Těhotenství

Úžasné výhody pití kokosové vody během těhotenství

Kdo by nerad pil kokosovou vodu? Sklenice kokosové vody může být v horkém a únavném letním dni velmi osvěžující a energická. Pijte kokosovou vodu během těhotenství. Pokud máte rádi jeho chuť a chcete sklízet jeho četné výhody. Nenechte se však nalákat na kokosovou vodu se snem mít poctivé dítě. Protože kvůli kokosové vodě se nic takového nestane. Přečtěte si zde, abyste věděli o různých výhodách nariyal pani během těhotenství a také objasnili četné mýty, které kolem ní kolují.

Pití kokosové vody během těhotenství:

Kokosová voda v těhotenství vám může pomoci udržet denní požadovanou hladinu tekutin. Stejně jako elektrolyty v těle. Je to také skvělý způsob, jak se udržet hydratovaný. Je to skvělý způsob, jak si vychutnat příjemný osvěžující nápoj při zachování dobrého zdraví..

Výhody pití kokosové vody během těhotenství

Nutriční hodnota kokosové vody během těhotenství:

Níže jsou uvedeny nutriční hodnoty ve 100 g kokosové vody.

Množství živin

 • Voda
 • Kalorie 19 kcal
 • Sacharidy 3,7 g
 • Bílkoviny 0,7 g
 • Vláknina 1,1 g
 • Tuky 0,2 g
 • Vitamín C 4%
 • Draslík 250 mg
 • Sodík 105 mg
 • Vápník 2%
 • Železo 1%
 • Hořčík 6%

Kde g = gramy, mg = miligramy.

Výhody pití kokosové vody během těhotenství:

Zde jsou některé z výhod pití kokosové vody během těhotenství.

1. Vyvážení denního příjmu tekutin:

Během těhotenství potřebuje vaše tělo více tekutin, které pomáhají udržovat a doplňovat. Potřeba, kterou máte vy i vaše nenarozené dítě. Když pijete kokosovou vodu v těhotenství. dodává vám další hladiny tekutin, které v této fázi potřebujete. Pomáhá zlepšit a zvýšit objem krve ve vašem těle. Pomáhá také udržovat objem plodové vody a pomáhá vašemu nenarozenému dítěti se lépe pohybovat. Když jste těhotná, měli byste ideálně vypít asi 3 litry vody denně. Běžné potraviny tvoří asi 20 procent denního doporučeného příjmu tekutin. Kromě toho byste měli získat nejméně 2,4 litru tekutiny z vody nebo jiných zdrojů. Dobrým zdrojem je kokosová voda.

2. Dodává tělu esenciální elektrolyty:

Těhotenství potřebuje kromě vody také spoustu elektrolytů, aby vaše tělo zůstalo hydratované. Různé živiny, které v tuto chvíli potřebujete a které jsou dostupné v kokosové vodě, jsou fosfor, sodík, draslík a vápník. Během těhotenství je důležité mít ve vašem těle správné množství elektrolytů. Konzumace kokosové vody pomůže udržet hladinu vašeho krevního tlaku pod kontrolou. Pomůže také udržovat správné množství tekutin v těle. To udržuje rovnováhu pH ve vašem těle dobře regulovanou a zajišťuje. Že všechny vaše svaly fungují normálně. Podmínky těhotenství, jako je nevolnost, ranní nevolnost, silné pocení nebo průjem, mohou vést k těžké ztrátě tekutin. Kokosová voda vám pomůže doplnit tělní tekutiny a také zvýšit hladinu elektrolytu na ideální počet.

3. Zdravá alternativa k syntetickým nápojům:

Všechno, co jíte nebo pijete během těhotenství. přímo ovlivní vaše nenarozené dítě. Kokosová voda je zcela přírodní nápoj, který neobsahuje žádná přidaná sladidla. Neobsahuje žádné konzervanty ani barviva. Je to pro vás velmi zdravý nápoj.

4. Nízký obsah cukru:

Navzdory tomu, že je kokosová voda sladká, obsahuje ve srovnání s jinými nápoji velmi malé množství cukru. V přírodní formě obsahuje kokosová voda jen asi šest gramů cukru. Když jste těhotná, je důležité sledovat, kolik cukru konzumujete.

Pravidelné užívání velkého množství cukru může vést k gestační cukrovce. A může mít vážné negativní dopady na zdraví vašeho nenarozeného dítěte. Nejen, že může způsobit abnormální zvýšení porodní hmotnosti vašeho dítěte na více, než je doporučeno. Ale může to také způsobit, že během těhotenství budete nadměrně přibírat. To může vést k dalším komplikacím.

Kokosová voda během těhotenství 1

5. Zabraňuje různým infekcím:

Kokosová voda obsahuje chemikálii. To pomáhá odstranit a snížit počet parazitů a červů ve vašem systému. Pomáhá také odstranit červy přítomné ve vašich střevech. V důsledku toho jsou vaše šance na infekci sníženy.

6. Snižuje možnost hypertenze:

Mnoho těhotných žen trpí hypertenzí. Což může způsobit další zdravotní problémy matce i nenarozenému dítěti. Kokosová voda může mít relaxační účinek na hypertenzi a zmírnit váš krevní tlak.

7. Pomoc při zácpě:

Zácpa je jedním z nejčastějších nepříjemných stavů těhotenství. Kokosová voda je naplněna vysokým obsahem vlákniny. To může pomoci vyčistit trávicí systém a zabránit zácpě. Může také pomoci zmírnit pálení žáhy a jakékoli problémy s poruchou trávení nebo kyselostí.

8. Udržování tělesné hmotnosti:

Kokosová voda neobsahuje žádný tuk ani cholesterol. Pravidelné pití během těhotenství. Snižuje riziko přibírání na váze. Pravidelné pití kokosové vody pomůže udržet vaši tělesnou hmotnost pod kontrolou.

9. Antibakteriální a protiplísňové:

Kokosová voda obsahuje různé antibakteriální, protiplísňové a antivirové vlastnosti. Pomůže udržet vaše zdraví v dobrém stavu a bude fungovat jako přirozená obrana. Kokosová voda také obsahuje více antioxidačních, antiparazitických, imunitní stimulantů a hepato-ochranných vlastností.

10. Zdravé pro plod:

Pití kokosové vody během těhotenství vás udrží hydratované a svěží. A chrání vás před různými nemocemi. Pomáhá také udržovat váhu na uzdě a vaše tělo v pohodě. Všechny tyto faktory jsou velmi důležité, protože přímo přispívají k udržení nenarozeného dítěte zdravého.

11. Zrychluje růst plodu:

Kokos poskytuje matce všechny životně důležité živiny. To jsou nezbytné pro udržení jejího zdraví. Zlepšuje tedy růst plodu.

12. Udržuje správnou hladinu plodových vod:

Kokosová voda zlepšuje celkové prostředí kolem plodu. Kokosová voda, pokud se užívá během 3. trimestru. Zvyšuje hladinu plodových tekutin a také krevní oběh.

Nežádoucí účinky kokosové vody v těhotenství:

Konzumace kokosové vody během těhotenství nemá žádné vedlejší účinky. Nadměrná spotřeba však může vést k následujícímu:

 1. Protože je bohatý na sodík, nemusí to být správná volba pro ženy s problémem s krevním tlakem.
 2. Zralá kokosová voda může vést k zácpě.
 3. Pití přebytečné kokosové vody může způsobit, že se novorozenec narodí s problémem s kašlem a nachlazením.

Bezpečnostní opatření při pití kokosové vody během těhotenství:

Níže jsou uvedena některá opatření, která je třeba zajistit. Že je kokosová voda pro vás a vaše dítě zdravá:

 • Kokosovou vodu pijte pouze s mírou. Snažte se nekonzumovat více než 1 sklenici denně.
 • Kokosová voda je nejvíce výživná, když je čerstvá. Zkuste tedy kokosovou vodu vypít, jakmile ji otevřete.
 • Dávejte přednost čerstvé kokosové vodě před konzervovanou nebo balenou.
 • Nekonzumujte vodu, pokud zjistíte, že má špatnou chuť.

Mýty o pití kokosové vody během těhotenství a realita:

Následují různé mýty o kokosové vodě. A skutečná pravda:

A. Mýtus: Kokosová voda obsahuje všechny živiny potřebné pro zdravý růst dítěte.

Pravda: To neplatí. Těhotná žena by měla konzumovat vyváženou stravu. Včetně různého ovoce, zeleniny, obilovin, luštěnin a mléčných výrobků pro správný růst. A vývoj dítěte.

B. Mýtus: Každodenní konzumace kokosové vody způsobí, že dítě bude mít hustší tmavší vlasy.

Pravda: Neexistuje žádný důkaz, že tato teorie platí.

C. Mýtus: Díky kokosové vodě bude dítě spravedlivé.

Pravda: Tato barva je nepodložená jako barva dítěte. Bude čistě záviset na genetice dítěte a pití kokosové vody to nemůže nijak změnit.

D. Mýtus: Kokosová voda je nejlepším zdrojem hydratační těhotenské vody.

Pravda: Ačkoli je kokosová voda dobrým způsobem, jak hydratovat těhotnou ženu. Nic nemůže porazit vodu kvůli hydrataci.

Naštěstí zde byly objasněny všechny mýty týkající se kokosové vody. Není pochyb o tom, že pití kokosové vody během těhotenství je velmi výživné. A pro těhotné velmi zdravé. V žádném případě to však nemůže změnit barvu nebo hustotu vlasů dítěte. Nepijte kokosovou vodu ve snu mít spravedlivější dítě. Pijte ho ale proto, že bude vaše dítě velmi zdravé a silné.

Často kladené otázky:

Q1. Je bezpečné pít kokosovou vodu během těhotenství?

Odpověď: Pití kokosové vody během těhotenství. Je považován za extrémně bezpečný a zdravý. Za předpokladu, že je konzumován s mírou. Vypití sklenice kokosové vody denně lze považovat za bezpečné množství pro těhotné ženy.

Q2. Kdy pít kokosovou vodu během těhotenství?

Odpověď: Kokosovou vodu můžete konzumovat kdykoli během dne. Aby však využil svých maximálních výhod. Je vhodné vypít to samé ráno na prázdný žaludek. Je to nejlepší doba, kdy tělo snadno absorbuje živiny a elektrolyty v něm obsažené.

Q3. Jak vybrat správný kokos?

Odpověď: Vyberte si zeleně zbarvený kokos, protože je plný vody a chutná opravdu sladce. Abyste poznali obsah vody v něm, je nejlepší zatřepat a zkontrolovat. Při výběru kokosového ořechu se ujistěte, že neobsahuje žádné hnědé ráfky a není poškozený. Kokosové ořechy, které zrály na stromě po dobu 5-6 měsíců, mají nejlepší chuť a jsou plné výživy.