Těhotenství

Úžasné výhody konzumace hořčice během těhotenství

Těhotenství je doba, kdy můžete kdykoli v jakémkoli okamžiku pocítit náhlé záchvaty hladu. Jsme si jisti, že pro vás máme vypracovanou vlastní sadu dietních schémat. Můžete si dávat pozor na to, co zahrnout a co byste neměli. Na stejné linii, pokud diskutujete, je bezpečné jíst hořčici během těhotenství, zde je to, co byste měli vědět, než ji zahrnete do svého jídelníčku. Rychlé slovo? Jíst hořčici během těhotenství je bezpečné a také nabízí řadu dalších zdravotních výhod pro matku i dítě.

Úžasné výhody konzumace hořčice během těhotenství

Co je hořčice?

Černá hořčice je rostlina. Semena rostliny a dokonce i olej vyrobený z lisování semen se používají v indické kuchyni. Jsou to velmi malé kuličky, někdy červené nebo černé. Je také skvěle známý jako sarson. Černá hořčice je při vaření aromatická a listy rostliny jsou obohaceny o fytonutrienty a flavonoidy, které z ní činí nezbytnou zdravou volbu.

Výhody hořčice během těhotenství:

Hořčice je běžná kuchyňská přísada, která se používá v několika lahůdkách ve formě hořčičných semínek, listů nebo omáčky. Pokud si myslíte, že je hořčice bezpečná během těhotenství, odpověď zní ano. Pokud je hořčice konzumována s mírou, poskytuje také nastávající matce a jejímu rostoucímu plodu řadu zdravotních výhod. Některé z výhod konzumace hořčičných semínek během těhotenství jsou:

1. Posiluje imunitu:

Konzumace hořčice posiluje fungování imunitního systému. Hořčice je bohatým zdrojem důležitých minerálů, jako je měď, mangan a železo, které všechny chrání tělo před nebezpečnými onemocněními a infekcemi. Obsahuje síru, která bude bojovat proti antimykotickým a antibakteriálním vlastnostem. Kromě toho také bojuje s jakoukoli infekcí kůže během těhotenství.

2. Ovládá astma:

Hořčice má protizánětlivé vlastnosti, které zabraňují astmatu a závažným nachlazením. Má potenciál odstranit jakékoli přetížení hrudníku.

3. Hořčice pro řízení hmotnosti během těhotenství:

Nadváha během těhotenství může vést k vážným zdravotním komplikacím. Jedním ze způsobů, jak zvládnout svoji váhu, je použít ve své stravě hořčici. Obsahuje riboflavin, thiamin, folát a další důležité vitamíny, které regulují metabolismus těla. To zase pomáhá při regulaci hmotnosti.

4. Kontroluje hladinu cholesterolu v těle:

Hořčice obsahuje niacin a vitamín B3, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v těle. Zahrnutím hořčice do vaší každodenní stravy proto nastávající matky čelí sníženému riziku aterosklerózy. Podporuje také dobrý tok v těle.

5. Zabraňuje hořčici během zácpy v těhotenství:

Většina těhotných matek v těhotenství trpí problémem zácpy. Přirozeným domácím prostředkem k léčbě tohoto problému může být konzumace hořčice v jakékoli formě. Bylo zjištěno, že hořčice obsahuje hustou slizkou látku označovanou jako sliz, která pomáhá zmírnit problém se zácpou. Protože má vysoký obsah vlákniny, může kromě trávení usnadnit pohyb střev.

6. Zabraňuje artritidě a bolesti svalů:

Hořčice má vysoký obsah selenu a hořčíku, které tělu dodávají teplo a protizánětlivé vlastnosti. To pomáhá při snižování bolesti svalů a symptomů artritidy.

Je bezpečné jíst hořčici v těhotenství?

Často vyhledávanou otázkou je, zda mohou těhotné ženy jíst hořčici? Ano, určitě mohou. Hořčice je bezpečná k jídlu, když čekáte. Hořčici si můžete vychutnat prostřednictvím omáčky, hořčičného oleje nebo dokonce lahodného kari z jejích listů. Nadměrná konzumace však může být nebezpečná, a proto možná budete chtít omezit příjem a poradit se se svým lékařem o správném dávkování.

Zatímco konzumace hořčice je během těhotenství označena jako bezpečná, je nejlepší se o tom poradit se svým gynekologem. Přidání hořčičných semínek do vařeného jídla může zlepšit chuť a také poskytnout mnoho zdravotních výhod za předpokladu, že musíte konzumovat s mírou.

Vedlejší účinky hořčice během těhotenství:

  1. Podráždění hrdla bylo pozorováno u těhotných žen, které nadměrně konzumovaly hořčici.
  2. Přes konzumaci hořčice v jakékoli formě například některé ženy touží po hořčici během těhotenství, a tak nakonec během těhotenství použijí medovou hořčici k nasycení. To může vést k vážným problémům, jako je potrat.
  3. Dalším často hlášeným nežádoucím účinkem je únava a potíže s dýcháním.
  4. Chronický průjem je také možným vedlejším účinkem nadměrné konzumace hořčice v těhotenství.

Hořčice byla mnohokrát prokázána jako důvěryhodný lék. Během těhotenství působí jako zachránce mnoha nastávajících matek. Kromě výhod hořčičných semínek je masáž hořčičným olejem během těhotenství běžně používaným prostředkem ke zmírnění stresu. Olej zajišťuje, že vaše pokožka dostane správné množství nezbytných vitamínů, takže vaše pokožka bude jemná a pružná.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Co je to těhotenský test hořčičného prášku? Jak to funguje?

Odpověď: Test práškového hořčičného semínka nevyžaduje, aby vzorek moči znal výsledek těhotenství. Pokud jste vynechali menstruaci, můžete to zkusit.

A. Naplňte svou vanu teplou vodou a přidejte do ní hořčičný prášek. Nechte se v něm namočit asi na 20 minut.

b. Po 20 minutách se opláchněte v normální vodě. V ideálním případě byste měla dostat menstruaci do dvou dnů. Pokud tak neučiníte, výsledek testu je pozitivní a jste těhotná.

Q2. Mohu jíst medovou hořčici během těhotenství?

Odpověď: Ano, určitě můžete. Vychutnejte si svou medovou hořčičnou omáčku ve svém oblíbeném sendviči nebo sub. Opět si dejte pozor na přijatelné dávkování.

Q3. Je masáž z hořčičného oleje prospěšná pro těhotné ženy?

Odpověď: Ano to je. Pomůže jim to uvolnit se a zároveň se jim uvolní svaly. Hořčičný olej se musí trochu zahřát. Pokožka bude jemná a pružná, díky čemuž budete hydratovaní, zejména v zimě.