Těhotenství

Růst dítěte během těhotenství

Jakmile je koncepce hotová, děje se ve vás mnoho. Mnohem více, než si vaše mysl dokáže představit. Od prvního týdne těhotenství, kdy v domácím těhotenském testu uvidíte růžovou čáru, se ve vašem těle děje hodně a jako budoucí maminka byste určitě měla vědět o růstu dítěte v těhotenství..

růst dítěte během těhotenství

Lékaři obecně označili tři trimestry pro všechny budoucí maminky. Rozdělení je následující:

♦ První trimestr pokrývá týden 1 až týden 12

♦ Druhý trimestr pokrývá 13. týden až 26. týden

♦ Třetí trimestr je od 27. týdne do doby porodu.

Proces růstu dítěte v těhotenství:

Růst dítěte v těhotenství je jedinečný proces vývoje a je jedinečnou zkušeností pro každou budoucí matku.

Po početí se vytvoří embryo. Embryo je vyvíjející se těhotenství od doby oplodnění do konce osmého týdne těhotenství. Když vstoupíte do prvního měsíce, dítě je embryo, které má dvě vrstvy buněk a z těchto dvou vrstev buněk se začnou vyvíjet všechny orgány. V prvních třech týdnech po vašich posledních menstruacích se oplodněné vajíčko začne pohybovat z vejcovodu směrem k děloze, protože právě v děloze dostane dítě veškerou výživu prostřednictvím plodového vaku, který je nezbytný pro vývoj.

Ve druhém měsíci je dítě velké jako fazole. Je v neustálém pohybu a má propletené prsty. Tento neustálý pohyb pomáhá dítěti dosáhnout dělohy.

Růst dítěte během těhotenství ve třetím měsíci má za následek vytvoření jedinečného otisku prstu pro vaše dítě. Velikost dítěte je nyní srovnatelná s hráškovým luskem. Tvář se nyní začne zpomalovat. Postupně se začnou hýbat obličejové svaly. Dítě však tento pohyb nebude moci ovládat. Rovněž se vyvine nervový systém, který vašemu dítěti umožní ohnout končetiny. Její ruce budou schopné vytvořit pěst a vzájemně se dotýkat a také držet obě ruce pohromadě, když se dotknou. Ve čtvrtém měsíci růstu dítěte v těhotenství pomalu začínají tuhnout kostry, které byly dosud gumové. Začnou se tvořit oči a pokud se matka cítí neustále nemocná a unavená, tento pocit by měl do konce tohoto měsíce zmizet. Od čtvrtého měsíce je vidět slavná dětská boule, protože děloha roste ve velikosti, aby se přizpůsobila rostoucímu dítěti. Nutkání častěji močit, které bylo v posledních třech měsících dominantní, se nyní začne snižovat. K tomu dochází, protože v prvních třech měsících těhotenství vaše děloha tlačí na váš močový měchýř, což snižuje jeho zadržovací kapacitu. Když se děloha pohybuje nahoru, váš močový měchýř je uvolněn z tlaku.

Do konce pěti měsíců těhotenství bude mít dítě dobře vyvinuté obočí a víčka. Pokud chcete znát velikost vašeho dítěte, při roztažení nožiček by to bylo přibližně 27 cm. Tělo dítěte také začíná růst a celkově zaujímá správný poměr mezi hlavou a tělem. V této fázi se orgány vyvíjejí a dítě začne polykat plodovou vodu, kterou ledviny zpracují a ta se uvolní močí.

V šestém měsíci růstu dítěte během těhotenství začne dítě přikládat dětský tuk, který vyhlazuje jeho doposud vrásčitou pokožku. Předčasně narozené děti mají šanci na přežití, pouze pokud strávily v děloze přibližně 24 týdnů. Děti narozené před 24. týdnem nemají příliš velkou šanci na přežití, protože jejich životně důležité orgány, jako jsou plíce a ledviny, nejsou dostatečně vyvinuté.

V sedmém měsíci růstu dítěte v těhotenství mohou děti vidět svět kolem sebe, což je děloha, a také mohou slyšet zvuky zvenčí. Bude dostávat tlumené zvuky vnějšího světa, ale bude slyšet jakýkoli hluk uvnitř těla matky, který zahrnuje její vlastní hlas a tlukot jejího srdce. Dítě může také vnímat světlo, protože jeho oči jsou nyní dobře vyvinuté a citlivé. Dokáže cítit jasné světlo mimo lůno matky. Dítě už má svůj vlastní spací režim. To se však může výrazně lišit od vašeho! Docela to vysvětluje, proč vás vaše dítě začne kopat, jakmile narazíte na postel. Právě se probudil do jasného nového dne v jeho životě!

V osmém měsíci těhotenství bude dítě plně vyvinuto a pokud se narodí nyní, může dítě přežít na světě. Začnou se na něm vytvářet vrstvy tuku, díky čemuž bude vaše dítě zdravé a baculaté. Kosti jsou nyní většinou tvrdé, s výjimkou lebky, která je stále oddělená, aby usnadnila průchod porodními cestami. Také tekutina ve vašem plodovém vaku se začne v této fázi růstu dítěte v těhotenství měnit na odpad známý jako mekonium a chlupy na těle (známé jako lanugo), které dosud pokrývaly tělo dítěte, začnou mizet. Když zadáte svůj devátý a poslední měsíc, dítě se téměř narodí a váží kolem 3 kilogramů. Dítě se nyní umístilo hlavou dolů a četlo se o jeho nové cestě v tomto velkém světě.

Všechno to bylo o těch nejneuvěřitelnějších a nejunikátnějších devíti měsících vašeho života. Doufám, že to dokázalo osvětlit, jak děti rostou a vyvíjejí se. Každé těhotenství je jiné než jiné a stejně tak i tělo každé matky. Pečujte o sebe a své tělo a automaticky skončíte s dobrou péčí o své dítě. Šťastná a zdravá matka vede ke šťastnému a zdravému dítěti. Přejeme vám tedy šťastné těhotenství!