Těhotenství

Touha po okurkách během těhotenství: Některá nikdy neznámá fakta

Nakládaná zelenina, v indických domácnostech primárně nazývaná Achar, je běžným jídlem v každém domě. Správné jídlo téměř všech jihoindických jídel začne nakládanou okurkou (mango, citron, rajče nebo zázvor) kvůli jeho chuti a touze ho sníst. Stejně tak těhotné ženy mají také tyto podivné touhy po okurkách. Těhotné ženy obecně touží po kyselých a kořeněných věcech. Indické okurky, zejména mangové a citronové okurky, jsou kombinací jak koláčů, tak pikantní, což těhotné ženy přivádí k šílenství pro tyto okurky. Nálev, když je smíchán s rýží s malou lžičkou ghí, je skvělou kombinací k jídlu, která uspokojí touhu těhotné ženy. Přečtěme si, jaké výhody a rizika přináší konzumace okurek během těhotenství.

Jíst okurky během těhotenství

Je v pořádku jíst okurky během těhotenství?

Studie říká, že ty vkusné jsou méně zdravé a ty méně chutné jsou zdravější. Do jaké kategorie nálevy náleží? Okurky jsou bezpochyby tím nejchutnějším jídlem a také jsou bezpečné, pokud jsou konzumovány v omezeném množství. Totéž platí pro těhotné ženy. Ano, je bezpečné konzumovat okurky během těhotenství, ale v omezeném množství a se správným množstvím vody ke zmírnění pálení žáhy. Studie říká, že na každých 30 ml spotřebované okurky vypijte alespoň půl litru vody.

Těhotná žena má obvykle více chutí, některé velmi neobvyklé. Jednou z nejběžnějších potravin, po kterých těhotná žena touží, je nakládaná zelenina kromě zmrzliny a čokolády. Hlavní otázka, která nás napadá, je, proč těhotné ženy touží po určitých věcech? Na to neexistují konkrétní odpovědi, ale jedno přesvědčivé vysvětlení je, že mysl tělu naznačí, že mu chybí určité minerály a vitamíny a tělo potřebuje okamžitou pozornost. V případě těhotných žen mohou při touze hrát roli i hormonální faktory.

Dalším hlavním důvodem je, že hormony hrají významnou roli ve změnách těhotné ženy. Najde si nové koníčky, nový vkus a dokonce i nové chutě. Těhotenský hormon estrogen ovlivňuje čich a chuť.

Nutriční fakta okurek:

 • Těhotné ženy touží po různých druzích jídel v různých časech a dokonce i v lichých hodinách. Mohou se dokonce probudit uprostřed noci, aby si dali zmrzlinu nebo si dali pořádné jídlo. Některé dny nejí ani jídlo, ale žijí jen z mléka a džusu atd. Z tohoto důvodu budou mít těhotné ženy problémy s trávením. Nakládané okurky obsahují určité základní živiny, které se mohou vypořádat s těmito problémy s trávením.
 • Elektrolyty jsou pro tělo nezbytné. A pro těhotné ženy toho tělo vyžaduje více. Nakládané okurky jsou považovány za jeden z dobrých zdrojů elektrolytů, které poskytují tělu těhotné ženy značné množství draslíku a sodíku.
 • Nakládané okurky jsou primárním zdrojem mikroživiny vitaminu K, který pomáhá při srážení krve. Každá okurka má 25,4 mg nebo jinými slovy 32% denní hodnoty.

Výhody nakládané okurky během těhotenství:

 1. Nevolnost a ranní nevolnost jsou běžnými problémy, se kterými se ženy během těhotenství potýkají. Kyselost a pikantní nakládaná zelenina se těchto dvou problémů zbaví.
 2. Nakládané okurky neobsahují mnoho cholesterolu a tuku, což je prospěšná potravina ke konzumaci, než konzumace těch potravin, které mají vysoký obsah tuku a cholesterolu.
 3. Nakládané okurky jsou dobrým zdrojem železa, vápníku a vlákniny, které jsou prospěšné pro růst a vývoj dítěte přítomného uvnitř těhotné ženy.
 4. Některé těhotné ženy považují za náročné najít občerstvení, které je chutné a zdravé zároveň. Nakládané okurky neobsahují téměř žádný cholesterol a mají také menší obsah tuku, což z něj činí nejlepší alternativu pro slané občerstvení.
 5. Nakládané okurky jsou nákladově efektivní ve srovnání s jinými potravinami. Některé skupiny středních příjmů a skupiny skupin s nízkými příjmy si nemohou dovolit nákladnější potraviny denně. Konzumace okurek uspokojením chutí je ekonomická.
 6. Některé z indických kyselých okurek, jako je citrón, mango, vydrží déle, tedy dny a měsíce. Nakládané okurky jsou tedy potraviny, které jsou kdykoli k dispozici ke konzumaci.

Rizika konzumace kyselých okurek během těhotenství:

 • Nadměrný příjem okurek vede ke zvýšení obsahu soli v těle, což vede k dehydrataci těla. Dehydratace je velmi nebezpečná pro těhotné ženy a také pro nenarozené dítě.
 • Konzumace okurek v letní sezóně se nedoporučuje těhotným ženám ze stejného důvodu dehydratace.
 • V dnešní době většina těhotných žen konzumuje okurky, které se kupují zvenčí. Tyto okurky obsahují konzervanty, dokonce i ty, které tvrdí, že jsou organické. Tyto konzervační potraviny nejsou pro těhotné ženy bezpečné, protože mohou v budoucnu způsobit vážné komplikace.
 • Nakládané okurky v nich také obsahují sodík. Nadměrná konzumace okurek vede ke zvýšení obsahu sodíku v těle těhotné ženy, což může vést k gestační hypertenzi. Je to vážný stav, při kterém stoupá krevní tlak a může vést k závažným komplikacím.
 • Těhotné ženy mají někdy problémy s pálením žáhy, protože těhotenství způsobuje, že vaše tělo produkuje více hormonu progesteronu. Tento hormon uvolňuje ventil, který pomáhá zabránit žaludeční kyselině a částečně natrávenému jídlu zálohovat se do jícnu. Nakládané okurky obvykle obsahují ocet. Tento ocet je kyselý a kyselé potraviny někdy způsobují pálení žáhy.
 • Nadměrná konzumace okurek těhotnými ženami vede k záchvatům. Příjem nadměrného obsahu sodíku poškodí funkci ledvin, což může vést k nedostatečnému přísunu kyslíku k dítěti přítomnému v děloze, což následně vede k předčasnému porodu dítěte.
 • Některé okurky obsahují přebytečný olej. Konzumace těchto druhů nakládaných okurek zvyšuje obsah cholesterolu a tuku v těle. Toto zvýšení je velmi škodlivé pro těhotnou ženu, která může vést k vážným problémům.

Opatření, která je třeba přijmout:

 • Ujistěte se, že okurky nejsou konzumovány denně. Je lepší najít alternativu pro okurku, aby touha po nálevu pomalu odezněla.
 • Když je okurka konzumována, pijte hodně vody, aby se těhotná žena dehydratovala.
 • Co nejvíce se vyhněte nakládaným okurkám nebo nakládaným konzervám, protože obsahují konzervanty, které jsou škodlivé pro těhotnou ženu a nenarozené dítě.
 • Pokud jsou okurky domácí, snažte se vyhnout přidávání octa, protože to zvyšuje pálení žáhy.
 • Nálev manga, který obsahuje bakterie listerie, je potenciálně nebezpečný během těhotenství. Vyvarujte se konzumace mangové okurky.
 • Některé kyselé okurky obsahují cukr. Pokuste se vyhnout konzumaci těchto typů nakládaných okurek, protože mohou představovat přírůstek hmotnosti.
 • Některé okurky obsahují pro dobrou chuť vysoký obsah oleje. Konzumace takových typů nakládaných okurek je velmi škodlivá, protože může zvýšit hladinu cholesterolu. U takového druhu vysušte obsah oleje a poté jej spotřebujte nebo smíchejte tento druh nálevu s dobrým množstvím rýže a snězte nakládanou rýži.

Druhy nakládané zeleniny, které konzumujete během těhotenství:

 1. Nakládané kyselé a méně kořeněné okurky je třeba konzumovat, aby se uspokojily chutě.
 2. Studie naznačuje, že domácí nakládaná zelenina je velmi bezpečná ke konzumaci než komerční okurky zakoupené venku.
 3. Nakládané okurky, které obsahují méně oleje, je třeba konzumovat.
 4. Nakládané okurky, které neobsahují žádné konzervanty nebo minimální konzervační látky, je třeba konzumovat.
 5. Čerstvé okurky je třeba konzumovat. Dny staré nebo měsíce staré kyselé okurky byste neměli konzumovat za žádnou cenu.

Nakládané okurky, které jsou jedním z kořeněných jídel, jsou jistě potěšením pro těhotné ženy. Touha po koření bude nepochybně s nakládanými okurkami spokojená. Kromě toho obsahují okurky také důležité vitamíny a živiny, které pomáhají vývoji plodu přítomného v těle. Domácí nakládané okurky jsou považovány za nejbezpečnější ke konzumaci než nakládané konzervy, které mohou obsahovat konzervanty. A konečně, konzumace okurek během těhotenství může být bezpečná, pouze pokud je konzumována v mírném množství. Před zařazením okurek do vaší stravy během těhotenství se poraďte se svým lékařem nebo gynekologem.

Prohlášení: Vezměte prosím na vědomí, že všechny informace v tomto článku jsou určeny pouze pro vzdělávací účely. Není určen k tomu, aby byl vykládán, ani nenahrazuje lékařskou pomoc. Pokud chcete během těhotenství zařadit do svého jídelníčku nakládané okurky, ujistěte se, že navštívíte svého lékaře, aby vám poskytl správné informace.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jsou konzervované nakládané okurky bezpečné během těhotenství?

Odpověď: Ne. Protože zavařené okurky mohou obsahovat konzervanty. Zkuste se jim vyhnout.

Q2. Jíst okurky během kojení je bezpečné nebo ne?

Odpověď: Ne, není bezpečné konzumovat okurky během kojení. Novorozené dítě se totiž přímo živí vaším mlékem. Cokoli jíte, bude přes mléko přeneseno přímo na vaše dítě. Pokud vás pálení žáhy nebo pálení žaludku po konzumaci kyselých okurek bude to stejné cítit i dítě. Proto se během kojení vyhněte konzumaci okurek.

Q3. Jsou domácí nakládané okurky bezpečné jíst během těhotenství?

Odpověď: V první řadě, jíst okurky v omezeném množství nepoškodí vaše tělo ani nenarozené dítě. Domácí nakládané okurky neobsahují žádné konzervační látky, takže je bezpečné je konzumovat, ale ujistěte se, že jsou méně mastné.

Q4. Je pravda, že jíst více okurek nám říká pohlaví dítěte?

Odpověď: Nepravdivé. Konzumace více kyselých okurek nám neříká, jaké je pohlaví dítěte. Pohlaví dítěte můžete znát až po porodu.