Těhotenství

Porodní plán: Jak to udělat krok za krokem?

Není nic znepokojivějšího, než si naplánovat prodloužení své generace. Neznamená to však, že budete úspěšní po každém pokusu. Abyste se ujistili, že víte všechno o svých pocitech a prioritách po porodu, čtěte dál a budete připraveni, jak to jen jde, a vědět, jak sestavit porodní plán, je zásadní. V případě, že plánujete zapojit porodní asistentku, pokryjeme to také.

Porodní plán Jak to udělat krok za krokem

Proč?

Porodní plán je přesně to, jak to zní- záznam, který zajišťuje, že vaše porodní asistentka může pomoci, když potřebuje, když podstoupíte porod. S pokrokem v technologii máte možnost vyplnit online a získat výtisk nebo jít tradičním způsobem a vše probrat se svým partnerem a poté se poradit s porodní asistentkou.

Není pochyb o tom, že váš porodní plán je spíše osobní. Jak to formulujete, závisí na mnoha faktorech a okolnostech, jako je vaše anamnéza, vaše potřeby a vaše pozadí.

Věci, které je třeba zvážit:

Dobrý porodní plán má všechno a je to dokument, který se sám naplňuje. Pokud jde o plán, úleva od bolesti, místo narození, preference instrumentálního porodu, zásah do postupu a péče o vaše dítě jsou některé z mnoha věcí, které musíte zvážit. Na některých aspektech můžete vždy zapracovat více než na jiných, o čemž si samozřejmě můžete promluvit se svým partnerem. Jeho podpora by se hodila při sestavování dokonalého plánu. Koneckonců je stejně zapojený jako rodič jako vy.

Jak napsat plán porodu:

Chcete -li začít psát plán porodu, využijte těchto pokynů, které podrobně popisují všechny důležité aspekty, které je třeba pokrýt.

O porodním sále:

Toto je nejdůležitější klíčový bod, který musíte zahrnout do svého porodního plánu. Popište druh místnosti, uspořádání a atmosféry, ve které se rodíte. Také by bylo rozumné zahrnout do porodu lidi, se kterými byste chtěli být.

O práci a dodání:

Přejděte k dalšímu nejdůležitějšímu aspektu a popište, zda si přejete normální nebo císařský porod a co dělat, pokud se v tomto procesu něco pokazí. Pokud máte preference ohledně porodních poloh, nezapomeňte je podle toho zahrnout. Možná budete chtít zrcátko, abyste viděli, jak se vaše dítě rodí. Pokud ano, zmiňte to také. Kromě toho můžete také zmínit, zda chcete porod natočený, a nezapomeňte uvést, zda chcete léky proti bolesti nebo ne. Poslední věcí, kterou musíte udělat, je zmínit, zda chcete kabel uložit do budoucna nebo ne. O tom by to mělo být.

Po porodu vašeho dítěte:

Zde uveďte, zda chcete své dítě hned vidět nebo místo toho chcete dítě umýt a obléknout. Kromě toho musíte zmínit, jak dlouho chcete zůstat v místnosti, jakmile bude vaše dodávka úspěšně provedena.

Poporodní péče:

Když přejdeme k závěrečným slovům, musíte zmínit, zda chcete od dětského lékaře další služby, jako je péče o zdraví dítěte, nebo chcete -li odstranit předkožku, pokud se jedná o chlapce.

Hotovo s článkem? No, teď už víte všechno, co je v porodním plánu. Nenechte to přijít vniveč. Pokud jste ochotná mít brzy dítě, pokračujte v sezení s tužkou a papírem a vytvořte si porodní plán.