhod a bohaté živiny, což má za následek lepší kondici i růst plodu.

Ale víte, že existuje také nebezpečí jíst krevety během těhotenství? Je třeba také vzít na vědomí nezbytná opatření! Nejde jen o konzumaci tohoto jídla, ale také o příjem správného množství a ve správný čas. Zde vás seznámíme se všemi podrobnostmi a návrhy na příjem krevet pro těhotné ženy.

Krevety během těhotenství

Mohu jíst krevety v těhotenství??

Nejčastější otázkou mnoha těhotných žen je: Jsou krevety pro těhotné ženy bezpečné? Mnoho lékařů tvrdí, že ano! Jíst krevety je zcela bezpečné a ve skutečnosti je doporučeno kvůli vysokému obsahu bílkovin a výživy. Krevety spadají pod mořské plody s nízkým obsahem rtuti, což je vhodné pro ženy, které nosí. Dokud je potravina důkladně uvařená, můžete ji konzumovat v omezeném množství ne více než 12 uncí týdně.

Zdravotní přínosy krevet během těhotenství:

Je důležité, aby těhotné ženy konzumovaly zdravé a na živiny bohaté potraviny. Jíst krevety spadá do stejné kategorie. Mořské plody jsou extrémně výživné, protože jsou nabité několika vitamíny, živinami a mastnými kyselinami.

Krevety během těhotenství 2

1. Žehlička:

Železo je živina, která pomáhá těhotné ženě při neobvyklém krvácení a brání jí v anémii. Pomáhá zvyšovat hladinu hemoglobinu. Krevety obohacené železem jsou nezbytné pro stavbu těla rostoucího dítěte. Snižuje možnost nezralého porodu v případě přiměřené spotřeby krevet.

2. Mastné kyseliny:

Vzhledem k tomu, že všechny mořské plody jsou nutričním zdrojem omega-tří mastných kyselin, jsou také životně důležitou složkou, kterou musí matka konzumovat, aby svému dítěti poskytla dokonalý vizuální vývoj. Omega 3 funguje jako palivo pro vývoj nervového systému v těle plodu. Je to hlavní složka krevety, kterou musí matka konzumovat dvakrát týdně, což je užitečné pro vývoj mozku plodu.

3. Zinek:

Zinek je další životně důležitou složkou, která je pro těhotné ženy neocenitelná. Krevety jsou známým zdrojem zinku. Po správném vaření můžete konzumovat mořské plody ve správném množství, abyste získali nejlepší účinek.

4. Nízký obsah tuku:

Krevety mají extrémně nízký obsah tuku. Nezvyšují nezdravý přírůstek hmotnosti u těhotných žen a skutečnost pomáhá při konzumaci nízkotučných a zdravých potravin.

5. Může přeskočit pilulky:

Všichni víme, jak tamní těhotné dámy potřebují konzumovat několik vitamínových a minerálních doplňků pro zdravý růst a vývoj plodu. Víte, že krevety mají vše, co je životně důležité pro zdraví matky i dítěte? Pomáhají při zdraví kostí, zvyšují hladinu hořčíku a také hladinu sodíku a draslíku. Kromě toho mají dobrý vitamín B12, A, D a E.

Nebezpečí krevet během fáze těhotenství:

Krevety jsou docela zdravé a potenciálně nehrozí žádné riziko konzumace u žen, které nosí. Ale samozřejmě, jak všichni víme, vždy existují bezpečná omezení, která jsou doporučována. Pokud toužíte po krevetách, nekonzumujte více než dvě až tři porce přibližně 8 uncí týdně. Kromě toho mohou krevety představovat nebezpečí, pokud jsou konzumovány tepelně neupravené, špatně uvařené nebo pokud jedí chlazené a staré mražené.

Krevety během těhotenství

Způsoby, jak zahrnout krevety do těhotenské diety:

Krevety jsou docela chutné. Ti, kteří milují mořské plody, obecně milují i ​​tyto drobné odrůdy měkkýšů. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak je přidat do jejich pravidelné stravy,

 • Z krevet snadno vyrobíte kari.
 • Alternativně je indický způsob vařených krevet tandoori také docela chutný.
 • Zkombinujte krevety s potravinami, které nemají vysokou hladinu rtuti.
 • Vyhněte se syrové formě krevet ve formě sushi, salátů nebo sashimis.

Různé krevety, které lze bezpečně jíst:

Víte, že v rodině krevet je spousta variací a poddruhů? Pokud nevidíte, je důležité poznamenat, že existuje jen několik odrůd, které je bezpečné jíst, když jste těhotná. Obsahují,

 1. Krevety divokých skvrn
 2. Krevety růžové, krevety severní a krevety hnědé
 3. Krevety
 4. Pollock
 5. Sumec
 6. Losos

Můžete si vzít krevety, ale musíte dodržovat doporučení lékaře a pokyny EDA-FDA. Je třeba mít na paměti, že mořské plody jsou bezpečné, dokud nepřekročíte limity stanovené FDA a EPA.

Vaření krevet v těhotenství:

Krevety mohou být docela chutné. Ale když jste těhotná, musíte se ujistit, že nekonzumujete žádné syrové nebo polovařené/nevařené krevety. Nevýhodou a nevýhodou těchto chutných je, že vyžadují hodně čištění. Může to být docela časově náročný proces, ale nezapomeňte, že pro zdravý výživný růst plodu nesmíte spěchat, ale krevety důkladně uvařit.

 • Dobře je rozmrazte pro případ, že by krevety byly zmrazené.
 • Krevety lze snadno očistit teplou vodou. Nejprve odstraňte oblast zadní žíly a střeva a poté vařte s vodou.
 • Krevety nechte dobře uvařit, aby byly všechny bakterie usmrceny.
 • Pokud používáte mikrovlnnou troubu, nechte je alespoň 5 minut dobře odstát, než je osmažíte.

Snadné recepty na krevety pro těhotné ženy:

Pokud předpokládáte, že krevetky zabírají čas a dokáží zkonzumovat vaši námahu, dáváme vám pár jednoduchých, ale chutných receptů, jak uspokojit své chuťové buňky. Dávej si pozor!

1. Pečená mísa na vegetariánské krevety:

Krevety během těhotenství 4

Vše, co potřebujete, je málo zdravé zeleniny (obměňte ji podle svého výběru) a báječných krevet; rychlý mikrovlnný recept můžete připravit za chvilku. Zde je postup!

Složení:

 1. Brambory
 2. Paprika
 3. Brokolice
 4. Krevety
 5. Koriandr
 6. Limetka
 7. Máslo
 8. Sůl
 9. Olivový olej

Metoda:

 • Předehřejte troubu na 400 stupňů.
 • Nakrájenou zeleninu vložte do pekáče, který pokapejte olivovým olejem.
 • Osolte a pečte půl hodiny.
 • Nyní přidejte limetku, máslo, koriandr.
 • Promíchejte a vařte dalších deset minut.
 • Můžete vidět krevety zrůžovět a to je vše, můžete vyrazit!
2. Krevetová mísa s pšeničnými nudlemi:

Krevety během těhotenství 3

Pokud máte náladu na něco západního a chutného jídla, zde je nějaká alternativa s pšeničnými nudlemi. Pokrm můžete libovolně měnit, preferovanou zeleninou a nudle nahradit těstovinami!

Složení:

 1. Máslo
 2. Stroužky a česnek
 3. Limetkový džus
 4. Olivový olej
 5. Krevety
 6. Paprika
 7. Fazole
 8. Pepř
 9. Koriandr
 10. Nudle

Metoda:

 • Vezměte pánev a přidejte na ni olivový olej s máslem.
 • Přidejte česnek a stroužky, dobře osmahněte.
 • Nyní přidejte zeleninu a limetkovou šťávu.
 • Posypte trochou soli a nechte vařit.
 • Přidejte krevety a dobře osmahněte.
 • Nyní přidejte vařené nudle a počkejte, až se krevety připraví s nudlemi.
 • Krevety se po uvaření zbarví do růžova.
 • Navrch posypeme koriandrem.
 • Krevety dobře uvařte.

Opatření při konzumaci krevet v těhotenství:

Krevety mohou být chutné, ale musíte je dodržovat, než je budete pravidelně konzumovat,

 • Vždy si nechte poradit od svého poskytovatele zdravotní péče, který zná váš zdravotní stav. Limity spotřeby se mohou u jednotlivých osob změnit.
 • Zajistěte, aby byly zakoupeny čistě a na dobrém místě.
 • Jezte pouze dobře očištěné a dobře uvařené krevety.

Krevety během těhotenství jsou bezpečné a zdravé, pokud jsou konzumovány v požadovaném množství a zdravě uvařeny. Nyní si vychutnejte výživné jídlo, ale nezapomeňte si také všimnout všech možných souvisejících nebezpečí, abyste se jim mohli vyhnout. Dejte nám vědět své myšlenky!

Informace poskytnuté v tomto článku jsou obecné a nejsou přizpůsobeny jednotlivci. Před pravidelnou konzumací potravin se vždy doporučuje poradit se s poskytovatelem zdravotní péče.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Mohu konzumovat krevety při pokusu o početí?

Odpověď: Ano absolutně! Ženy, které se snaží otěhotnět, mohou také jíst krevety, a to až 12 uncí týdně. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) doporučil ženám pravidelně konzumovat krevety, pokud se někdo pokouší otěhotnět.

Q2. Kolik krevet můžete jíst během těhotenství?

Odpověď: Lékaři obecně doporučují těhotným ženám nekonzumovat více než dvě porce krevet týdně. Ačkoli mají vysoký obsah živin a vitamínů, nadměrná spotřeba může být špatná pro celkové zdraví.

Q3. Mohu jíst syrové krevety, když jsem těhotná??

Odpověď: Nejčastější otázkou, kterou nosí ženy, je, jsou krevety dobré pro těhotné dámy ?! Jak bylo zmíněno, vařené krevety jsou bezpečné k jídlu. Nedoporučuje se však konzumovat syrové krevety v žádném případě během těhotenství. Trpíte během těhotenství horečkou? Víte, že horečka ve fázi těhotenství se může také zkomplikovat? Získejte všechna svá fakta přímo v této příručce.